![]() |
[1 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 19 lipca godz. 20:30
UWAGA! UWAGA! Nadal zbierane są pieniądze na pożegnalną oprawę dla Radka Sobolewskiego. Każdy wpłaca nawet najdrobniejszą kwotę! Liczy się każdy grosz! DLA SOBOLA! NR. KONTA: 5319 1010 4821 1695 3247 440 003 wpłata na cele statutowe SKWK, ul. Reymonta 22, 30-059 Kraków Liga rządzi, liga radzi, liga... Stało się! Letnia przerwa minęła tak szybko, że niektórzy jeszcze do dziś nie skończyli rozpamiętywać poprzedniego sezonu a tu trzeba się skupić już na nadchodzącym. Jaki będzie ten nowy sezon Ekstraklasy? Na pewno będzie dłuższy bo przez reformę rozgrywek rozegramy kilka kolejek więcej i teoretycznie emocje będą większe - czy tak będzie w praktyce? O tym przekonamy się po zakończeniu sezonu i wtedy ocenimy reformę i jej wpływ na rozwój marki Ekstraklasy w Europie. Dla Kibiców Białej Gwiazdy ten sezon maluje się w podobnych barwach jak poprzedni, nie oznacza to jednak że należy się od klubu i piłkarzy odwrócić, wręcz przeciwnie należy wspierać go jeszcze bardziej, dopingować, pomagać swoją obecnością a nie tylko narzekać, wytykać błędy. Tradycyjnie zapraszam Was już do dyskusji na temat naszego najbliższego rywala w danej kolejce TM Ekstraklasy. Na pierwszy ogień idzie Górnik Zabrze. Z obozu rywala: Zabrzanie to zespół, który w poprzednim sezonie zajął w lidze 5 pozycję i ostatecznie nie zakwalifikował się do europejskich pucharów, co ponoć było celem Górnika. Transferowa karuzela w Górniku trwa i trwać będzie zapewne do końca sierpnia jak w większości klubów ekstraklasy, lista zawodników którzy zasilili szeregi zabrzan jest tak samo długa jak zawodników, którzy pożegnali się z Zabrzem. Wciąż niepewna jest przyszłość Nakoulmy, który jedną nogą był już w Terku a drugą na zgrupowaniu Górnika w Słowenii. Najbardziej spektakularnym transferem Adama Nawałki jest pozyskanie za darmo - Radosława Sobolewskiego. Przybyli: Kamil Cupriak (N - AP ŁKS Łódź (juniorzy)) Łukasz Madej (P - GKS Bełchatów), Maciej Małkowski (P - Zagłębie Lubin), Maciej Mańka (O - GKS Tychy), Michał Płonka (P - Zawisza Bydgoszcz), Szymon Skrzypczak (N - KS Polkowice), Radosław Sobolewski (P - Wisła Kraków), Pāvels Šteinbors (B - Lamontville Golden Arrows FC), Michał Trąbka (P - zespół ME) , Tomasz Wełnicki (O - Kapfenberger SV) , Marcin Wodecki (N - Podbeskidzie Bielsko-Biała) Ubyli: Daniel Barbus (P - rezerwy), Michael Bemben (O - koniec kariery), Grzegorz Bonin (P - Bogdanka Łęczna), Ireneusz Jeleń (N - ?), Bartosz Kopacz (O - Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Marcin Kuś (O - Cracovia), Aleksander Kwiek (P - Zagłębie Lubin), Rafał Otwinowski (O - ?), Przemysław Piwowarczyk (P - ?), Łukasz Skorupski (B - AS Roma), Mateusz Sławik (B - ?), Mateusz Słodowy (O - Energetyk ROW Rybnik ), Tomasz Zahorski (N - Ermís Aradíppou) Górnik podczas okresu przygotowawczego rozegrał następujące sparingi: MKS Trzebinia/Siersza - Górnik Zabrze 0:6 Górnik Zabrze - 1.FC Tatran Prešov 5:0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 0:1 Huragan Waksmund - Górnik Zabrze 0:8 Górnik Zabrze - MFK Ružomberok 0:0 Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1 Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1 NK Aluminij (Kidričevo) - Górnik Zabrze 0:0 Górnik Zabrze - NK Željezničar (Sarajewo) 0:0 Górnik Zabrze - Ceahlăul Piatra Neamt 1:1 Górnik Zabrze - FK Donji Srem (Pećinci) 0:3 Kto rozdaje karty w Zabrzu? Jest kilku piłkarzy na których trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas piątkowego meczu, miejmy nadzieję, że sztab szkoleniowy Wisły rozpracował grę Górnika lepiej niż my :). Na pierwszy plan wysuwa się postać Radosława Sobolewskiego, któremu nigdy nie można było odmówić ambicji na boisku, podobnie zapewne będzie w piątek, kiedy to Radek będzie chciał udowodnić że zrezygnowanie z jego usług było błędem. Uwagę naszych bocznych obrońców skupiona powinna być na duecie Małkowski - Madej, szybcy i dobrze dryblujący zawodnicy mogą stanowić duże wyzwanie dla naszej linii defensywnej. W kadrze zabrzan podobnie jak i Wiśle brakuje rasowego strzelca, który byłby gwarantem kilkunastu bramek w sezonie. Ciężko na dziś wskazać pewniaków do gry na pozycji bramkarza czy napastnika w Górniku, po odejściu Skorupskiego największe szansę na bycie numerem jeden ma Norbert Witkowski, ale Adam Nawałka znany jest z dawania szansy młodym zawodnikom. Podobnie sytuacja wygląda w ataku, tu nie jesteśmy nawet pewni czy Nakoulma przyjedzie do Krakowa, czy jednak zdecyduje się na transfer. Oprócz niego w zabrzańskim zespole nie ma rasowego snajpera, choć warto zwrócić uwagę na Marcina Wodeckiego czy młodziutkiego Cupriaka. Meldunek z R22, czyli witamy w nowej Wiśle... Trochę się działo przy Reymonta w letniej przerwie. Z zespołem pożegnał się trener Tomasz Kulawik a także kilku podstawowych zawodników: Kew Jaliens, Sergiej Pareiko, Ivica Iliev. Klub nie przedłużył także kontraktów z Radosławem Sobolewskim, Kamilem Kosowski, Danielem Sikorskim i Danielem Brudem. Umowę Wiśle wypowiedział Tsvetan Genkov a bliski opuszczenia klubu jest Osman Chavez. Na miejsce w/w graczy klub sprowadził Fabiana Burdenskiego, Ostoje Stjepanovica i Jose Romo (który ma na dniach podpisać kontrakt). Z wypożyczenia wrócił Michał Nalepa. Do zespołu prowadzonego przez Franciszka Smudę dołączyli zawodnicy z ME- Przemysław Lech, Dominik Kościelniak, Dawid Kamiński, Piotr Żemło i najprawdopodobniej Kamil Kuczak - młodzieżowy mistrz Polski z juniorami Wisły. Jak widać nasza kadra to zlepek zawodników bez kontraktów i młodych być może perspektywicznych Polaków, przed którymi otwierają się bramy Ekstraklasy. Czy młodzi zawodnicy wpompują w ten zespół tak potrzebną świeżą krew? Czy okażą się ''transferowymi'' niewypałami Smudy? Trudno ich teraz oceniać po kilku sparingach i ciężkich treningach jakie zaaplikował zawodnikom trener. Wiślacy przygotowywali się do startu nowego sezonu na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie rozegrali następujące sparingi: - Nielba Wągrowiec 4:3 - Zawisza Bydgoszcz 1:1 - Omonia Nikozja 3:0 - Lech Poznań 1:3 Po zakończeniu obozu podopieczni Franciszka Smudy zagrali jeszcze kontrolne spotkania: - GKS Katowice 1:1 - Limanovia 1:2 (Wisła wystąpiła w mocno rezerwowym składzie) - Ruch Chorzów 0:2 - Hertha Berlin 0:2 Wyniki spotkań sparingowych nie napawają zbytnim optymizmem, jednak pamiętać należy że podczas obozu trenowali oni bardzo ciężko a świeżość przyjdzie z czasem. Oby tak było. Czy leci z nami napastnik? To pytanie króluje wśród Kibiców Wisły Kraków, każdy kto choć trochę interesuje się drużyną i ogląda mecze widzi, że problem nadal jest ten sam co zawsze - brak napastnika. Nie wiem co musi się stać, aby osoby zarządzające klubem zrozumiały, że w tej całej układance którą tak mozolnie buduje Smuda brakuje pewnego ważnego ogniwa jakim jest osoba napastnika. Aktualnie w kadrze mamy jednego napastnika, którego występ w piątkowym meczu stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Boguski narzeka na uraz. Być może zakontraktowany zostanie Romo, ale jak mówi sam Smuda to materiał na dobrego piłkarza za rok i trzeba z nim pracy. A co przez ten rok? Kto będzie strzelał bramki, wykańczał akcje? To pytanie na dzień dzisiejszy bez odpowiedzi. Taktyka - czyli jak grać trenerze,jak grać?! Franciszek Smuda od początku próbuje przekonać zawodników do swojego pomysłu na grę, opierającego się na szybkiej wymienię podań najczęściej po ziemi. W początkowych fragmentach sparingów można było zauważyć, że ta taktyka jest przez jego podopiecznych realizowana, gorzej było w momencie gdy piłkarzom brakowało już sił czy dawały się we znaki mocne treningi. Smuda przekonuje swoich zawodników, do biegania i szybszego odbioru piłki po stracie, co też daje się zauważyć w grze Wiślaków w pewnych fragmentach. Wiadomo do ideału w grze wiele brakuje, z każdego kąta słychać praktycznie narzekanie i wytykanie błędów i słabe wyniki sparingów. A jak wiadomo mecze sparingowe to nie zawody na to, która drużyna nastrzela najwięcej bramek przed sezonem a czas aby przygotować kondycyjnie zespół i wypracować taktykę na nadchodzący sezon Ekstraklasy. Apeluję więc do ''znawców'' aby swoje nieprzychylne komentarze skupiające się tylko na dogryzaniu, przedrzeźnianiu zachować póki co dla siebie. Bo to spotkania o punkty zweryfikują grę Wisły i pozycja w lidze wystawi ocenę Franciszkowi Smudzie. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze: Sezon 2006/07 29 lipca 2006, 19:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0, Cleber 22 (karny) Sezon 2007/08 14 sierpnia 2007, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0, Cleber 4 (karny), Paweł Brożek 26 Sezon 2008/09 24 kwietnia 2009, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1, Paweł Brożek 29, 83, Rafał Boguski 72 – Adam Banaś 14 Sezon 2009/10 Brak spotkań – Górnik grał w I lidze. Sezon 2010//11 30 kwietnia 2011, 16:15 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:2 Michal Gašparík 24, Daniel Sikorski 81 Sezon 2011/12 20 listopada 2011, 17:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:1, Michał Jonczyk 87. Sezon 2012/13 1 grudnia 2012, 18:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:3, Osman Chávez 60 - Adam Danch 8, Krzysztof Mączyński 50, Arkadiusz Milik 63 Terminarz I kolejki TM Ekstraklasy: 19 lipca (piątek) 18:00 Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 20:30 Wisła Kraków - Górnik Zabrze 20 lipca (sobota) 15:30 Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 18:00 Legia Warszawa - Widzew Łódź 21 lipca (niedziela) 15:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław 18:00 Cracovia - Piast Gliwice 20:30 Ruch Chorzów - Lech Poznań 22 lipca (poniedziałek) 18:00 Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała ZAPRASZAM DO DYSKUSJI! |
Będzie w........
Raz - że ewidentnie siadamy kondycyjnie. Dwa - nie ma napastnika. Trzy - nie wiadomo, czy uda się zgłosić tego Romo i Stepanovicia(?) do meczu (pewnie nie). Ale przede wszystkim - byli wiślacy w Górniku będą mieli Smudzie i Cupiałowi co nieco do udowodnienia. Nawałka - że jest lepszy od "za pół ceny, bez transferów i bez sztabu Ci to zrobię" trenera, zaś byli nasi piłkarze (na czele z Sobolem) - że są lepsi od obecnych paralityków. Tak więc - jak na początku wspomniałem - przewiduje ostry i bezlitosny w........ Na bank nam nie odpuszczą. |
Nie ma Bogusia wiec albo Sarki jako wysuniety napastnik albo zagramy 4-6-0. W takiej sytuacji wydaje sie, ze jednak Alessandro Celin byłby dla Nas dobra opcja ale niestety go nie ma a Romo i tak nie zagra. Zobaczymy jak kondycyjnie wytrzyma Gornik bo Nasi powinni patrzac jakie treingi zarzadzil im Smuda. Tak jak napisał ZWE sparingi to nie wysztko - najwazniejsze by w lidze wyniki były odpowiednie a ja osobiscie wierze, ze takie własnie beda - tak samo nikt sie z Nami nie liczy jak nikt sie nie liczył z Piastem przed poprzednim sezonem a Gliwiczanie zajeli 4 miejsce i zagraja w eliminacjach LE. Remis biore w ciemno chociaz w konkursie stawiam 2-1 dla Nas
|
Ciężko być optymistą przed tym meczem. Nie posiadamy klasowego napastnika, co widać w ostatnich meczach(graliśmy na zero z przodu z Ruchem i Hertą). Liczę że coś wpadnie i na zero z tyłu, bo o obronę się nie martwię.
Górnik będzie na pewno dobrze przygotowany do sezonu bo Adam Nawałka umie dobrze przygotować zespół. |
Cytat:
A kolor czarny jest kolorem czarnym. :lol: Skoro grajki wymiotowały na treningach i nie starczało potem sił na z Ruchem i Herthą to świeżość powinna zaskoczyć od meczu z Górnikiem. Górnik platfusy jak nasi, ale murawa zweryfikuje. To pierwszy mecz na serio więc to jak wróżenie z fusów.. sparingami nie ma co się przejmować skoro takie Pogonie Szczeciny remisują z Olympique Lyon. A takich kwiatków było więcej. |
Myślę że wygramy, albo zremisujemy ten mecz po badziewnej grze. Tak wiem jestem optymistą :)
Górnik też trochę przebudowany więc nie wiadomo do końca na co ich stać. Mimo wszystko z tyłu jak nie stracimy więcej niż jedną bramkę to zremisujemy, a może wygramy. Tak czy owak sezon jest długi i zobaczymy jak to będzie na koniec rundy. |
A to może Górnik odpuści nam ten mecz żeby później na koniec nie robić szopki z celowym przegrywaniem meczów? ;>
|
Sądzę, że Górnik w tym sezonie będzie "gorszą wersją" tego Górnika z poprzednich rozgrywek. Sposób gry się raczej nie zmieni, gorzej z wykonaniem, bo ubyło kilku wartościowych graczy.
Mimo wszystko obawiam się, że KSG sprawi nam spore problemy i sukcesem będzie remis w tym spotkaniu. Chciałabym się mylić i mam nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą grę, której nikt się po nich nie spodziewa ;) Osobną kwestią jest bardzo szybki powrót na R22 Sobola. Przyznam, że będę mu się przyglądać ze szczególną uwagą, choć na pewno widok Radka na stadionie Wisły w koszulce Górnika nie będzie należał do najprzyjemniejszych... Ile bym dała, żeby w piątek nasz kapitan zagrał w naszym zespole. |
Sparingi Górnika też szału nie robią, większość skończona po 0:0, ostatni 0:3 w plecy z jakimiś słabiakami - jest nadzieja.
|
jutro powinny skończyć się bilety na C3 - moja obserwacja, bo dziś dużo zeszło, na C1 i C5 na razie pustki
panowie, widzimy się na C!! |
Praktycznie nic nie przemawia za tym, że wygramy, no ale to piłka i trzeba liczyć na cud.
|
To C1 i C5 są dostępne? jest jakiś z góry narzucony warunek kiedy je otwierają ?
|
Cytat:
Jeżeli mnie pamięć nie myli to informacja dotycząca sektorów C1 oraz C5 dotyczyła tylko i wyłącznie karnetów a nie biletów. |
Ilu jest zawodników do gry z Górnikiem?
Bramkarze: Miśkiewicz, Bieszczad Obrońcy: Głowacki, Jovanović, Stolarski, Bunoza, Burliga, Nalepa, Pomoc: Wilk, Małecki, Sarki, Garguła, Chrapek, Burdenski, Kuczak. Atak: nikogo. Zakładając bardzo prawdopodobny scenariusz że Stepanovic nie dostanie pozwolenia a Boguski kontuzjowany to zgłoszonych do gry jest 15 zawodników....jaja |
Cytat:
+ Kaminski.Lech,Koscielniak i już jest 18-ka jak tralala... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak myślicie, jutro Kmiecik coś strzeli?? |
Choćby punkt dla nas uznam za sensacje...
|
Mnie się śniło że Burdenski strzeli :)
|
a mnie się śniło, że mnie wyrzucili z C o_O he he
to już jutro!!! :) |
Krzysztof Jakubik będzie głównym sędzią jutrzejszego spotkania. W poprzednim sezonie prowadził dwa mecz z udziałem Wiślaków:
Ekstraklasa, Kolejka 2 - Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:1 Ekstraklasa, Kolejka 26 - Wisła Kraków - Korona Kielce 3:0 |
Jest jakaś oficjalna informacja na temat Boguskiego i Stjepanovicia?
Czy wszystko okażę się jutro przed meczem? |
Cytat:
|
Wszyscy trzęsą porami przed meczem, martwią się szczupłą kadrą - znając więc naszą ligę obstawiam gładkie zwycięstwo Wisły :)
|
Cytat:
Jak na pierwszy mecz wolałbym remis. Bo: - jak wygramy okaże się, że idziemy na mistrza. - jak przegramy to petycja o zwolnienie Smudy zostanie już wysłana, Wisła będzie pewnym kandydatem do spadku. |
jako ze gramy drugi mecz - duza szansa na fotel lidera - pewnie pierwsza i ostatnia w tym sezonie
|
Obilo mi sie gdzies o uszy, ze Gornik tez nie ma napastnika, w sparingach strzelali malo bramek takze wychodzi mecz na zero z przodu, zero z tylu chyba, ze zadecyduje staly fragment gry.
|
Bezbramkowy remis brałbym w ciemno. Ostatnie dwa sparingi pokazały, że o bramki w tej rundzie będzie bardzo ciężko. Osobiście to sobie nie wyobrażam jak ta gra Wisły w ofensywie będzie wyglądać jak nie daj Bóg kontuzje złapię Małecki czy Sarki. Co za czasy nastały...
|
Z Gornikiem przegrywamy ostatnio wszystko u siebie.
Logika wskazuje ze teraz nie bedzie inaczej: - mamy slabszy sklad niz w ostatnich meczach z nimi - oni maja mimo wsystko sklad silniejszy (Sobol, Madej, Malkowski) - Motywacja Gornikow moze sie okazac wieksza niz motywacja Glowackiego i Maleckiego. ...ale, ze to polska liga i nie mozna brac nic na logike, to pewnie zgarniemy jedyne do konca sierpnia punkty. 1 lub 3 :D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl