
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#121
|
|
tylko idiota bez ambicji powie 13 czy 5 miejsce to jeden .... wiec zastanów sie.
za 5 miejsce są o wiele większe gratyfikacje finansowe niż za 13. wymagasz ambicji od piłkarzy a sam jej nie masz? ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#122
|
|
A ty skąd żeś się urwał? Jaka ambicja?
Chłopie...zastanów się dwa razy zanim coś chlapniesz. Sam klub ma na to wyjebane, a oczekujesz tego z mojej strony?... Pomyśl! Dlaczego masz Kulawika, Sarkiego, Kosowskiego? No chyba nie dlatego żeby walczyć o gratyfikacje finansowe. Ten sezon ligowy to już historia, został dawno spisany na straty. PP jest naszym priorytetem. Tylko idiota tego nie dostrzega.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 11.03.2013 o godz. 13:17.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#123
|
|
normalna ambicja normalnego człowieka który woli być 5 niż 13nasty.
to że klub realnie ocenił szansę czyli spisał sezon na straty nie znaczy ze wszyscy tak mają zrobic ja .......e. piłakrze w kazdym meczu walczą o wygraną, jesli ktokolwiek o nią nie walczy to jest ....ą niegodną uprawiania tego sportu. I nie rozumiem płaczu dlaczego mamy Kulawika, Sarkiego czy Kose. Mamy tych na których nas stać a nie dlatego ze sezon spisalismy na straty, gdyby było tak jak mówisz gralibyśmy tą runde składem z Bełchatowa. No ale słabe wyniki najlepiej podsumowac ze to specjalnie, ze sezon spisany na straty przed jego rozpoczęciem. Oby piłkarze nie czytali tego forum bo podejdą do tematu jak Ty. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#124
|
|
Jakiś duch olimpijskiej rywalizacji, Cię kolego ogarnął. To nie skoki narciarskie gdzie każde miejsce jest punktowane do łącznej klasyfikacji. To piłkarska ekstraklasa, gdzie tylko miejsca podium, no w ostateczności 1-4 są celem samym w sobie.
Dla takiego klubu jak Wisła, 5 czy 13... jest odbierane jednoznacznie - PORAŻKA! DNO! ROZCZAROWANIE! Sezon został spisany na straty , czy ci się to podoba czy nie. Celem było/jest utrzymanie i zdobycie PP, więc nie zagłębiaj się już w jakieś wyższe annały uprawiania piłki nożnej. Uświadom sobie, że są mecze ważne i są ważniejsze, w naszym wypadku, priorytet to puchar Polski. A w lidze? powolutku powinniśmy ogrywać małolatów i zapewniam Cię ,że będzie to z większym pożytkiem dla klubu niż walka do upadłego o żałosne 5 miejsce. A kto tu płacze? Oczywiście że Kosa, Kulawik, Sarki są tylko po to by dograć bezpiecznie sezon, na więcej nikt o zdrowych zmysłach nie liczy. Ich apanaże i kasa za Meliksona rekompensuje te twoje śmieszne gratyfikacje. A piłkarze nie grają o miejsca 5-13, mają na to wyjebane, tak jak i ja.. (cóż poradzisz, syndrom zwycięzcy) W większości walczą o swoją przyszłość i nowe kontrakty.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 11.03.2013 o godz. 13:55.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#125
|
|
W tej lidze to jeszcze mozna zajac miejsce pucharowe..
walczyc do konca i wierzyc, wszystko jest mozliwe. poradzili sobie z wiceliderem na wyjezdzie mocno oslabieni bedac zespolem LEPSZYM i zasluzenie zwyciezajac. wiec jakis promyk nadziei jest, byle podtrzymac passe. a to ktore miejsce zajmiemy jest wazne, z punktu medialnego, finansowego, marketingowego i wazny jest jak najwiekszy dorobek punktowy do tabeli wszechczasow, w ktorej zajmujemy 2 miejsce. o ambicji nie wspominajac... maja walczyc w kazdym meczu niezaleznie od miejsca ktore zajmuja.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 11.03.2013 o godz. 13:53.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#126
|
|
Bzdury gadasz Dariook : Canal Plus daje ogromne pieniądze za miejsce w tabeli na koniec sezonu. Myślę, że jeśli Kulawik nawet wygrałby puchar polski a w lidze zajął 13 miejsce i tak by poleciał. Wiadomo priorytet puchar polski, bo można od strony kuchni dostać się do europejskich pucharów, ale to wcale nie oznacza, że piłkarze wyłożą lachę na ligę.
A tym bardziej Cupiał. Nikt nie pozwoli na zasadzie 5 czy 13 jeden 'ch' olać ligi. Za duże pieniądze wchodzą w grę, comprende? |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#127
|
||
Ps: Każde miejsce inne niż podium, zostanie odebrane jako porażka. Dla takiego klubu jak Wisła, to oczywiste. A tabela wszechczasów...Kogoś ona interesuje?
Jeśli klubowi zależało by na lokacie , to miałbyś Meliksona a Kulawik nie był by trenerem Wisły Kraków.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 11.03.2013 o godz. 14:12.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|||
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#128
|
Dodałbym jeszcze do tych aspektów które wymieniłeś (finansowy, marketingowy, tabela wszechczasów) również aspekt psychologiczny. Nie nagradzamy obiboków dla których nie ma różnicy 5 czy 13. Zawsze oczekujemy zwycięstw i najwyższego miejsca. Nie potrzebny nam zdemoralizowany zespół który gra tylko żeby nie spaść ![]() Dariook Ja lubię statystki kto z kim ile razy wygrał itd, także i tabelę wszechczasów też lubię analizować. Pokazuje ona jak przepaść dzieli Wisłę od Parchactwa ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#129
|
|
Można powiedzieć, że zwycięstwem z Polonią utrzymaliśmy się w lidze. Ciekawi mnie co teraz zrobi Kulawik. Czy będzie pomału rezygnował z zawodników, którym w czerwcu kończą się kontrakty i wystawiał w lidze tych, którzy zostaną na nowy sezon? (Miśkiewicz,Stolarski,Uryga itd.) Jeżeli mają zgrywać się z drużyną i nabierać doświadczenia to na pewno nie poprzez same sparingi czy treningi. Wyjścia są dwa:
1)gramy do końca sezonu najsilniejszą jedenastką i walczymy o jak największą kasę z c+,jednocześnie przy ewentualnych pucharach budzimy się w lipcu z ręką w nocniku 2)mamy w dupie pieniądze z c+, myślimy o przyszłym sezonie i wprowadzamy pomału zawodników na których będzie trzeba oprzeć skład latem ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#130
|
|
i tak obudzimy sie z ręka w nocniku bo przeciez my nie mamy zawodników których można powoli wprowadzać do składu
![]() ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#131
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#132
|
"Jeśli klubowi zależało by na lokacie i miałby kasę , to miałbyś Meliksona a Kulawik nie był by trenerem Wisły Kraków." Fakt jest taki, że mimo Kulawika jako trenera i braku Meliksona oraz masowego wypompowywania pieniędzy z Wisły to tak czy siak Pan Cupiał na pewno nie zadowoli się 13 miejscem w tabeli. Nawet jeśli Kulawik przyniesie puchar polski w zębach )Także różnica między miejscem 5 a 13 jest zasadnicza. 1) Kasa od C+ (kiedyś to było 200 tyś zł za każde miejsce wyżej - chyba 2011, nie chce mi się szukać aktualnego sposobu premiowania) - czyli bazując na starych danych 1 600 000 zł różnicy między 5 a 13 miejscem w tabeli. 2) W lecie każdy piłkarz woli przyjść do 5 niż 13 klubu ligi 3) Poprawienie wyników w jakimkolwiek stopniu = lepsza frekwencja 4) Lepsze wyniki = lepsza atmosfera wokół klubu Jak dla mnie jest różnica i to zasadnicza Jeśli jej nie widzisz no to sorry Winetou.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 11.03.2013 o godz. 16:05.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#133
|
|
|
No na pewno tak.
Jednak już argument, że trzeba do niej punktować ? A może i masz rację, choć warszawki w naszym życiu raczej nie przeskoczymy. . Cytat:
Czy słyszałeś jakieś cele lub ultimatum dla Kulawika w lidze? Nie! To tylko świadczy o tym, że każdy pogodził się z sytuacją jaka obecnie panuje. Wymaganie więcej niż utrzymanie było by przejawem totalnej amatorki. 1. Nie jest uzależniona od miejsca a medialności w danym sezonie. ![]() 2. Wisła to Wisła, kogo obchodzi czy była 5 czy 13. Jest kasa, jest imreza. Tak czy siak brak pucharów, zero karty przetargowej. 3. Żaden argument. Frekwencja na stałym poziome, bez względu na to czy jesteś 5-13. 4. Wyniki są jakie są tylko i wyłącznie z winy klubu. Zapewniam Cie, atmosfera będzie grobowa, korki nie wystrzelą...już tłumaczyłem że dla takiego klubu jak Wisła, pozycja nr 5 jest porażką. Brak pucharów, gasimy światło. Dla mnie nie ma różnicy żadnej. Jeszcze Intertoto by mogło pomóc, ale go niestety zlikwidowali.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 11.03.2013 o godz. 16:45.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#134
|
Przy normalnych sędziach nie trzeba by było aktorstwa, bo to jest niebezpieczna gra bez względu na to czy Chavez połamał komuś nogi, czy nie. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#135
|
|
W sumie możesz mieć rację, ale z drugiej strony nocnik może być zasrany albo zaszczany i teraz pytanie, który bałagan będzie latem łatwiej posprzątać. Skoro mamy wątpliwości, czy dany zawodnik nadaję się do tej drużyny, to może warto dać im teraz szansę. Albo miło się rozczarujemy, albo w końcu przestaniemy się łudzić.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#136
|
|
No to Pan Cupiał może mieć problem bo jeśli Wisła zajmie na koniec sezonu 13 miejsce to będzie musiał się nim "zadowolić" czy tego będzie tego chciał czy nie. Ewentualnie "zadowoli" się w inny sposób np. sprzedając kolejnych pięciu czy 8 grajków. I jeśli w klubie podtrzyma się tendencja z poprzedniego i obecnego sezonu to Pan Cupiał w sezonie 2014/15 będzie się musiał "zadowolić" miejscem w I lidze i meczami z Kolejarzem Stróże czy Dolcanem Ząbki.
Ostatnio edytowane przez thechris : 11.03.2013 o godz. 18:52.
|
|
|
|
Member
Od: 07.2005
Offline |
#137
|
Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy między 5 a 13 miejscem, czytaj większą kasą dla klubu, no to nie mam pytań. Pan Cupiał nie wyłoży dodatkowych 1.5mln jak to ktoś ładnie wyliczył, tylko będziesz miał więcej Sarkich i innych tego typu piłkarzy, bo łysogłowy znowu powie, że nie udało się zażegnać ciężkich czasów z powodu gorszego miejsca w tabeli niż zakładał. Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś, to młodzi już nie chcą przychodzić do Wisły, patrz bracia Mak lub Lewandowski. Marka Wisły już nie robi wrażenia na młodych u nich teraz się liczy kasa lub zapewnienie gry, gdzie u nas tego nie dostaną. Zapewne w tym wszystkim jest dużo winy łysego węża, ale to już inna bajka. Powód: Literówka
Ostatnio edytowane przez POtey : 11.03.2013 o godz. 18:40.
![]()
www.hattrick.org najlepszy manager on-line...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#138
|
|
Kwota uzależniona jest od liczby meczów transmitowanych w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym. W kolejce zawsze były cztery takie spotkania, a uczestniczące w nich drużyny każdorazowo mogły liczyć na 92 tys. złotych. No oczywiście, że lokata końcowa wydaje się bez znaczenia. Obecnie nie ma najmniejszych podstaw, żeby sądzić inaczej. Oczywiście w naszym klubie nie zrobiono nic, co by mogło dać prognostyk na walkę o wyższe lokaty, a wręcz przeciwnie, osłabiono zespół to czego ty oczekujesz? Proszę, podaj mi choć jeden cytat, w którym określono nasz cel na rundę wiosenną, a zmienię swoje zdanie. Bo chyba na dzień dzisiejszy, góra ma głęboko w dupie na którym miejscu zakończymy ten sezon. Jeśli oni nie widzą problemu to i ja nie będę płakał z powodu 1,5m. Widocznie uznali, że obejdzie sie... Wisła prawdopodobnie nie zagra drugi rok z rzędu w europejskich pucharach. Jaką więc dajesz gwarancję potencjalnemu piłkarzowi na lepsze jutro? Smutne, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy bez szans w konfrontacji z legła czy amica i nie chodzi tu wcale o pieniądze ale o możliwość rozwoju kariery. Dlatego uważam, że jeden huj, 5 czy 13. A za te odżałowane 1,5 miliona to myślisz, że Błaszczykowskiego podkupimy? Dostaniesz 2 Sikorskich...lub lepiej, rozpłyną się w budżecie jak kasa za Meliksona. Znowu się obetnie i będzie cacy, innej możliwości nie ma. Jeszcze się naoglądasz w tym sezonie batalii o pietruszkę. Wszystko przed nami... wtedy pogadamy o tych krwawych bitwach i gryzieniu trawy o jak najwyższe lokaty. Emocje gwarantowane!
Ostatnio edytowane przez Dariook : 11.03.2013 o godz. 21:18.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#139
|
Poza tym do prime time idą mecze drużyn walczących o puchary, a nie 13 zespołu ligi.... Czyli jednak miejsce też ma pewne znaczenie przy kasie z C + aczkolwiek w sumie nie tak wielkie. ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#140
|
|
Owszem, tylko że jedynymi osobami którym zależy na wysokim miejscu w tabeli są kibice, bo ambitnie... Argument finansowej gratyfikacji też wydaje mi się nie mieć dla klubu znaczenia. Chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie próbuje ponownie planowania budżetu o wpływy których jeszcze nie ma.
Przed rundą z klubu nie dochodziły i obecnie też nie dochodzą sygnały o tym, że mamy plan minimum do zrealizowania. Jeśli ten milion miał by znaczenie, to oczywiście Tomasz dostał by target 5-7,taki realny cel. Jednak jak sam powiedział - liga ważna, lecz puchar ważniejszy. W świetle tego, tak naprawdę jeden h..czy będzie 5 czy 13 miejsce... cały ten przedział i tak odebrany zostanie jako porażka Wisły. Skupmy wszystkie siły na Pucharze Polski i meczach z warszawą i wronkami . Resztę sezonu grać jak największą liczbą młodych Wiślaków. Ciężko o lepszy poligon i przegląd kadr, niż ligowa potyczka
Ostatnio edytowane przez Dariook : 12.03.2013 o godz. 14:31.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#141
|
|
5 miejsce to porażka a 13- klęska. Tak w moich oczach, jak i pewnie w oczach BC. 5 miejsce w obecnych okolicznościach to byłby nawet sukces... Choć najważniejszym jest Puchar Polski bo dałby dodatkowe źródło dochodu. Nie rozumiem natomiast zupełnie Twojego stwierdzenia, że 1,5 mln w tą czy w tamtą kilka postów wyżej. Chyba nikt tego nie rozumie.
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|