Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [18 kolejka] Polonia Warszawa - Wisła Kraków, sobota 9 marca 2013, 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8985)

WISŁAZWE 05.03.2013 21:43

[18 kolejka] Polonia Warszawa - Wisła Kraków, sobota 9 marca 2013, 18:00
 



Witam.


Za nami pierwsze dwie wiosenne kolejki Ekstraklasy,w który zespół Białej Gwiazdy podejmował niżej notowanych rywali - mówiąc wprost outsiderów naszej ligi - GKS Bełchatów oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała. W obu meczach Wiślacy nie stracili bramki ale co gorsze również ich nie strzelili, czego efektem jest imponujący bilans po początku wiosny: 2 punkty oraz bramki 0:0.

Jak będzie w dalszej części sezonu? Jak piłkarze Wisły poradzą sobie z silniejszymi przeciwnikami, którzy staną na naszej drodze? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę, kiedy to podopieczni Tomasza Kulawika zagrają wyjazdowy mecz w Warszawie z Polonią. Aktualnie Wiślacy zajmują 13 pozycję z dorobkiem 20 punktów, natomiast Polonia Warszawa sklasyfikowana jest na 3 miejscu z 32 oczkami.




O rywalu słów kilka:


Najpierw nieobliczalny Wojciechowski a teraz Ireneusz Król. Jedno jest pewne Polonia nie ma szczęścia do właścicieli. Kiedy nowy właściciel przejmował klub wydawało się jednak, że sytuacja w stolicy zostanie opanowana. Pomimo zapewnień o uregulowaniu zaległości z racji wysokich kontraktów, opóźnienia w transakcjach były spore. Piłkarze początkowo, głośno nie mówili o swoich problemach skupiając się przede wszystkim na osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego.

I tak zespół Polonii składany na przysłowiowe ''za pięć dwunasta'' rundę jesienną zakończył na 3 pozycji tracąc do innego stołecznego klubu - Legii 5 oczek.

Trzeba przyznać, że w większości spotkań w rundzie jesiennej przyjemnie patrzyło się na grę podopiecznych Piotra Stokowca, który podjął się ułożenia tego zespołu. ''Czarne Koszule'' swoją grę oparły przede wszystkich na młodym Wszołku, Teodoryczyku i Gruzinie Dwaliszwilim.

Problemy zespołu pojawiły się podczas przerwy zimowej, piłkarze głośno zaczęli upominać się o swoje pieniądze a prezes Król nadal twierdził, iż zaległości będą uregulowane w najbliższym czasie.

Podczas jednego z zagranicznych zgrupowań niektórzy piłkarze postanowili opuścić zgrupowanie i wrócić do kraju: Wladimer Dwaliszwili, Adam Kokoszka, Łukasz Piątek, Dorde Cotra oraz Sebastian Przyrowski i zwrócić uwagę na problemy finansowe. Kwestią kilku dni było tylko potwierdzenie ich odejścia z Konwiktorskiej.

Ostatecznie w stolicy zostali Sebastian Przyrowski oraz Łukasz Piątek natomiast większa grupa Polonistów opuściła trzeci zespół Ekstraklasy, w tym zawodnicy, którzy w znaczącym stopniu znaczyli o sile ''Czarnych Koszul''


Transfery:

Przybyli: Martin Baran, Piotr Grzelczak, Krzysztof Kopciński, Vytautas Lukša, Igor Morozov, Piotr Piekarski, Paweł Tarnowski, Jakub Tosik, Tomasz Wełna, Konrad Wrzesiński

Ubyli: Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski, Dominik Budzyński, Edgar Çani, Đorđe Čotra, Wladimer Dwaliszwili, Siergiej Golatkin, Dimitrije Injac, Isidoro, Adam Kokoszka, Borys Rusak, Łukasz Teodorczyk



A tymczasem na Reymonta:


180 minut bez straconej bramki...

Całe dwa spotkania w Ekstraklasie nasza obrona zagrał na zero z tyłu. Czy nasza gra obronna przez przerwę zimową naprawiła błędy z rundy jesiennej, czy tworzy monolit? Czy może po prostu zespoły, z którymi do tej pory się mierzyliśmy nie miały w swoich szeregach napastników, którzy sprawili by trochę trudności naszym obrońcom?

Testem dla naszej obrony będą mecze ze zdecydowanie mocniejszymi zespołami walczącymi o puchary czy o mistrzostwo.


...180 minut bez strzelonej bramki!

Z tego, że Sergiej Pareiko i spółka zachowali czyste konto przez z 180 minut można się i cieszyć, ale z tego że nasi napastniczy przez 180 minut nie umieli skierować piłki do bramki przeciwnika cieszyć się na pewno nie można. Niemoc strzelecka naszych asów trwa w najlepsze, ani Genkov ani Boguski ( nie licząc PP) ani tym bardziej Sikorski nie umieli pokonać bramkarzy GKS-u Bełchatów i Podbeskidzia.


Będą zmiany?


Z Belgii wrócił Emanuel Sarki, czy dostanie szansę od trenera Kulawika w najbliższym meczu w Warszawie? Do składu wrócił na mecz z Podbeskidziem Gordan Bunoza, który zastąpił Jaliensa. Przyznać trzeba, że Bośniak wypadł pozytywnie i dał się zapamiętać kilkoma ofensywnymi wejściami, czego nie można było powiedzieć o Jaliensie w poprzednim meczu. Czy dobry wstęp zaowocuje pozostaniem w wyjściowym składzie na dłużej? Do składu po absencji kartkowej wróci Arkadiusz Głowacki, który najprawdopodobniej zastąpi Michała Czekaja i wraz z Osmanem Chavezem będzie tworzył parę stoperów.

Co z Gargułą? Miała być pauza tylko w jednym meczu, a tu nasz najlepszy strzelec i reżyser gry po raz trzeci nie znalazł się nawet w meczowej kadrze. Jak będzie tym razem? Czy w tydzień Łukasz dojdzie do pełnej sprawności?

Kamil Kosowski przed meczem z Podbeskidziem nabawił się lekkiego urazu, miejmy nadzieję, że uraz nie będzie na tyle poważny aby wykluczyć go z gry w sobotnim spotkaniu.


Zagrożeni pauzą w następnym meczu w Wiśle Kraków są: Osman Chavez, Tsvetan Genkov.


Ostatnie wizyty Wisły Kraków na Konwiktorskiej:


Sezon 2007/08

Brak spotkań.

Sezon 2008/09

16 sierpnia 2008, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:2, Paweł Brożek 29, 89

Sezon 2009/10

3 kwietnia 2010, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1, Łukasz Piątek 90 (sam)

Sezon 2010/11

28 listopada 2010, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1, Dariusz Pietrasiak 18 (sam)

Sezon 2011/12

6 sierpnia 2011, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:1, Bruno 24 -- Dudu Biton 66




Poniżej przedstawiam terminarz 18. kolejki T-M Ekstraklasy:


8 marca, piątek:

18:00 Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
20:45 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

9 marca, sobota:

13:30 GKS Bełchatów - Widzew Łódź
15:45 Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław
18:00 Polonia Warszawa - Wisła Kraków

10 marca, niedziela:

14:30 Pogoń Szczecin- Piast Gliwice
17:00 Górnik Zabrze - Lech Poznań

11 marca, poniedziałek:


18:30 Lechia Gdańsk - Korona Kielce



Zapraszam do dyskusji!

Eternit 05.03.2013 21:48

Cóż z Groclinem na Konwiktorskiej jeszcze nie przegraliśmy, wypadało by podtrzymać tę passę...

inspektor erektor 05.03.2013 22:03

Pareiko - Jaliens, Czekaj, Chavez, Bunoza - Wilk, Kosowski (jeśli nadal kontuzjowany to Garguła), Iliev, Małecki - Sikorski, Boguski

Dwóch napastników. Sikorski instynktu podbramkowego nie ma za grosz (a to z kolei chyba jedyna piłkarska umiejętność Boguskiego), ale rozgrywa całkiem nieźle, Iliev/Małecki/Garguła do strzałów z dystansu, Boguski do dobitki. Piątek dostaje indywidualną eskortę w postaci Osmana. Alleluja i do przodu.

mitmichael 05.03.2013 22:49

Czyzby szykowało sie kolejne 0-0? Wszystko jest mozliwe

FraMat 06.03.2013 14:39

będą baty...
Polonia mimo wszystko prezentuje jakiś styl i gra swoją piłkę. My zaś nie gramy niczego.

marcin19876 06.03.2013 14:55

jakie 0-0 oni bez 5- 6 podstawowych zawodników rozwalą nas jak się patrzy.....

des89 06.03.2013 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1302421)
będą baty...
Polonia mimo wszystko prezentuje jakiś styl i gra swoją piłkę. My zaś nie gramy niczego.

Polonia gra 5 obrońcami, przeszkadza przeciwnikowi i tyle, moga trafic jedynie z dystansu do bramki np. Piątek, myślę że 0-0 będzie albo 1-0 dla nas

arti 06.03.2013 14:59

Optymistycznie postawię na bezbramkowy remis:)

KOALIK 06.03.2013 15:10

Polonia ma styl? Hahahaha. Przez prawie cały mecz z Lechią grali taką kopaninę, że żal było to oglądać (jedynie od momentu kiedy Wiśniewski zdobył bramkę dało się ten mecz oglądać, ale to było raptem kilka minut, a więc niewiele więcej od naszego występu w Bełchatowie). Wygrana w Poznaniu? Większego fartu w naszej lidze dawno nie widziałem. Polonia w drugiej połowie nie istniała, gospodarze stwarzali jedną okazję za drugą. Dobry styl Polonii ma polegać na tym, że broni się rozpaczliwie w dziewięciu, napastnik gra na lewej obronie, dopuszcza przeciwnika co chwilę do groźnej sytuacji i liczy się na cud? Polonia grała źle w obronie, bo jak można inaczej to nazwać, skoro Lech miał z dziesięć bramkowych okazji w drugiej połowie? Jesteśmy w stanie wygrać i powiem więcej, to my będziemy faworytami w tym spotkaniu.

buczo1985 07.03.2013 13:53

Ja również postawię na kolejne 0:0. Na tyle poważnie, że chyba wybiorę się do buka :D

4FunNow 07.03.2013 15:28

Wszystkie mecze w rundzie wiosennej po 0 - 0 to tez byl by ciekawy wyczyn.

O Wisle kolejny raz usluszal by caly świat, może warto spróbować :D

radek1876 07.03.2013 15:39

Polonia nie wygra bo to polska Ekstraklasa, gdzie faworyci nie wygrywają. Myślę, że to będzie kopanina na 0-0 i niewykluczone, że nasze orły na dzikim farcie wtoczą farfocla, bo jak to mówią: raz do roku i noga od stołu strzeli.

KrzychooR 07.03.2013 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radek1876 (Post 1302522)
Polonia nie wygra bo to polska Ekstraklasa, gdzie faworyci nie wygrywają. Myślę, że to będzie kopanina na 0-0 i niewykluczone, że nasze orły na dzikim farcie wtoczą farfocla, bo jak to mówią: raz do roku i noga od stołu strzeli.

Sugerujesz że Daniel coś strzeli? Mam stawiać u buka na Daniela? ;]

Manor 07.03.2013 16:54

Kulawik mówi Sport.pl, że na lewej pomocy za wysuniętego na szpicę Małego zagra... Burliga.

WISŁAZWE 07.03.2013 18:48

Zmiana sędziego sobotniego meczu. Wczoraj pojawiła się informacja, że sobotni mecz poprowadzi Jarosław Rynkiewicz, który sędziował nam niedawno spotkanie z Jagiellonią Białystok z ramach Pucharu Polski.

Dziś nastąpiła zmiana głównego arbitra sobotniego spotkania, w/w zastąpił Bartosz Frankowski z Torunia. W tym sezonie arbiter z Torunia prowadził jedno spotkanie z udziałem Polonii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zakończone zwycięstwem warszawiaków 1:0.

Bartosz Frankowski w tym sezonie Wiślakom nie gwizdał.

krasny 07.03.2013 19:08

Bardzo dobry sędzie. I nie mówię tego w związku z tym że też pochodzę z Torunia, lecz na podstawie np. ostatniego meczu który prowadził Górnik - Jagielonia.

arti 07.03.2013 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manor (Post 1302534)
Kulawik mówi Sport.pl, że na lewej pomocy za wysuniętego na szpicę Małego zagra... Burliga.

Tj. jak dla mnie po.ebane do potęgi 223!
Jak Burliga znów się będzie plątał jak smród po gaciach jak to było z PBB to w następnej kolejce wystawi go pewnie jako środkowego napastnika...
Wystawi teraz Małego w ataku, dzięki czemu ofensywna gra pomocy w całym meczu to będą może 2 niezłe zagrania Ilieva. Nie będzie miał kto szarpnąć, pójść skrzydłem, powalczyć...
Obudź się Kula! To coraz bardziej wygląda jakbyś słabo wiedział kto, gdzie i jak ma grać.

Baala 07.03.2013 20:30

Niestety nie ma kto grać. Zakładając, że Kosa, Garguła, Sarki (chore, że z nim kontrakt podpisaliśmy) dalej kontuzjowani, to na skrzydle kto może zagrać?
Małecki, Burliga ewentualnie Boguski (wtedy musi w ataku drewno Sikorski), Iliev (wtedy nikogo nie mamy jako ofensywnego pomocnika). Kadrowa bieda.

Kaan 07.03.2013 20:57

To ja czegoś nie wiem na temat Selera, kontuzjowany? Wiedziałem, że pojechał po wizę i ale złożył podanie przez pomyłkę "rodzina na swoim", ale kontuzjowany? Ścierpła mu noga w samolocie?

zim zum 07.03.2013 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1302584)
To ja czegoś nie wiem na temat Selera, kontuzjowany? Wiedziałem, że pojechał po wizę i ale złożył podanie przez pomyłkę "rodzina na swoim", ale kontuzjowany? Ścierpła mu noga w samolocie?

Niewygodne łóżko miał przez 2 tygodnie w hotelu i odleżyny ma.

silver03 07.03.2013 23:07

A tam gadacie głupoty... powraca myśl szkoleniowa Skorży - dzida na napastnika i może coś wpadnie :>

Wojtas 07.03.2013 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manor (Post 1302534)
Kulawik mówi Sport.pl, że na lewej pomocy za wysuniętego na szpicę Małego zagra... Burliga.



Szkoda juz słow Kulawika nawet komentowac

zreszta frekwencja na Podbeskidziu i ta garstka piknikow pokazala ze juz mało kto interesuje sie ta Bednarzowo-Kulawikową i gdzies tam Kapkową Wisłą.

Ajax 08.03.2013 01:48

Niesamowite jak można być tak oderwanym od rzeczywistości i po tym co Burliga pokazał w ostatnim meczu go wystawiać?

Czy ktoś ma numer do dilera Kulawika, chciałbym się zaopatrzyć w tak mocne środki odurzające;)

Rob_Zombie 08.03.2013 11:16

No faktycznie, cóż za debil, przecież ma do wyboru jeszcze Garetha Bale'a i Cristiano Ronaldo a ten stawia na Burligę... :/ Myślę że trzeba zmieniać trenera czym prędzej, bo jak to możliwe że z tak niezwykle bogatej kadry można wziąć akurat Burligę!?

Kaco 08.03.2013 11:26

A co z Genkovem? Dalej plecy go bolą?

arti 08.03.2013 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaco (Post 1302657)
A co z Genkovem? Dalej plecy go bolą?

Gdzieś tam było napisane, że go oszczędzają na Jagę.
@ Rob Zombie
Zgoda, że sytuacja kadrowa jest słaba.
Ale moim zdaniem akurat lewa strona w meczu z PBB jakoś funkcjonowała i współpraca Małego z Bunozą daje nadzieję na trochę ruchu i jakieś zagrożenie z tamtej strony. Zamiast to zostawić Kula wrzuca tam B, który nigdy tam nie grał i wstawiony ostatnio do pomocy żeby próbować kreować grę plątał się bez celu i sensu przez godzinę.
Skończy się tak, że Mały będzie sam z przodu i nie będzie miał kto i jak mu dograć z pomocy albo zacznie się wracać po piłę, a wtedy z przodu nie będzie zupełnie nikogo.
Moim zdaniem (zważywszy na absencję Kosy, Jaliensa i Genkova) skład taki jak ostatnio z 1-2 zmianami - Chrapek zamiast Burligi, może (a może nie) Głowa zamiast Czekaja i walczymy jak umiemy.

lazy 08.03.2013 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1302655)
No faktycznie, cóż za debil, przecież ma do wyboru jeszcze Garetha Bale'a i Cristiano Ronaldo a ten stawia na Burligę... :/ Myślę że trzeba zmieniać trenera czym prędzej, bo jak to możliwe że z tak niezwykle bogatej kadry można wziąć akurat Burligę!?

Ale kolego, przecież można jednak zamienić miejscami Małego z Boguskim. Może być ktoś z młodych - Stolarski? Nawet Sikorski byłby wydajniejszy od Burligi, który prawie każdą piłkę tracił...
To jest tak jak z wystawianiem Sikorskiego w ataku - jak silną trzeba mieć wiarę żeby liczyć że coś strzeli? To już lepiej wystawić kogoś z ME, a nóż/widelec odpali?

silver03 08.03.2013 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1302665)
Ale kolego, przecież można jednak zamienić miejscami Małego z Boguskim. Może być ktoś z młodych - Stolarski? Nawet Sikorski byłby wydajniejszy od Burligi, który prawie każdą piłkę tracił...
To jest tak jak z wystawianiem Sikorskiego w ataku - jak silną trzeba mieć wiarę żeby liczyć że coś strzeli? To już lepiej wystawić kogoś z ME, a nóż/widelec odpali?

Co do Stolarskiego, w ostatnim meczu się "spalił" bardzo mało dokładnych podań, biegał wszędzie, miał parę głupich strat... później trochę "zaskoczył" wywalczył 2 wolne, ale mimo wszystko wrzucenie go do pierwszej 11 od samego początku to wrzucenie na zbyt głęboką wodę.

lazy 08.03.2013 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1302683)
Co do Stolarskiego, w ostatnim meczu się "spalił" bardzo mało dokładnych podań, biegał wszędzie, miał parę głupich strat... później trochę "zaskoczył" wywalczył 2 wolne, ale mimo wszystko wrzucenie go do pierwszej 11 od samego początku to wrzucenie na zbyt głęboką wodę.

Może to i racja. Ale jak określić to co grał Burliga z Podbeskidziem? Też się "spalił"? I to nie był pierwszy raz gdy zagrał słabo...
Z drugiej strony może na miejscu trenera wypadałoby być bardziej konsekwentnym, a nie zmieniać koncepcji ataku w każdym meczu na wiosnę.

szprotson 08.03.2013 13:24

po co Stolarski jak mamy nowego skrzydłowego Burlige.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl