The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54661
Stary 13.04.2012, 18:14
Na przeciętną drużynę ligową, jaką chyba ma być Wisła w przyszłym sezonie, Jirsak jest w sam raz.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54662
Stary 13.04.2012, 18:20
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Zatem wnioski Przegląd Sportowy wysnuł sobie sam. Pewnie będzie zabawnie, jednak Melikson zasługuje na wynagrodzenie, jakie otrzymuje. Można kupić zawodników, których "utrzymanie" będzie nas kosztować zdecydowanie taniej, ale rezygnowanie z Meliksona byłoby jak dla mnie strzałem w stopę. Kłopoty klubu przecież nie wynikają z uwagi na zarobki jednego zawodnika. Przykładowo - była mowa o tym, że Lamey zarabia 150 tysięcy euro. Pytanie ile zarabia Paljic i inni, którym kończą się kontrakty. Wierzę jednak, że dałoby się zatrudnić takich piłkarzy, którzy zarabialiby o wiele mniej niż Ci, którzy odchodzą po sezonie łącznie, a jakościowo klub zdecydowanie by na tym nie stracił.
Informacje odnośnie zarobków są strasznie nie spójne. Przy Jaliensie były informacje, że zarabia 400 tys. euro, przy Gargule, że ponad 300 (mówiono nawet o 350 tysiącach), o Lameyu bodaj 300 tys. euro. Tutaj się z kolei pojawia, że Genkov i Melikson zarabiają najwięcej. Jedno źródło przeczy drugiemu.

Z Meliksonem chodzi o co innego. Melikson na ligę nam potrzebny nie jest. Nie opłacalne jest trzymanie go w zespole kiedy mamy ostatnią szansę na zarobienie na jego sprzedaży. Prawdopodobnie o ten aspekt chodzi. 280 tysięcy euro dla gwiazdy zespołu to nie jest problem przy pensjach Garguły, Jaliensa, Lameya. Zresztą zadajmy sobie najważniejsze pytanie: czy Melikson chce dalej grać w Wiśle?

PS: Chociaż dopiero teraz doczytałem, że redaktorowi chodzi o kwotę netto plus bonusy. Nie wiadomo ile one wynoszą i czy pensja Garguły, albo Jaliensa nie była podana w brutto. Jednak ten artykuł mnie zupełnie nie przekonuje.

bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Kto tak powiedział? Mówił coś o tym Bednarz? Narazie nikt nic nie mówi. Osobiście boję się jedynie tego, że Meleksa sprzedamy teraz za kwotę znacznie poniżej oczekiwań. Jeżeli mamy sprzedawać Meliksona, to za minimum 3,5-4 miliony euro. Nie mniej.
A kto tyle da za piłkarza wartego góra 1,5-2 mln euro?
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 13.04.2012 o godz. 18:32.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Wschód

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54663
Stary 13.04.2012, 18:39
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Informacje odnośnie zarobków są strasznie nie spójne. Przy Jaliensie były informacje, że zarabia 400 tys. euro, przy Gargule, że ponad 300 (mówiono nawet o 350 tysiącach), o Lameyu bodaj 300 tys. euro. Tutaj się z kolei pojawia, że Genkov i Melikson zarabiają najwięcej. Jedno źródło przeczy drugiemu.

Z Meliksonem chodzi o co innego. Melikson na ligę nam potrzebny nie jest. Nie opłacalne jest trzymanie go w zespole kiedy mamy ostatnią szansę na zarobienie na jego sprzedaży. Prawdopodobnie o ten aspekt chodzi. 280 tysięcy euro dla gwiazdy zespołu to nie jest problem przy pensjach Garguły, Jaliensa, Lameya. Zresztą zadajmy sobie najważniejsze pytanie: czy Melikson chce dalej grać w Wiśle?

PS: Chociaż dopiero teraz doczytałem, że redaktorowi chodzi o kwotę netto plus bonusy. Nie wiadomo ile one wynoszą i czy pensja Garguły, albo Jaliensa nie była podana w brutto. Jednak ten artykuł mnie zupełnie nie przekonuje.



A kto tyle da za piłkarza wartego góra 1,5-2 mln euro?
Hahaha, za kompletne drewno, bez szybkości ze średnim dryblingiem, które nie pomogło Polonii w zdobyciu choćby wicemistrzostwa Polski Trabzon zapłacił ponad 5 mln euro, a tu świetnego grajka "forumowi eksperci" wyceniają na trzy razy mniej.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54664
Stary 13.04.2012, 18:46
Nieopłacalne dla Wisły jest sprzedawanie kogokolwiek kto potrafi kopać piłkę. Nigdy nam takie działanie na dobre nie wyszło. Kasa, czesto spora, szła do TF, lub gdzieś się rozpływała, a piłkarza dobrego zastępował w najlepszym przypadku przeciętniak albo typowy ogóras/ cienias.

Nie jesteśmy klubem profesjonalnym, który ma plan zastąpienia dobrego piłkarza, nie jesteśmy też klubem poukładanym, który kadrową lukę zapelni młodym zdolnym piłkarzem ze szkółki, bo taka nie istnieje w Wisła Kraków SA
Dlatego w głowie kibica nie powinny sie kłebić takie myśli czy i ile zarobimy na danym piłkarzu, bo to nie ma żadnego przełożenia na inwestycje czy polepszenie sytuacji Wisły. Dla Wisły byłoby zdecydowanie lepiej, gdy nikt takiego Meliksona na przykład nie chciał.

Każdy ma swoje zdanie, ja mam na przykład takie
Ostatnio edytowane przez tofik : 13.04.2012 o godz. 18:56.
..
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54665
Stary 13.04.2012, 18:53
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Hahaha, za kompletne drewno, bez szybkości ze średnim dryblingiem, które nie pomogło Polonii w zdobyciu choćby wicemistrzostwa Polski Trabzon zapłacił ponad 5 mln euro, a tu świetnego grajka "forumowi eksperci" wyceniają na trzy razy mniej.
To, że ktoś kiedyś przepłacił nie oznacza, że taka jest wartość. Transfery rosyjskich, ukraińskich, tureckich klubów często są zawyżone. Popatrz lepiej na politykę transferową BVB. Ta drużyna ma jedną z najzdrowszych polityk transferowych aktualnie w światowej piłce. Zobacz na jakich zawodników wydawali więcej niż 3 mln euro.

Ile według Ciebie jest wart Mila w takim razie?
Ile wart jest Zieńczuk z Kosowskim?
Ile wart jest Frankowski?

Wszyscy oni mają lepsze statystyki od Meliksona, czy więc uważasz, że Maor za samo piękno estetyczne swojej gry (w przeciwieństwie do powyższych) jest wart te 3-4 mln euro?

Prawda jest taka, że za Mierzejewskiego, Murawskiego, czy Janczyka przepłacono. Jeżeli zaś chodzi o Błaszczykowskiego, Lewandowskiego, Marcelo, czy Fabiańskiego ceny za nich były adekwatne do umiejętności i przede wszystkim wieku! Żurawski był rok starszy od Meliksona jak odchodził od nas do Celticu. Jednak ten Żurawski był regularnie powoływany do reprezentacji, ustrzelił ponad 100 goli w lidze, kilka razy był królem strzelców i regularnie trafiał w europejskich pucharach. Większy od Meliksona talent, czyli Uche odchodził za 1/4 tego co wy chcecie za kilka lat starszego niż wtedy Uche Meliksona.

Chcecie, aby Wisła kupiła Kupisza od Jagi za 500 tysięcy euro a równocześnie chcecie transferu Meliksona za 4 mln euro. Sami mówicie o kosmicznych cenach, a dziwicie się, że inni takie dyktują. Już prędzej Rudnevs jest wart 5 mln euro niż Melikson 3 mln. Co mi tam, skoro Melikson jest wart 4 mln euro to Mila 3 mln euro.
Odpowiedz cytując
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54666
Stary 13.04.2012, 19:16
Obawiam się, że nie mamy argumentów żeby oczekiwać za Maora 3-4mln.
MP i mecze z Litexem były dość dawno temu, od jesieni jest niestety nienadzwyczajnie.
Jak dotąd w sierpniu miał swoje maximum cenowe, na następne jest szansa najwcześniej jesienią 2013.
Najlepiej byłoby żeby został i szalał jak rok temu, ale obawiam się, że to se ne vrati.
Poza tym wygląda na to, że BC i łysy aż się trzęsą żeby wpadła jakaś kasa za kogoś.
Więc kto jak nie Maor...

Swoją drogą nabrałbym choćby cienia szacunku do łysego gdyby:
- oddał komuś Jaliensa nawet za darmo, ale żeby ktoś przejął kontrakt i Wisła już nic nie musiała mu płacić
- opchnął Kirma nawet za te 500t euro (jeśli zapłaciliśmy mniej)
- sprzedał Gargułę za cokolwiek, nawet 100 tys złotych byleby Wisła już nie wydała ani grosza na jego kontrakt
- może z Ilievem trzeba zrobić jw. a poszukać kogoś młodszego z techniką i zdrowiem do gonienia
- sprzedał Jovanica za tyle ile za niego daliśmy albo więcej
- sprzedał Bunozę jw.
6 "casusów" - jakby rozwiązał nawet ze 3 w taki sposób jak napisałem to uznałbym, że Bednarz coś potrafi, no a przede wszystkim Wisła by odetchnęła finansowo i uzyskała pewne finansowe i osobowe pole manewru.
Ostatnio edytowane przez arti : 13.04.2012 o godz. 19:27.
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54667
Stary 13.04.2012, 19:32
Blaszczu16
Sciagnij w koncu te rozowe okulary. Do niedawna Wisla walczyla jeszcze o MP. Przynajmniej wedlug Ciebie... Teraz 28-letni Melikson (na 3 rundy w Wisle tylko jedna taka naprawde dobra) warty niewiadomo ile.

Ziemie do Blaszcza... bzz... ziemia do blaszcza... bzz... odlatuje pan!

P.S
Ale co do oceny Paljica to sie zgadzam. Drewno jakich malo.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54668
Stary 13.04.2012, 20:09
Tutaj nie o to chodzi, by na Meliksonie zarobić, bynajmniej nie powinno. Nie możemy rozbijać całościowo monolitu drużyny. Melikson jest zawodnikiem pierwszego składu. Osobiście proponowałbym pozbycie się Kirma aniżeli Meliksona. Mimo że sezon jest stracony, to wina całej drużyny, że nie ma odpowiednich wyników. Radziłbym panu Dahanowi przejrzeć statystyki ostatnich 15 lat, jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski w wykonaniu Wisły.

Po prostu oddanie Meliksona w chwili obecnej jest samobójstwem dla klubu - klub osiąga pełną widownie, gdy zdobywa jakieś trofea. Jak to się mówi - klient płaci, klient wymaga, więc w przyszłym sezonie nie wyobrażam sobie sytuacji by Wisła nie walczyła o MP. A Bednarz może sobie mówić co chce, jak będzie źle, to też szybko poleci. Cupiał nie jest też taki, że będzie beznamiętnie patrzył jak Wisła spada coraz niżej w tabeli...
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54669
Stary 13.04.2012, 20:11
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Informacje odnośnie zarobków są strasznie nie spójne. Przy Jaliensie były informacje, że zarabia 400 tys. euro, przy Gargule, że ponad 300 (mówiono nawet o 350 tysiącach), o Lameyu bodaj 300 tys. euro. Tutaj się z kolei pojawia, że Genkov i Melikson zarabiają najwięcej. Jedno źródło przeczy drugiemu.
Niekoniecznie przeczy, ale na pewno nie daje pełnego obrazu sytuacji. W przypadku Genkova i Meliksona podana była kwota (280 tys.), która ma być ich gwarantowaną podstawą, do której doliczane są bonusy. W przypadku Garguły najczęściej podawane są jego orientacyjne zarobki włącznie z premiami (300-350 tys.), a on ma kontrakt motywacyjny 50/50, czyli podstawę na poziomie 150-175 tys.. Jaliensowi też może wychodzić jakieś 400 tys. po podliczeniu wszystkich premii (za ilość występów, mistrzostwo, grupę LE, itd.). Także te informacje o zarobkach niekoniecznie się wykluczają. To raczej takie półprawdy.
Ostatnio edytowane przez jova : 13.04.2012 o godz. 20:14.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54670
Stary 13.04.2012, 20:51
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Tutaj nie o to chodzi, by na Meliksonie zarobić, bynajmniej nie powinno. Nie możemy rozbijać całościowo monolitu drużyny. Melikson jest zawodnikiem pierwszego składu. Osobiście proponowałbym pozbycie się Kirma aniżeli Meliksona. Mimo że sezon jest stracony, to wina całej drużyny, że nie ma odpowiednich wyników. Radziłbym panu Dahanowi przejrzeć statystyki ostatnich 15 lat, jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski w wykonaniu Wisły.

Po prostu oddanie Meliksona w chwili obecnej jest samobójstwem dla klubu - klub osiąga pełną widownie, gdy zdobywa jakieś trofea. Jak to się mówi - klient płaci, klient wymaga, więc w przyszłym sezonie nie wyobrażam sobie sytuacji by Wisła nie walczyła o MP. A Bednarz może sobie mówić co chce, jak będzie źle, to też szybko poleci. Cupiał nie jest też taki, że będzie beznamiętnie patrzył jak Wisła spada coraz niżej w tabeli...
Ale co nam z Meliksona jeżeli będzie chciał odejść. Ostatnio odnoszę wrażenie, że chyba on już nie chce grać w Wiśle. Nie widzę o niego tego "błysku", ani żadnej radości z gry. Gra bo ma kontrakt i tyle. Jeżeli faktycznie chce odejść to mamy go trzymać na siłę? Łudzę się, że Bednarzowi trafi się "drugi Marcelo" tylko taki do ofensywy.

jova napisał(a):Wyświetl post
Niekoniecznie przeczy, ale na pewno nie daje pełnego obrazu sytuacji. W przypadku Genkova i Meliksona podana była kwota (280 tys.), która ma być ich gwarantowaną podstawą, do której doliczane są bonusy. W przypadku Garguły najczęściej podawane są jego orientacyjne zarobki włącznie z premiami (300-350 tys.), a on ma kontrakt motywacyjny 50/50, czyli podstawę na poziomie 150-175 tys.. Jaliensowi też może wychodzić jakieś 400 tys. po podliczeniu wszystkich premii (za ilość występów, mistrzostwo, grupę LE, itd.). Także te informacje o zarobkach niekoniecznie się wykluczają. To raczej takie półprawdy.
No właśnie nie wiem, czy w przypadku Garguły jest to motywacyjny. Pamiętajmy, że w Bełchatowie wtedy płacili naprawdę solidnie. Co do reszty masz w pełni rację. Często sumy są podawane, ale nikt nie mówi, czy to jest netto, czy brutto. Czy są jakieś bonusy, czy ich nie ma. No i skąd dziennikarz ma taką informację... Może to też być wiadomość od menedżera, który mówi, że zawodnik tyle zarabia po to, aby w innym klubie od tej sumy rozpocząć negocjacje. Tak samo tutaj osoby rozliczają ile klub dostał za danego zawodnika pieniędzy. Nie wiadomo jednak czy te informacje są prawdziwe (bo zawsze są nieoficjalne) i czy są to kwoty netto, czy brutto. A także ile należy odliczyć kosztów operacyjnych dla pośredników. Jak sprzedawano Janczyka do Rosji pojawiła się kwota 4.2 mln euro, potem z kolei informowano o 2.8 mln euro. Pierwsze pytanie to: Za ile tak naprawdę sprzedano Błaszczykowskiego Marcelo, Głowackiego, Brożków, czy Diaza? A drugie: Ile z tego było "zysku" dla Wisły?
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54671
Stary 13.04.2012, 21:09
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Ale co nam z Meliksona jeżeli będzie chciał odejść. Ostatnio odnoszę wrażenie, że chyba on już nie chce grać w Wiśle. Nie widzę o niego tego "błysku", ani żadnej radości z gry. Gra bo ma kontrakt i tyle. Jeżeli faktycznie chce odejść to mamy go trzymać na siłę? Łudzę się, że Bednarzowi trafi się "drugi Marcelo" tylko taki do ofensywy.
Oczywiste jest to, że menadżer Dahan naciska byśmy sprzedali Meliksona. Może być olbrzymi problem z zatrzymaniem go. Ba - nie znamy konstrukcji kontraktu, bo może są tam jakieś klauzule pozwalające Meliksonowi odejść. Kto to wie? Jednakże pomimo tych wszystkich przeciwności należałoby powiedzieć stanowcze nie dla sprzedawania go za marne grosze, a obecnie po tak fatalnym sezonie może do tego dojść. Wszyscy wypowiadali się w poprzednim sezonie, że takiego piłkarza polska liga jeszcze nie miała. Więc powinno oczekiwać się za niego solidnej gotówki.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54672
Stary 13.04.2012, 21:21
Wydaje mi się, że tu nie chodzi o to, że Meliksonowi się nie chcę, a nie ma po prostu z kim grać.Zobaczcie na jakim poziomie są morale drużyny.Każdy gra na alibi, na przeczekanie, asekuracyjnie by nie było kontuzji.Komu się ciągnąć grę.Myślę, że gdy będzie miał sensowne skrzydła u boku Melikson na nowo zabłyśnie i to nawet jeszcze mocniej.
Ten sezon jest spisany na straty i piłkarze doskonale o tym wiedzą.Nie bez znaczenia jest też fakt, że mamy 3 trenera w sezonie- co zbyt normalne nie jest.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54673
Stary 13.04.2012, 21:24
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Oczywiste jest to, że menadżer Dahan naciska byśmy sprzedali Meliksona. Może być olbrzymi problem z zatrzymaniem go. Ba - nie znamy konstrukcji kontraktu, bo może są tam jakieś klauzule pozwalające Meliksonowi odejść. Kto to wie? Jednakże pomimo tych wszystkich przeciwności należałoby powiedzieć stanowcze nie dla sprzedawania go za marne grosze, a obecnie po tak fatalnym sezonie może do tego dojść. Wszyscy wypowiadali się w poprzednim sezonie, że takiego piłkarza polska liga jeszcze nie miała. Więc powinno oczekiwać się za niego solidnej gotówki.
Dużo więcej niż obecnie raczej już nie będzie wart. 2 mln euro to max. jaki możemy wyciągnąć.

PS Jirsak do Lubina O,o
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54674
Stary 13.04.2012, 21:28
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
No właśnie nie wiem, czy w przypadku Garguły jest to motywacyjny. Pamiętajmy, że w Bełchatowie wtedy płacili naprawdę solidnie.
Raczej motywacyjny, bo podczas pierwszej ery Bednarza pojawiały się informacje, że wszystkim piłkarzom, z którymi negocjujemy, oferujemy kontrakty 50/50 i dla nikogo nie robimy wyjątku.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54675
Stary 13.04.2012, 23:50
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Dużo więcej niż obecnie raczej już nie będzie wart. 2 mln euro to max. jaki możemy wyciągnąć.

PS Jirsak do Lubina O,o
Jak na kreatora gry to mało. I żeby nie było - myślę tu jako ja, a nie dyrektor Bednarz - lepiej Meliksona w ogóle w obecnej sytuacji nie sprzedawać. Nie jest to najlepszy moment. Ale stanie się pewnie jak piszesz - sprzedadzą go w tym okienku.
Odpowiedz cytując
Zohan
Member
 
Od: 02.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54676
Stary 14.04.2012, 07:41
Co do odejść, to przydało by się sprzedać Boguskiego. Non stop kontuzja, a jak już zagra, to jeden mecz i znowu coś, poza tym gra bardzo słabo. Nie wiem kto go kupi, ale ŁKS był by z niego zadowolony
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54677
Stary 14.04.2012, 09:40
wycena Meliksona na 1,7 mln euro przez PS?

nasuwa się pytanie: ktory z polskich lub zagranicznych klubów gra przez takie artykuły na przejęcie Meliksona za niskie pieniądze?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54678
Stary 14.04.2012, 09:56
Jeśli już bawić się w spiskową teorie którą proponujesz to:

Obóz samego Meliksona a konkretnie jego menadżer (Dahan). Wszak już raz Maor dla kariery miał grac w naszej reprezentacji. Teraz może być ciągle kontuzjowany i bez formy żeby wartość spadła a artykuł tylko ma to wspomóc przekonanie że już tak nie błyszczy - więc takie 1,7 mln lepsze niż nic dla Wisły.

Takie artykuły (jeśli przyjąć że był sponsorowany) to wychodziły od samych piłkarzy i/lub ich menadżerów a nie jakiegoś np. Napoli

BTW
Żeby nie było wątpliwości - z racji wieku Meliksona i jego czestych urazów nie sądzę żeby jego cena była wiele większa niż 2 mln. Powiedzmy 3 mln max jak trafi się ktoś z Ukrainy.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 14.04.2012 o godz. 10:06.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54679
Stary 14.04.2012, 09:59
FraMat napisał(a):Wyświetl post
wycena Meliksona na 1,7 mln euro przez PS?

nasuwa się pytanie: ktory z polskich lub zagranicznych klubów gra przez takie artykuły na przejęcie Meliksona za niskie pieniądze?
1,7 mln euro za takiego piłkarza jak Melikson jest śmieszne, wiem że nie ma udanej rudny podobnie jak cała drużyna jednak jego ponad przeciętny potencjał nakazuję klubowi aby krzyczeć za niego o wiele więcej. To jest nadal zawodnik który ma przed sobą sezony grania na wysokim poziomie.
Uważam, że jest to piłkarz naturalnie NIE na topowe kluby świata ale już na kluby pokroju Borussii Dortmund, Napoli czy Atletico na pewno tak. Melikson to genialny piłkarz ale aby pokazać swój geniusz musi też podawać piłkę do zawodnika który nie będzie jej tracił przy każdym kontakcie, czarodziejem niestety nie jest. Kto wie może ktoś ze wschodu położy dobre pieniądze dla Wisły i dla Maora na stół i wszyscy będą zadowoleni.
Niech wypuszczą jakiś news że dany klub daje 4 mln euro, a nie pozwalają sobie na obniżanie wartosci Maora. Wolskiego kupuje Roma, niedługo pewnie Barcelona, dlaczego u nas oferty na Meliksona nie ma wysłać np Shahtar Donieck. Wtedy ten kto naprawdę go chce zacznie myśleć już inaczej.

edit: Może trochę przesadzam bo patrzę przez pryzmat tego co on potrafi nie zwracają uwagę na to co on ma głowie bo to też czasami jest dla wszystkich zagadką.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 14.04.2012 o godz. 11:10.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54680
Stary 14.04.2012, 10:21
wester przesadzasz.
28 letni pilkarz, wiec szczyt kariery a statystyki to on ma średnie. I nie sądze ze ma przed sobą sezony gry na wysokim poziomie.
Mam nadzieje jednak ze uda nam sie kogoś zrobić w bambuko i dadzą ..jak najwięcej, czyli od 1.5 bańki w góre.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
tormenthor
Senior Member
 
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54681
Stary 14.04.2012, 10:43
Melikson w formie to zawodnik klasy Kagawy wycenianego na 20 mln E. Sprzedaż tego zawodnika za mniej niż 3 mln E, zwłaszcza w takim momencie byłaby wręcz sabotażem. Nie zamieniłbym Maora nawet za 5 najlepszych zawodników z tej całej pseudo akademii Legii z Wolskim na czele.
Odpowiedz cytując
prezes85
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54682
Stary 14.04.2012, 10:50
tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Melikson w formie to zawodnik klasy Kagawy wycenianego na 20 mln E. Sprzedaż tego zawodnika za mniej niż 3 mln E, zwłaszcza w takim momencie byłaby wręcz sabotażem. Nie zamieniłbym Maora nawet za 5 najlepszych zawodników z tej całej pseudo akademii Legii z Wolskim na czele.
Od Pareiki, Meliksona, Wilka, Sobolewskiego i Genkova powinniśmy zaczynać budowę tej drużyny. Jak kogoś z nich sprzedadzą to lepiej powiedzieć iż nie gramy o mistrza.
Wole mieć w kadrze 14 Meliksonów i młodzież na ławce niż 25 Łukaszów Garguła.
Odpowiedz cytując
cinekw
Senior Member
 
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54683
Stary 14.04.2012, 10:55
tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Melikson w formie to zawodnik klasy Kagawy wycenianego na 20 mln E. Sprzedaż tego zawodnika za mniej niż 3 mln E, zwłaszcza w takim momencie byłaby wręcz sabotażem. Nie zamieniłbym Maora nawet za 5 najlepszych zawodników z tej całej pseudo akademii Legii z Wolskim na czele.
No i co z tego? Jak nam ktoś da 2 to będzie super, sprzedawać czym prędzej bo nie dość, że za rok będzie już praktycznie nie do opchnięcia to widać, że już nie chce tutaj grać.
Odpowiedz cytując
tormenthor
Senior Member
 
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54684
Stary 14.04.2012, 10:57
Jeśli chcemy promować młodych Polaków i najlepiej wychowanków, to powinniśmy niedoskonałość ich gry redukować geniuszem 3 - 4 zawodników klasy Meliksona. Wówczas błędy młodości takiego Czekaja, Urygi mogą pozostać bez konsekwencji w wyniku kilkukrotnych przebłysków geniuszu graczy wybitnych. Jeśli mówimy o zdrowych proporcjach, to w pierwszym składzie może być 3-4 młodych Polaków, 3 - 4 doświadczonych jak Sobol, Głowa, Brożek i 3 - 4 zachodnie gwiazdy w stylu Maora lub Genkova.

Ps. Maor może nie chce grać, bo :
a) namawiano go na siłę na grę w reprezentacji Polski, gdyż liczono na większy zysk ze sprzedaży,
b) zmieniają się co chwila trenerzy,
c) nie ma w drużynie atmosfery, a co za tym idzie wyników,
d) każdy może mieć słabszy okres zwłaszcza po kontuzji.

PS.2. Legia Radovicia chciała sprzedać za 200 - 300 tys E i nagle przyszedł Skorża zmienił mu pozycję i koleś zrobił im LE plus nastrzelał w lidze. No ale w tej rundzie po kontuzji żeber gra dramatycznie, tyle że nikt go nie będzie chciał sprzedać, gdyż wiedzą, że jest to niewłaściwy moment.
Ostatnio edytowane przez tormenthor : 14.04.2012 o godz. 11:02.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54685
Stary 14.04.2012, 11:26
tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Jeśli chcemy promować młodych Polaków i najlepiej wychowanków, to powinniśmy niedoskonałość ich gry redukować geniuszem 3 - 4 zawodników klasy Meliksona. Wówczas błędy młodości takiego Czekaja, Urygi mogą pozostać bez konsekwencji w wyniku kilkukrotnych przebłysków geniuszu graczy wybitnych. Jeśli mówimy o zdrowych proporcjach, to w pierwszym składzie może być 3-4 młodych Polaków, 3 - 4 doświadczonych jak Sobol, Głowa, Brożek i 3 - 4 zachodnie gwiazdy w stylu Maora lub Genkova.

Ps. Maor może nie chce grać, bo :
a) namawiano go na siłę na grę w reprezentacji Polski, gdyż liczono na większy zysk ze sprzedaży,
b) zmieniają się co chwila trenerzy,
c) nie ma w drużynie atmosfery, a co za tym idzie wyników,
d) każdy może mieć słabszy okres zwłaszcza po kontuzji.

PS.2. Legia Radovicia chciała sprzedać za 200 - 300 tys E i nagle przyszedł Skorża zmienił mu pozycję i koleś zrobił im LE plus nastrzelał w lidze. No ale w tej rundzie po kontuzji żeber gra dramatycznie, tyle że nikt go nie będzie chciał sprzedać, gdyż wiedzą, że jest to niewłaściwy moment.
Odejście Maaskanta na pewno miało negatywny wpływ na wielu obcokrajowców, którzy bardzo go cenili. Maor wielokrotnie powtarzał, że Robert jest świetnym trenerem... Moskal był członkiem rodziny, wiec wielu z trudem, ale przeszło na tym do porządku dziennego. Pewnie prawdziwe tąpnięcie nastąpiło po pojawieniu się Probierza. Wtedy też dano im do zrozumienia, ze są tylko najemnikami... oczywiście w klubie, bo kibice...

No właśnie. Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat, o którym nikt chyba jeszcze tu nie pisał. Gdybym był zagranicznym piłkarzem Wisły, na pewno nie chciałbym umierać dla takich kibiców, jacy pojawiają się na tym i wielu innych forach (żeby było jasne nie mam na myśli wszystkich, ale dość duży procent). To co się tu pisze, nie tylko teraz, ale od początku, gdy pojawili się tu Holendrzy, na pewno do nich dociera. Na pewno zdają sobie sprawę, że dla wielu są tylko kopaczami, kebabami czy Żydami... Na pewno zdają sobie sprawę, że mnóstwo osób ich tutaj nie chce i nigdy nie chciało. Na pewno nie jest to dla nich obojętne.
Odpowiedz cytując
Karamazow
Senior Member
 
 
Od: 05.2011
Skąd: Newski Prospekt

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54686
Stary 14.04.2012, 11:29
tormenthor;1240560[B napisał(a):
]Melikson w formie to zawodnik klasy Kagawy wycenianego na 20 mln E.[/B] Sprzedaż tego zawodnika za mniej niż 3 mln E, zwłaszcza w takim momencie byłaby wręcz sabotażem. Nie zamieniłbym Maora nawet za 5 najlepszych zawodników z tej całej pseudo akademii Legii z Wolskim na czele.
Melikson w gazie jest lepszy. Kagawa w środę nie wyróżnił się niczym szczególnym a Maor w formie by na pewno okrasił ten mecz kapitalnym golem bądź asystą. W końcu nie takich graczy jak Lahm wkręcał w ziemię.
...And Justice For All
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54687
Stary 14.04.2012, 11:37
tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Melikson w formie to zawodnik klasy Kagawy wycenianego na 20 mln E.
Po tym zdaniu odechciało mi sie czytać dalszej części wypocin tego pana.
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member
 
 
Od: 07.2009
Skąd: W buszu chciałbym mieszkać.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54688
Stary 14.04.2012, 11:39
Cytat:
No właśnie. Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat, o którym nikt chyba jeszcze tu nie pisał. Gdybym był zagranicznym piłkarzem Wisły, na pewno nie chciałbym umierać dla takich kibiców, jacy pojawiają się na tym i wielu innych forach (żeby było jasne nie mam na myśli wszystkich, ale dość duży procent). To co się tu pisze, nie tylko teraz, ale od początku, gdy pojawili się tu Holendrzy, na pewno do nich dociera. Na pewno zdają sobie sprawę, że dla wielu są tylko kopaczami, kebabami czy Żydami... Na pewno zdają sobie sprawę, że mnóstwo osób ich tutaj nie chce i nigdy nie chciało. Na pewno nie jest to dla nich obojętne.
A jak wygrywają to u Wiślaków mieli sławę niczym zwycięzcy starożytnych olimpiad. Więc powinna za tym iść dodatkowa mobilizacja.

Jest też jedna b.ważna różnica.

Kibice FINANSUJĄ klub, a klub FINANSUJE kopaczy.

Gdybym był zawodowym piłkarzem, to po podpisaniu kontraktu ZAPIERDALAŁBYM NA PEŁNEJ ....IE JAK TGV, bo byłby to mój PSI OBOWIĄZEK!
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54689
Stary 14.04.2012, 11:43
Poza tym Melikson ma z nami kontrakt do 2015 roku. Ludzie, myślcie - gdybyśmy sprzedali Meliksona za 2 mln euro to lepiej go nie sprzedawać. Jak będzie menedżer czynił cuda, to się mu powie, że nie sprzedamy go aż do końca kontraktu i tyle. Obecnie na Meliksonie można dobrze zarobić, ale mając go w drużynie.
Odpowiedz cytując
comek
Senior Member
 
 
Od: 03.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54690
Stary 14.04.2012, 11:45
właśnie Melikson ma z nami długi kontrakt i gdy go podpisywali wiedzieli ile będą mu płacić, więc dlaczego teraz jest niby za drogi w utrzymaniu?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50.