
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Na przeciętną drużynę ligową, jaką chyba ma być Wisła w przyszłym sezonie, Jirsak jest w sam raz.
![]()
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
|
|
Nieopłacalne dla Wisły jest sprzedawanie kogokolwiek kto potrafi kopać piłkę. Nigdy nam takie działanie na dobre nie wyszło. Kasa, czesto spora, szła do TF, lub gdzieś się rozpływała, a piłkarza dobrego zastępował w najlepszym przypadku przeciętniak albo typowy ogóras/ cienias.
Nie jesteśmy klubem profesjonalnym, który ma plan zastąpienia dobrego piłkarza, nie jesteśmy też klubem poukładanym, który kadrową lukę zapelni młodym zdolnym piłkarzem ze szkółki, bo taka nie istnieje w Wisła Kraków SA Dlatego w głowie kibica nie powinny sie kłebić takie myśli czy i ile zarobimy na danym piłkarzu, bo to nie ma żadnego przełożenia na inwestycje czy polepszenie sytuacji Wisły. Dla Wisły byłoby zdecydowanie lepiej, gdy nikt takiego Meliksona na przykład nie chciał. Każdy ma swoje zdanie, ja mam na przykład takie ![]()
Ostatnio edytowane przez tofik : 13.04.2012 o godz. 18:56.
![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
|
Ile według Ciebie jest wart Mila w takim razie? Ile wart jest Zieńczuk z Kosowskim? Ile wart jest Frankowski? Wszyscy oni mają lepsze statystyki od Meliksona, czy więc uważasz, że Maor za samo piękno estetyczne swojej gry (w przeciwieństwie do powyższych) jest wart te 3-4 mln euro? Prawda jest taka, że za Mierzejewskiego, Murawskiego, czy Janczyka przepłacono. Jeżeli zaś chodzi o Błaszczykowskiego, Lewandowskiego, Marcelo, czy Fabiańskiego ceny za nich były adekwatne do umiejętności i przede wszystkim wieku! Żurawski był rok starszy od Meliksona jak odchodził od nas do Celticu. Jednak ten Żurawski był regularnie powoływany do reprezentacji, ustrzelił ponad 100 goli w lidze, kilka razy był królem strzelców i regularnie trafiał w europejskich pucharach. Większy od Meliksona talent, czyli Uche odchodził za 1/4 tego co wy chcecie za kilka lat starszego niż wtedy Uche Meliksona. Chcecie, aby Wisła kupiła Kupisza od Jagi za 500 tysięcy euro a równocześnie chcecie transferu Meliksona za 4 mln euro. Sami mówicie o kosmicznych cenach, a dziwicie się, że inni takie dyktują. Już prędzej Rudnevs jest wart 5 mln euro niż Melikson 3 mln. Co mi tam, skoro Melikson jest wart 4 mln euro to Mila 3 mln euro. |
|
|
|
Guest
|
|
|
Obawiam się, że nie mamy argumentów żeby oczekiwać za Maora 3-4mln.
MP i mecze z Litexem były dość dawno temu, od jesieni jest niestety nienadzwyczajnie. Jak dotąd w sierpniu miał swoje maximum cenowe, na następne jest szansa najwcześniej jesienią 2013. Najlepiej byłoby żeby został i szalał jak rok temu, ale obawiam się, że to se ne vrati. Poza tym wygląda na to, że BC i łysy aż się trzęsą żeby wpadła jakaś kasa za kogoś. Więc kto jak nie Maor... Swoją drogą nabrałbym choćby cienia szacunku do łysego gdyby: - oddał komuś Jaliensa nawet za darmo, ale żeby ktoś przejął kontrakt i Wisła już nic nie musiała mu płacić - opchnął Kirma nawet za te 500t euro (jeśli zapłaciliśmy mniej) - sprzedał Gargułę za cokolwiek, nawet 100 tys złotych byleby Wisła już nie wydała ani grosza na jego kontrakt - może z Ilievem trzeba zrobić jw. a poszukać kogoś młodszego z techniką i zdrowiem do gonienia - sprzedał Jovanica za tyle ile za niego daliśmy albo więcej - sprzedał Bunozę jw. 6 "casusów" - jakby rozwiązał nawet ze 3 w taki sposób jak napisałem to uznałbym, że Bednarz coś potrafi, no a przede wszystkim Wisła by odetchnęła finansowo i uzyskała pewne finansowe i osobowe pole manewru.
Ostatnio edytowane przez arti : 13.04.2012 o godz. 19:27.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2011
Offline |
|
|
Blaszczu16
Sciagnij w koncu te rozowe okulary. Do niedawna Wisla walczyla jeszcze o MP. Przynajmniej wedlug Ciebie... Teraz 28-letni Melikson (na 3 rundy w Wisle tylko jedna taka naprawde dobra) warty niewiadomo ile. Ziemie do Blaszcza... bzz... ziemia do blaszcza... bzz... odlatuje pan! P.S Ale co do oceny Paljica to sie zgadzam. Drewno jakich malo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
|
|
Tutaj nie o to chodzi, by na Meliksonie zarobić, bynajmniej nie powinno. Nie możemy rozbijać całościowo monolitu drużyny. Melikson jest zawodnikiem pierwszego składu. Osobiście proponowałbym pozbycie się Kirma aniżeli Meliksona. Mimo że sezon jest stracony, to wina całej drużyny, że nie ma odpowiednich wyników. Radziłbym panu Dahanowi przejrzeć statystyki ostatnich 15 lat, jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski w wykonaniu Wisły.
Po prostu oddanie Meliksona w chwili obecnej jest samobójstwem dla klubu - klub osiąga pełną widownie, gdy zdobywa jakieś trofea. Jak to się mówi - klient płaci, klient wymaga, więc w przyszłym sezonie nie wyobrażam sobie sytuacji by Wisła nie walczyła o MP. A Bednarz może sobie mówić co chce, jak będzie źle, to też szybko poleci. Cupiał nie jest też taki, że będzie beznamiętnie patrzył jak Wisła spada coraz niżej w tabeli... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Offline |
|
Ostatnio edytowane przez jova : 13.04.2012 o godz. 20:14.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
||
|
||
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
|
|
Wydaje mi się, że tu nie chodzi o to, że Meliksonowi się nie chcę, a nie ma po prostu z kim grać.Zobaczcie na jakim poziomie są morale drużyny.Każdy gra na alibi, na przeczekanie, asekuracyjnie by nie było kontuzji.Komu się ciągnąć grę.Myślę, że gdy będzie miał sensowne skrzydła u boku Melikson na nowo zabłyśnie i to nawet jeszcze mocniej.
Ten sezon jest spisany na straty i piłkarze doskonale o tym wiedzą.Nie bez znaczenia jest też fakt, że mamy 3 trenera w sezonie- co zbyt normalne nie jest. ![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
|
PS Jirsak do Lubina O,o |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Offline |
|
|
Raczej motywacyjny, bo podczas pierwszej ery Bednarza pojawiały się informacje, że wszystkim piłkarzom, z którymi negocjujemy, oferujemy kontrakty 50/50 i dla nikogo nie robimy wyjątku.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
|
|
Jak na kreatora gry to mało. I żeby nie było - myślę tu jako ja, a nie dyrektor Bednarz - lepiej Meliksona w ogóle w obecnej sytuacji nie sprzedawać. Nie jest to najlepszy moment. Ale stanie się pewnie jak piszesz - sprzedadzą go w tym okienku.
|
|
|
|
Member
Od: 02.2012
Offline |
|
|
Co do odejść, to przydało by się sprzedać Boguskiego. Non stop kontuzja, a jak już zagra, to jeden mecz i znowu coś, poza tym gra bardzo słabo. Nie wiem kto go kupi, ale ŁKS był by z niego zadowolony
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
|
|
wycena Meliksona na 1,7 mln euro przez PS?
nasuwa się pytanie: ktory z polskich lub zagranicznych klubów gra przez takie artykuły na przejęcie Meliksona za niskie pieniądze? |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
|
|
Jeśli już bawić się w spiskową teorie którą proponujesz to:
Obóz samego Meliksona a konkretnie jego menadżer (Dahan). Wszak już raz Maor dla kariery miał grac w naszej reprezentacji. Teraz może być ciągle kontuzjowany i bez formy żeby wartość spadła a artykuł tylko ma to wspomóc przekonanie że już tak nie błyszczy - więc takie 1,7 mln lepsze niż nic dla Wisły. Takie artykuły (jeśli przyjąć że był sponsorowany) to wychodziły od samych piłkarzy i/lub ich menadżerów a nie jakiegoś np. Napoli ![]() BTW Żeby nie było wątpliwości - z racji wieku Meliksona i jego czestych urazów nie sądzę żeby jego cena była wiele większa niż 2 mln. Powiedzmy 3 mln max jak trafi się ktoś z Ukrainy.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 14.04.2012 o godz. 10:06.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Guest
|
|
Uważam, że jest to piłkarz naturalnie NIE na topowe kluby świata ale już na kluby pokroju Borussii Dortmund, Napoli czy Atletico na pewno tak. Melikson to genialny piłkarz ale aby pokazać swój geniusz musi też podawać piłkę do zawodnika który nie będzie jej tracił przy każdym kontakcie, czarodziejem niestety nie jest. Kto wie może ktoś ze wschodu położy dobre pieniądze dla Wisły i dla Maora na stół i wszyscy będą zadowoleni. Niech wypuszczą jakiś news że dany klub daje 4 mln euro, a nie pozwalają sobie na obniżanie wartosci Maora. Wolskiego kupuje Roma, niedługo pewnie Barcelona, dlaczego u nas oferty na Meliksona nie ma wysłać np Shahtar Donieck. Wtedy ten kto naprawdę go chce zacznie myśleć już inaczej. edit: Może trochę przesadzam bo patrzę przez pryzmat tego co on potrafi nie zwracają uwagę na to co on ma głowie bo to też czasami jest dla wszystkich zagadką.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 14.04.2012 o godz. 11:10.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
|
|
wester przesadzasz.
28 letni pilkarz, wiec szczyt kariery a statystyki to on ma średnie. I nie sądze ze ma przed sobą sezony gry na wysokim poziomie. Mam nadzieje jednak ze uda nam sie kogoś zrobić w bambuko i dadzą ..jak najwięcej, czyli od 1.5 bańki w góre. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
|
|
Melikson w formie to zawodnik klasy Kagawy wycenianego na 20 mln E. Sprzedaż tego zawodnika za mniej niż 3 mln E, zwłaszcza w takim momencie byłaby wręcz sabotażem. Nie zamieniłbym Maora nawet za 5 najlepszych zawodników z tej całej pseudo akademii Legii z Wolskim na czele.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
|
Wole mieć w kadrze 14 Meliksonów i młodzież na ławce niż 25 Łukaszów Garguła. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
|
|
No i co z tego? Jak nam ktoś da 2 to będzie super, sprzedawać czym prędzej bo nie dość, że za rok będzie już praktycznie nie do opchnięcia to widać, że już nie chce tutaj grać.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
|
|
Jeśli chcemy promować młodych Polaków i najlepiej wychowanków, to powinniśmy niedoskonałość ich gry redukować geniuszem 3 - 4 zawodników klasy Meliksona. Wówczas błędy młodości takiego Czekaja, Urygi mogą pozostać bez konsekwencji w wyniku kilkukrotnych przebłysków geniuszu graczy wybitnych. Jeśli mówimy o zdrowych proporcjach, to w pierwszym składzie może być 3-4 młodych Polaków, 3 - 4 doświadczonych jak Sobol, Głowa, Brożek i 3 - 4 zachodnie gwiazdy w stylu Maora lub Genkova.
Ps. Maor może nie chce grać, bo : a) namawiano go na siłę na grę w reprezentacji Polski, gdyż liczono na większy zysk ze sprzedaży, b) zmieniają się co chwila trenerzy, c) nie ma w drużynie atmosfery, a co za tym idzie wyników, d) każdy może mieć słabszy okres zwłaszcza po kontuzji. PS.2. Legia Radovicia chciała sprzedać za 200 - 300 tys E i nagle przyszedł Skorża zmienił mu pozycję i koleś zrobił im LE plus nastrzelał w lidze. No ale w tej rundzie po kontuzji żeber gra dramatycznie, tyle że nikt go nie będzie chciał sprzedać, gdyż wiedzą, że jest to niewłaściwy moment.
Ostatnio edytowane przez tormenthor : 14.04.2012 o godz. 11:02.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
|
No właśnie. Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat, o którym nikt chyba jeszcze tu nie pisał. Gdybym był zagranicznym piłkarzem Wisły, na pewno nie chciałbym umierać dla takich kibiców, jacy pojawiają się na tym i wielu innych forach (żeby było jasne nie mam na myśli wszystkich, ale dość duży procent). To co się tu pisze, nie tylko teraz, ale od początku, gdy pojawili się tu Holendrzy, na pewno do nich dociera. Na pewno zdają sobie sprawę, że dla wielu są tylko kopaczami, kebabami czy Żydami... Na pewno zdają sobie sprawę, że mnóstwo osób ich tutaj nie chce i nigdy nie chciało. Na pewno nie jest to dla nich obojętne. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Skąd: Newski Prospekt
Offline |
|
|
tormenthor;1240560[B napisał(a):
![]()
...And Justice For All
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: W buszu chciałbym mieszkać.
Offline |
|
|
Cytat:
Jest też jedna b.ważna różnica. Kibice FINANSUJĄ klub, a klub FINANSUJE kopaczy. Gdybym był zawodowym piłkarzem, to po podpisaniu kontraktu ZAPIERDALAŁBYM NA PEŁNEJ ....IE JAK TGV, bo byłby to mój PSI OBOWIĄZEK! ![]()
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
|
|
Poza tym Melikson ma z nami kontrakt do 2015 roku. Ludzie, myślcie - gdybyśmy sprzedali Meliksona za 2 mln euro to lepiej go nie sprzedawać. Jak będzie menedżer czynił cuda, to się mu powie, że nie sprzedamy go aż do końca kontraktu i tyle. Obecnie na Meliksonie można dobrze zarobić, ale mając go w drużynie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
|
|
właśnie Melikson ma z nami długi kontrakt i gdy go podpisywali wiedzieli ile będą mu płacić, więc dlaczego teraz jest niby za drogi w utrzymaniu
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|