
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#181
|
Zaangażowanie nie jest kwestią narodowości tylko polityki kadrowej Stana, Basałaja, Cupiała (wypożyczenia) - jak sam piszesz - większość piłkarzy już jest myślami w innym klubie. No bo po co im niepotrzebna kontuzja? Tylko problemy z wywalczeniem miejsca w składzie w starym/nowym klubie. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2008
Offline |
#182
|
|
Teoria może dość kontrowersyjna ale kto wie czy gol D. Falla dla Odense w 93 minucie meczu w Londynie nie okazał się być gwoździem do trumny obecnej Wisły. Uśpił czujność bo dał trochę euro i tym samym umocnił w przekonaniu tych piłkarzyków że są naprawdę mocni. Obecnie gramy gorzej niż 75% drużyn z tej ligi. Bilans na wiosnę nie jest przypadkiem 1 zwycięstwo na 6 spotkań to bilans który przy starcie sezonu plasował by nas na miejscach około spadkowych. Ktoś musi mocną walnąć pięścią w stół bo następny sezon może być tragiczny. 22 gole w 23 meczach to odzwierciedlenie siły ofensywnej tej drużyny. Gramy bez napastników i pojedyncze dobre mecze Bitona i Genkowa nie zamażą tej prawdy. Miło było dziś popatrzeć na trójkę zawodników ofensywnych Ruchu. To co robili z piłką i z obroną Wisły było godne szacunku. Ściągniecie Meliksona było totalną pomyłką Probierza. Abstrahując od faktu że Maor dziś nic nie grał to jest to jedyny zawodnik który obecnie wzbudza jakikolwiek respekt u przeciwnika tym samym więcej zawodników musi się skupić na obronie. Jego zejście to była woda na młyn dla Ruchu bo mogli rzucić więcej graczy do ataku bo niby kto miał im zagrozić? Iliev? Kirm? Biton? Ciężko ogląda się Wisłe przegrywającą i wiele razy było nam to dane zobaczyć w tym sezonie. Ale każdą porażkę da się przeboleć jeśli tylko była walka i ambicja, a mecz był równy. Natomiast dziś coś pękło. To było totalne obnażenie sytuacji w jakiej znaleźliśmy się. To nie była zwykła porażka, a wynik całkowicie zamazuje to co działo się na boisku.
Trzeba dokończyć ten sezon i zacząć już budowę nowej Wisły. Ta nie zdała egzaminu. Utrzymanie mamy zapewnione z pucharu pewnie odpadniemy w półfinale z Ruchem. Nie można marnować czasu.... |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#183
|
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: KRK- Wien
Offline |
#184
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#185
|
Ani za polityke kadrową. Ta część wypowiedzi nie odnosiła się do Probierza. Do niego mam inne zastrzeżenia. Zmiana stylu gry "na dzidę" gdy nie mamy do tego odpowiednich zawodników i błędy dzisiejsze. Co do polityki kadrowej to pełna zgoda. Widzę to dokładnie tak samo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#186
|
|
Z Bełchatowem gramy asekuracyjnie z jednym napastnikiem i z defensywnymi pomocnikami w środku pola, a na Ruch wychodzimy dwoma napastnikami i 3 ofensywnymi pomocnikami (Nunez, Melikson, Kirm). Niestety, ja tego nie pojmuję... Wszyscy w naszej lidze wiedzą jak Ruch znakomicie gra z kontry i jak szybko przemieszcza się pod bramkę rywali. Wystarczyło wygrać walkę w śroku pola (Ruch grał emerytem Malinowskim i drewnianym Straką).
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#187
|
|
No chyba sobie jaja robisz. Efekt przygotowań Moskala był widoczny w pierwszym meczu z Liege. Lubisz biegać bez sensu? Dokładnie tak jak Probierz przy linii, zarówno po obecnej jej stronie jak i po wcześniejszej. Zawodnik kiedy nie widzi sensu w bieganiu to nie biega i nie jest to kwestia kondycji.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 25.03.2012 o godz. 20:00.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
||
|
|
Guest
|
#188
|
|
Liga już co najmniej na 90% przegrana (tzn. podium, o MP nawet nie wspominam).
Już można spokojnie wpuszczać Szewczyka, Stanka i kogokolwiek kto daje cień nadziei na przyszłość. Obyśmy jakimś cudem osiągnęli sukces w PP bo może być cienko. @mitmichael Jak to udowodnisz? Może mieli po prostu szczęście w losowaniu? Trzeba rozwalić Ruch w półfinale i... może to wystarczy.
Ostatnio edytowane przez arti : 25.03.2012 o godz. 19:51.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#189
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#190
|
|
Najwyraźniej nie mamy zawodników do żadnego stylu gry bo w ataku pozycyjnym tym bardziej się nie odnajdują.
![]()
.
. |
|
|
|
Joker the Great
Od: 06.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#191
|
|
Czy tylko ja widziałem "zadowolenie szatni" z powodu powrotu Małeckiego? Wyglądało to na proteścik.
![]() 90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
|
|
|
|
a.k.a. morgenes
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru
Offline |
#192
|
A teraz spójrz na nasze miejsce w tabeli i odpowiedz sobie na pytanie, czy wszystkie drużyny przed nami mają lepszych zawodników od nas. ![]()
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński "I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..." |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#193
|
Przygotowanie na całą rundę, na kilkanaście meczy żeby powalczyć o MP lub chociaż puchary a nie na jakiś 1 meczyk w pucharach! Gdybyśmy chociaż awansowali... To jest przygotowanie do sezonu (rundy) a nie na 1 mecz! Niezłe jaja - podajesz przykład 1 meczu a o innych zapominasz, ale to Korona nas zabiegała w Krakowie a i Zagłębie nie wyglądało gorzej niż My.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 25.03.2012 o godz. 20:09.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u
Offline |
#194
|
|
Akurat ten mecz pokazał taktyczne możliwości naszego trenera.
Nie wiem jaki był jego pomysł na Ruch i nie wiem czy chcę wiedzieć. Nie będzie to polityczne - ale uważam że zawodnicy akurat dobrze zagrali (co do zasady) natomiast "dziwna" taktyka założona przez Probierza uniemożliwiała im jakiekolwiek rozegranie. No i brawo Sergiej. ![]()
c.d.n.
|
|
|
|
Banita
Od: 10.2010
Offline |
#195
|
|
Rozwwalimy Ruch w półfinale? Oni ostatni mecz przegrali w listopadzie, w każdym z rozegranych meczów od tego czasu byli lepsi (czasem sędzia ich przekręcił na Śląsku czy sami się przekręcili na Podbeskidziu) to jest obecnie najlepsza drużyna w Polsce bo jest świetnie przygotowana kondycyjnie. Ktoś tu mówi że nie powinno być karnego zgadza się tylko że jakby nie było karnego to oni by ciśli jeszcze bardziej i w końcu strzelili bramkę (patrz od 85 min, gdy ich piłkarze zachowywali się jak W. Smolarek). Dzisiaj padlina, sezon przegrany.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2011
Skąd: Dobczyce
Offline |
#196
|
![]() ![]() "Przyjaciele , Rodzina i Wisła"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Krk
Offline |
#197
|
|
Byliśmy o klasę słabsi i należała się nam tak z trójka w plecy mniej więcej.
Nie zmienia to tego, że podyktowanie karnego było skandaliczną decyzją. Czerwień dla Bunozy też kontrowersyjna. Melikson jest obecnie w tragicznej formie, ewentualnie mu się nie chce. W zasadzie cały ten sezon gramy bez niego. Albo ma kontuzję, albo gra tak że nie ma w tym żadnej wartości dodanej. Po sezonie pewnie go nie będzie. I spokój. Mamy najgorszą drużynę od czasów pierwszego sezonu w II lidze w latach 90-tych (do tego czasu sięga moja pamięć). Cudem jest to, że na stadion przychodzi jeszcze po 15 tys. kibiców. Mamy jednak trochę wiernych kibiców. Zobaczymy jak długo wystarczy cierpliwości. ![]()
:/
|
|
|
|
Guest
|
#198
|
Wierzę, że nasi najemnicy są w stanie pokazać coś więcej niż dziś. 180 minut takiego spięcia jak na Litex czy Apoel i możemy wygrać półfinał z Ruchem. Pytanie jak to zrobić i czy jest z czego (zimowe treningi). |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#199
|
Mieliśmy w tym meczu jedno groźne dośrodkowanie: Małeckiego właśnie. No i jeszcze uratował nas przed stratą bramki - piłkarz kompletny Ale wtedy i tak graliśmy w dziewiątkę (czerwień Bunozy + Kirm). Zresztą, w pełnym składzie nie było wiele lepiej.Co do kartki Gordana - trzeba się cieszyć, ze dopiero teraz. Chavez i Gorgan robią czasem takie akcje, że kopara opada i tylko słabości naszych sędziów i piłkarzy zawdzięczamy, że częściej nie jesteśmy kartkowani/punktowani. Dla odmiany - jechanie po Diazie nie ma sensu, dał z siebie 120% i na koniec meczu to niestety wyszło. EDIT: A Probierza już w Wiśle nie ma. Pytanie, czy wywalą go jeszcze w tej rundzie, po, czy na początku następnej.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 25.03.2012 o godz. 20:24.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#200
|
|
Nie nie mają, ale po przerwie zimowej większość naszych piłkarzy gra gorzej niż jesienią. Dlaczego? Sam sobie odpowiedz na to pytanie...
|
|
|
|
Junior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków-Nowa Huta (22)
Offline |
#201
|
|
a ja trochę z innej beczki..zastanawiam się kiedy nasi kibice w końcu pokażą co myślą o grze naszych pseudogwiazdeczek i przestaną lizać im dupska śpiewając po każdym meczu "nic się nie stało...". Na Legii po 2 remisach już skandują "Legia grać k.... mać" i przez to ich piłkarzyki na pewno odczuwają jakąś presję z ich strony. A u nas? Mecz w dupę, ale spoko my i tak bijemy im brawo, oni nam, wypłata się zgadza, w następnym meczu będzie lepiej - jak jest każdy widzi - i tak w koło Macieju.
|
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#202
|
|
Gdyby nie Sergei, byłoby 5:0. Brawo Sergei, bo byłeś jedynym piłkarzem Wisły, który nie pasożytował na boisku. Małecki wszedł jak już było pozamiatane i co mógł zrobić?
Polak Piech jest o klasę lepszym zawodnikiem niż Genkow i Biton, Polak Zieńczuk zagrał o niebo lepiej niż Kirm i Iliev. Gdyby policzyć zarobki kadry Ruchu i Naszej (plus kwoty transferów, prowizje), to można się załamać. Dwóch piłkarzy Wisły zarabia tyle co jedenastka Ruchu. Kto dziś zdemolował na boisku Nasz Klub? Grodzicki, Stawarczyk, Straka, Szyndrowski, Malinowski i przede wszystkim Jankowski, Piech, czy Zieńczuk. Piłkarze, którzy oprócz Zieńczuka nigdy nie zarabiali poważnych pieniędzy w swoim życiu, którzy mogą pomarzyć o zarobkach Ilieva, Genkowa, Nuneza, Garguły i tych, którzy dzisiaj nie zagrali - Jaliensa oraz Lameya. Na boisku po raz kolejny nie było widać różnicy między przepłaconymi na potęgę zagranicznymi wynalazkami Valckxa, Basałaja, Kapki, Bednarza i innych, a Polskim szrotem z Ruchu, czy Korony (jak to mawia pewien ekspert z tego forum). Jaka jest zasadnicza różnica między Wisła, a Ruchem? Oni tworzą DRUŻYNĘ - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Czemu Wisła nie tworzy? Skoro u Nas jest banda zbieraniny z różnych stron świata, znająca różne języki, więc trudno o integrację w drużynie, trudno o team spirit. To nie ma szans się udać przy szesnastu obcokrajowców. Czekaj popełnił jeden błąd z Koroną i został odsunięty od składu. Ile błędów ma popełnić jeszcze Bunoza, Kirm i inni, aby byli odsunięci? Sprawa z Meliksonem mi przypomina wyczyny Probierza z Frankowskim i Grosickim. Czyżby Probierz za wszelką cenę jak jego idol Mourinho musi być zawsze najważniejszy i na nim ma się wszystko skupiać?
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 25.03.2012 o godz. 20:27.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#203
|
Co znaczy przygotowanie na całą rundę? W trakcie przygotowań wprowadzasz poziom obciążenia wymuszający na organizmach piłkarzy przyzwyczajenie do wytrzymywania określonego poziomu wysiłku. Potem jest tylko kwestia utrzymania tego przyzwyczajenia jak najdłużej. Spieprzyć czyli przegiąć pałę w jedną albo w drugą stronę jest bardzo prosto i wystarczy do tego tydzień. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#204
|
|
A mi się wydaje, że kopaczom do wyobrazni jedynie daje bezpośrednia rozmowa z motywatorami w postaci dużych Panów ze smutnymi minami, a nie to czy coś z trybuny leci czy nie.Nie schlebiajmy sobie
Ja sobie nie wyobrażam, że ta banda skórokopów zagra tak jak z Ruchem w meczu z sąsiadką z gorszej strony.Ci ludzie którzy grają w Wisle, mają ją w dupie, dlatego dla nas jako kibiców mecz z cracovia będzie najważniejszą sprawą w tym sezonie.NIech wygrają i spierdalają w świat.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 25.03.2012 o godz. 20:31.
![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#205
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#206
|
|
Nie ma z czego. To przez te zimowe treningi. Wszyscy by chcieli, Probierz, piłkarzyki, kibice, ale nie ma z czego
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#207
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#208
|
|
Ruch pokazał tylko że jest najlepiej wybieganym zespołem ligi.Fornalik chyba jeszcze wspólpracuje z tym profesorem Janem Chmura który jest specjalistą od fizjologii
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#209
|
|
Jak patrzyłem dzisiaj na grę "polskiego drewna" jak Piech czy Jankowski, to nie mam wątpliwości że spokojnie poradziliby sobie w obecnej Wiśle.
BTW Koalik: Jest "polskie drewno" i "zagraniczny szrot" To a propo dyskusji od lat na forum na kogo stawiać w Wiśle. Jedni chcą samych stranierosów (większość) inni Polaków (mniejszość)Moje zdanie jest podobne od lat: droga środka. Ani zespół bez Polaków w składzie ani złożony z samych Polaków. Ani Athletic Bilbao z samymi baskami, ani obecna Wisła bez Polaków. Tak po połowie. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#210
|
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|