
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#61
|
|
Dzisiaj czytałem jakieś wypociny w Dzienniku Polskim jak to po nieudanym holenderskim eksperymencie, wraca i Bednarz zeby odbudowywać polską Wisłę zgodznie z życzeniem niby kibiców i tak sobie pomyślałem, że Bednarz to tu chyba z workiem pieniędzy musi przychodzić skoro od lat nas nie stać na wyróżniających się Polaków - zresztą nie tylko nas.
![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
#62
|
|
Po prostu nóż się w kieszeni otwiera ! Nie wiem, większość z was to albo zapłakane 16-latki którym wiecznie coś nie pasuje i chcieliby mieć z Wisły drugą Barcelonę albo jakieś nierozwinięte małpy ! Kiedy to do was dojdzie że jeśli dyrektor zgłasza transfer musi to akceptować prezes, rada nadzorcza i właściciel? Kiedy to do was dotrze że Basałaj chciał zrobić bazę, ale ....a Cupiał nigdy (!) nie wyłoży na to kasy !
A jeszcze Valckx na prezesa... Jasne. Szczyt kretynizmu. Jeśli nie rozróżniasz dyrektora sportowego od prezesa proponuję usunąć konto na tym forum. Bo naprawdę rzygać się chce. A poza tym jakbyś Ty dostał robotę prezesa i wiedział że właściciel nie wyłoży Ci kasy na bazę co byś powiedział? Bazy nie będzie bo boss skąpi kasę? Bądźmy też poważni.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 14.03.2012 o godz. 00:51.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: katowice
Offline |
#63
|
|
eee tam Mielcarski nie przyjdzie, on chyba odszedl z Wisly dlatego ze nie mogl za wiele dzialac
wtedy chyba Kapka kopal pod nim dolki ( chodzilo wtedy chyba o kontakty Kapki z Mandziara) wyjebali wtedy Mielcarskiego a potem Dana, a Kapka jak sie nie myle przyjal Dragomira Okuke ![]() |
|
|
|
Guest
|
#64
|
|
Ja mam takie wrażenie że jak Cupiał podeśle kogoś z TF na stanowiska prezesa to będzie można zatęsknić za Basałajem. Nikt się nie będzie patyczkował z kibicami tak jak on. Tymbardziej jak boss zerknie sobie jakie kary trzeba teraz płacić...
.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 13.03.2012 o godz. 23:32.
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#65
|
|
Basałaj na pewno wyszedł z tą inicjatywą żeby wpuścić dzieciaki za darmo na mecz haha dobre sobie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: Strusia
Offline |
#66
|
|
Nie rozsmieszaj mnie post przynajmniej nie na miejscu , oblodzone schodzy brudne krzeselka itd
![]()
...WISŁA I NA DOBRE I NA ZŁE...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#67
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#68
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#69
|
|
No dokładnie dwa lata wywalone w błoto. Powinno dalej iść się wytyczoną drogą (Basałej-Vlackx). Skorygować błędy transferowe i dalej robić swoje. Teraz właściwie cała nowa strategia budowania zespołu i funkcjonowania klubu. Basałaj także będzie mi się kojarzyl z dwoma sukcesami w Europie. Plus z tym że miał odwagę zrealizować dość odważny pomysł i pójść kompletnie inną drogą od reszty polskich klubów poprzez zatrudnienie Stana i Roberta. Plus jako jedyny w Polsce nie bał sie stworzyć drużyny Europejskiej gdzie decydować miały umiejętności a nie narodowaść. Klub miedzynarodowy gdzie angielski był na pierwszym miejscu. Błędy były kadrowe i trenerskie, ale samo założenie jak na Polskie realia słuszne i nowatorskie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#70
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#71
|
|
no to baze treningowa mozemy se wsadzic
![]()
Dan Petrescu: "Jeżeli polscy piłkarze nie zmienią swojego podejścia do wykonywanego zawodu, takie wpadki będą się wam zdarzać coraz częściej"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Offline |
#72
|
Do 2005 roku Ery Cupiała było dobrze, ale od tego czasu właściciel hamuje rozwój tego klubu i ciągnie go na dno. Z tego powodu nie widzę już potrzeby, aby dłużej był jego właścicielem. No to tak jak pisałem - dziękujemy mu za sukcesy i rozwinięcie klubu do pewnego stopnia, ale niech znajdzie innego właściciela zainteresowanego dalszym rozwojem klubu, i niech już odejdzie. W dzisiejszych czasach klub nie może z sukcesami funkcjonować bez bazy treningowej - zauważ, że polscy piłkarze się nie rozwijają, a wszyscy którzy do nas przychodzą z zagranicy (z małymi wyjątkami - Marcelo) notują z rundy na rundę systematyczny regres. Ostatnio choćby Melikson, Palic, Nunez, Biton, Genkov i tak można wymieniać na pęczki piłkarzy z zaciągu lata 2010, zimy 2010/2011 i lata 2011,którzy zanotowali regres. Jak myślisz, czemu? Kiedy Cupiał zrozumie, że bez bazy treningowej nie wychowa młodzieży na dobrym poziomie i co 2 lata będzie musiał rozpoczynać budowę zespołu od zera oraz przeprowadzać kosztowne transfery, bo piłkarze z poprzedniego zaciągu są już cieniami samych siebie sprzed 1-2 lat, z powodu beznadziejnych warunków do treningu. Podsumowując, przez brak bazy (która wcale dużo nie kosztuje) traci wartość piłkarzy ściągniętych z myślą o przyszłej sprzedaży, nie wprowadzamy do składu młodzieży i osiągamy gorsze od potencjalnie możliwych wyniki sportowe. Suma sumarum straty nawet w krótkim okresie (3-4 lata) kosztują więcej niż koszt budowy bazy. Tylko małpa tego nie zauważy.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 13.03.2012 o godz. 23:33.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2011
Offline |
#73
|
|
Jestem zalamany tym co sie ostatnio dzieje w tym klubie. Kolejny raz wracamy do epoki kamienia lupanego. Ech, nie chce byc zlym prorokiem ale w najblizszym czasie czesciej bedziemy widzieli "Karabachy" niz "Standarty"... Poprostu porazka...
Cytat:
Ljuboja, Ohayon, Zewlakow, Kuciak, Nacho, Blanco, Bruce Nie wiem czy cos przeoczylem, w kazdym badz razie bilans jest zdecydowanie na korzysc obcokrajowcow. 1 polak (sic!) i 6 obcokrajowcow (jesli cos przeoczylem to prosze legionistow o wzmianke). Legia jest "polska" bo postawila na szkolenie i scauting mlodych- strategia dlugoterminowa. U nas juz tradycyjnie Cupial chce zlote gory nie dajac nawet zlotowki. No, i efekt ma byc natychmiastowy... Polska Wisla? Bez kasy na transfery? Bez szkolenia? Tjaa, juz to widze. Bedziemy tacy Polscy jak Slask, czyli level a la Celeban, Pietrasiak czy Sobota. Pfu..., dziekuje ale poczekam. |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#74
|
|
jak Boguś nie da kasy to żaden prezes tego sam nie zbuduje, tyle. Bagno i 3 metry mułu. ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
#75
|
|
Bobek90 - Legia nie musi kupować polaków. Oni mają ....a akademię... I sieć scoutingu. Czyli coś co każdy normalny europejski klub.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#76
|
|
A dlaczego nadprezes tego u nas niewybudował, chodź ma ku temu teren?
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 13.03.2012 o godz. 23:12.
![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#77
|
Ruch, Korona, Śląsk - zaciągów holenderskich tam nie widzę, a są wyżej w tabeli. Bo fajnie jest sprowadzić dobrego piłkarza do zespołu z zagranicy, ale równowaga polsko-obczyźniana, została w Wiśle zmiażdżona. Więc jak już robić rewolucję to w druga stronę raczej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#78
|
Koniec z międzynarodową Wisłą, będzie swojska polska... złożona z naszych chłopaków, tu urodzonych pod pochyloną wierzbą... |
|
|
|
Member
Od: 11.2009
Skąd: Krk
Offline |
#79
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
#80
|
|
brawo myślenicki badylarzu , nadal nic przez tyle lat się nie potrafisz nauczyć
Basałaj przynajmniej wprowadzał wszystko małymi krokami , na tyle ile pozwalały środki finansowe |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#81
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#82
|
|
Haha nie zadowalający wynik finansowy.
Za to następca będzie miał zajebisty wynik finansowy bowiem wiadomo, że w 2012 na koniec sezonu UEFA tak z co najmniej 5 mln Euro nam przeleje za tegoroczne puchary |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#83
|
|
Zderzak został usunięty, albo znudziło mu sie być zderzakiem.
Można mieć pretensje do Basałaja o to czy tamto, ale strategiczne decyzje nie on podejmuje. Nie ma bazy treningowej czy akademii dlatego, ze taka jest decyzja Cupiała. Basałaj jak przychodził wyrażnie mówił, ze zgodził się pod warunkiem, ze te dwie rzeczy będą. Został zablokowany i tyle. Nie było transferów, nie dlatego, że Valckx tak chciał, tylko dlatego, że taka była decyzja Cupiała. Robili dobrą minę do złej gry. I Basałaj i Moskal i Stan. Do kolekcji jeszcze tyko Stana brakuje. Na pewno brak sponsora to minus dla Basałaja. I słaba frekwencja na meczach. Ale nie mógł przewidziec politycznej nagonki na kibiców. Do czasów tej nagonki frekwencja wzrastała na wszystkich stadionach, potem klapła. Każdy następny prezes będzie miał tak samo. Cel LM, środków zero. Ci którzy się cieszą, bo transparent itd. Obawiam się, że Basałaj przy każdym następnym prezesie to będzie króliczek. Zaostrzenie polityki wobec kibiców jest bardzo prawdopodobne. Pół bańki przeleciało koło nosa i odfunęło do Uefa. Boss takich rzeczy nie lubi. Cupiał jest jaki jest. Ja nie mam złudzeń, może nie być Cupiała, ale innego nie będzie. Przynajmniej w najbliższym czasie. Mamy kryzys, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wydawał pieniedzy na klub, bo tam są fajni kibice. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: katowice
Offline |
#84
|
|
moze Wilczek wroci na stanowisku prezesa
on mial swietny wynik finansowy po Lewatywie ![]() |
|
|
|
Member
Od: 05.2009
Offline |
#85
|
|
Myślicie, że Basałaj miał coś do gadania w sprawie akademii? Gówno miał do powiedzenia. W czynie społecznym choćby chciał to tego nie wybuduje. Nie ma kasy od Cupiała, nie ma bazy treningowej. Proste. Zatęsknicie jeszcze. Już chyba zapomnieliście o Hellerze.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#86
|
Basałaj spieprzył z cenami biletów na początku, poszło w eter że bilety drogie i teraz jak nie ma wyników to pół stadionu puste. Gdyby na te 10 tysięcy pustych miejsc wpuścić, pomysł na poczekaniu, wszystkich z nazwiskiem na "A" za 5 zł. to mamy dodatkowe 50 000 po każdym meczu. Nie licząc sprzedanych kiełbas i klubowych dupereli, bo jak ktoś zapłaci za bilet 5 zł to głupio mu będzie czegoś w sklepiku nie kupić. Tyle że trzeba by sklepiki pootwierać, a to tyle zachodu. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#87
|
|
jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze.. za to "lecą" dyrektorzy i prezesi
trenerzy za wyniki drużyny a sami piłkarze zostają ... |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
#88
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#89
|
|
Już w tej chwili Cupiał ma tereny wystarczające pod akademię a po połączeniu jej z TS`em była by przeogromna połać, ale może ktoś wpadł na pomysł, by do szkółki powstało coś komercyjnego, na co nie pozwala plan zagospodarowania przestrzennego?Kto wie jak to było.
![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Member
Od: 12.2010
Offline |
#90
|
|
Odszedł Basałaj wraca Wilczek lub Pilch. Miał jeden z nich zacząć od lipca skoro Basałaj się pospieszył sadzić należy że i powrót jednego z nich (prawdopodobnie Wilczek jednak) się przyspieszy. I tak na chłodno na jakie efekty, zmiany liczycie? Odszedł jeden prezes wraca drugi. Naprawdę liczycie że ta zmiana spowoduje nagle jakościowy skok w Wiśle. Bo po wypowiedziach niektórych rozemocjonowanych osób mam wrażenie że to dla nich info roku. Wiecie jak będzie różnica? Taka tylko że nie będzie się nazwisko rymowało ze sp... Żebyśmy naprawdę odczuli zmiany w Wiśle musiałoby dojść do większych zmian niż zastąpienie jednego prezesa innym.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|