The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
zgrybus
Senior Member
 
 
Od: 04.2011
Skąd: Dobczyce

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 22.01.2012, 19:01
Tomek_06 napisał(a):Wyświetl post
Moje refleksje po przeczytaniu pełnego tekstu ACTA ze strony Sejmu : wiele chałasu o nic. Umowa nie wprowadza niczego, czego w polskim prawie by wcześniej nie było. Może jedynie wpłynąć na politykę policji i prokuratury tj. ściganie piratów przeskoczy w priorytetach drobne kradzieże czy palenie śmieci. Pod tym względem, znając metody naszych organów ścigania, może sprawić kłopoty wielu ludziom.

Co do tych praw właścicieli praw autorskich - mam dziwne wrażenie, że skutek może być odwrotny od zamiarów autorów ACTA. Przypomnę, że już teraz właściciele mają prawo zgłaszania wniosków dowodowych w postępowaniu przygotowawczym - takich jak wymienione powyżej. Bardzo wyraźne zaakcentowanie tych uprawnień właścicieli może doprowadzić do podejścia organów ścigania pod tytułem mają prawa, to niech sami szukają tych piratów. Czyli skuteczność ścigania piratów zmniejszy się zamiast zwiększyć. Jakoś nie widzę opcji nagłego wszczęcia milionów postępowań w celu prewencyjnego sprawdzenia całego polskiego internetu - kto by fizycznie tyle papieu przerobił ( w sądach i prokuraturze)?

Najbardziej to porozumienie uderzy wg mnie w międzynarodowe mafie - poprzez zwiększenie wymiany informacji między stronami umowy.
tam tego nie czytaj. Proponuje youtube.com lub inne strony "buntujace" przeciwko ACTA
"Przyjaciele , Rodzina i Wisła"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:48.