
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Jak dla mnie w zimie potrzebny jest jeden solidny środkowy obrońca.Na resztę pozycji mamy po dwóch zawodników,moze nie rewelacyjnych na każda ,ale wystarczających.
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
|
|
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,t...wiadomosc.html najbardziej podoba mi sie jeden komentarz pod tym newsem...cytuje...Wisla chciala kupic ale tradycyjnie za darmo...widze,ze juz wszyscy znaja nasza polityke transferowa...niedlugo zaden klub nie bedzie chcial nawet z nami gadac o transferze...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
|
|
Każdy domaga się wzmocnień, a ja powiem tak. Wisła ma najszerszą i najlepszą kadrą w Polsce. Na każdą pozycję jest dwóch zawodników, może ich poziom mógłby być lepszy, ale też nie przesadzajmy. Najlepsza kadra a czemu tak słabo w lidze? Ja to widzę tak, że po Apoelu taką załamkę wszyscy mieli, że nawet jak przychodziły lepsze mecze to odbijało się to całą rundę. A teraz potwierdzenie że na każdą pozycję jest dwóch zawodników:
Bramkarze: Pareiko, Jovanic Prawa obrona: Jovanovic, Lamey Środkowi obrońcy: Chavez, Bunoza, Czekaj, Jaliens Lewa obrona: Paljic, Diaz Defensywni pomocnicy: Sobolewski, Wilk, Nunez, Jirsak Ofensywni pomocnicy: Melikson, Garguła Skrzydłowi: Malecki, Iliev, Kirm, Boguski Napastnicy: Biton, Genkov Jak widać na każdą pozycję jest dwóch zawodników. Można dyskutować czy wszyscy z nich prezentują odpowiedni poziom, ale wg mnie gdyby w każdym zespole stworzyć jedenastkę z zawodników rezerwowych to Wisła ma najlepszą. Wszystkiego złego co związane z ligą pewnie nie można zwalać na porażkę z Apoelem, ale to już będzie problem Moskala dowiedzieć się co jeszcze było tego przyczyną i zrobić tak żeby na wiosnę było tak jak prezentuje się to na papierze, czyli Wisła ma najlepszą kadrę i potwierdza to grą i wynikami. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
|
A gdzie pieniążki z biletów?(Wisła płaci/płaciła za wynajęcie stadionu tylko za dzien meczowy i tylko za trybuny )za Marcelo,Głowackiego,Brożków,Uche,za reprezentantów wysłanych na MŚ?C+,za mistrza,za transmisje,z marketingu?(ubiegłorocznr puchary i kasę za nie (ok 6-7 mln Euro do samej federacjii) pomijam. Przypominam tylko, że % kwota środków z budżeru jaka idzie na kopaczy jest najniższa (lub prawie najniższa) w lidze ![]()
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 06.01.2012 o godz. 11:39.
![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Skąd: Tarnów
Offline |
|
|
Wszystko zależy od przygotowania motorycznego i taktycznego.
I pragne panu przypomnieć Pele 77 że taki Paljic, Diaz nie grają na własnych pozycjach Sobol Melikson Małecki podobnie Kirm nie ma co o nim wspominać jak gra każdy widzi 0 porządku lub znikomy db się wraca do destrukcji ale w ataku klapa na maksa!! Boguski po kontuzji trochę lepiej ale powinien mieć z 6 bramek więcej mieć Iliev nie wytrzymuje całego meczu, ale najlepsza technika z Meliksonem jego zagrania pięta jak grał zwłaszcza z Garguła i Boguskim bardzo fajne akcje wychodziły na końcu rundy(mi się podobały bardzo szybkie) Biton,Genkov jeden za drogi drugi jakby nie mógł się już odnaleźć ![]() lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0 ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Skąd: SZCZUCIN/KRAKÓW
Offline |
|
|
Wszystko zweryfikuje ta runda, o ile wszyscy sa zdrowi i przepracuja od poczatku do konca okres przygotowawczy możemy liczyć na to że każdy będzie w stanie pokazać na co go stać. Wszystko zweryfikuje runda wiosenna.
![]()
TUSK TY MATOLE TWÓJ RZĄD ROZJEBIĄ KIBOLE !!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Pele77
nie sztuką mieć po dwóch słabych zawodników na każdej pozycji , ale mieć chociaz jednego bardzo dobrego zawodnika na poszczególnym miejscu i tak się składa że na pozycji lewego obrońcy nie mamy ani jednego dobrego zawodnika na pozycji skrzydłowego chciałabys ogladać znowu Kirma ? darujmy sobie jak dla mnie przy obecnej do granic możlwiści wypchanej zawodnikami kadrze , cel na to okienko powinien byc lewy obrońca i skrzydłowy. Jesli udało by się odprawic Lameya i Jaliensa to powitałbym z chęcią jeszcze dwóch nowych obrońców . Takie zmiany jednak pewnie dopiero w lecie .. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
|
|
No dobrze przecież pisałem że można kwestionować co niektórych poziom, ale podaj mi wtedy klub który ma lepszą kadrę z taką rozpiską szczegółową jak zrobiłem to z kadrą Wisły. Nie ma takiego w Polsce.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
|
|
Moim zdaniem na środku obrony mamy wystarczająco wiele kombinacji (nawet bez Jaliensa) żeby niepotrzebne było sprowadzenie kolejnego środkowego:
Chavez-Czekaj Chavez-Diaz Chavez-Bunoza Czekaj-Bunoza Czekaj-Diaz Diaz-Bunoza Do wyboru do koloru. Natomiast lewa obrona to tylko Paljić i słabszy niż na środku Diaz... ![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Offline |
|
Poza tym obawiam się, że mistrzostwa zdobywa się raczej dzięki sile pierwszego składu, a nie zmienników. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
|
|
|
|
|
Member
Od: 06.2011
Offline |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
|
|
Argument za Dudu to tylko taki, że notuje asysty (a i tak większość z rzutów wolnych) i lepiej wygląda od Wawrzyniaka. Nic poza tym.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Offline |
|
|
jest artykuł na 25 str:
Pareiko 0zł Jovanovic 1,76zł Jaliens 0zł Chavez 0,88zł Paljić 0zł Wilk 0,6zł Sobolewski 0zł Iliev 0zł Melikson 3,08zł Małecki 0zł Biton 0,6zł 6 920 000 PLN Jovanić 0,3€ Lamey 0€ Czekaj 0€ Bunoza 0,4€ Diaz ?€ Boguski?€ Nunez?€ Garguła0€ Jirsak 0,7€ Kirm 0,45€ Genkov 0,5€ ok 2,5 mln€ 11 000 000 PLN wszystkie liczby z PN jakby coś |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter
Offline |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
|
|
Zrobię takie samo zestawienie dla Śląska, Legii, Polonii i Lecha bo mam strasznie dużo czasu i się nudzę.
A więc Śląsk: BR: Kelemen, Gikiewicz PO: Celeban, Socha ŚO: Fojut, Pietrasiak, Wasiluk, Brak LO: Pawelec, Spahic DP: Kaźmierczak, Dudek, Elsner, Łukasiewicz OP: Mila, Cetnarski BP: Sobota, Madej, Ćwielong, Gancarczyk N: Voskamp, Diaz Legia: BR: Kuciak, Skaba PO: Jędrzejczyk, Rzeźniczak ŚO: Żewłakow, Komorowski, Choto, Astiz LO: Wawrzyniak, Kiełbowicz DP: Vrdoljak, Borysiuk, Gol, Lukasik OP: Radovic, Wolski BP: Rybus, Żyro, Kucharczyk, Kosecki N: Ljuboja, Hubnik Polonia: BR: Przyrowski, Gliwa PO: Baszczyński, Tosik ŚO: Sadlok, Jodłowiec, Kokoszka LO: Cotra, Brzyski DP: Trałka, Piątek, Jeż OP: Bruno, Baruchyan BP: Sultes, Wszołek N: Cani, Sikorski Lech: BR: Buric, Kotorowski PO: Bruma, Kikut ŚO: Wojtkowiak, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz LO: Henriquez, Djurdjevic DP: Murawski, Injac, Możdzeń OP: Stilic, Krivets BP: Tonev, Wilk N: Rudnev Od razu można w porównywaniu skreślić Polonię, bo jak widać ma duże braki i poza tym nawet Ci najlepsi jej piłkarze nie są jacyś wspaniali. Następnie odpada Lech, oni co prawda mają kilku świetnych piłkarzy, ale np kompletnie nie ma zmiennika dla Rudneva. Boczni pomocnicy też nie maja alternatywy. Obrona też po odejściu Bosackiego i słabej formie Arboledy nie powala na kolana. Kolejno odpada Śląsk, bo niby wszystko pięknie ale Pawelec to też taki lewy obrońca z przymusu i już bardziej Paljic na takiego pasuje niż on. Na każdej pozycji pisałem zaczynając od najlepszego piłkarza na danej pozycji w danym klubie, dlatego np trzeci ŚO Śląska jest gorszy od naszego trzeciego. Ta sama sytuacja ma się co do DP i BP. Napastnicy też lepsi w Wiśle. Zostaje Legia i niby jest na papierze tak fajnie jak u nas, ale np taki Radovic póki co nie ma zmiennika, bo wielka podnieta Wolskim, ale niech jeszcze coś więcej pokaże. O ile tego zmiennika Radovicia można jeszcze znaleźć, o tyle Ljuboja jest kompletnie sam. Powiecie zaraz a co za zmiennika ma Biton, a wg mnie ma najlepszego zmiennika, bo ani Hubnik, ani Sikorski nie prezentują się choćby tak jak Genkov. BP mimo że utalentowani i chwaleni też wg mnie nie powalają to samo ze zmiennikami na DP. To wszystko apropos kadr, a teraz podstawowe jedenastki. Z każdego zespołu na daną pozycję jeden zawodnik najlepszy na danej pozycji. Pierwszy dostaje 5 pkt następny 4 i tak dalej. Po podliczeniu wyjdzie kto ma najmocniejszą, bo każdy się czepia, że nie kadra a pierwszy skład ważniejszy. Na szczęście akurat wszystkie zespoły grają takimi samymi ustawieniami także nie będzie źle z tym ocenianiem BR: Kuciak, Pareiko, Kelemen, Buric, Przyrowski PO: Celeban, Baszczyński, Jędrzejczyk, Jovanovic, Bruma PŚO: Chavez, Fojut, Komorowski, Sadlok, Wojtkowiak LŚO: Żewłakow, Jodłowiec, Bunoza, Pietrasiak, Kamiński LO: Wawrzyniak, Paljic, Henriquez, Cotra, Pawelec LDP: Sobolewski, Murawski, Każmierczak, Vrdoljak, Trałka PDP: Dudek, Borysiuk, Wilk, Injac, Piątek PP: Tonev, Iliev, Madej, Żyro, Wszołek LP: Małecki, Rybus, Sobota, Wilk, Sultes OP: Melikson, Radovic, Mila, Stilic, Bruno N: Rudnev, Biton, Ljuboja, Cani, Voskamp Podliczając: Legia: 40 Wisła: 44 Śląsk: 33 Polonia: 20 Lech: 29 Oczywiście, zaraz będzie że coś nieobiektywnie, ale każdy ma różne zdanie. Tylko mnie za psychola nie weźcie, akurat mam dużo czasu i wzięło mi się na takie porównania. Pozdrawiam ![]() |
|
|
|
Guest
|
|
|
Cytat:
Pamiętam też rok temu wypowiedz zawodnika, że przeskok z ligi izraelskiej do polskiej nie jest dla niego awansem sportowym . Widziałem go raz jak grał z drużyną Meliksona i raz w reprezentacji Gruzji, wywarł na mnie pozytywne wrażenie. IMO trochę lepiej zachowuję się niż Genkov w sytuacjach strzeleckich, generalnie podobni zawodnicy.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 06.01.2012 o godz. 14:33.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Offline |
|
|
Nawet nie chodzi o to, że inne kluby mają wyraźnie lepsze kadry. Ligowa czołówka prezentuje zbliżony poziom i ja nie widzę podstaw by twierdzić, że akurat my wypadamy najkorzystniej.
Porównywanie zmienników to sztuczne kryterium oceny zespołu, bo zmiennicy nie zawsze są ważni. Np. co z tego, że Lech ma tylko Rudneva, skoro jego zmiennicy rzadko grają, a on Lechowi robi więcej goli i zwycięstw niż nam Biton i Genkov razem wzięci? |
|
|
|
Member
Od: 06.2011
Offline |
|
Obiektywnie podsumowując: Najlepszych bramkarzy ma Śląsk, najlepszych obrońców Legia/Polonia, pomocników - MY/Legia, napastników - Polonia/ Legia. Nie ma co się oszukiwać najbardziej wyrównaną kadrę ma Legia...
Ostatnio edytowane przez Str@żak : 06.01.2012 o godz. 14:49.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Skąd: z Rapa Nui
Offline |
|
|
Mocno subiektywnie. Mieliśmy trochę pecha w rundzie jesiennej. Wypadli ze składu Małecki z Meliksonem i zaczął się rollercoster, gra i wyniki jak jazda kolejką górską. Dobrze że nie posypał się Biton bo mielibyśmy dziś duży problem. Dla tej dwójki nie mamy zastępstwa, a przynajmniej nie mieliśmy go w czasie większości rundy. Teraz wygląda to trochę lepiej. Garguła pokazał w końcówce, że będą z niego ludzie (czyt. piłkarz), wraca Boguski i też z każdym meczem wygląda lepiej. Skupmy się jednak na tym co było. Wypadła dwójka, która ciągnęła ofensywę i nie było kim grać. W Legii jest ten sam problem. Mają duet Radovic - Ljuboja i masę szczęścia, że kontuje ich ominęły. Reasumując Wisła jest uzależniona od Meliksona i Małeckiego jak Legia od Radovicia i Ljuboji.
Druga sprawa Śląsk Wrocław. Tutaj mogą się cuda dziać na wiosnę. Mogą ciągnąć wózek dalej w kierunku mistrzostwa, ale mogą też pogubić trochę punktów. Mecz Wisły we Wrocławiu pokazał, że jak kluby z mocniejszymi kadrami nie będą nękane różnymi problemami (kontuzje, pierdołowatość sędziego jak w meczu Wisły z Polonią) to niestety Śląsk może nie wytrzymać konkurencji. Terminarz mają fatalny, jedynie Legie przyjmują u siebie z czołówki. Muszą zaliczyć wyjazd do Warszawy (na Polonię), do Poznania i na Wisłę w ostatniej kolejce, czyli będzie to mecz, który może decydować o wszystkim. Z drugiej jednak strony mają na ławce jednego z najlepszych trenerów w Polsce, słabego przeciwnika w PP i stosunkowo nie wiele meczów do końca. Nazwiska rzeczywiście nie rzucają na kolana, ale one nie grają. Nie liczą się gwiazdy, liczy się kolektyw, ambicje, zaangażowanie i atmosfera. W drewnianej Polskiej lidze to wystarczy i to wszystko Śląsk ma. Dlatego nie skreślałbym wrocławian. Polonia po ruchach transferowych (zakontraktowanie Żyda) i zapowiedziach wydaje się znacząco wzmocnić. Choć na pełny obraz trzeba poczekać do końca okienka. Jedynie 15 straconych bramek może przeczyć tezie, że mają słabą defensywę. Jedynie Jodłowiec i Baszczyński coś sobą obecnie prezentują.Reszta jest słabsza od konkurencji. Nie można zapomnieć, że tym co mają w składzie i pomocy sędziego w ostatnim meczu zajmują po 17 meczach miejsce na podium. Po wzmocnieniu kadry mogą być groźni. Zważywszy, że na ławce siedzi niezły trener. Polonia nie gra już w PP, terminarz ligowy mają przeciętny. Dwa bardzo trudne wyjazdy (Poznań i za miedzę), ale z drugiej strony już dwa mecze z nami i wyniki dla nich rewelacyjne (1:1 i 1:0), co też może mieć summa summarum znaczenie. Do tego należy dodać, że grają w tej rundzie tylko 13 meczów, najmniej z czołówki. Nie grają co trzy dni. Ich też nie należy skreślać. Są nieobliczalni na dzień dzisiejszy. Analizując pozostałą dwójkę nie będę oryginalny. Problemy Lecha są znane wszystkim. Dopinają budżet jak tylko mogą. Jeśli sprzedadzą Rudnevsa w zimie to wbiją sobie ostatni gwóźdź do trumny. Runda jesienna pokazała, że jak Rudnevs nie gra to Lech nie gra. Mają większy problem niż pozostałe drużyny czołówki. Wypada napadzior i jest katastrofa. Wisła czy Legia, a nawet Polonia jakoś te punkty ciułają bez podstawowych graczy. Obrona poznaniaków to niespodzianka. Stracili najmniej bramek, a na dobrą sprawę sytuacja w tej linii nie wesoła. Mają albo zawodników słabych (Kikut), albo niedoświadczonych (Kamiński), albo po kontuzjach (Wojtkowiak, Arboleda). Dodatkowo dochodzi kolejny rozdział walki z budżetem i komin płacowy czarnego płaczka. Ciężko określić jak zagra Lech na wiosnę. Kadrę mają dziwaczną. Paru zawodników niesamowitych jak na polskie warunki, i sporo szrotu. Grajków, którzy by się w Wiśle na ławkę nie załapali. Terminarz mają ani dobry ani zły. Czeka ich wyjazd na Reymonta i na Łazienkowską, u siebie przyjmują Śląsk i Polonię. Meczów grają tylko trzynaście, do tego PP w którym mierzą się (może to zabrzmi buńczucznie, ale cóż) z najtrudniejszym przeciwnikiem na jakiego mogli trafić. Bakero na stołku trenera gwarantuje kilka wpadek. Czy można ich skreślać w walce o MP. Na pewno nie! Na dzień dzisiejszy zajmują wyższą lokatę od nas. Wszystko będzie zależało od tego komu los będzie sprzyjał bardziej. Kogo przekręca sędziowie i kogo ominą kontuzje. Szanse na MP mają taką jak my w obecnej chwili. Legia na koniec, bo i mówić można najmniej o niej. Kadrę mają bardzo fajną. Wielu młodych wilków, którzy kiedy chwycą zdobycz mogą jej już nie wypuścić. Młodość idzie też w parze z wieloma problemami. Wahania formy, różna dziwne myśli pod kopułą, nie najwyższe jeszcze umiejętności. O dwójce od której są uzależnieni już wspomniałem. Za Ljuboje może zagrać Hubnik. Kiedy nie był kontuzjowany pokazał że wie co z piłką zrobić. Za Radovicia trudniej znaleźć zastępstwo, ale można się spodziewać, że nawet bez tej dwójki jakoś sobie poradzą. Z twojej analizy wynika, że Chavez z Bunozą są na równi z Żewłakowem i Komorowskim. Nie zgadzam się z tym. Bunoza był dość poważnie kontuzjowany, Chavez to samo. Grali ze sobą ostatnio nie pamiętam kiedy. To nie jest pewna obrona. Z resztą lepiej od Bunozy wygląda Czekaj, o którym zapomniałeś. Chavez jak dojdzie do formy będzie solidnym punktem tej formacji. W Legii natomiast mamy Żewłakowa, który trzyma całą formację. Zawodnik bez młodzieńczej szybkości, ale nadrabiający kolosalnym doświadczeniem, umiejętnością ustawienia się i pokierowania kolegami. Komorowski nigdy nie był international level, ale przy Żewłakowie nie popełnia błędów. Na chwilę obecną najlepsza para stoperów w Polsce. Słów kilka o terminarzu. Jadą na południe do nas i na Śląsk. U siebie mają Polonię i Lecha. Sportowy poziom przeciwnika w PP wręcz śmieszny. Do tego LE i SPP. Na chwile obecną mają tak jak my 18 meczów przed sobą. O ile w LE szansa niewielka na awans to już w PP mogą dojść bardzo daleko. Nie zdziwiłbym się, gdyby zagrali najwięcej meczów ze wszystkich drużyn na wiosnę. Skorża jest inteligentnym facetem. Szkoła jaką zebrał w Wiśle procentuje w Legii teraz. Po poligonie doświadczalnym z olaniem Levadii, teraz przygotował zespół właściwie i nie zaliczył wpadki. Uczy się na swoich błędach co widać gołym okiem. Innych błędów z pracy w Krakowie pewnie też nie powtórzy.
Ostatnio edytowane przez Gordian : 06.01.2012 o godz. 15:29.
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
Niezły kabaret, ten kto to pisał to chyba jeszcze pijany po sylwestrze . Biton 0,6 mln zł? Genkov 0.5 mln E? Liczby wyssane z palca, a wręcz kompromitujące autora tego paszkwilka. I pomyśleć, że kiedyś PN to był dobry tygodnik, dziś jest warty tyle co papier toaletowy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
|
|
No tak to wybór mamy szalony, jeden gorszy od drugiego
.To samo jeśli chodzi o skrzydłowych. Małecki to boiskowy egoista, a my potrzebujemy zawodnika bramkostrzelnego i do gry zespołowej. Kirm i Boguski proponuje przemilczeć, a Iliew to nie jest piłkarz na 90 min i grę na pełnych obrotach w całym sezonie. Sobolewski młodszy i lepszy juz nie będzie, lepszy czyli umiejętności kreacji gry sie już nie nauczy. Nuneza Ja widziałbym na LO, a Irsak, hmm to wyłącznie rezerwowy. I zostaje nam tylko Wilk i tyle. Tu też potrzebujemy kogoś na miarę Szymkowiaka, kogoś wszechstronnego (50% def. i 50% of.). _________ Generalnie akceptuje pogląd że mamy najlepsza kadrę w lidze, bo inni maja jeszcze większe dziury, ale My powinniśmy patrzeć na siebie a nie pocieszać się że inni mają jeszcze gorzej.
Ostatnio edytowane przez milosz : 06.01.2012 o godz. 15:22.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Offline |
|
Przemysław PAWLAK http://www.transfermarkt.de/en/tzvet...ler_45289.html http://www.transfermarkt.de/en/dudu-...ler_58327.html z tf'a wzięli chłopaki ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków
Offline |
|
|
Piłkarz jest tyle wart ile za niego zapłaca a nie tyle na ile go wyceniają.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter
Offline |
|
Poziom narzekań niektórych tutaj jest szokujący. Ci piłkarze, na których narzekasz, to są jak na nasze warunki perełki, na które trzeba chuchać, szczególnie Iliev i Mały. Nas NIE STAĆ na lepszych piłkarzy. Sprowadzenie zawodnika pokroju Ilieva do nas to czapki z głów przed Stanem. Przypominam nazwiska Christov, Chiacu, Edno, Temple Omeonu. Zresztą to jest tak oczywiste, że ja nawet nie potrafię tego wytłumaczyć. Taki klub jak Wisła MUSI nauczyć się grać tym co ma, szczególnie, że ja, podobnie jak Valckx, uważam, że dobry trener z obecną kadrą nie powinien się wykazać nadludzkimi umiejętnościami, żeby wygrać Mistrzostwo. Mój Boże, spójrzcie choćby na kadrę Śląska. A nasz mały boiskowy egoista w tylu samych meczach strzelił więcej bramek, niż Maor. ![]()
Ostatnio edytowane przez gdsmk : 06.01.2012 o godz. 15:26.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
|
Artykułu nie czytałem, więc nie oceniam, natomiast wyrwane z kontekstu faktycznie wygląda głupio. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
|
|
Pudło, nie jestem kibicem Barcelony, kibicuje Wiśle Kraków i Brazylii. A w konfrontacjach Realu z Barceloną to np. zależało gdzie grał Brazylijczyk Ronaldo i za tą ekipą byłem (i chyba w sumie bliżej mi do Realu niż Barcy).
Małecki jest na potrzebny ale gry zespołowej nam nie stworzy, jeden indywidualista w zespole to nie problem to może być nawet atut (i często jest !), ale Iliew odnotował w lidze ZERO bramek i ZERO asyst (choć nie, chyba raz trafił w głowę Bitona) i jego juz trudno bronić, ma potencjał wielki, bo jego umiejętności techniczne są z innej bajki niż nasza liga i jestem jego fanem ,ale faktem jest że my potrzebujemy kogoś lepszego, tj. na 90 minut walki (również w odbiorze piłki) i do tego bramkostrzelnego ale i młodszego od Iliewa. Serb byłby bardzo dobrym zmiennikiem wobec realnego konkurenta do składu. Jestem zwolennikiem pozytywnej oceny pracy Stana, ale nie jestem bezkrytyczny, a Iliew to największe rozczarowanie, spodziewałem się dużo więcej od króla strzelców ligi serbskiej, może wiosna będzie należeć do niego, bardzo bym sobie tego życzył. ______ Pomiędzy narzekaniem i różowymi okularami jest też miejsce na życzliwą krytykę która ma rozwijać nasz zespół, a nie podtrzymywać jej niedostatki. Zwolennikiem życzliwej krytyki jestem, a do wiecznych malkontentów akurat sie nie zaliczam, czemu nie raz dałem tu wyraz. Wisła ma najmocniejszą kadrę w lidze ale wzmocnień potrzebuje obiektywnie, jeśli ma się rozwijać, a tego chcemy chyba wszyscy. 1) LO, 2) def.pomocnik z inklinacją do gry of., 3) skrzydłowy. ... jak sprowadzimy choć dwóch z tych trzech pozycji piłkarzy klasowych do podstawowej jedenastki to okienko zimowe będzie jak dla mnie b. udane, inaczej to tak jakby się nic nie wydarzyło. ________ tofik, to prawda, Iliew na różnych etapach swojej kariery grał w różny sposób, a w Partizanie na innej pozycji i w inaczej grającej drużynie, ale nie zmienia to faktu że piłkarz ma ogromny potencjał i niemal całkowicie marnowany w Wiśle, może z Meliksonem wiosną da więcej, ale i tak jeszcze jeden skrzydłowy jest nam potrzebny, choćby taki Spas Delew.
Ostatnio edytowane przez milosz : 06.01.2012 o godz. 16:15.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
|
|
Iliew w Partizanie gral w zupełnie inny sposób niż u nas i na innej pozycji, jako napastnik w 442. Także drużyna Partizana ma odmienny od naszego styl gry w lidze. Nie mają tylu strat w pomocy, częściej grają atak pozycyjny przy czym nie nazywam ataku pozycyjnego wymianą piłki między stoperami i tym nabijanie 60%.
Odnośnie składu zgadzam się w 100% co do pozycji wymagających wzmocnienia. Co do ich realizacji, nie licze tu na właściciela, oczywiście poza kwotą sponsorską od TF. Więc jakoś się specjalnie nie nastawiam, że zrobimy porządne trasfery. Żeby coś zdziałać za posiadaną jałmużnę trzeba by kupić jednego piłkarza, na dwóch może być mało.
Ostatnio edytowane przez tofik : 06.01.2012 o godz. 16:06.
![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter
Offline |
|
Może zapędziłem się nazywając Cię malkontentem, i oczywiście, mogę zgodzić się z faktem, ze potrzebujemy lepszych piłkarzy, i to może na każdą pozycję (no bo zawsze dobrze jest mieć coraz lepszych i lepszych), ale mamy takich jakich mamy, za nich zapłaciliśmy i na takich nas stać. Są tacy jacy są, ale wreszcie nie ma w składzie typowych "wypełniaczy" czy totalnych ogórów, jak to swego czasu bywało (no, może za Bruda mógłby ktoś przyjść, ale dlaczegóżby nie dać chłopakowi szansy?) Owszem, Mały holuje piłkę, podejmuje czasem złe decyzje, Iliev moim zdaniem jest bardzo źle przygotowany fizycznie i popełnia straszne błędy w obronie, przez co cierpi Lamey lub Jovanovic, nie mamy dobrego lewonożnego skrzydłowego, ja to wszystko widzę, tylko że naprawdę ciężko, żeby w klubie naszego pokroju była jedenastka piłkarzy pozbawionych wad. Oczywiście, moglibyśmy kupić Delewa za dużą kasę, chciałbym takiego piłkarza. Tylko że mamy jeszcze Kirma, Małego, Ilieva, Boguskiego, Gargułę i Meliksona, którzy mogą grać na jego pozycji, i każdy z nich jest świetnym piłkarzem. A przecież już teraz nie mieszczą się na ławce. Moim zdaniem dużo lepiej dla zespołu jest wyciągnąć maksimum z obecnej kadry. Zgodzić się mogę, że naszym najsłabszym punktem wydaje się być obecnie lewa obrona - ale cały czas mamy wypożyczenie Diaza oraz Dragana, dlatego bzdurą jest ściągnąć grającego na podobnym poziomie Dudu, i to jeszcze za paręset tysięcy euro. Lepiej już przyczaić się na jakiegoś turbobałkańca czy innego kogoś, który faktycznie wzmocni tę pozycję, bo tak naprawdę nigdzie nam się krzywda nie dzieje. Ta drużyna potrzebuje wg mnie po prostu zaufania. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|