
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 10.2011
Skąd: SZCZUCIN/KRAKÓW
Offline |
#481
|
|
Faktycznie co jak co ale Smudzie nie można zarzucić że ligowe drużyny które prowadził osiagały słabe efekty. Ale klucz do sukcesu nie trudno znaleźć - zarówno Smuda jak i Lenczyk to trenerzy bazujący przede wszystkim na przygotowaniu fizycznym, nie od dziś wiadomo o ich morderczych treningach w trakcie okresów przygotowawczych, co na polskie warunki ( a może i nawet nie tylko) w zupełności wystarczy.
![]()
TUSK TY MATOLE TWÓJ RZĄD ROZJEBIĄ KIBOLE !!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2010
Offline |
#482
|
Co nie znaczy, że nie uważam, że Grosicki nie powinien być do kadry powoływany. Niemniej jednak stawianie Peszki nad Grosickim w kontekście pierwszej jedenastki jestem w stanie zrozumieć, szczególnie, że obaj grają w ligowych średniakach, z tym, że Peszko w DUŻO lepszej lidze. Nawiasem mówiąc Peszko w tej lidze jest bodaj piątym zawodnikiem pod względem asyst na ten moment, wraz z ośmioma innymi piłkarzami. |
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2011
Offline |
#483
|
|
Niewiedzę nikogo prócz Fornalika,kto mógłby wyprostować sytuacje w Wiślę
|
|
|
|
Member
Od: 08.2006
Offline |
#484
|
|
Według mnie już najwyższy czas sięgnąc do kieszeni i zatrudnić trenera z doświadczeniem i mimo wszystko obcokrajowca. Wariant z polskimi trenerami i tymi zdolnymi i doświadczonymi był już przerabiany i jak to wychodziło wszyscy wiemy . Jeśli chcemy kiedyś grać w Europie na jakimś poziomie musimy mieć trenera o poważnym nazwisku który wie jak wziąść za morde nasze pseudogwiazdy
|
|
|
|
Junior Member
Od: 01.2011
Offline |
#485
|
|
Leo Benhaker
) |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#486
|
|
Włodarze Wisły Kraków szukają szkoleniowca z zagranicy. Według ustaleń "Przeglądu Sportowego" Białą Gwiazdę może poprowadzić Pavel Vrba.
- Potwierdzam, że Vrba ma propozycję z Polski - mówi prezes Viktorii Pilzno, Tomas Paclik. Nie jest jednak jeszcze przesądzone, czy Pavel Vrba przyjmie ofertę Wisły Kraków. Szkoleniowiec Viktorii jest poważnym kandydatem do przejęcia reprezentacji Słowacji. |
|
|
|
Member
Od: 05.2007
Offline |
#487
|
|
Przy całym szacunku do Moskala, potrzeba jednak sprowadzić lepszego trenera, który poprowadzi tą drużynę na dwóch frontach: w LE i w Ekstraklasie, żeby walczyć o MP. Czy Vrba to właściwy człowiek? I czy pismaki tego z palca nie wyssały? To już dwa odrębne pytania.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 02.2008
Offline |
#488
|
|
tylko po uja...
MOSKAL KAZIMIERZ - NIE RUSZ KAZIKA BO ZGINIESZ |
|
|
|
Member
Od: 05.2007
Offline |
#489
|
|
Po to, że znając Cupiała Moskalowi trafi się jedna, dwie wpadki w lidze i o jego awansie z drużyną do 1/16 LE nikt z góry nie będzie pamiętał, a pozbędą się go - jak każdego innego bez żadnych skrupułów. Bo jednak mają grać na wszystkich frontach.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#490
|
|
ten Vrba to pewnie taki sam jak Hapal.Na Słowacji miał sukcesy (LM ze Ziliną ) a w Lubinie gry nie poprawił.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#491
|
|
No tak tylko zobacz jaki jest klimat w Lubinie. Pilkarze baluja ,olewaja mecze. Zreszta w tak krotkim czasie nie mogl duzo zrobic. Zobaczymy jak beda sie prezentowac w rundzie wiosennej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#492
|
|
Otwieram dzis przegląd sportowy, z dumą czytam relację z meczu, w wyśmienitym nastroju przerzucam stronę i co widzę? Artykuł o trenerze z czech, który ma przyjść zaraz po tym jak Kaziu odniósł historyczny sukces. Głupota! Dać mu przepracować do końca sezonu. W tym meczu pokazał klasę sadzając Małego, Bitona i Ilieva. Ogromne brawa i szacunek.
Ode mnie 100% poparcia dla Kazia, nie chce na ten moment innego trenera. MOSKAL KAZIMIERZ...! ![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#493
|
|
Nie ma co się sugerować medialnymi doniesieniami bo marne dziennikarzyny mają teraz wyśmienitą okazje by swoimi farmazonami przyciągać czytelnika.Dzisiaj słuchałem w południe eSki to jakis kretyn mówił że Moskal ma prowadzić zespół do końca sezonu a potem przejmie go Sumuda ktry po euro kończy przygodę z reprezentacją hehe
Zresztą śmieszne te spekulacje na temat nowego trenera, oczywiście musi to być osoba która awansowała do LM z mało znaną ekipą. |
|
|
|
Member
Od: 08.2006
Offline |
#494
|
|
Pewnie tekst w Przeglądzie był przygotowany wcześniej kiedy nikt nie spodziewał się awansu Wisły do następnej rundy . A tu mały psikus a że była już godzina 23 musieli to puścić . Swoją drogą prawdy w tym tekscie tyle ile w większości publikacji o naszym klubie .
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#495
|
|
W sprawie doboru trenera zostawmy decyzję Valcksowi, a nie filozofujmy, czy próbujmy mu ją narzucić. On jest fachowcem i to on będzie najlepiej wiedział, czy zostawić Moskala jeszcze na pewien czas, czy postawić na innego trenera. Jeśl uzna, że warto zatrudnić kogoś innego z zagranicy, z renomą i nazwiskiem, poprę go ze wszystkich sił. Valcks wie, co robi i wie, co będzie najlepsze dla Wisły.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#496
|
|
Ten temat powinien umrzeć śmiercią naturalną.
Markus, Trener zagraniczny z renomą i nazwiskiem - nazwiska nie grają - Smuda też ma "renomę" jak widać a jakie nazwisko ! ho ho Nawet jakby do nas Mourinho przyszedł to nie wyciągnie więcej z takiego składu jak Kazik. Wszyscy się uczepili Kazka jak rzep dosłownie, nawet jakby wygrał tą Ligę Europejską to zawsze mu jakiś minus znajdziecie. ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#497
|
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#498
|
|
Tez uważam, że to fachowcy jak Valcks powinni ocenić, czy Moskal jest w stanie jedynie pociągnąć wózek Maaskanta, czy tez będzie umiał zbudować drużyne grającą dobrze i nowocześnie na poziomie europejskim, co wymaga pewnej wizji szkoleniowej i taktycznej
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#499
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#500
|
|
Ostatni sukces jaki odnieśliśmy w pucharach zrobił nam Okuka i to w podobnie fartownych okolicznościach. Też zaraz po przejęciu sterów i również zastepował "zdolnego" trenera który pracował dłuższy czas.
Jak na moje zapowiada się tutaj karuzela trenerska, bo historia lubi się powtarzać ![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#501
|
|
Jak dobrym/złym trenerem jest Kaziu Moskal ciężko powiedzieć. Miał za mało czasu żeby przekonać do siebie.
Niemniej nie można decyzji o pozostaniu/nowym trenerze podejmować po euforii zwycięstwa. Tak samo zaraz po goryczy porażki. Trzeba na chłodno zanalizować plusy i minusy. Mam nadzieję ze ta decyzja będzie dobrze przemyślana. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#502
|
|
Między innymi. Absolutnie nie jestem zwolennikiem trzymania Moskala za wszelką cenę, tylko pod wpływem aktualnej euforii. Jeśli Valcks będzie miał innego, lepszego kandydata, musi mieć pełną swobodę w podjęciu decyzji o powierzeniu mu Wisły.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Skąd: W-wa
Offline |
#503
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#504
|
|
To po co to forum? Po to aby podyskutować, wyrazić swoje zdanie, i moje zdanie jest takie jak Kocura. Moskal jak narazie sprawuje się dobrze, a na pewno lepiej niż Maaskant. Ponadto jego ogromnym plusem jest to, że to poprostu nasz Kazik a nie jakiś emigrant latający za pieniędzmi. Więc po co mieszać? nie mówię żeby podpisywać kontrakt na 20 lat i robic drugiego Sir Alexa. Ale dac po prostu czas do końca sezonu. Zasłużył. EDIT:
![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#505
|
|
Czy ktoś na forum śledzi może ligę czeską i ma pojęcie więcej niż internetowe o tym Vrbie z Victorki? Ja osobiście oglądałem ich mecze z Kopenhagą w eliminacjach LM i musze przeznać że naprawdę bardzo mi się wtedy podobali. Wybiegane twardziele które rozstawiały wikingów po kątach. Fizycznie (silnych przecież) Duńczyków zniszczyli. Nie wiem czy to jest znak firmowy ich trenera ale powiem szczerze że nie miałbym nic przeciwko tak grającej Wiśle.
A tak przy okazji: nie jest pewne czy knedel faktycznie przyjdzie do Wisły ale jest obecnie tendecja aby wszystko co najlepsze (przynajmniej w sensie trenerskim) w Czechach i Słowacji ściagać do Polski (miał przyjść Weiss, jest Hapal, pisze się o Vrbie). I na tym tle chyba widać że być może poziom naszej piłki się obniża (ogólnie) ale na tle regionu (Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Chorwacja) wypadamy coraz lepiej (co zresztą widac po rankingach). Chyba powoli Polska liga zaczyna się stawać takim "oknem wystawowym regionu". I to jest chyba szansa aby ruszyć do przodu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#506
|
|
Proste Wisła trafi na Bragę lub innego średniaka Moskal zostanie.Wisła trafi na kogoś z "Gigantów" np Citizens,United,Porto to wiadomo że Wisła będzie potrzebować nazwiska które ściągnie odpowiednie działa i przygotuje zespół taktycznie na starcie z gigantami o półfinał LE .A co do rodaka Jirsaka to odwracanie kota ogonem przykrywka dla nowego trenera albo straszak dla Kazimierza "Wielkiego "Moskala co by nie stawiał wygórowanych żądań finansowych.Puki co jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma a Moskal zasłużył na to by dać mu szansę.No i zapowiada się ciekawe okienko transferowe bo wzmocnienia muszą być jeśli Wisła chce walczyć z potęgami o półfinał Przyjacielu wislak68 oceniasz warsztat jakiegoś trenera po 2meczach z tym samym rywalem?To raczej chyba za mało
Ostatnio edytowane przez JOSE 841 : 15.12.2011 o godz. 22:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#507
|
Pozwolę sobie zacytować sam siebie: "Czy ktoś na forum śledzi może ligę czeską i ma pojęcie więcej niż internetowe o tym Vrbie z Victorki?" Dodatkowo: "Nie wiem czy to jest znak firmowy ich trenera ale powiem szczerze że nie miałbym nic przeciwko tak grającej Wiśle." Konkluzja pierwsza: na temat warszatu trenera Vrby się nie wypowiadałem. Wręcz przeciwnie: zapytałem się czy ktoś kto interesuje się ligą czeską wie na jego temat coś więcej. A Victorka grająca przeciwko Kopehadze bardzo mi sie podobała. Konkluzja druga: postaraj się prosze na przyszłość czytać z większym zrozmieniem (przynajmniej wtedy kiedy masz zamiar odnieść sie do postu) a zaoszczedzi to wszystkim niepotrzebnych wyjaśnień. |
|
|
|
Member
Od: 05.2007
Offline |
#508
|
|
I właśnie jak ktoś tu pisał: w klubie na chłodno będą analizować wszystkie za i przeciw Moskalowi. Potwierdził to Stan w wywiadzie: http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...619,1,833.html
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#509
|
|
A co miał powiedzieć?
Czekamy wszyscy na telefon od Bossa jaką decyzję mamy podjąć? Nie wiadomo kiedy zadzwoni bo się nam nie tłumaczy? Ci słodko pierdzący trenerzy, działacze, kopacze, psuje i wszyscy inni zrobili wam wodę z mózgu. Jasne że mówią że coś mogą, ale mogą tyle co ja tutaj, apelować, pogadać itp. ![]()
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe? jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest. Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało? jackass: -Tak, oni to robili. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u
Offline |
#510
|
|
Po to żeby pokazać sobie lub innym, że z nas są dupy a nie fachowcy.
Chyba, że na forum zarejestrowany jest jakiś dyrektor sportowy? ![]()
c.d.n.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|