The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
RYBA
Senior Member
 
 
Od: 10.2011
Skąd: SZCZUCIN/KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#481
Stary 06.12.2011, 20:53
Faktycznie co jak co ale Smudzie nie można zarzucić że ligowe drużyny które prowadził osiagały słabe efekty. Ale klucz do sukcesu nie trudno znaleźć - zarówno Smuda jak i Lenczyk to trenerzy bazujący przede wszystkim na przygotowaniu fizycznym, nie od dziś wiadomo o ich morderczych treningach w trakcie okresów przygotowawczych, co na polskie warunki ( a może i nawet nie tylko) w zupełności wystarczy.
TUSK TY MATOLE TWÓJ RZĄD ROZJEBIĄ KIBOLE !!!
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#482
Stary 06.12.2011, 23:00
qchar90 napisał(a):Wyświetl post
zamiast dac szanse na skrzydle Grosickiemu, to stawia na tego jezdzca bez glowy Slawomira Peszko
Co jak co, ale Grosicki z Peszką styl gry mają bardzo podobny. Tzn. nie widzę nigdzie przewagi technicznej czy też przewagi w kreatywności Grosickiego nad Peszką. Obaj grają na podobnej zasadzie, a do tego grona trzeba też dopisać Małeckiego i Rybusa, z tym że Rybus ma lepsze dośrodkowania, a chyba jednak słabszy drybling.

Co nie znaczy, że nie uważam, że Grosicki nie powinien być do kadry powoływany. Niemniej jednak stawianie Peszki nad Grosickim w kontekście pierwszej jedenastki jestem w stanie zrozumieć, szczególnie, że obaj grają w ligowych średniakach, z tym, że Peszko w DUŻO lepszej lidze. Nawiasem mówiąc Peszko w tej lidze jest bodaj piątym zawodnikiem pod względem asyst na ten moment, wraz z ośmioma innymi piłkarzami.
OZ89
Junior Member
 
 
Od: 12.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#483
Stary 12.12.2011, 10:43
Niewiedzę nikogo prócz Fornalika,kto mógłby wyprostować sytuacje w Wiślę
wojteqs80
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#484
Stary 12.12.2011, 11:55
Według mnie już najwyższy czas sięgnąc do kieszeni i zatrudnić trenera z doświadczeniem i mimo wszystko obcokrajowca. Wariant z polskimi trenerami i tymi zdolnymi i doświadczonymi był już przerabiany i jak to wychodziło wszyscy wiemy . Jeśli chcemy kiedyś grać w Europie na jakimś poziomie musimy mieć trenera o poważnym nazwisku który wie jak wziąść za morde nasze pseudogwiazdy
Ramones
Junior Member
 
Od: 01.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#485
Stary 15.12.2011, 02:09. aa
Leo Benhaker )
ChG
Senior Member
 
Od: 06.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#486
Stary 15.12.2011, 07:49
Włodarze Wisły Kraków szukają szkoleniowca z zagranicy. Według ustaleń "Przeglądu Sportowego" Białą Gwiazdę może poprowadzić Pavel Vrba.

- Potwierdzam, że Vrba ma propozycję z Polski - mówi prezes Viktorii Pilzno, Tomas Paclik.

Nie jest jednak jeszcze przesądzone, czy Pavel Vrba przyjmie ofertę Wisły Kraków. Szkoleniowiec Viktorii jest poważnym kandydatem do przejęcia reprezentacji Słowacji.
Grymas
Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#487
Stary 15.12.2011, 08:02
Przy całym szacunku do Moskala, potrzeba jednak sprowadzić lepszego trenera, który poprowadzi tą drużynę na dwóch frontach: w LE i w Ekstraklasie, żeby walczyć o MP. Czy Vrba to właściwy człowiek? I czy pismaki tego z palca nie wyssały? To już dwa odrębne pytania.
waspinator
Junior Member
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#488
Stary 15.12.2011, 08:02
tylko po uja...
MOSKAL KAZIMIERZ - NIE RUSZ KAZIKA BO ZGINIESZ
Grymas
Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#489
Stary 15.12.2011, 08:12
Po to, że znając Cupiała Moskalowi trafi się jedna, dwie wpadki w lidze i o jego awansie z drużyną do 1/16 LE nikt z góry nie będzie pamiętał, a pozbędą się go - jak każdego innego bez żadnych skrupułów. Bo jednak mają grać na wszystkich frontach.
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#490
Stary 15.12.2011, 15:02
ten Vrba to pewnie taki sam jak Hapal.Na Słowacji miał sukcesy (LM ze Ziliną ) a w Lubinie gry nie poprawił.
Ma_niek
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#491
Stary 15.12.2011, 15:40
No tak tylko zobacz jaki jest klimat w Lubinie. Pilkarze baluja ,olewaja mecze. Zreszta w tak krotkim czasie nie mogl duzo zrobic. Zobaczymy jak beda sie prezentowac w rundzie wiosennej.
Fiti
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: KRK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#492
Stary 15.12.2011, 16:10
Otwieram dzis przegląd sportowy, z dumą czytam relację z meczu, w wyśmienitym nastroju przerzucam stronę i co widzę? Artykuł o trenerze z czech, który ma przyjść zaraz po tym jak Kaziu odniósł historyczny sukces. Głupota! Dać mu przepracować do końca sezonu. W tym meczu pokazał klasę sadzając Małego, Bitona i Ilieva. Ogromne brawa i szacunek.
Ode mnie 100% poparcia dla Kazia, nie chce na ten moment innego trenera.
MOSKAL KAZIMIERZ...!
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
TommyTSW
Senior Member
 
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#493
Stary 15.12.2011, 17:11
Nie ma co się sugerować medialnymi doniesieniami bo marne dziennikarzyny mają teraz wyśmienitą okazje by swoimi farmazonami przyciągać czytelnika.Dzisiaj słuchałem w południe eSki to jakis kretyn mówił że Moskal ma prowadzić zespół do końca sezonu a potem przejmie go Sumuda ktry po euro kończy przygodę z reprezentacją hehe

Zresztą śmieszne te spekulacje na temat nowego trenera, oczywiście musi to być osoba która awansowała do LM z mało znaną ekipą.
wojteqs80
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#494
Stary 15.12.2011, 17:17
Pewnie tekst w Przeglądzie był przygotowany wcześniej kiedy nikt nie spodziewał się awansu Wisły do następnej rundy . A tu mały psikus a że była już godzina 23 musieli to puścić . Swoją drogą prawdy w tym tekscie tyle ile w większości publikacji o naszym klubie .
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#495
Stary 15.12.2011, 17:22
W sprawie doboru trenera zostawmy decyzję Valcksowi, a nie filozofujmy, czy próbujmy mu ją narzucić. On jest fachowcem i to on będzie najlepiej wiedział, czy zostawić Moskala jeszcze na pewien czas, czy postawić na innego trenera. Jeśl uzna, że warto zatrudnić kogoś innego z zagranicy, z renomą i nazwiskiem, poprę go ze wszystkich sił. Valcks wie, co robi i wie, co będzie najlepsze dla Wisły.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#496
Stary 15.12.2011, 17:46
Ten temat powinien umrzeć śmiercią naturalną.

Markus,
Trener zagraniczny z renomą i nazwiskiem - nazwiska nie grają - Smuda też ma "renomę" jak widać a jakie nazwisko ! ho ho
Nawet jakby do nas Mourinho przyszedł to nie wyciągnie więcej z takiego składu jak Kazik.


Wszyscy się uczepili Kazka jak rzep dosłownie, nawet jakby wygrał tą Ligę Europejską to zawsze mu jakiś minus znajdziecie.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#497
Stary 15.12.2011, 18:10
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Ten temat powinien umrzeć śmiercią naturalną.

Markus,
Trener zagraniczny z renomą i nazwiskiem - nazwiska nie grają - Smuda też ma "renomę" jak widać a jakie nazwisko ! ho ho
Nawet jakby do nas Mourinho przyszedł to nie wyciągnie więcej z takiego składu jak Kazik.


Wszyscy się uczepili Kazka jak rzep dosłownie, nawet jakby wygrał tą Ligę Europejską to zawsze mu jakiś minus znajdziecie.
Nie róbmy nagle z Moskala trenera idealnego, bez wad, ani najlepszego z możliwych dla Wisły. Przyczynił się do ogromnego sukcesu, należy mu się szacunek, ale decyzję w jego sprawie i ocenę jego dokonań, zalet i wad pozostawmy Valcksowi. Ja nie będę się dziwił, jeśli uda mu się znaleźć i zatrudnić jeszcze lepszego fachowca, który jeszcze lepiej pomoże Wiśle.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#498
Stary 15.12.2011, 18:17
Tez uważam, że to fachowcy jak Valcks powinni ocenić, czy Moskal jest w stanie jedynie pociągnąć wózek Maaskanta, czy tez będzie umiał zbudować drużyne grającą dobrze i nowocześnie na poziomie europejskim, co wymaga pewnej wizji szkoleniowej i taktycznej
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#499
Stary 15.12.2011, 18:56
Markus napisał(a):Wyświetl post
Nie róbmy nagle z Moskala trenera idealnego, bez wad, ani najlepszego z możliwych dla Wisły. Przyczynił się do ogromnego sukcesu, należy mu się szacunek, ale decyzję w jego sprawie i ocenę jego dokonań, zalet i wad pozostawmy Valcksowi. Ja nie będę się dziwił, jeśli uda mu się znaleźć i zatrudnić jeszcze lepszego fachowca, który jeszcze lepiej pomoże Wiśle.
W szale eufori nie zapominajmy o dwóch porażkach na własnym stadionie...
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#500
Stary 15.12.2011, 19:05
Ostatni sukces jaki odnieśliśmy w pucharach zrobił nam Okuka i to w podobnie fartownych okolicznościach. Też zaraz po przejęciu sterów i również zastepował "zdolnego" trenera który pracował dłuższy czas.

Jak na moje zapowiada się tutaj karuzela trenerska, bo historia lubi się powtarzać
..
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#501
Stary 15.12.2011, 19:33
Jak dobrym/złym trenerem jest Kaziu Moskal ciężko powiedzieć. Miał za mało czasu żeby przekonać do siebie.

Niemniej nie można decyzji o pozostaniu/nowym trenerze podejmować po euforii zwycięstwa. Tak samo zaraz po goryczy porażki.

Trzeba na chłodno zanalizować plusy i minusy. Mam nadzieję ze ta decyzja będzie dobrze przemyślana.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#502
Stary 15.12.2011, 20:15
Dariook napisał(a):Wyświetl post
W szale eufori nie zapominajmy o dwóch porażkach na własnym stadionie...
Między innymi. Absolutnie nie jestem zwolennikiem trzymania Moskala za wszelką cenę, tylko pod wpływem aktualnej euforii. Jeśli Valcks będzie miał innego, lepszego kandydata, musi mieć pełną swobodę w podjęciu decyzji o powierzeniu mu Wisły.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
nemox007
Senior Member
 
 
Od: 10.2011
Skąd: W-wa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#503
Stary 15.12.2011, 20:16
Dariook napisał(a):Wyświetl post
W szale eufori nie zapominajmy o dwóch porażkach na własnym stadionie...
W tym jednej grając przez 30 minut w dziesiątkę...
Fiti
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: KRK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#504
Stary 15.12.2011, 21:25
Markus napisał(a):Wyświetl post
Nie róbmy nagle z Moskala trenera idealnego, bez wad, ani najlepszego z możliwych dla Wisły. Przyczynił się do ogromnego sukcesu, należy mu się szacunek, ale decyzję w jego sprawie i ocenę jego dokonań, zalet i wad pozostawmy Valcksowi. Ja nie będę się dziwił, jeśli uda mu się znaleźć i zatrudnić jeszcze lepszego fachowca, który jeszcze lepiej pomoże Wiśle.
Wszystko zostawmy Valcksowi.
To po co to forum? Po to aby podyskutować, wyrazić swoje zdanie, i moje zdanie jest takie jak Kocura.
Moskal jak narazie sprawuje się dobrze, a na pewno lepiej niż Maaskant. Ponadto jego ogromnym plusem jest to, że to poprostu nasz Kazik a nie jakiś emigrant latający za pieniędzmi. Więc po co mieszać? nie mówię żeby podpisywać kontrakt na 20 lat i robic drugiego Sir Alexa. Ale dac po prostu czas do końca sezonu. Zasłużył.

EDIT:

Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Jak dobrym/złym trenerem jest Kaziu Moskal ciężko powiedzieć. Miał za mało czasu żeby przekonać do siebie.

Niemniej nie można decyzji o pozostaniu/nowym trenerze podejmować po euforii zwycięstwa. Tak samo zaraz po goryczy porażki.

Trzeba na chłodno zanalizować plusy i minusy. Mam nadzieję ze ta decyzja będzie dobrze przemyślana.
Miał za mało czasu, żeby przekonać, a wielu i tak przekonał. W tym mnie.
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#505
Stary 15.12.2011, 22:00
Czy ktoś na forum śledzi może ligę czeską i ma pojęcie więcej niż internetowe o tym Vrbie z Victorki? Ja osobiście oglądałem ich mecze z Kopenhagą w eliminacjach LM i musze przeznać że naprawdę bardzo mi się wtedy podobali. Wybiegane twardziele które rozstawiały wikingów po kątach. Fizycznie (silnych przecież) Duńczyków zniszczyli. Nie wiem czy to jest znak firmowy ich trenera ale powiem szczerze że nie miałbym nic przeciwko tak grającej Wiśle.
A tak przy okazji: nie jest pewne czy knedel faktycznie przyjdzie do Wisły ale jest obecnie tendecja aby wszystko co najlepsze (przynajmniej w sensie trenerskim) w Czechach i Słowacji ściagać do Polski (miał przyjść Weiss, jest Hapal, pisze się o Vrbie). I na tym tle chyba widać że być może poziom naszej piłki się obniża (ogólnie) ale na tle regionu (Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Chorwacja) wypadamy coraz lepiej (co zresztą widac po rankingach). Chyba powoli Polska liga zaczyna się stawać takim "oknem wystawowym regionu". I to jest chyba szansa aby ruszyć do przodu.
JOSE 841
Senior Member
 
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#506
Stary 15.12.2011, 22:46
Proste Wisła trafi na Bragę lub innego średniaka Moskal zostanie.Wisła trafi na kogoś z "Gigantów" np Citizens,United,Porto to wiadomo że Wisła będzie potrzebować nazwiska które ściągnie odpowiednie działa i przygotuje zespół taktycznie na starcie z gigantami o półfinał LE .A co do rodaka Jirsaka to odwracanie kota ogonem przykrywka dla nowego trenera albo straszak dla Kazimierza "Wielkiego "Moskala co by nie stawiał wygórowanych żądań finansowych.Puki co jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma a Moskal zasłużył na to by dać mu szansę.No i zapowiada się ciekawe okienko transferowe bo wzmocnienia muszą być jeśli Wisła chce walczyć z potęgami o półfinał Przyjacielu wislak68 oceniasz warsztat jakiegoś trenera po 2meczach z tym samym rywalem?To raczej chyba za mało
Ostatnio edytowane przez JOSE 841 : 15.12.2011 o godz. 22:50.
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#507
Stary 15.12.2011, 23:04
JOSE 841 napisał(a):Wyświetl post
Przyjacielu wislak68 oceniasz warsztat jakiegoś trenera po 2meczach z tym samym rywalem?To raczej chyba za mało
Przyjacielu Jose 841
Pozwolę sobie zacytować sam siebie:
"Czy ktoś na forum śledzi może ligę czeską i ma pojęcie więcej niż internetowe o tym Vrbie z Victorki?"
Dodatkowo:
"Nie wiem czy to jest znak firmowy ich trenera ale powiem szczerze że nie miałbym nic przeciwko tak grającej Wiśle."
Konkluzja pierwsza: na temat warszatu trenera Vrby się nie wypowiadałem. Wręcz przeciwnie: zapytałem się czy ktoś kto interesuje się ligą czeską wie na jego temat coś więcej. A Victorka grająca przeciwko Kopehadze bardzo mi sie podobała.
Konkluzja druga: postaraj się prosze na przyszłość czytać z większym zrozmieniem (przynajmniej wtedy kiedy masz zamiar odnieść sie do postu) a zaoszczedzi to wszystkim niepotrzebnych wyjaśnień.
Grymas
Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#508
Stary 16.12.2011, 07:54
I właśnie jak ktoś tu pisał: w klubie na chłodno będą analizować wszystkie za i przeciw Moskalowi. Potwierdził to Stan w wywiadzie: http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...619,1,833.html
MatMario
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#509
Stary 16.12.2011, 08:11
A co miał powiedzieć?

Czekamy wszyscy na telefon od Bossa jaką decyzję mamy podjąć? Nie wiadomo kiedy zadzwoni bo się nam nie tłumaczy?

Ci słodko pierdzący trenerzy, działacze, kopacze, psuje i wszyscy inni zrobili wam wodę z mózgu. Jasne że mówią że coś mogą, ale mogą tyle co ja tutaj, apelować, pogadać itp.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#510
Stary 16.12.2011, 09:45
Fiti napisał(a):Wyświetl post
Wszystko zostawmy Valcksowi.
To po co to forum? (...)
Po to żeby pokazać sobie lub innym, że z nas są dupy a nie fachowcy.

Chyba, że na forum zarejestrowany jest jakiś dyrektor sportowy?
c.d.n.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:57.