Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Poszukiwania nowego trenera Wisly - plotki, propozycje, komentarze. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8388)

tarantulaw2 07.11.2011 23:09

Poszukiwania nowego trenera Wisly - plotki, propozycje, komentarze.
 
Zakładam ten temat, aby mozna było podyskutować o poszukiwaniu nowego trenera - temat ma byc do wypisywania plotek pojawiających się w mediach, naszych propozycji, oraz komentowania dwoch powyższych. Zapraszam do dyskusji.

filoo 07.11.2011 23:15

Oczy -wiście plota z Jimenezem.... chociaż może jest opcją już wcześniejzaklepaną... mi prywtnie wydaje się że będzie to jednak trener z Holandii choć mogę się mylić..

Teqcontroller 07.11.2011 23:18

Na pewno niech ktoś przyjdzie kto ma jaja , i oduczy naszych bycia nieudolnym , nie mam pojęcia kto przyjdzie , kiedy przyjdzie , jaki będzie.

Mistal 07.11.2011 23:27

Co myslicie o Fornaliku? Gosciu to geniusz jak na polskie warunki. Pytanie tylko czy bedzie chcial przyjsc.

KOALIK 07.11.2011 23:32

Powtórzę to co w innym poście. Trener BATE Borysów Honczarenka. Człowiek, który co roku w ostatnich latach gra w fazie pucharowej LE i LM z klubem sporo biedniejszym niż Wisła.

OpEnTaNy 07.11.2011 23:40

Dan Petrescu ? ;]

CH. 07.11.2011 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistal (Post 1188597)
Co myslicie o Fornaliku? Gosciu to geniusz jak na polskie warunki. Pytanie tylko czy bedzie chcial przyjsc.



Skoro taki geniusz to czemu jego największym sukcesem była posada 2 trenera w Amice Wronki ? (wiem, trochę jestem złośliwy.. ale wystarczy przesledzic jego karierę trenerską).


Fornaliki..Petrescu..(a to że gośc awansował po odejsciu z Wisły z kimś tam do LM to nie oznacza ze zostajac w Wisle też by awansował, co to w ogole za porównania.. inny klub, inny kraj, inny stadion, inni piłkarze, inne pieniądze, inna cena za pieczywo i ser biały.. równie dobrze Maaskant teraz może objąć jakiś klub i awansować do LM i co w związku z tym? ano nic.)

Spekulować nie trzeba bo i po co.. góra ma już pewnie opcje, a wpisy tutaj nic nie zmienią.

Marszałek 07.11.2011 23:48

Trener z tej samej półki co przybysz z Holandii,bo na lepszych nas nie stać. Ale ważne aby nie był w sobie zakochany i żeby chociaż jeden schemat w ofensywie opracował.

Odnosze wrażenie,że i za Skorży i za Maaskanta drużyna zbierała się na treningach,bo tak wypada i wszyscy tak robią, od Portugalii po Rosje włącznie. I później wychodzili na mecz i wyglądali jaby pierwszy raz na oczy się widzieli. Dlatego życze sobie aby nowym szkoleniowcem był ktoś kogo rękę będzie widać po kilku miesiąsach pracy. Nie efekt nowej miotły, nie. Chce widzieć styl.


P.S. Jeszcze raz ktoś zasugeruje tu Fornalika to ban murowany.

szczepek19 07.11.2011 23:48

Avram Grant -> podobno też takie prognozy są... faworytem wg mediów jest Manolo Jimenez

vote-for-mikey 07.11.2011 23:58

5 liter - Smuda. Jak znam szefa, tak po Euro trenerem będzie Dyzma. A do końca sezonu? Moskal. Najwyżej odpali, poprzednio nie było źle. Albo Kula.

Moim zdaniem? Armin Veh, Christoph Daum, Michael Skibbe - trener z średnio wyższej półki, z nazwiskiem, najlepiej z Niemiec.

wolfy 08.11.2011 00:11

Dziś widziałem na Grunwaldzkim Guardiolę, jak kupował bajgla. Info w 100% pewne.

-Goral- 08.11.2011 00:17

Honczarenka, Lucescu, Weiss, Daum - moje skromne propozycje.

Z zachodu na najlepszych nas nie stać, a ze średniakami(Jimenez) to jest jak w totka, kiedyś coś tam prowadzili, coś tam wygrali ale najprawdopodobniej tylko dlatego, że mieli dobrych zawodników, a u nas z tym materiałem się pos.rają a nie wygrają.

El'kabat 08.11.2011 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -Goral- (Post 1188648)
Honczarenka, Lucescu, Weiss, Daum - moje skromne propozycje.

Z zachodu na najlepszych nas nie stać, a ze średniakami(Jimenez) to jest jak w totka, kiedyś coś tam prowadzili, coś tam wygrali ale najprawdopodobniej tylko dlatego, że mieli dobrych zawodników, a u nas z tym materiałem się pos.rają a nie wygrają.


COŚ tam prowadzili ?

Akurat Jimenez prowadził 3 lata Seville,a to chyba nie jest czyms ? Osiagajac z nia 5 i 3 miejsce w Primera.
Nie wspominajac o AEKu ostatnio.
Gość cv trenerskim bije Maaskanta na głowe. Gdyby udalo nam sie go sciagnac i jakism cudem wyłozyc kase dla niego to byłaby bajka.
Ale znajac zycie to skonczy sie na jakims Polaku za 1/10 tego

rozarian 08.11.2011 00:26

Niestety,mój trenerski typ dla Wisły(od paru lat)jest aktualnie w Lokomotiwie Moskwa.Jeśli chodzi o Honczarenkę,to mam poważne wątpliwości,czy gościu by sobie u nas poradził.Nie mam tu bynajmniej na myśli jego umiejętności.PS.Teraz przeczytałem,że ktoś wyżej proponuje Lucescu.Chodzi rzecz jasna o młodego Lucescu? Ciekawa propozycja.

Tominho 08.11.2011 00:33

Fiorentina właśnie zwolniła Sinisę Mihajlovica. Może sukcesów nie osiągał w pracy trenerskiej, ale na pewno ma pojęcie o grze defensywnej (jako piłkarz był obrońcą, większość zawodniczej kariery spędził w Serie A). Jaka jest sytuacja z naszą obroną nikomu nie trzeba mówić... Ponadto jako gość wywodzący się z byłej Jugosławii na pewno posiada charakter, co pozwoliłoby zmusić nasze "gwiazdy" do walki w każdym meczu. W kadrze mamy kilku piłkarzy z Bałkanów, więc z komunikacją też raczej nie byłoby problemów. Doświadczenie trenerskie (jako asystent) zbierał u boku Roberto Manciniego. Nic, tylko podpisywać kontrakt! :D

-Goral- 08.11.2011 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1188651)
COŚ tam prowadzili ?

Akurat Jimenez prowadził 3 lata Seville,a to chyba nie jest czyms ? Osiagajac z nia 5 i 3 miejsce w Primera.
Nie wspominajac o AEKu ostatnio.
Gość cv trenerskim bije Maaskanta na głowe. Gdyby udalo nam sie go sciagnac i jakism cudem wyłozyc kase dla niego to byłaby bajka.
Ale znajac zycie to skonczy sie na jakims Polaku za 1/10 tego

Ok zgoda Sevilla nie jest czymś, jego CV jest ładne.
Tylko, że on w tej Sevilli miał skład zajebisty, wybiegani murzyni z techniką nie gorszą niż Melikson.

I teraz to jest pytanie co jest większym sukcesem prowadzić taką zajebistą Seville czy np dojść do 1/4 pucharu UEFA ze średnimi Rumunami albo regularnie grać w fazach grupowych z jeszcze gorszymi Białorusinami.

To jest tak jak z Urbanem, mimo, że prowadził Legię to nie oznacza, że poradziłby sobie teraz w Niecieczy.

@rozarian - Tak młody Lucescu.

@vilgefortis - pomyliłeś tematy o decyzji dotyczącej Maskanta nie piszemy w tym temacie

vilgefortis 08.11.2011 00:39

Z całą powagą na jaką zasługuje decyzja zarządu wysuwam 3 typy:

- Jacek Grembocki
- Marcin Daniec
- Jerzy Kulej

Teqcontroller 08.11.2011 00:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vilgefortis (Post 1188666)
Z całą powagą na jaką zasługuje decyzja zarządu wysuwam 3 typy:

- Jacek Grembocki
- Marcin Daniec
- Jerzy Kulej

Wenta byłby dobry , Polak z jajami , potrafi zmieszać z gównem , dobry kandydat :-D

Galonek 08.11.2011 00:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vilgefortis (Post 1188666)
Z całą powagą na jaką zasługuje decyzja zarządu wysuwam 3 typy:

- Jacek Grembocki
- Marcin Daniec
- Jerzy Kulej

Czemu Najmana zapomniałeś? Przynajmniej by low-kicków nauczył :D

dawiss 08.11.2011 00:52

Lucescu wyjebali z Rapidu?

Jean_Paulista 08.11.2011 01:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tominho (Post 1188661)
Fiorentina właśnie zwolniła Sinisę Mihajlovica. Może sukcesów nie osiągał w pracy trenerskiej, ale na pewno ma pojęcie o grze defensywnej (jako piłkarz był obrońcą, większość zawodniczej kariery spędził w Serie A). Jaka jest sytuacja z naszą obroną nikomu nie trzeba mówić... Ponadto jako gość wywodzący się z byłej Jugosławii na pewno posiada charakter, co pozwoliłoby zmusić nasze "gwiazdy" do walki w każdym meczu. W kadrze mamy kilku piłkarzy z Bałkanów, więc z komunikacją też raczej nie byłoby problemów. Doświadczenie trenerskie (jako asystent) zbierał u boku Roberto Manciniego. Nic, tylko podpisywać kontrakt! :D

Sinisy nikomu nie trzeba reklamować, w końcu pamiętamy go z meczu w Rzymie (Lazio) :)

noff 08.11.2011 02:07

na Waszym miejscu życzyłbym sobie kogoś z dwójki: R.Lucescu , D.Petrescu.
Nie mam pojęcia czy Rapid jest majętnym klubem - może jest jakaś szansa przejęcia go? (mam przeczucie, że Razvan będzie kiedyś wymiataczem).i

Halleluja 08.11.2011 02:41

Ja bym próbował nakłonić Piotra Nowaka, niech już odpuści to USA (jego drużyna odpadła w 1/4 play off) i wróci do europejskiej piłki. W końcu szkoła niemiecka, lata gry w Bundeslidze, świetny rozgrywający, taktyk, mówi po Polsku...

methiu 08.11.2011 02:47

Przydałby się taki Ivan Jovanović z APOELU...

wolfy 08.11.2011 02:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Halleluja (Post 1188700)
Ja bym próbował nakłonić Piotra Nowaka, niech już odpuści to USA (jego drużyna odpadła w 1/4 play off) i wróci do europejskiej piłki. W końcu szkoła niemiecka, lata gry w Bundeslidze, świetny rozgrywający, taktyk, mówi po Polsku...

Jasne.

Po .... miałby przychodzić do klubu, z którego wy.......ą go (ku uciesze dziennikarskiej i kibicowskiej tłuszczy) po trzech przegranych meczach? Klubu, w którym nic nie funkcjonuje jak powinno, brak pieniędzy a właściciel znany jest ze wszystkiego, tylko nie zdrowego rozsądku? Kto wejdzie na tą minę?

Tu pasują tylko ludzie pokroju Kapki i to wręcz doskonale. Prawdziwy Wiślak Kapka ściągnie kolejnego Bunozę, prawdziwy Wiślak Iwan będzie się nad nim w mediach rozpływał, wszystkiemu da twarz jakiś trener krzak którego głowy banda tumanów będzie już niedługo się domagać. Wszyscy zarobią poza kibicami i właścicielem - ale to może dobrze. Za głupotę się płaci.

Nikt normalny tu nie przyjdzie. Zresztą - nikomu normalnemu nie życzyłbym przychodzenia tutaj.


Ale fajnie, że macie rozrywkę. Są te emocje - jacy to niesamowici trenerzy biją się o prowadzenie Wisły, nie?

P.S. Z tym Guardiolą to był żart. Sorry, Marszałek.

NTM 08.11.2011 03:35

No dobrze,ale tak racjonalnie,to na kogo liczycie ?
Albo coś pokroju ?

WISŁAZWE 08.11.2011 05:53

Wszyscy tu proponuja nowego trenera, mając nadzieje, że któryś z nich zgodzi się pracować w takich warunkach jakie mamy: wspaniała baza treningowa, znakomici wychowankowie i oczywiście szkółka młodzieżowa.

Nieważne kto przyjdzie, dłużej niż 1,5 roku tu nie popracuje, niestety. Dopóki w tym klubie nie zmieni się cały zarząd,to co chwilę będziemy zmieniać trenerów.
Nie buduje się zespołu mającego walczyć w Europie w rok... Tutaj nie ma koncepcji długoterminowej, obowiązuje zasada "zwolnijmy trenera - bo tak łatwiej" nikt nie dostrzega, że problem jest znacznie głębiej zlokalizowany.

Nie ma się co łudzić, że po przyjściu nowego trenera - Jirsak czy też Garguła wskoczą na wyższy poziom swojej kariery a Andraż Kirm nagle nauczy się biegać i celnie dośrodkowywać..
W tym zespole nawet jakby opracować schemty w ataku i obronie to nic nie da, tutaj nie ma odpowiednich wykonawców.

Efekt nowej miotły pewnie zadziała, ale cudów się nie spodziewam. Nowemu trenerowi życzę powodzenia w polskim bagnie.

P.S tak na marginesie odbiegając trochę od tematu. Ciekawe jak z transferami, bo znając D.S to już pewnie negocjacje trwają zawodnikami, których chciał Robert... Coś mi się wydaje,że to okienko to będzie powtórka z rozrywki " za pięć dwunasta"

Chciałbym żeby to było bardziej kolorowe, no ale jak patrzę na tą prowizorkę w naszym klubie, to nie mogę inaczej.

waspinator 08.11.2011 06:51

Ktokolwiek nie przyjdzie schemat będzie identyczny:
- pół roku budowania składu "bo poprzedni trrener zjebał"
- sezon sukcesów, bo z nową taktyką nasza liga się nie spotkała
- 3 porażki i nowy trener...

willow 08.11.2011 06:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1188621)
Trener z tej samej półki co przybysz z Holandii,bo na lepszych nas nie stać. Ale ważne aby nie był w sobie zakochany i żeby chociaż jeden schemat w ofensywie opracował.

Odnosze wrażenie,że i za Skorży i za Maaskanta drużyna zbierała się na treningach,bo tak wypada i wszyscy tak robią, od Portugalii po Rosje włącznie. I później wychodzili na mecz i wyglądali jaby pierwszy raz na oczy się widzieli. Dlatego życze sobie aby nowym szkoleniowcem był ktoś kogo rękę będzie widać po kilku miesiąsach pracy. Nie efekt nowej miotły, nie. Chce widzieć styl.


P.S. Jeszcze raz ktoś zasugeruje tu Fornalika to ban murowany.

Skoro trener z tej samej półki, to po co ta zmiana?
Cały ten cyrk będzie miał tylko wtedy sens, kiedy za Maskanta przyjdzie ktoś wyraźnie lepszy. Fakt faktem, znalezienie kogoś takiego nie powinno to graniczyć z fantastyką, bo trener z niego mierny, ale tym razem kryteria doboru powinny być inne.

My potrzebujemy trenera z doświadczeniem na arenie międzynarodowej i udokumentowanymi sukcesami. Mimo wszystko trenera z zagranicy. I to nie może być jakiś młody wilczek, chcący się pokazać. Nie dla naszych kopaczy. Tu musi być autorytet, z twardą ręką. Ktoś, kto będzie rządził nie tylko na boisku, ale i w szatni.
Co ważne - i aż się dziwie, że nikt jeszcze o tym nie wspomniał - ktoś, kto weźmie ze sobą sztab przygotowania fizycznego.

oky 08.11.2011 07:05

Dobrym kandydatem byłby Pablo Correa były trener Nancy albo Mirko Slomka, choc ten raczej poza zasięgiem


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl