The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
speedfashion
Senior Member
 
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#301
Stary 21.11.2011, 13:11
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Ogólnie panowie tragedia. Spijamy Maaskanta piwko.
Terefere. Spijamy piwko, które nawarzyło się przez całe lata beznadziejnego zarządzania. Z łapanki nie da się utworzyć drużyny i tego nikt nie zakwestionuje.
Jakbyśmy wygrali, to w Twoim poście nie pojawiłby się Maaskant, prawda? Na pierwszą połowę wyszliśmy w katastrofalnym ustawieniu i efekty tego były widoczne jak na dłoni. Ale ani to wina Moskala, ani to wina Maaskanta, że takie tuzy jak Paljic, Diaz, Garguła, Nunez i Jirsak (akurat oni, bo od dłuższego czasu grają kaszanę) się nie nadają. Możecie sobie pisać, że jest potencjał, że była ładna piłka (mi się akurat te ekstraklasowe nie podobają) itp. Mecz trwa 90 minut i każda z drużyn ma wzloty i upadki. Z naszych wzlotów nigdy nic nie wychodzi. Dlaczego? Bo mamy gównianych piłkarzy (pod kątem umiejętności).
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#302
Stary 21.11.2011, 13:47
speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Terefere. Spijamy piwko, które nawarzyło się przez całe lata beznadziejnego zarządzania. Z łapanki nie da się utworzyć drużyny i tego nikt nie zakwestionuje.
Jakbyśmy wygrali, to w Twoim poście nie pojawiłby się Maaskant, prawda? Na pierwszą połowę wyszliśmy w katastrofalnym ustawieniu i efekty tego były widoczne jak na dłoni. Ale ani to wina Moskala, ani to wina Maaskanta, że takie tuzy jak Paljic, Diaz, Garguła, Nunez i Jirsak (akurat oni, bo od dłuższego czasu grają kaszanę) się nie nadają. Możecie sobie pisać, że jest potencjał, że była ładna piłka (mi się akurat te ekstraklasowe nie podobają) itp. Mecz trwa 90 minut i każda z drużyn ma wzloty i upadki. Z naszych wzlotów nigdy nic nie wychodzi. Dlaczego? Bo mamy gównianych piłkarzy (pod kątem umiejętności).
Dokładnie.
Poza tym można założyc, że gdyby wczoraj zagrali w wysokioej formie Mały, Maor, Sobol i Wilk i wygralibyśmy ten mecz nikt by nawet nie wspomniał, o piwie nawarzonym przez Maaskanta.
Gramy tym, co mamy, a jesli CAŁA LINIA SRODKOWA (Sobol, Wilk, Maor), i POŁOWA ATAKU (Mały, Genkov) jest kontuzjowana albo nie może wyjśc na boisko to najeżdżanie po takim meczu na Maaskanta jest objawem dużej niedojrzałości i frustracji.
Ale na tym forum nienormalność jest normą.

Słabe wyniki to nie wina Maaskanta. To wina zarządu, że nie potrafił ściągnąć wartościowych zmienników dla wymienionych wyżej piłkarzy. Bo za takich nie można uznać ani Garguly, ani Jirsaka, ani Bruda.
Nadal podtrzymuje tezę, że zwolnienie Maaskanta było kolosalnym błędem wywołanym niezdrowymi emocjami i oczekiwaniami ponad stan. W organizacji gry wszystko szło w dobrym kierunku. Zima należalo wymienić dwa, trzy ogniwa (zgodnie z oczekiwaniami Maaskanta i Stana) i kolejne dwa, trzy latem. A tak to cały rok pracy Roberta poszedł na marne. Mamy kolejną rewolucję, ktora niczego nie daje a tylko cofa nas w rozwoju.

Nadal jestem w żałobie nie po Maaskancie, ale po odejściu zdrowego rozumu z Wisły.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
pawelini
Junior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#303
Stary 21.11.2011, 14:08
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Też się wczoraj w trakcie meczu zastanawiałem ( i dalem temu wyraz pisząc o braku myslenia piłkarzy i trenera) dlaczego, kiedy Górnik atakował w pierwszej połowie szóstką czy siódemką czterech naszych graczy na naszej połowie i z konieczności po jego stronie zostawało trzech czy czterech obrońców, nie próbowaliśmy omijania ich presingu długimi podaniami za ich linię obrony?argument
Ależ właśnie tak NIESTETY zagraliśmy. Zamiast cofnąć zespół i rozwalić ten pressing GRĄ piłką i agresją. My zagraliśmy jak wielki mistrz, który uważa, że nie ma co biegać i walczyć bo górnik i tak w końcu pęknie i położy się przed gwiazdorami. Tak właśnie w tej chwili piłkarze wisły się zachowują. Pod grą jest 2-3 zawodników. Reszta czeka i liczy na te kilka akcji, czy to wynikłych z błędów czy indywidualnych pojedynków. Tych drugich nie ma, bo nie ma Meliksona ani Małeckiego, a błędów górnik nie popełniał i dupa zbita. Po raz kolejny w ten sam sposób.
Odpowiedz cytując
rafal777
Senior Member
 
Od: 09.2005
Skąd: tu i tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#304
Stary 21.11.2011, 14:10
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie.
Poza tym można założyc, że gdyby wczoraj zagrali w wysokioej formie Mały, Maor, Sobol i Wilk i wygralibyśmy ten mecz nikt by nawet nie wspomniał, o piwie nawarzonym przez Maaskanta.
Gramy tym, co mamy, a jesli CAŁA LINIA SRODKOWA (Sobol, Wilk, Maor), i POŁOWA ATAKU (Mały, Genkov) jest kontuzjowana albo nie może wyjśc na boisko to najeżdżanie po takim meczu na Maaskanta jest objawem dużej niedojrzałości i frustracji.
Ale na tym forum nienormalność jest normą.

Słabe wyniki to nie wina Maaskanta. To wina zarządu, że nie potrafił ściągnąć wartościowych zmienników dla wymienionych wyżej piłkarzy. Bo za takich nie można uznać ani Garguly, ani Jirsaka, ani Bruda.
Nadal podtrzymuje tezę, że zwolnienie Maaskanta było kolosalnym błędem wywołanym niezdrowymi emocjami i oczekiwaniami ponad stan. W organizacji gry wszystko szło w dobrym kierunku. Zima należalo wymienić dwa, trzy ogniwa (zgodnie z oczekiwaniami Maaskanta i Stana) i kolejne dwa, trzy latem. A tak to cały rok pracy Roberta poszedł na marne. Mamy kolejną rewolucję, ktora niczego nie daje a tylko cofa nas w rozwoju.

Nadal jestem w żałobie nie po Maaskancie, ale po odejściu zdrowego rozumu z Wisły.
Teraz możesz sobie wypisywać, że wszystko byłoby pięknie, gdyby...Nic nei było piękne za Maaskanta. Nic. Nie było organizacji gry bo każdy, nawet Podbeskidzie potrafił narzucic swój styl gry. Ten mecz był identyczny jak za Maaskanta. Tragiczna pierwsza połowa, i trochę lepsza druga, gdy rywal opada z sił. I co z tego jak i tak nie potrafimy wtedy nic stworzyć. W pomocy mamy taki marazm, że szkoda gadać. Garguła to boiskowy leń i więcej nie powinien grać w Wiśle. Czy trenuje Maaskant czy Moskal na krótką metę nie ma róznicy (zakładam, że Moskal jest tymczasowy). Teraz wypisywanie, że Moskal zepsuł, bo Maaskant ustawiłby lepiej jest po prostu bełkotem opętanego holenderskimi czarami.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#305
Stary 21.11.2011, 14:12
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie.
Poza tym można założyc, że gdyby wczoraj zagrali w wysokioej formie Mały, Maor, Sobol i Wilk i wygralibyśmy ten mecz nikt by nawet nie wspomniał, o piwie nawarzonym przez Maaskanta.
Gramy tym, co mamy, a jesli CAŁA LINIA SRODKOWA (Sobol, Wilk, Maor), i POŁOWA ATAKU (Mały, Genkov) jest kontuzjowana albo nie może wyjśc na boisko to najeżdżanie po takim meczu na Maaskanta jest objawem dużej niedojrzałości i frustracji.
Ale na tym forum nienormalność jest normą.

Słabe wyniki to nie wina Maaskanta. To wina zarządu, że nie potrafił ściągnąć wartościowych zmienników dla wymienionych wyżej piłkarzy. Bo za takich nie można uznać ani Garguly, ani Jirsaka, ani Bruda.
Nadal podtrzymuje tezę, że zwolnienie Maaskanta było kolosalnym błędem wywołanym niezdrowymi emocjami i oczekiwaniami ponad stan. W organizacji gry wszystko szło w dobrym kierunku. Zima należalo wymienić dwa, trzy ogniwa (zgodnie z oczekiwaniami Maaskanta i Stana) i kolejne dwa, trzy latem. A tak to cały rok pracy Roberta poszedł na marne. Mamy kolejną rewolucję, ktora niczego nie daje a tylko cofa nas w rozwoju.

Nadal jestem w żałobie nie po Maaskancie, ale po odejściu zdrowego rozumu z Wisły.
Tego zdrowego rozumu nigdy w Wiśle nie było, chociaż pojawienie się Basałaja i holendrów dawało nadzieję na to, że będzie lepiej. Niestety, okazało się, że pewne rzeczy się nie zmieniają... W każdym razie to co uchodziło kiedyś, nie uda się przy niższym budżecie od bezpośrednich konkurentów.
Odpowiedz cytując
krzsmi11
Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#306
Stary 21.11.2011, 14:18
Widzę, że niektórzy tak zaciekle bronią Maskanta, że próbują nam wmówić, że mamy gorszych piłkarzy od Podbeskidzia,Cracovii czy Górnika. Takich bzdur dawno nie czytałem.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#307
Stary 21.11.2011, 14:22
rafal777 napisał(a):Wyświetl post
Teraz możesz sobie wypisywać, że wszystko byłoby pięknie, gdyby...Nic nei było piękne za Maaskanta. Nic. Nie było organizacji gry bo każdy, nawet Podbeskidzie potrafił narzucic swój styl gry. Ten mecz był identyczny jak za Maaskanta. Tragiczna pierwsza połowa, i trochę lepsza druga, gdy rywal opada z sił. I co z tego jak i tak nie potrafimy wtedy nic stworzyć. W pomocy mamy taki marazm, że szkoda gadać. Garguła to boiskowy leń i więcej nie powinien grać w Wiśle. Czy trenuje Maaskant czy Moskal na krótką metę nie ma róznicy (zakładam, że Moskal jest tymczasowy). Teraz wypisywanie, że Moskal zepsuł, bo Maaskant ustawiłby lepiej jest po prostu bełkotem opętanego holenderskimi czarami.
Obejrzyj sobie mecze sprzed Maaskanta, najlepiej z wiosny 2010, jeszcze z Marcelo i Głową. Zobaczysz wtedy dokładnie tak samo słabą Wisłę, jak teraz.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#308
Stary 21.11.2011, 14:24
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie.
Poza tym można założyc, że gdyby wczoraj zagrali w wysokioej formie Mały, Maor, Sobol i Wilk i wygralibyśmy ten mecz nikt by nawet nie wspomniał, o piwie nawarzonym przez Maaskanta.
Gramy tym, co mamy, a jesli CAŁA LINIA SRODKOWA (Sobol, Wilk, Maor), i POŁOWA ATAKU (Mały, Genkov) jest kontuzjowana albo nie może wyjśc na boisko to najeżdżanie po takim meczu na Maaskanta jest objawem dużej niedojrzałości i frustracji.
Ale na tym forum nienormalność jest normą.

Słabe wyniki to nie wina Maaskanta. To wina zarządu, że nie potrafił ściągnąć wartościowych zmienników dla wymienionych wyżej piłkarzy. Bo za takich nie można uznać ani Garguly, ani Jirsaka, ani Bruda.
Nadal podtrzymuje tezę, że zwolnienie Maaskanta było kolosalnym błędem wywołanym niezdrowymi emocjami i oczekiwaniami ponad stan. W organizacji gry wszystko szło w dobrym kierunku. Zima należalo wymienić dwa, trzy ogniwa (zgodnie z oczekiwaniami Maaskanta i Stana) i kolejne dwa, trzy latem. A tak to cały rok pracy Roberta poszedł na marne. Mamy kolejną rewolucję, ktora niczego nie daje a tylko cofa nas w rozwoju.

Nadal jestem w żałobie nie po Maaskancie, ale po odejściu zdrowego rozumu z Wisły.
Zgadzam się - zresztą spójrzmy na czym polegała ręka Kazia - ustawienie Nunez - Iliev - Garguła w pierwszej połowie to było jakieś horrendum. Iliev skrzydłowy w środku, Garguła środkowy na prawej stronie - przecież to nie szachy !!!!
Od razu widać, że nie chodzi tutaj o Maasakanta, ale o to, że pół zespołu nie gra od 2 miesięcy !!!

We wczorajszym meczu podobał mi się Czekaj, który na pozycji środkowego obrońcy radził sobie całkiem przyzwoicie, wejście Boguskiego również przyniosło trochę ożywienia w zespole. Natomiast słabo zagrali Jovanović, Jirsak i Garguła - od 70 min stanęli, dziwiło mnie, że Kazik zmienił Ilieva, który nie wyglądał tak dramatycznie jak rzeczona dwójka. POniżej jakichkolwiek standardów zagrał Paljić.

Zespół Maaskanta podlegał ciągłej przebudowie, zerknąłem sobie na zdjęcie kadry zawodników z wiosny 2011 - z 25 obecnych na zdjęciu odeszło 9 zawodników !!!!
Powtórzę coś co brzmi jak mantra - Maaskant padł ofiarą swojego własnego świetnego wyniku z ub sezonu. W tym sezonie jedyne o co będziemy walczyć to ewentualnie europejskie puchary - dlatego najważniejszy stał się de facto Puchar Polski....... tam o puchary będzie najłatwiej, zwłaszcza, że w rundzie wiosennej będzie już kadra w pełni funkcjonująca...
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#309
Stary 21.11.2011, 14:30
krzsmi11 napisał(a):Wyświetl post
Widzę, że niektórzy tak zaciekle bronią Maskanta, że próbują nam wmówić, że mamy gorszych piłkarzy od Podbeskidzia,Cracovii czy Górnika. Takich bzdur dawno nie czytałem.
Ten skład, który wyszedł na boisko w meczu z Górnikiem jest na pewno słabszy od tego czym dysponuje Lech, Legia czy Śląsk, a przecież i tym drużynom zdarza się przegrać z potencjalnie słabszymi przeciwnikami. Gdyby nie to, że mamy w zanadrzu kontuzjowanych Meliksona, Małeckiego i Sobolewskiego z naszym potencjałem piłkarskim nie byłoby szans na pierwszą trójkę, a czy byłoby to pozycja 4 czy 8 nie miałoby już najmniejszego znaczenia.
Odpowiedz cytując
krzsmi11
Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#310
Stary 21.11.2011, 14:33
Zdarza się przegrać? Jasne. Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że 3 ostatnie ligowe porażki z zespołami z istotnie słabszą kadrą niż nasza, w dodatku wszystkie 0-1, w tym dwa meczu u siebie to przypadek? Kto ponosi za to winę?
Odpowiedz cytując
justin81
Junior Member
 
Od: 08.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#311
Stary 21.11.2011, 14:34
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Ku***
kolejny wstyd.


Z tej całej zbieraniny która wystąpiła dziś na boisku zostawiłbym tylko Czekaja, który mimo iż jest dlugopisem to jednak daje rade.
Co wy wszyscy z tym Czekajem? Wiem, że czasy są ciężkie, ale na siłe nie kreujcie nowych bohaterów. Zagrał mecz nawet nie średni, wypadł blado. Murzynek objeżdżał go jak chciał, a przy bramce Czekaj cofnął się na 11m w polu karnym i czeka na kolorowego co on zrobi To ten sobie popatrzył, dał patelnie i brama... Tak się nie zachowuje dobry obrońca, no ale nie jego wina, takie chore nawyki musiał gdzieś nabyć (wspaniała polska myśl szkoleniowa) Zamiast natychmiastowego ciśnienia to gość cofa i czeka na rozwój akcji. Reszta tych kopaczy to do wora i do morza. Moje chłopaki w C klasie pokazują więcej zaangażowania i woli walki niż te człapiące ala Garguły na boisku. W 60min chłopak pokazuje mi ręka w góre, woła o zmiane, ale widze,że jak schodzi to dyszy bo dymał od pola karnego do pola karnego, bo tego od nich wymagam.
A wy dalej tych swoich kopaczy głaskajcie i usprawiedliwiajcie, że zagrali dobry mecz. Chcecie mieć dobre wyniki, trzeba wymagać pewien poziom, a nie szukać usprawiedliwień. Jak ja bym robił tak w swojej robocie to by mnie pożegnali serdecznym "wypie...laj" po tygodniu. Od czasów Petrescu nie było w tym klubie trenera z jajami, ale kopacze się zbuntowali bo kazał im biegać, bo połapali kontuzje na obozie przygotowawczym. Co to za chory trener, piłka nożna i bieganie, nasi wygyrwają na stojanowa i dlatego 15 sezon idą do LM, ale dojść nie mogą, ciekawe czemu Jeden użytkownik ma tu dobry podpis po postami "dopóki polscy piłkarze nie zmienią swojego podejścia, takie wpadki będą się zdarzać coraz częściej" I to dotyczy całej polskiej piłki, mniej gwiazdorzenia, chojraczenia, kreaowania pseudo-gwiazdek po jednym meczu, a więcej pracy, charakteru i profesjonalizmu.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#312
Stary 21.11.2011, 14:45
Jeśli Czekaj był najlepszym z obroncow w tym meczu to trzeba kreowac z niego bohatera. Bo może podtrzymać ten trend. Jeśli ktoś grałby ciągle słabo i nic sie nie poprawia, to możemy mieć nadzieje że zagra wreszcie 1 dobry mecz w sezonie, ale to tylko nadzieja. A Czekaj pokazał, że choć przez 30 minut może wspiąć się na wyżyny i jest młody, to tylko będzie lepiej. I to nie jest nadzieja. Ładnie odbierał piłki wślizgami. Nieźle sie ustawiał w przekroju całego meczu. Raz dobrze wyprowadził piłke. To nie że młody, że wreszcie szanse dostał, że Polak. Nie ma co sie cieszyc kiedy Diaz, Jovanovic i Paljic grają taką padakę a on z tych najgorszych jest najlepszy. Ale trzeba wyciągać pozytywy. Trzeba wystawiać najlepszych. Wyjdzie mu cały sezon to powiemy że to dobry piłkarz. A teraz powiemy, że jest najlepszy z naszych obroncow. Tak to ostatnio nie czyści nawet Chavez. A powiedzcie kto jest naszym najlepszym obronca? No nie mowcie ze Jovanovic, ktory oprocz szybkosci nic nie ma. Jezdziec bez glowy, ale obronca. Do tego słaby. Odbija sie od Magiery i innych. Zastawic sie nie potrafi. Rzeczywiscie ktos napisał że przypomina Łobo. Nie no, Łobo miał ciut lepszy drybling i wrzutke. Nawet za nim tęsknie, kiedy widze Kirma, Nuneza, Gargułe... czemu jest coraz gorzej? Czemu sprowadzamy coraz gorszych pilkarzy? Trafia sie perelki Biton, Marcelo. Nie zatrzymamy ich, albo sprzedamy szybko. Pewnie podobnie bedzie z Meliksonem. Choc kto wie czy wroci do formy po kontuzji.

Odpowiedz cytując
Don Donson
Senior Member
 
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#313
Stary 21.11.2011, 14:54
krzsmi11 napisał(a):Wyświetl post
Widzę, że niektórzy tak zaciekle bronią Maskanta, że próbują nam wmówić, że mamy gorszych piłkarzy od Podbeskidzia,Cracovii czy Górnika. Takich bzdur dawno nie czytałem.
Ja Maskanta nie bronię, ale nie wciskaj kitu, że nasi są lepsi tylko mają sraczkę, okres, zatrucie albo koklusz.
Zobaczcie co gra klasowy playmaker Garguła. Ja już nie rozgraniczam, który murzyn a który nie, wiadomo, że murzyn bardziej leniwy.
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#314
Stary 21.11.2011, 14:55
krishek3 napisał(a):Wyświetl post
Proponuje wywiesić białą flagę i się rozejść, a te zaległe zagrać na wiosnę .....
Jedno z "ciekawszych" zdań jakie przeczytałem w tym wątku... proponuję: czytajcie co piszecie !.

Oczywiście zgadzam się że brak podstaw do nadziei na następne mecze ...

Może powrót do gry Chaveza, Małeckiego i powrót do formy Boguskiego by coś dał ...
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#315
Stary 21.11.2011, 15:01
Niestety myślałem że gorzej być nie może.

Ja rozumem zespół w przebudowie brakuje połowy zawodników - ok.

Cracovia zagrała w tej kolejce na swoim poziomie i przez to widać na jakim dnie jesteśmy.

Na dzień dzisiejszy nie ma drużyny która nie może wygrać w Wisłą, nawet trudno znaleźć taką która powinna się jej bać. Jakikolwiek punkt do końca rudny będzie cudem.

Wystarczy zagrać z odrobiną zaangażowania i już R22 zdobyte to jakaś czarna rozpacz.

Pierwszy raz w życiu jak usłyszałem o kontuzji gracza Wisły (i to poważnej, na dodatek w takiej sytuacji kadrowej) ucieszyłem się szczerze. A teraz czekam z niecierpliwością na artykuł pt "Jaliens nie zagra do końca rudy" - i pewnie on też się cieszy bo będzie zgarniał kasę za spacery co mu najlepiej wychodzi.

IMHO Czekaj jest obrońcą przeciętnym natomiast jemu się grać chce i dlatego tak dobrze wygląda na tle reszty.
Każdy swój błąd będzie analizował i starał się go wyeliminować.

Ile razy jeszcze usłyszymy po meczu że trzeba o nim zapomnieć i skupić się na kolejnym? Że przepraszamy że coś tam, najlepszym protestem będą puste trybuny tylko to zmusi Basałaja do działania za bardzo się przyzwyczaili do "nic się nie stało"

Takie piosenki można spiewać nawet po porażce z Podbeskidziem ale jak się widzi że piłkarze grali na maksa od początku do końca a nie kolejne mecze na piechotę.

Mam nadzieję że na Śląsk się zepną jak na Barcelone inaczej dostaniemy oklep w wersji:

Tragiczny początek I połowy
Troszkę mniej tragiczny koniec II połowy

Zmiana obrazu na trochę lepszy na początku II
Przeciwnik już prowadzi więc daje nam się odbijać od swojej obrony na końcu II połowy.

Czekaj zagrał by lepiej na pozycji ofensywnego pomocnika od Garguły bo nie ma panicznego strachu przed piłką i przed bieganiem.
Odpowiedz cytując
anthony09
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#316
Stary 21.11.2011, 15:08
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Obejrzyj sobie mecze sprzed Maaskanta, najlepiej z wiosny 2010, jeszcze z Marcelo i Głową. Zobaczysz wtedy dokładnie tak samo słabą Wisłę, jak teraz.
Nie ulega wątpliwości że w ostatnich latach przeistoczyliśmy się w ligowego przeciętniaka, a wygraliśmy ligę dzięki szczęściu w ciułaniu punkcików i poprzez jedną, dwie indywidualności. Wcześniej Kuba, Brożek, Marcelo, teraz Melikson. Brak tych zawodników oznaczał wielkie kłopoty ale nigdy nie było tak, że jeden zawodnik odpowiadał za cały sezon !! Gdy Brożek był kontuzjowany to strzelał cały zespół, ale teraz doszliśmy do sytuacji że nikt nie strzela w tym sezonie!

Bilans bramkowy 14-12 po 14 kolejkach jest dramatem, z czego gdyby nie Biton mielibyśmy z 5 bramek!!

Styl gry, rozgrywanie akcji, atak pozycyjny, wymienność pozycji, gra na jeden kontakt... tragedia!

Jeżeli nie powróci Melikson to możliwe, że derby rozegramy w przyszłym sezonie pod szyldem I ligi

FraMat napisał(a):Wyświetl post
Słabe wyniki to nie wina Maaskanta. To wina zarządu, że nie potrafił ściągnąć wartościowych zmienników dla wymienionych wyżej piłkarzy. Bo za takich nie można uznać ani Garguly, ani Jirsaka, ani Bruda.
Nadal podtrzymuje tezę, że zwolnienie Maaskanta było kolosalnym błędem wywołanym niezdrowymi emocjami i oczekiwaniami ponad stan. W organizacji gry wszystko szło w dobrym kierunku. Zima należalo wymienić dwa, trzy ogniwa (zgodnie z oczekiwaniami Maaskanta i Stana) i kolejne dwa, trzy latem. A tak to cały rok pracy Roberta poszedł na marne. Mamy kolejną rewolucję, ktora niczego nie daje a tylko cofa nas w rozwoju.

Nadal jestem w żałobie nie po Maaskancie, ale po odejściu zdrowego rozumu z Wisły.
Po części się z tym zgodzę, ale Maaskant według mnie sam się załatwił błędnym posunięciem z początku sezonu gdzie nie dał piłkarzom wolnego, wyglądamy słabo kondycyjnie, a to że w tym klubie gra jeszcze Kirm, Jaliens, Lamey dużo mówi o samym klubie. Widać już było po ostatnim sezonie, że Kirm strzela bramki tylko dzięki szczęściu jak teraz Biton. Brakuje w naszym zespole ludzi z jajami, Paljic, Nunez, Garguła ich nie mają a sam Iliev nie daje rady. Popatrzcie że jemu nikt nie pomagał, wszyscy stali ale nikt nie chciał piłki dostać
Ostatnio edytowane przez anthony09 : 21.11.2011 o godz. 15:17.
Kiedyś w Wiśle grali reprezentanci Polski, kiedyś Reprezentacja Polski opierała się na zawodnikach Wisły, a teraz ? Teraz nastały czasy, że Reprezentacja opiera się na cudzoziemcach, a Wisła na piątym sorcie europejskim ...
-
1906 poparcia ikon Wisły Kraków
S.A.
Arek Głowacki
za 10 lat wspaniałych występów, z czego za 299 występy
Tomasz Frankowski
za 253 występy / 156 bramek
Paweł Brożek za 246/ 110 bramek
Marcin Baszczyński za 9 lat na R22 i 334 występy
Odpowiedz cytując
krzsmi11
Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#317
Stary 21.11.2011, 15:10
Don Donson napisał(a):Wyświetl post
Ja Maskanta nie bronię, ale nie wciskaj kitu, że nasi są lepsi tylko mają sraczkę, okres, zatrucie albo koklusz.
Zobaczcie co gra klasowy playmaker Garguła. Ja już nie rozgraniczam, który murzyn a który nie, wiadomo, że murzyn bardziej leniwy.
A nie jest tak? Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że parchy mają mocniejszą kadrę od naszej? Niestety albo stety poza umiejętnościami czysto piłkarskimi w grze liczą się także inne atuty jak np waleczność, ambicja i zaangażowanie. Nasi grajkowie są bez formy, morale podupadło na dobre, trener nie potrafi ich ustawić i zanim został zwolniony to zrobił niezły burdel w głowach naszych piłkarzy a im nie chce się grać! Taka jest niestety prawda. Z resztą jak jest każdy widzi i zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. 3 ostatnie mecze w lidze po 0-1. Dziękuję, pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#318
Stary 21.11.2011, 15:11
anthony09 napisał(a):Wyświetl post
Nie ulega wątpliwości że w ostatnich latach przeistoczyliśmy się w ligowego przeciętniaka, a wygraliśmy ligę dzięki szczęściu w ciułaniu punkcików i poprzez jedną, dwie indywidualności. Wcześniej Kuba, Brożek, Marcelo, teraz Melikson. Brak tych zawodników oznaczał wielkie kłopoty ale nigdy nie było tak, że jeden zawodnik odpowiadał za cały sezon !! Gdy Brożek był kontuzjowany to strzelał cały zespół, ale teraz doszliśmy do sytuacji że nikt nie strzela w tym sezonie!

Bilans bramkowy 14-12 po 14 kolejkach jest dramatem, z czego gdyby nie Biton mielibyśmy z 5 bramek!!

Styl gry, rozgrywanie akcji, atak pozycyjny, wymienność pozycji, gra na jeden kontakt... tragedia!

Jeżeli nie powróci Melikson to możliwe, że derby rozegramy w przyszłym sezonie pod szyldem I ligi
A co zrobi Melikson sam? Podwoją go skopią po kostkach i tyle sam meczu nie wygra.

PS: w podpisie masz 2 x Frankowskiego
Odpowiedz cytując
Romuald
Senior Member
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#319
Stary 21.11.2011, 15:22
Czy takim problemem jest spróbować zagrać od początku 4-4-2 ? kolejny mecz gdzie ewidentnie widać brak drugiego napastnika w polu karnym w sytuacji gdzie mamy tylko jednego klasowego skrzydłowego Ilieva, nie ma sensu takie ustawienie Biton jest dobrze pilnowany a masa wrzutek podań w pole karne nic nie wnosi a gdyby był Genkov-Biton to są większe szanse na ugranie czegoś.System z Bitonem osamotnionym sprawdzał się gdy były skrzydła Małecki-Iliev +ofensywny Melikson.

Myślalem,że Kazek ma jaja i zagra odważnie ale widać nie chce nic zmieniać tylko jakoś do końca rundy doczłapać.,Maaskant przynajmniej w końcówce grał na Genkova i Bitona a Kaziu Kirma wprowadza.
30 kwietnia 2012 dzień pamiętny Wisła spuszcza pejsy,Melikson pogrąża rodaków uszczęśliwiając Wiślaków.
Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: UK/ Energy2000

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#320
Stary 21.11.2011, 15:54
Może to wina że RM nie dał im wolnego w czerwcu ?
Może to wina chujowego sztabu ?
Może to wina kopaczy ? Po za tym co widze i co Kirm sobą reprezentuje powinien mieć zakaz wstępu na R22 to samo się tyczy innych kopaczy.
Może trzeba cały sztab wy.......ić żeby za przeproszeniem te .%*^"- zaczeli grać ?
Na papierze nie wygląda to źle , nosz ale ....a , tyle treningów tyle godzin ze sobą i ....a dalej nie byc zgranym z innymi ? ręce opadają.
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"


Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#321
Stary 21.11.2011, 16:23
FraMat napisał(a):
Dokładnie.
Poza tym można założyc, że gdyby wczoraj zagrali w wysokioej formie Mały, Maor, Sobol i Wilk i wygralibyśmy ten mecz nikt by nawet nie wspomniał, o piwie nawarzonym przez Maaskanta.
Gramy tym, co mamy, a jesli CAŁA LINIA SRODKOWA (Sobol, Wilk, Maor), i POŁOWA ATAKU (Mały, Genkov) jest kontuzjowana albo nie może wyjśc na boisko to najeżdżanie po takim meczu na Maaskanta jest objawem dużej niedojrzałości i frustracji.
Ale na tym forum nienormalność jest normą.
Ok ale chyba dobry trener w takiej sytuacji potrafi zrobić różnicę? Bo kazać świetnemu pomocnikowi podawać do skutecznego napastnika to nie jest wielka sztuka. Sztuką jest nie mając połowy zespołu ciułać punkty ze zmiennym szczęściem a nie dostawać regularny oklep od drużyn w których nasza ławka grała by pewnie w pierwszym składzie.
Czyli umiejętności wymienionych przez Ciebie graczy maskowały brak umiejętności RM.

FraMat napisał(a):
Słabe wyniki to nie wina Maaskanta. To wina zarządu, że nie potrafił ściągnąć wartościowych zmienników dla wymienionych wyżej piłkarzy. Bo za takich nie można uznać ani Garguly, ani Jirsaka, ani Bruda.
Nadal podtrzymuje tezę, że zwolnienie Maaskanta było kolosalnym błędem wywołanym niezdrowymi emocjami i oczekiwaniami ponad stan. W organizacji gry wszystko szło w dobrym kierunku. Zima należalo wymienić dwa, trzy ogniwa (zgodnie z oczekiwaniami Maaskanta i Stana) i kolejne dwa, trzy latem. A tak to cały rok pracy Roberta poszedł na marne. Mamy kolejną rewolucję, ktora niczego nie daje a tylko cofa nas w rozwoju.

Nadal jestem w żałobie nie po Maaskancie, ale po odejściu zdrowego rozumu z Wisły.
Zwolnienie Maaskanta w tym momencie było kolosalnym błędem z tym się zgadzam - ale był on również winny porażek (nie potrafił zmotywować piłkarzy w kilku meczach z rzędu) z Podbeskidziem i Cracovia można było wygrać tą kulawą bandą gdyby chciało im się biegać a nie na Cracovie grali tak jak powinni z Podbeskidziem a pozom zaangażowania jaki powinni prezentować z Cracovą był dla nich nieosiągalny. Brak pomysłu na problemy z obroną (która notabene większość czasu była zdrowa). Gdyby nie kontuzja Genkova Biton dalej grzał by ławkę.

Mówisz że Jirsak, Garguła nie zmieścili by się w składzie Cracovi?

Może błędem było wieczne poklepywanie po plecach i brak karnych rotacji w składzie? Bo samo poklepywaniem i mówienie że jest świetnie i nic się nie stało jest tak samo złe jak samo darcie papy na wszystkich o wszystko.
Odpowiedz cytując
ciesla1991
Member
 
 
Od: 10.2007
Skąd: Borzęcin/Brzesko/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#322
Stary 21.11.2011, 16:46
czy ma ktoś może jakieś zdjęcie lub info co było napisane na transparencie który pojawił sie w 2 połowie na C5 ;> z góry dzieki
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member
 
 
Od: 07.2009
Skąd: W buszu chciałbym mieszkać.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#323
Stary 21.11.2011, 17:19
"Napinaliście się jak struna,
70 minuta- pełna trybuna"
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
qqq_b
Banita
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#324
Stary 21.11.2011, 18:18
Do kogo to było?
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#325
Stary 21.11.2011, 19:58
A tam wielkie mecyje. Gramy byle jak nie od dziś. Cała liga tak kopie jak my z tą różnicą,że co niektórym obecnie sprzyja szczęście. My mieliśmy je a dokładnie Biton, na początku sezonu kiedy graliśmy kupę a mimo to wygrywaliśmy. Teraz nie gramy wiele gorzej tylko zwyczajnie szczęścia brakuje, takie jak to z początku sezonu. Wróci Melikson, będzie robił różnicę to zawsze jakieś zwycięstwo się wydrze,ekipa zaskoczy i jakoś to wyglądać będzie. Jakoś bo jakości nigdy u nas nie było. A jak była to bardzo bardzo dawno temu.

Nie wiem o co Wam chodzi z tym Moskalem. Ustawia to co ma. Z Pajlica nie zrobi lewego obrońcy a z Diaza super uniwersalnego grajka. Kirma nie nauczy dośrodkowywać a Ilieva dryblingu. Bidne to wszystko ale jak tak patrze, to u innych nie jest wcale lepiej. Taki Poznań czy Legia, też nic nie grają poza typowo ligową młocką.

Nie ma co się obrażać ani popadać w depresje. Graliśmy tak od dawien dawna, tylko bardzo rzadko się zdarzało aby żaden z grajków nie miał dnia konia. W tamtej rundzie miał Melikson, na początu tego seoznu Biton, zawsze coś tam szarpał Małecki. I jak doda się to do siebie to jakoś to wygląda.

Zadowolony jestem z postawy Czekaja. Fajnie, że okazało się iż młody wychowanek nie jest wcale gorszy do stranieri. Zawsze uważałem, że jak sprowadza się obcokrajowca to ma być mocniejszy do wychowanka. A tu widać nikt tak naprawdę nie dokonał przeglądu naszych młodych. Bo nagle okazuje się, że Europę mieliśmy podobijać gośćmi nie wiele lepszymi od CzekajaTo tak na zdrowy rozum, po co było wydawać tyle kasy w Euro, skoro tej klasy grajków, których sprowadziliśmy mamy u siebie. Czy ktoś tutaj zarządza, czymkolwiek?
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 21.11.2011 o godz. 20:22.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
RYBA
Senior Member
 
 
Od: 10.2011
Skąd: SZCZUCIN/KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#326
Stary 21.11.2011, 20:16
Bardzo dobre i adekwatne podsumowanie, niestety tak własnie wyglada szara rzeczywistość, jedynym pozytywem wczorajszego meczu który wypadałoby podkreslić jest chyba fakt że w tej drugiej połowie przez kilkanaście minut widziałem Wisłe którą chyba kazdy chciałby ogladac, przemyslane utrzymywanie sie przy pilce i wymiana krotkich podan pod polem karnym rywala....niestety na niewiele sie to zdało. Ogólna ocena drużyny bardzo słaba.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#327
Stary 22.11.2011, 00:29
Szczescie sie skonczylo,przeciwnik juz nie strzela sam sobie goli to przegrywamy.
A bardziej powaznie to musimy jakos przertwac kryzys ,gdzie w druzynie brak jej kregoslupa (Malecki-Sobolewski-Melikson) a Dudu z Genkvem sa jak dzieci we mgle.No coz zycie.

Pozostaje liczyc ze na wiosne mamy wszytskich gagatków u siebie i kazdemu po kolei sie odpłacimy.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member
 
 
Od: 02.2004
Skąd: Kraków, Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#328
Stary 22.11.2011, 00:52
Wisla, a zwlaszcza Kirm, do perfekcji opanowala dwa schematy ofensywne:
1)nieudane
2)brakowalo ostatniego podania
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#329
Stary 22.11.2011, 01:22
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie.
Poza tym można założyc, że gdyby wczoraj zagrali w wysokioej formie Mały, Maor, Sobol i Wilk i wygralibyśmy ten mecz nikt by nawet nie wspomniał, o piwie nawarzonym przez Maaskanta.
Gramy tym, co mamy, a jesli CAŁA LINIA SRODKOWA (Sobol, Wilk, Maor), i POŁOWA ATAKU (Mały, Genkov) jest kontuzjowana albo nie może wyjśc na boisko to najeżdżanie po takim meczu na Maaskanta jest objawem dużej niedojrzałości i frustracji.
Ale na tym forum nienormalność jest normą.

Słabe wyniki to nie wina Maaskanta. To wina zarządu, że nie potrafił ściągnąć wartościowych zmienników dla wymienionych wyżej piłkarzy. Bo za takich nie można uznać ani Garguly, ani Jirsaka, ani Bruda.
Nadal podtrzymuje tezę, że zwolnienie Maaskanta było kolosalnym błędem wywołanym niezdrowymi emocjami i oczekiwaniami ponad stan. W organizacji gry wszystko szło w dobrym kierunku. Zima należalo wymienić dwa, trzy ogniwa (zgodnie z oczekiwaniami Maaskanta i Stana) i kolejne dwa, trzy latem. A tak to cały rok pracy Roberta poszedł na marne. Mamy kolejną rewolucję, ktora niczego nie daje a tylko cofa nas w rozwoju.

Nadal jestem w żałobie nie po Maaskancie, ale po odejściu zdrowego rozumu z Wisły.
A skąd ty to wiesz ze jak by oni grali to byśmy wygrali? Podaj zródło dla podparcia tej tezy. Prosze.

To sam Maaskant nas zapewniał ze ma dwie równe jedenastki, to co sie dziwisz frustracji? kłamstewek nie dostrzegasz?

Tak tak , słabe wyniki to nie wina Maaskanta tylko zarządu? Ale mistrzostwo to już nie zasługa zarządu tylko Maaskanta...hehe

Nie dostrzegasz ze BC wymienił już jedno słabe ogniwo, Roberta.


Tak masz racje, cały rok pracy Roberto poszedł na marne. Wisła zmarnowała rok czasu, cofając się w rozwoju. Dobrze ze mu tych 3 ogniw nie wymienili, chłopaki by sie zgrywali do 2015 roku.

A u mnie strzelają korki od szampana. Wkoncu ktoś w Wiśle poszedł po rozum do głowy, przerwał tą holenderska kpine z Kochanego Klubu.
Nie załamuj rąk, świat jeszcze bedzie kolorowy. No chyba ze Kazek zostanie do konca sezonu,

Ps:
Framat nie martw sie , Roberto mówił ze bedzie trenował Chelsea niedługo.
Chyba ze nie sprostają wymaganiom finansowym to trafi do Polonii. Na 2 tygodnie hehe
Ostatnio edytowane przez Dariook : 22.11.2011 o godz. 01:27.
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member
 
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#330
Stary 22.11.2011, 02:05
1. Mistrzostwo ponoć jest zasługą naszych przeciwników, więc Maaskanta w to nie mieszajcie.
2. Kwestia dwóch równych jedenastek jest przezabawna. Czy Wy, będąc kibicami Wisły od dłuższego czasu, naprawdę uwierzyliście w DWIE RÓWNE JEDENASTKI? Przecież to była zagrywka mająca na celu podniesienie morale zespołu oraz jakoś tam wpłynąć negatywnie na przeciwników. Nie wyszło? Nie wyszło. Bo jak też miało wyjść?

Maaskant nie jest bez winy - jasna sprawa - ale to, jak niektórzy tutaj się o nim wypowiadają, jest naprawdę przykre.

Aha, jestem przekonany, że lepiej niż zwolnienie Maaskanta poskutkowałoby nałożenie kar finansowych na kilku grajków. Hah, jeszcze byśmy oszczędzili.
Użytkownicy potrafiący robić dobre filmiki powinni już dawno skupić się nad kompilacjami z niektórymi zawodnikami. Później tylko wysłać je do FIFY i kontrakt rozwiązany.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:50.