![]() |
[14 kolejka] Wisła Kraków - Górnik Zabrze, 20 listopada, niedziela 17:00
Witam.
Za nami już 13 kolejek TM Ekstraklasy, na prowadzeniu nasi Bracia z Wrocławia - Śląsk, który w 13 spotkaniach zgromadził 28 oczek i o 5 wyprzedza Legię Warszawa, która jednak rozegrała o jeden mecz mniej. Czas przedstawić plan 14 kolejki TM Ekstraklasy: 18 listopada: 18:00 Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 20:30 Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 19 listopada: 13:30 GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 15:45 Ruch Chorzów - Cracovia 18:00 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 20 listopada: 14:30 Widzew Łódź - Korona Kielce 17:00 Wisła Kraków - Górnik Zabrze 21 listopada: 18:30 Podbeskidzie Bielsko - Biała - Lech Poznań ---------------------- Skupmy się na niedzielnym meczu z udziałem piłkarzy Wisły Kraków. Tym razem naszym rywalem jest Górnik Zabrze, który aktualnie zajmuje 12 pozycję mając po 13 spotkaniach 14 punktów. W poprzednim sezonie Wisła, dwa razy musiała uznać wyższość klub z Górnego Śląska ( 1-0 w Zabrzu 0-2 w Krakowie) jak tym razem zagrają Wiślacy, czy i tym razem Adam Nawałka znajdzie sposób na zatrzymanie i tak zwalniającej z każdym meczem Białej Gwiazdy? W tym tygodniu Wisłę opuścił Robert Maaskant a jego miejsce zajął dotychczasowy II trener Mistrza Polski - Kazimierz Moskal, to na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za wyciągnięcie Wisły z kryzysu. Jak Moskal przygotuje zespół do walki w niedziele, czy możemy spodziewać się jakiś zmian w składzie ? Czy na ławce usiądzie Kew Jaliens, może Andraż Kirm ? Kto zastąpi pauzującego za kartki Cezarego Wilka - czy będzie to Daniel Brud, czy może Moskal zagra dwójką ofensywnych pomocników Jirsak - Garguła :> Biton czy Genkov ? A może trener podejmie ryzyko i zdecyduje się zagrać od początku dwójką napastników. Mecz z Górnikiem na pewno do łatwych należał nie będzie, patrząc na obecną formę Wisły, może drżeć o wynik tego meczu, miejmy jednak nadzieję, że przez te dwa tygodnie Moskalowi uda się wykonać jakiś mały kroczek do przodu, nikt nie mówi tu o cudach i o razu pięknym meczu. Ale o zalążku dobrej gry. Zapraszam do dyskusji na temat meczu 14 kolejki TM Ekstraklasy. |
Cytat:
Zycze niezłego meczu, i wysokiego... remisu. Tak 5:5 bylby niezłym wynikiem :D |
^ Faktycznie mój błąd :) zaraz odejmę Wam jeszcze te dwa oczka.
|
Dwójka napastników na pewno nie zagrają bo w tym okresie czasu najważniejsze w piłce jest środek pola, myślę że skład będzie tak wyglądał : Pareiko,Jovanic,chavez,jaliens?(diaz , bo nawet nawet tam grał)pajic(diaz)brud,jirsak,iliev,kirm,garguła,bit on.
A może diaz na DP to tez sie nieraz sprawdzało. |
Cytat:
|
Cytat:
Hmm a po co nam dwóch bramkarzy? to tak w ogóle można? |
Cytat:
|
Mój skład:
----------------Pareiko---------------- Jovanovic-Czekaj-Chavez-Bunoza(dobry defensor, słabiej w ataku ale dobrze kryje i odbiera) -------------Nunez - Garguła-------- --Iliev----------------------------------Kirm --------Genkov------------------------ = będzie wychodził ------------------------------Biton----- = będzie się cofał |
Obstawiam :
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:1 (0:0) Genkov, Biton Pareiko Jovanović, Chavez, Bunoza, Paljic Iliev- Wilk - Garguła - Kirm Genkov - Biton jeśli Mały będzie mógł zagrać to zagra zamiast Kirma ;) |
w roli ścisłości Czarek Wilk pauzuje za kartki i nie wystapi z Górnikiem
|
Wilk nie gra czemu wstawiacie go do składów
|
Wg. mnie najlepszy skład:
---------------Pareiko------------- Jovanovic-Czekaj-Diaz---Paljić ---------------Nunez--------------- --------------Guła------------------ ---Kirm-------------------Iliev---- --------Biton------Genkov-------- |
Ciekawe jak wygląda sprawa Jaliensa. Czy się postara i zrobi dobre wrażenie przed K.M. czy ławka.
|
Będzie ciekawy mecz, bo dwóch trenerów Wiślaków zasiądzie na ławce trenerskiej :) Nie licze na piękną grę. Może będzie walka, ale 3 pkt muszą być niezależnie od zaprezentowanego stylu.
|
Diaz powinien grać w środku za słaby na lewą stronę, paljic do pomocy, wielkie błędy w defensywie. Albo kupimy lewego obrońcę który będzie dobrze krył i odbierał to fajnie, ale jeżeli nie to bunoza, nawet niech nie wychodzi za bardzo do ataku i mamy lewą stronę zabezpieczoną, alternatywą może być Nunez ale on mi jakośdo tej pozycji nie pasuje...
|
Diaz chyba najlepiej czuje sie w srodku pomocy, w meczach w ktorych na niej gral (za Skorży jeszcze przed transferem do Brugii) spisywał się bardzo dobrze. Widać niestety że obrona to nie miejsce dla niego, chaotyczny, niepewny, niestety tworzy autostradę do wjazdu pod nasze pole karne.
|
Cytat:
|
Ja bym chciał żeby była w składzie jakaś niespodzianka, nawet Czekaj w pierwszym za Q mnie usatysfakconuje, a poza tym żeby zapielalali na tym boisku na 120% bo coś nam sie należy.
|
Moskal będzie miał wielkie dylematy przed tym spotkaniem
wszystko byłoby ok , gdyby tylko nie miał tak wielu znaków zapytania , na tak wielu pozycjach pewniacy do składu ? Pareiko , Jovanovic , Iliev , Biton ? nie widzę w naszej kadrze innych zawodników co do których nie ma jakiś wątpliwości , oczywiście poza kontuzjowanymi oraz pauzującym Wilkiem szczególnie boli regres formy Chaveza , Kirma , Garguły ( chociaz ciężko mówic o wczesniejszym progressie ) , Genkova który swoją formę zagubił w czerwcu, Nunez , Paljic czy Diaz mieszają beznadziejne wystęy z bardzo dobrymi , a o takim Jaliensie ciężko cos dobrego powiedzieć gdybym musiał być na miejscu Moskala postawiłbym w sobotnim meczu na skład Pareiko Jovanovic - Czekaj - Diaz - Paljic Brud - Nunez - Garguła Iliev - Biton - Kirm wiele tych wyborów to po prostu wybór mniejszego zła , albo totalnego braku alternatywy |
Cytat:
|
Przynajmniej Moskal nie będzie miał sentymentów do Holendrów jaki pokazywał Robert.
Dać szanse Czekajowi i Brudowi, bo z nich będą dobrzy piłkarze, ale warunkiem jest grali jak najwięcej. Myślę, że wygraja spokojnie, bo ile można grac taki piach. Nie przesadzajmy, że będziemy się bać Górnika w meczu na R22 ;] Dobrze by było dodać otuchu Moskalowi, głośnym "Moskal Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz!" przed meczem ;) |
Cytat:
|
Brud powinien wystąpić w pierwszym składzie, bo najzwyczajniej nie ma za bardzo dla niego alternatywy na DP. Może Diaz, ale jego wolałbym zobaczyć na środku obrony, gdzie już w czasie poprzedniego pobytu w Wiśle spisywał sie najlepiej.
|
Cytat:
A jeśli realnie patrząc na formę zastępujesz go Brudem, to mam jeden komentarz: :lol: |
Cytat:
|
Wilk dostał 4 zóltko na derbach i pauzuje :)
|
Wilk ma cztery kartki więc nie zagra . Ja spróbowałbym za niego Diaza w środku pola . Bramka Pareiko , obrona - Jovanovic , Chavez , Bunoza ( Czekaj) , Paljic - Kirm , Diaz , Nunez , Garguła , Iliev - Biton.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
więc nie cwaniakuj Niech zagra Brud w takim razie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl