Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [14 kolejka] Wisła Kraków - Górnik Zabrze, 20 listopada, niedziela 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8393)

WISŁAZWE 10.11.2011 19:31

[14 kolejka] Wisła Kraków - Górnik Zabrze, 20 listopada, niedziela 17:00
 
Witam.
Za nami już 13 kolejek TM Ekstraklasy, na prowadzeniu nasi Bracia z Wrocławia - Śląsk, który w 13 spotkaniach zgromadził 28 oczek i o 5 wyprzedza Legię Warszawa, która jednak rozegrała o jeden mecz mniej.

Czas przedstawić plan 14 kolejki TM Ekstraklasy:

18 listopada:

18:00 Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa
20:30 Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

19 listopada:

13:30 GKS Bełchatów - ŁKS Łódź
15:45 Ruch Chorzów - Cracovia
18:00 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

20 listopada:

14:30 Widzew Łódź - Korona Kielce
17:00 Wisła Kraków - Górnik Zabrze

21 listopada:

18:30

Podbeskidzie Bielsko - Biała - Lech Poznań

----------------------

Skupmy się na niedzielnym meczu z udziałem piłkarzy Wisły Kraków.
Tym razem naszym rywalem jest Górnik Zabrze, który aktualnie zajmuje 12 pozycję mając po 13 spotkaniach 14 punktów.

W poprzednim sezonie Wisła, dwa razy musiała uznać wyższość klub z Górnego Śląska ( 1-0 w Zabrzu 0-2 w Krakowie) jak tym razem zagrają Wiślacy, czy i tym razem Adam Nawałka znajdzie sposób na zatrzymanie i tak zwalniającej z każdym meczem Białej Gwiazdy?

W tym tygodniu Wisłę opuścił Robert Maaskant a jego miejsce zajął dotychczasowy II trener Mistrza Polski - Kazimierz Moskal, to na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za wyciągnięcie Wisły z kryzysu.

Jak Moskal przygotuje zespół do walki w niedziele, czy możemy spodziewać się jakiś zmian w składzie ?

Czy na ławce usiądzie Kew Jaliens, może Andraż Kirm ?

Kto zastąpi pauzującego za kartki Cezarego Wilka - czy będzie to Daniel Brud, czy może Moskal zagra dwójką ofensywnych pomocników Jirsak - Garguła :>

Biton czy Genkov ?

A może trener podejmie ryzyko i zdecyduje się zagrać od początku dwójką napastników.

Mecz z Górnikiem na pewno do łatwych należał nie będzie, patrząc na obecną formę Wisły, może drżeć o wynik tego meczu, miejmy jednak nadzieję, że przez te dwa tygodnie Moskalowi uda się wykonać jakiś mały kroczek do przodu, nikt nie mówi tu o cudach i o razu pięknym meczu. Ale o zalążku dobrej gry.


Zapraszam do dyskusji na temat meczu 14 kolejki TM Ekstraklasy.

killzone 10.11.2011 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1190174)
Za nami już 13 kolejek TM Ekstraklasy, na prowadzeniu nasi Bracia z Wrocławia - Śląsk, który w 13 spotkaniach zgromadził 28 oczek i o 3 wyprzedza Legię Warszawa, która jednak rozegrała o jeden mecz mniej.

O pięć, to tak gwoli scisłosci ;)

Zycze niezłego meczu, i wysokiego... remisu. Tak 5:5 bylby niezłym wynikiem :D

WISŁAZWE 10.11.2011 19:39

^ Faktycznie mój błąd :) zaraz odejmę Wam jeszcze te dwa oczka.

beny1994 10.11.2011 19:39

Dwójka napastników na pewno nie zagrają bo w tym okresie czasu najważniejsze w piłce jest środek pola, myślę że skład będzie tak wyglądał : Pareiko,Jovanic,chavez,jaliens?(diaz , bo nawet nawet tam grał)pajic(diaz)brud,jirsak,iliev,kirm,garguła,bit on.
A może diaz na DP to tez sie nieraz sprawdzało.

Pusiek 10.11.2011 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez beny1994 (Post 1190180)
Dwójka napastników na pewno nie zagrają bo w tym okresie czasu najważniejsze w piłce jest środek pola, myślę że skład będzie tak wyglądał : Pareiko,Jovanic,chavez,jaliens?(diaz , bo nawet nawet tam grał)pajic(diaz)brud,jirsak,iliev,kirm,garguła,bit on.
A może diaz na DP to tez sie nieraz sprawdzało.

Jovanic na pawej czy lewej obronie?..Ja bym chciał mimo wszystko dwóch napastników z przodu..nawet kosztem jednego ze skrzydłowych...z Kirmem na lewej to i tak jakby go nie było więc na jedno wychodzi

grzesiek_gt 10.11.2011 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez beny1994 (Post 1190180)
Dwójka napastników na pewno nie zagrają bo w tym okresie czasu najważniejsze w piłce jest środek pola, myślę że skład będzie tak wyglądał : Pareiko,Jovanic,chavez,jaliens?(diaz , bo nawet nawet tam grał)pajic(diaz)brud,jirsak,iliev,kirm,garguła,bit on.
A może diaz na DP to tez sie nieraz sprawdzało.


Hmm
a po co nam dwóch bramkarzy?
to tak w ogóle można?

gypsy 10.11.2011 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek_gt (Post 1190191)
Hmm
a po co nam dwóch bramkarzy?
to tak w ogóle można?

Mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy gola :D Moskal będzie grał bardzo asekuracyjnie w swoim pierwszym meczu :rotfl:

syryls 10.11.2011 20:49

Mój skład:
----------------Pareiko----------------
Jovanovic-Czekaj-Chavez-Bunoza(dobry defensor, słabiej w ataku ale dobrze kryje i odbiera)
-------------Nunez - Garguła--------
--Iliev----------------------------------Kirm
--------Genkov------------------------ = będzie wychodził
------------------------------Biton----- = będzie się cofał

KMZ 10.11.2011 21:01

Obstawiam :
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:1 (0:0) Genkov, Biton

Pareiko
Jovanović, Chavez, Bunoza, Paljic
Iliev- Wilk - Garguła - Kirm
Genkov - Biton

jeśli Mały będzie mógł zagrać to zagra zamiast Kirma ;)

kibic221 10.11.2011 21:02

w roli ścisłości Czarek Wilk pauzuje za kartki i nie wystapi z Górnikiem

wis997 10.11.2011 21:04

Wilk nie gra czemu wstawiacie go do składów

Reserve 10.11.2011 21:05

Wg. mnie najlepszy skład:
---------------Pareiko-------------
Jovanovic-Czekaj-Diaz---Paljić
---------------Nunez---------------
--------------Guła------------------
---Kirm-------------------Iliev----
--------Biton------Genkov--------

Arronax 10.11.2011 21:12

Ciekawe jak wygląda sprawa Jaliensa. Czy się postara i zrobi dobre wrażenie przed K.M. czy ławka.

PhantomRanger 10.11.2011 21:37

Będzie ciekawy mecz, bo dwóch trenerów Wiślaków zasiądzie na ławce trenerskiej :) Nie licze na piękną grę. Może będzie walka, ale 3 pkt muszą być niezależnie od zaprezentowanego stylu.

syryls 10.11.2011 21:46

Diaz powinien grać w środku za słaby na lewą stronę, paljic do pomocy, wielkie błędy w defensywie. Albo kupimy lewego obrońcę który będzie dobrze krył i odbierał to fajnie, ale jeżeli nie to bunoza, nawet niech nie wychodzi za bardzo do ataku i mamy lewą stronę zabezpieczoną, alternatywą może być Nunez ale on mi jakośdo tej pozycji nie pasuje...

RYBA 10.11.2011 21:59

Diaz chyba najlepiej czuje sie w srodku pomocy, w meczach w ktorych na niej gral (za Skorży jeszcze przed transferem do Brugii) spisywał się bardzo dobrze. Widać niestety że obrona to nie miejsce dla niego, chaotyczny, niepewny, niestety tworzy autostradę do wjazdu pod nasze pole karne.

Pusiek 11.11.2011 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RYBA (Post 1190260)
Diaz chyba najlepiej czuje sie w srodku pomocy, w meczach w ktorych na niej gral (za Skorży jeszcze przed transferem do Brugii) spisywał się bardzo dobrze. Widać niestety że obrona to nie miejsce dla niego, chaotyczny, niepewny, niestety tworzy autostradę do wjazdu pod nasze pole karne.

Najlepsze jest to, że o ile dobrze pamiętam, to zawsze miał pretensje do Skorży, że go wystawiał w pomocy bo twierdził, że jest lewym obrońcą i tak ponoć gra w reprezentacji.

adas123 11.11.2011 10:10

Ja bym chciał żeby była w składzie jakaś niespodzianka, nawet Czekaj w pierwszym za Q mnie usatysfakconuje, a poza tym żeby zapielalali na tym boisku na 120% bo coś nam sie należy.

Karherop 11.11.2011 12:03

Moskal będzie miał wielkie dylematy przed tym spotkaniem

wszystko byłoby ok , gdyby tylko nie miał tak wielu znaków zapytania , na tak wielu pozycjach

pewniacy do składu ?

Pareiko , Jovanovic , Iliev , Biton ? nie widzę w naszej kadrze innych zawodników co do których nie ma jakiś wątpliwości , oczywiście poza kontuzjowanymi oraz pauzującym Wilkiem

szczególnie boli regres formy Chaveza , Kirma , Garguły ( chociaz ciężko mówic o wczesniejszym progressie ) , Genkova który swoją formę zagubił w czerwcu, Nunez , Paljic czy Diaz mieszają beznadziejne wystęy z bardzo dobrymi , a o takim Jaliensie ciężko cos dobrego powiedzieć

gdybym musiał być na miejscu Moskala postawiłbym w sobotnim meczu na skład

Pareiko
Jovanovic - Czekaj - Diaz - Paljic
Brud - Nunez - Garguła
Iliev - Biton - Kirm

wiele tych wyborów to po prostu wybór mniejszego zła , albo totalnego braku alternatywy

Szyman423 11.11.2011 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1190364)

gdybym musiał być na miejscu Maaskanta postawiłbym w sobotnim meczu na skład

nie musisz być na jego miejscu bo jego już nie ma ;)

michael 11.11.2011 12:37

Przynajmniej Moskal nie będzie miał sentymentów do Holendrów jaki pokazywał Robert.
Dać szanse Czekajowi i Brudowi, bo z nich będą dobrzy piłkarze, ale warunkiem jest grali jak najwięcej.
Myślę, że wygraja spokojnie, bo ile można grac taki piach. Nie przesadzajmy, że będziemy się bać Górnika w meczu na R22 ;]
Dobrze by było dodać otuchu Moskalowi, głośnym "Moskal Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz!" przed meczem ;)

cinekw 11.11.2011 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michael (Post 1190376)
Przynajmniej Moskal nie będzie miał sentymentów do Holendrów jaki pokazywał Robert.
Dać szanse Czekajowi i Brudowi, bo z nich będą dobrzy piłkarze, ale warunkiem jest grali jak najwięcej.
Myślę, że wygraja spokojnie, bo ile można grac taki piach. Nie przesadzajmy, że będziemy się bać Górnika w meczu na R22 ;]
Dobrze by było dodać otuchu Moskalowi, głośnym "Moskal Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz!" przed meczem ;)

Z nich będą? Brud to rocznik 89 więc już od dawna powinien wnosić jakąś jakość do drużyny, ale ja tego w żadnym z jego występów nie zauważyłem.

martin_6 11.11.2011 12:51

Brud powinien wystąpić w pierwszym składzie, bo najzwyczajniej nie ma za bardzo dla niego alternatywy na DP. Może Diaz, ale jego wolałbym zobaczyć na środku obrony, gdzie już w czasie poprzedniego pobytu w Wiśle spisywał sie najlepiej.

JrQ- 11.11.2011 13:16

Cytat:

Pareiko
Jovanovic - Czekaj - Diaz - Paljic
Brud - Nunez - Garguła
Iliev - Biton - Kirm
A Wilk? Czemu nie zagra? bo chyba może
A jeśli realnie patrząc na formę zastępujesz go Brudem, to mam jeden komentarz: :lol:

OpEnTaNy 11.11.2011 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1190396)
A Wilk? Czemu nie zagra? bo chyba może
A jeśli realnie patrząc na formę zastępujesz go Brudem, to mam jeden komentarz: :lol:

Wilk pauzuje za kartki wiec mam jeden komentarz do Ciebie : :lol:

Błaszczu_WIŚLAK 11.11.2011 13:20

Wilk dostał 4 zóltko na derbach i pauzuje :)

Snoopy5 11.11.2011 13:50

Wilk ma cztery kartki więc nie zagra . Ja spróbowałbym za niego Diaza w środku pola . Bramka Pareiko , obrona - Jovanovic , Chavez , Bunoza ( Czekaj) , Paljic - Kirm , Diaz , Nunez , Garguła , Iliev - Biton.

RYBA 11.11.2011 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pusiek (Post 1190329)
Najlepsze jest to, że o ile dobrze pamiętam, to zawsze miał pretensje do Skorży, że go wystawiał w pomocy bo twierdził, że jest lewym obrońcą i tak ponoć gra w reprezentacji.

Więc prostuje swoją wypowiedź- nie najlepiej sie czuje tylko najlepiej tam wypada. No ale skoro sam nie chce to ja przynajmniej dla niego w tym momencie miejsca na boisku bym nie widział :/ o widze że kolega SnoopyS szedł podobnym tokiem myślenia co ja w powyższym poście. a co do obecności w Twoim składzie Paljicia to też uważam że dostawał za mało szans w tym sezonie, jak dla mnie jest pewniejszy niż Diaz moze nie o wiele ale jednak pozatym dysponuje lepszym czytaj groźniejszym dośrodkowaniem.

Karherop 11.11.2011 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1190396)
A Wilk? Czemu nie zagra? bo chyba może
A jeśli realnie patrząc na formę zastępujesz go Brudem, to mam jeden komentarz: :lol:

nawet gdybyś nie wiedział że nie zagra z powodu kartek to powinieneś chociaz czytać uważnie posty które cytujesz

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1190364)
Pewniacy do składu?
Pareiko , Jovanovic , Iliev , Biton ? nie widzę w naszej kadrze innych zawodników co do których nie ma jakiś wątpliwości , oczywiście poza kontuzjowanymi oraz pauzującym Wilkiem

dzięki za uwagę

JrQ- 11.11.2011 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1190397)
Wilk pauzuje za kartki wiec mam jeden komentarz do Ciebie : :lol:

napisałem, że jeśli może
więc nie cwaniakuj

Niech zagra Brud w takim razie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl