
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#211
|
.Fakt gramy, słabo i przegrywamy 3 mecz z rzędu ale najsłabsi to są nasi pseudofacho(f)cy. Bo I połowa należała do Górnika, a II do Wisły i sprawiedliwym wynikiem powinien być remis. |
|
|
|
Guest
|
#212
|
|
Moskał ustawił zespół tak w pierwszej połowie, że nikt nie wiedział co ma robić.
Piłkarze porozrzucani na pozycjach na których nie potrafili grać... kompletnie zagubieni. Jak można tak było ustawić zawodników pracując tutaj praktycznie od początku budowania tego zespołu ? Właśnie dlatego przynajmniej do zimy chciałem pozostania Roberta... Zalecam teraz panu Cupiałowi aby jakie kol wiek trudne decyzje pozostawił Stanowi. Zabawnie brzmi że chcieliśmy wyciągnąć Probierza o czym stwierdzili ludzie z ligi + ( przypuszczam że info prawdziwe), teraz powoli możemy stwierdzić Witamy Fornalika - nie mam nic do niego ale....
Ostatnio edytowane przez westersyl : 20.11.2011 o godz. 20:09.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#213
|
PS.Do odrzutu ajlic,Jaliens,Lamey,Gargula,Jirsak,Nunez. ..Zaczac budowe Wisly od trzonu: Czekaj,Jovanovic,Chavez,Melikson,Maly,Biton,Genkow ,Wilk moze Kirm,Boguski
Ostatnio edytowane przez 63.5 Kg : 20.11.2011 o godz. 20:10.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Z wawelskiego grodu
Offline |
#214
|
|
Czekaja az tak bym nie chwalil... dobrze bronil, ale jesli chodzi o akcje czy posiadanie pilki to ZAWSZE podawal do najblizszego partnera, a Diaz, Pajlic czy jovanowic probowali konstruowac z roznym skutkiem akcje... czy widzieliscie choc jedna akcje Czekaja?
![]()
Wisła najlepszym klubem na świecie.
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#215
|
|
Wole Czekaja ktory podaje dokladnie do tylu lub boku niz Diaza czy Paljica ,ktorzy podaja tak ze Gornik ma sytuacje sam na sam. Obronca szczegolnie stoper nie jest od rozgrywania pilki , po pilke maja sie wracac pomocnicy,a jak gramy trzema pomocnikami w srodku to tymbardziej
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#216
|
|
No, akcji nie robi. Ale Chavez też nie potrafi podawać, zarabia drugie tyle albo 3x tyle, poza tym jest obcokrajowcem. I teraz pytanie. Dlaczego w takim razie ogóras z Hondurasu ma grać, a Polak się przyglądac, skoro nie ma między nimi różnicy. Raczej się to mija z polityką poważnych klubów gdzie obcokrajowiec powinien podnosić poziom.
Każdy ma swoje zdanie. Ja osobiście jak najbardziej jestem za tym by grał młody polski obrońca jeśli obcokrajowiec nie jest od niego wyraźnie lepszy. A nie jest. ![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#217
|
|
Nie chciałbym być źle zrozumiany, ale wg mnie "dobrze", że przegrywają.Czemu?Bo wymeczone zwycięstwa po 1 0 po chuowej grze do niczego nas nie doprowadzą. Za pare miesięcy następny kryzys i w kółko to samo. A byłoby gadanie, że przełom, że styl łapiemy. Gówno łapiemy. Paljic, Kirm!, Nunez!, Holendrzy to wiadomo, śmieszek Garguła - WON!. Zmiana trenera zmianą trenera, ale niektórzy gracze są po prostu słabi. W sam raz na środek tabeli do którego sie zbliżamyi a tak naprawde to jesteśmy. Pareiko,Jovanovic,Czarek,Sobol,Mały,Maor,Biton/Genkov + Czekaj do środka i trzy pozostałe miejsca młodym chłopakom dać. Nawet jak są słabsi technicznie od całej reszty szrotu niż ww to mają Wisłe w sercu i będą zaiwaniać i walczyć o każdą piłke. Ogrywają nas drużyny, w których piłkarze nie są "lepsi" tylko którzy walczą, zostawiają serducho na boisku.I zostawić Moskala, a nie żadni zagraniczni, którzy ściągną swoich Lameyow i Jaliensow czy innych Boukharich i jedna wielka pyta bedzie znowu po roku.
Niech się ktoś w tym klubie ogarnie w końcu, a jak nie potrafi to niech rządzą ludzie, którzy mają pomysł. |
|
|
|
Banita
Od: 10.2010
Offline |
#218
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#219
|
Dobrze. Czekaj to reprezentant u-21 ktory rozegral raptem kilka meczow w lidze. Diaz to reprezentant swojego kraju. Pajlic to gosc ktory gral w w Niemczech . Jovanovic gral w mocnej lidze serbskiej... Moze jescze uda mu sie dojsc do tego ze pilka mozna podawac do przodu prawda Nic a nic Czekaj dzisiaj nie zagral gorze od Jaliensa i Chaveza... |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: KRK
Offline |
#220
|
Ale stary, co Ty mowisz swoja droga? Jak Ty chcesz porowynywac stoperow i bocznych obroncow jesli chodzi o konstrukcje akcji? Zupelnie inna bajka. Diaz? Ok wiecej rozgrywal, tylko ze Diaz to jest gosc ktory ma rozegrane z 200-250 meczow w karierze, a dla Czekaja to byl 2 mecz na poziomie ekstraklasy, i do tego zaliczyl najwiecej przechwytow sposrod wszystkich zawodnikow na boisku. W wielu przypadkach urtatowal nam dupe. A nie tak jak Diaz jak sie machnal i nie wiele brakowalo a zawodnik Gornika poszedl by sam na sam. Ogolem, Czekaj zagral kapitalny mecz. Jednak mimo wszystko mam wieksze zaufanie do Chaveza. Do rozgrywania sa pomocnicy a nie obroncy, jesli umieja to plus. Ale podstawowa zasada jest bronic, i w tym Chavez jest duzo lepszy od Diaza, tylko potrzebuje odpoczynku. Oprocz meczu rewanzowego z Litexem, byl to nasz najlepszy mecz jesli chodzi o ofensywe w tej rundzie. Do tego wezcie pod uwage ze nie bylo dalej 4 podstawowych graczy. Jest moze szansa ze juz i Melikson i Maly beda gotowi na mecz ze Slaskiem, pewnie nie od pierwszej minuty. Pareiko - Jovanovic, Czekaj, Chavez, Palijc (Nunez) - Wilk, Gargula, Jirsak - Boguski Biton Iliev Zmiany: Melikson, Maly i Genkov albo Kirm. Duza opcja do zmian. Ja dalej jestem optymista, dzisiaj Jirsak Gargula, Iliev i Boguski zagrali wiecej z klepki niz Wisla przez cala runde |
|
|
|
Piknik
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice
Offline |
#221
|
|
Cudu niestety nie było, bo Kaziu magikiem nie jest, a trenerem dość przeciętnym. Nie wiem czym się kierował nasz trener, wystawiając w pierwszym składzie boskiego Q, ale ta decyzja całkowicie dyskwalifikuje go jako trenera na dłuższy czas.
Należało - brutalnie rzecz ujmując - znaleźć kozła ofiarnego ostatnich porażek, by wstrząsnąć zespołem. Krzyczący na wszystkich i grający kichę Jaliens był idealnym kandydatem. Należało go odesłać do Młodej Ekstraklasy, żeby przemyślał parę spraw. Moskal pokazałby, że ma jaja, wstrząsnąłby zespołem i zyskał wsparcie kibiców. Tymczasem nasz trener wstawił Jaliensa jak gdyby nic do podstawowej jedenastki. I tak nic to nie dało, bo w 9 minucie facet dostał kontuzji. Do tego wystawienie Bruda było strzałem w stopę - chłopak jest zwyczajnie za słaby, co pokazał z Limanovią. Na razie na pewno nie nadaje się na 90 minut, może ew. dostawać szanse w końcówce. Plusem było odstawienie Kirma, któremu należała się odsiadka na ławce. Ale czemu na lewym skrzydle grał początkowo Nunez, zamiast Boguskiego - który jednak jest nominalnym skrzydłowym? W I połowie graliśmy de facto bez defensywnego pomocnika, co mogło się skończyć tragicznie. I powinno, bo to co zrobił Nakoluma w 3 minucie przechodzi wszelkie pojęcie. Taka akcja na tym poziomie to kpiny z futbolu. W drugiej dużo lepiej, gdy Nunez wrócił do DP, a Boguski grał na skrzydle. Nie trzeba było być geniuszem taktycznym, żeby to przewidzieć. Zachwycać się nad młodym Czekajem nie mam zamiaru. Owszem, zagrał niezły mecz i imponował ambicją. Na pewno wykorzystał swoją szansę i zasługuje na kolejną. Ale moim zdaniem jest surowy jak pień dębu, mało zwrotny i słaby technicznie. Wielkiego potencjału to on nie ma, ot materiał na solidnego ligowca. Natomiast Czekaj pokazał, jak powinien grać normalny stoper - z życiem, ambitnie, próbując antycypować poczynania rywala. I tu na jego tle wcześniejsze poczynania Jaliensa pokazują, że Holender ma wszystko w.bane. Naprawdę, nie wiem czym się kierował Maaskant stale wystawiając tego stopera, ale widać wyraźnie że opcje w obronie miał. Diaz gra całkiem przyzwoicie na stoperze, był też Bunoza, Chavez, Jovanić, od biedy Czekaj. Uparte stawianie na Jaliensa było jawnym S&@*stwem i za to zapłacił stołkiem. Prawda jest brutalna. Ten sezon już został przegrany. 10 punktów do Śląska - to oznacza, że by mieć jakieś szanse należy we Wrocławiu wygrać. A w to nie wierzę. W zimie konieczne jest zatrudnienie poważnego trenera, bo strażak pożaru raczej nie ugasi. Zima to idealny moment na przegląd kadry, dokonanie 2-3 solidnych wzmocnień (więcej jest chyba nierealne). Następnie wiosna na ostateczną weryfikację, danie szansy tym, którzy kończą się kontrakty i którzy coś rokują (Lamey, Jirsak, Nunez?). ![]()
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#222
|
Ostatnio edytowane przez HEDu : 20.11.2011 o godz. 20:31.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#223
|
|
Pierwsza połowa to istna kaszanka z naszej strony. Górnik zamykał nas na własnej połowie a nasi piłkarze nie umieli sobie z tym poradzić. Niektórzy mówią, że druga połowa dobra. Dla mnie była przeciętna. Piłkarze którzy zarabiają taką kase muszą kur... umieć podać 3 razy z pierwszej piłki. Za taką mamone to jest minumum. Jesteśmy żałośni pod względem kondycyjnym. Dawno już nie widziałem Wisły która od 80 minuty nie ma już siły żeby wrzucić wyższy bieg i przycisnąć mocniej, ba nawet nie utrzymujemy tego samego tempa co przez pierwsze 20 minut drugiej połowy.
![]()
95% idiotów czyta posty z reką na myszce ... Nie zdejmuj teraz ręki za późno
![]() Wisła Kraków! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#224
|
|
jakie to transparenty dzisiaj wisiały na stadionie oprócz : You didn`t lose a match, you lose holy war ?
|
|
|
|
Member
Od: 07.2011
Offline |
#225
|
|
Czekaj bardzo dobry mecz. Co prawda raz mu siate założono, ale ogółem dobrze.
Ostatnio edytowane przez MłodyAleByku : 20.11.2011 o godz. 20:53.
![]()
Brzydzimy się przemocą,
nieaktualne nocą. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#226
|
|
Usilnie szukając pozytywów.
Diaz wygrywał główki. To się u nas dawno nie zdarzało. Czekaj. Wyszedł zalękniony i w pierwszej połowie mało zwrotny. W drugiej jednak się rozegrał i zanotował kilka dobrych akcji w odbiorze. Ale rozegranie póki co nie istnieje u niego. Dobra dalsze pozytywy. Szukam. Jest, miśki wypełniały beczkę, przynajmniej w moim rejonie. Negatywy. Dużo, powiem o dwóch. Brak bocznych obrońców. Siła ofensywy w skali od 0 do 10 wynosi -5 (minus pięć). Wisła jest w kryzysie. I nie jest to kryzys drużyny wynikły z braku Polaków czy z innych przyczyn. Przegrane są tylko objawem, gorączką wywołaną przez chorobę. Skończyła sie pewna formuła zarządzania klubem, formuła, która na forum krajowym przynosiła nam dotychczas sukcesy. Skończyły się czasy, gdy wysoki budżet tuszował nieudolność zarządzania. Dobrze, że świadomość tego stanu przebija się powoli do szerszej grupy osób. I, że nie da się tego zatuszować kolejnymi wywiadami prasowymi pełnymi obietnic. Jest to kryzys całego klubu, niestety odbijający się także na kibicach. |
|
|
|
Guest
|
#227
|
|
Dla mnie bzdurą jest, że Moskał teraz nagle wpadł na pomysł żeby Wisła zaczęła grać atakiem pozycyjnym z wieloma podaniami itp. Na potrzeba punktów tak abyśmy mieli jak najmniejsza stratę do lidera , w naszym przypadku najlepiej by było zbierać długą piłkę, szukać stałych fragmentów wcześniej wyćwiczonych. Dopiero w zimie poprawić styl gry tej drużyny.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Skąd: Kraków - Azory
Offline |
#228
|
![]()
Chyba serce by mi pękło, gdyby człowiek któremu tak wiele zawdzięczam występował w ekipie największego rywala mojej ukochanej Wisły - mówi Kuba Błaszczykowski
STOP KARTONOM PRZY POLSKICH DROGACH!!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2006
Offline |
#229
|
|
Aż się boję pomyśleć , jaki byłby wynik , gdyby Jaliensa nie zastąpił Czekaj , dobrze że już na początku.
|
|
|
|
Member
Od: 11.2010
Offline |
#230
|
|
"Napinaliście się jak struna... 70 minuta i pełna trybuna!"
![]() ![]() NIE POKAZUJCIE NAS W TV DLA WAS MY JESTEŚMY ŹLI
|
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2009
Offline |
#231
|
|
Ludzie,
chyba nie spodziewaliście się po zmianie trenera poprawy stylu gry? Można być niepoprawnym optymistom, ale bez przesady. Kaziu Moskal jest fajnym facetem, dobrym do pogadania z chłopakami, poklepania ich po plecach i niezłym aby zza pleców fachowca podglądać co się dzieje. Ale nie może na litość Boską być trenerem takiej drużyny. Tu trzeba trenera z charakterem (był już jeden taki, to płakali że treningi za ciężkie) a potem się z nas śmieją tak jak teraz z Mierzejewskiego że piłkarz zmęczony grą co trzy dni. Maaskant zrobił sobie z Wisły swoje podwórko i dawał zarabiać krajanom, ślepo twierdząc że wszystko jest ok, jak nawet średnio rozgarnięty kibic widział, że nie jest OK. Bardzo słusznie napisał tofik na jaką cholere wystawiać na siłę obcokrajowca jak Polak zagra przynajmniej na tym samym poziomie. Wszyscy to widzieli tylko nie Maaskant i za to go wyjebali, i słusznie. Wszyscy macie rację, większość piłkarzy z dzisiejszego meczu nie nadaje się wogóle na ławkę rezerwowych, ale jak wiadomo, jak się coś robi szybko i bez pomyślunku to nigdy na dobre to nie wychodzi. Fajnie jest napisać tego, tego i tego wywalić, tego zostawić a tamtego dokupić i będzie OK. Wiadomo, że nie takie to proste. Trzeba by znać szczegóły kontraktów, relacje między ludźmi, budżet itd. Ale jedno jest pewne, jeśli się nikt nie weźmie za robotę w tym klubie, to utoniemy w tej zasranej ligowej szarzyźnie na lata. Coś wam powiem, jak sobie przypomnę, parę lat do tyłu na meczu jak stałem na trybunie C, światła na stadionie nie było, ale jak grali Patetr, Moskal, Zającowie, Rysiu Czerwiec, a nawet Daniel Dubicki to się widzialo, ze oni maja Wisłę w sercu. Mimo że czasami brakowało im umiejętności, to chciało się ich oglądać. Oni nei chodzili, oni zapiepszali, jak umieli tak umieli ale zapiepszali. Dziś jak patrze na Kirma, nuneza, gargułę, Diaza, Pajlica to śmiech mnie ogarnia. Nie wiem, czy nei było by lepiej jebnąć tym na 2-3 sezony (grą o mistrzostwo) i zacząć od początku. Ale zapewne tak się nie stanie. Szlag mnie tylko trafia, jak pomyślę że te patałachy zarabiający tyle przez miesiąc co ja przez 2 lata wychodzą na boisko z myślą żeby jak najszybciej do końca meczu. Szacunek dla tych, którzy wydają pieniądze na mecze, chodzą i to oglądają. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#232
|
|
Oby ta runda sie jak najszybciej skończyła. Patałachów sie ogladac po prostu nie da,oby jak najszybciej wrocili meleks mały wilk i sobol a takie asy jak gargula i jirsak grzaly ławe...
W zimie potrzeba nam dwóch solidnych obroncow,bo Paljic i Diaz to sabotażyści. Jak dla mnie wielki plus tego meczu to Czekaj.A przede wszystkim fakt,że nie tylko my ale i Kaziu Moskal to zauważył i przyznał po meczu. Jaliens moze sie spokojnie leczyc w takim razie ![]() Drugi plus to Boguś,widac ze do formy mu jeszcze sporo brakuje ale na tle tych jelopow i tak sie wyroznial i wniosl troche ruchu. Szkoda mi trochu Ivicy,kiedys mogl spokojnie zagrac cos z Małym albo Maorem a teraz musi sie porywac na szalence rajdy,bo z innymi gry po prostu nie ma....
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 20.11.2011 o godz. 21:10.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Member
Od: 06.2009
Offline |
#233
|
|
Ciężko naszym gwiazdką zostać godzinę po treningu i poćwiczyć stałe fragmenty? Przecież jak by taki Garguła zaczął strzelać z wolnych i robił wynik to mógłby się w szybkim czasie stać ulubieńcem kibiców. Garguła to przykład, ale jest kilku chłopaków, którzy potrafili by to zrobić, ale po co jak i tak kasa jest?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#234
|
|
Śmiałem się z klubu kokosa, a tak naprawdę u Nas by się to przydało...
|
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2011
Skąd: Stoki
Offline |
#235
|
|
nie ma zespołu nie ma druzyny nie ma nic ....Jestesmy MY
![]()
Piastów , Stoki ta sama miłosc
|
|
|
|
Member
Od: 07.2006
Offline |
#236
|
|
Mam pytanie o to co krzyczeli Nasi kibice w 2 połowie w kontekście klubu i piłkarzy. Siedziałem za blisko żaboli i nie słyszałem prawie nic.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2009
Offline |
#237
|
|
Swego czasu do Radka Majdana śpiewali tak:
"Ch*j z mistrzostwami, wygramy taniec z gwiazdami" U nas teraz należy zaśpiewać podobnie: "Ch*j że z was drewna, ważne że kasa jest pewna" |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#238
|
|
Uczcie sie kochac europejskie puchary tak szybko odchodza
![]()
Malinowy król malowanych róż
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#239
|
|
Dalej zbieramy efekty "twórczej" pracy Maaskanta - nie mamy pomysłu na grę, nie mamy drużyny, sezon na straty. W zimie nowy trener i budowa zespołu na sezon 2012/23. Na nic więcej obecnie już nie liczę, a boję się wstydu ze Śląskiem i pustych trybun na wiosnę. Nie liczę też na powrót kontuzjowanych w wysokiej formie.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 10.2010
Skąd: Nowa - Huta
Offline |
#240
|
|
Czekaj bardzo udany mecz, myśle że powinien obok Chaveza być na środku obrony a z boku jovanovic i pajlic. A co do meczu to jedyne co mi się podobało to atmosfera i oprawa.
![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|