The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46651
Stary 07.06.2011, 18:51
licoo napisał(a):Wyświetl post
Czy ktoś może policzyć ile mniej więcej przez 11 lat Cupiał zarobił na sprzedaży zawodników?
To jest źle postawione pytanie - ile pieniędzy dołożył do interesu. Jednak sam wolałbym by Wisła rozwijała się bardziej niezależnie, to w chwili obecnej z transferami może być problem, bo jednak to Cupiał z własnej kieszeni będzie finansował to okienko transferowe. A transfery mogą być zablokowane przez Radę Miasta Krakowa, która chce by Wisła Kraków SSA sama wyremontowała trybunę zachodnią.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46652
Stary 07.06.2011, 18:56
Sędzia napisał(a):Wyświetl post
Np. dlatego, że ktoś mu powiedział, że dobrze by było więcej Polaków w składzie, bo się leśne ludki burzą?
Lubię Twoje posty, więc odpowiem tylko tak - wierzysz w to co przed chwilą napisałeś? Mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy...

Sędzia napisał(a):Wyświetl post
A Stan sam powiedział, że ma kilku potencjalnych kandydatów na każdą pozycję.
Znam tę formułkę. Z jakichś powodów był jednak zainteresowany Baszczyńskim. Czy dlatego, że:
a) Marcin jest starszy
b) Marcin jest droższy
c) Marcin jest gorszy
d) <wszystkie powyższe>
niż potencjalni konkurenci? Mamy tu na myśli piłkarzy w naszym zasięgu finansowym.

Oczywiście, że jest masa piłkarzy którzy przyjdą do nas z pocałowaniem ręki. Niestety - w 90% dlatego, że są chujowi. Jeżeli ktoś uważa, że za każdym rogiem czai się Melikson do wyciągnięcia za półdarmo... Cóż, w Amice też uważali po transferze Stilicia, że na Bałkanach gdzie nie spluniesz, tam talent. A w Legii mieli taką samą fazę, tylko że z trzeciego sortu Hiszpanami. Valcxx nie jest jednak kolesiem, który trafił do tego fachu za nazwisko, jak - nie przymierzając - Jóźwiak. Myślę, że potrafi ocenić nasze potrzeby i możliwości. Na pewno lepiej, niż sopranos, który na jego miejscu zrobiłby z nas pewnie drugiego Górnika Zabrze, z "Reprezentantami grającymi na Euro" takimi jak Pazdan. Pewnie lepiej też, niż członkowie Zarządu, którzy - nie oszukujmy się - fachowcami w tym względzie nie są.

Ja tu właśnie widzę problem. To mnie niepokoi.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.06.2011 o godz. 19:10.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków
 
Od: 12.2002
Skąd: z czeskiego westernu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46653
Stary 07.06.2011, 19:00
wolfy napisał(a):Wyświetl post

Ty uważasz że Baszczyńskiego nie potrzebujemy, trener i DS uważają inaczej. Szczerze mówiąc średnio obchodzi mnie zdanie kolesia, dla którego Pazdan to jest wzmocnienie i dobra inwestycja..
ale i tak najważniejsze jest co myśli Cupiał bo jest włascicielem
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46654
Stary 07.06.2011, 19:07
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post
ale i tak najważniejsze jest co myśli Cupiał bo jest włascicielem
Oczywiście. Podobnie jak Wojciechowski. Co nie oznacza, że wszystkie jego pomysły należy przyjmować na klęczkach. Co by dobrego o naszym właścicielu nie napisać, nie raz i nie dwa robił w klubie taki burdel, że szkoda to nawet wspominać. Bywało, że w jednym sezonie prowadziło nas trzech (czterech?) trenerów.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46655
Stary 07.06.2011, 19:09
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Lubię Twoje posty, więc odpowiem tylko tak - wierzysz w to co przed chwilą napisałeś? Mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy...
Nie potrafię sobie wyobrazić innego powodu, żeby sięgać po Baszczyńskiego czy Wasilewskiego, niż chęć znalezienia za wszelką cenę Polaka, który nadałby się do pierwszego składu. Bo za taką pensję można znaleźć zdecydowanie lepszych zawodników - obcokrajowców, nieskażoną polską myślą szkoleniową.

I nie widzę tutaj żadnego spadku formy - dlaczego wykluczasz, że ktoś zasugerował Stanowi i Robertowi zwiększenie liczby Polaków w składzie?

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Znam tę formułkę. Z jakichś powodów był jednak zainteresowany Baszczyńskim. Czy dlatego, że:
a) Marcin jest starszy
b) Marcin jest droższy
c) Marcin jest gorszy
d) <wszystkie powyższe>
niż potencjalni konkurenci? Oczywiście, mamy tu na myśli piłkarzy w naszym zasięgu finansowym.
Nie mam pojęcia. Wcześniej była mowa jedynie o luźnym charakterze rozmów Stana z Baszczyńskim,

http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=25260

Może w ogóle Stan nie był jakoś szczególnie zainteresowany, a jedynie sondował tę opcję? A może to Baszczu chciał wrócić do Wisły, rozmawiał ze Stanem, a ten mu powiedział że wezmą to pod uwagę i na tym się skończyło? Może Baszczu sobie teraz dorabia ideologię do tego, że niby ktoś zablokował transfer, a trener i Stan byli zainteresowani.

Może Stan konsultował się z Basałajem, powiedział że jest taka opcja, a Basałaj mu na to, że szef raczej nie będzie zadowolony i na tym się skończyło. Luźne rozmowy były? Były. Ktoś zablokował transfer? W sumie prezes Wisły powiedział nie.

Nie wiemy co się stało, nie znamy szczegółów, a na podstawie domysłów, plotek i niedomówień wyciągane są bardzo negatywne wnioski.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków
 
Od: 12.2002
Skąd: z czeskiego westernu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46656
Stary 07.06.2011, 19:13
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście. Podobnie jak Wojciechowski. Co nie oznacza, że wszystkie jego pomysły należy przyjmować na klęczkach. Co by dobrego o naszym właścicielu nie napisać, nie raz i nie dwa robił w klubie taki burdel, że szkoda to nawet wspominać. Bywało, że w jednym sezonie prowadziło nas trzech (czterech?) trenerów.
oczywiście ale My nigdy wszystkiego nie wiemy ja pamiętam jak Baszczyński sie zachowywał jak jakieś nowe standardy chciał wprowadzić Petrescu a po drugie sam Baszczu w Canalu mówił jakieś 2 tygodnie temu że wstepne rozmowy sa ale decyzja zapadnie zapewne w Myslenicach , to jest formalnie klub Cupiała i ma prawo nie chcieć nawet dobrego i bardzo potrzebnego zawodnika a inni maja za to płacone aby znaleźć alternatywę

PS co nie znaczy że nie widze jakie mamy braki w składzie a szczególnie obronie i jak mało czasu
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Gucio25
Forumowy Di Caprio
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46657
Stary 07.06.2011, 19:13
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
To jest źle postawione pytanie - ile pieniędzy dołożył do interesu. Jednak sam wolałbym by Wisła rozwijała się bardziej niezależnie, to w chwili obecnej z transferami może być problem, bo jednak to Cupiał z własnej kieszeni będzie finansował to okienko transferowe. A transfery mogą być zablokowane przez Radę Miasta Krakowa, która chce by Wisła Kraków SSA sama wyremontowała trybunę zachodnią.
na samej sprzedaży można raczej tylko zarobić, więc teoretycznie o taką kwotę można spytać.
co innego jak się ma bilans zysków/strat Bogusia, tu rzeczywiście pewnie więcej dołożył.

Wisła chce kwotę za remont zrzucić na sponsora, nie sądze by chciała się z własniej kieszeni dokładać do stadionu miejskiego.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46658
Stary 07.06.2011, 19:16
Sędzia napisał(a):Wyświetl post
Nie potrafię sobie wyobrazić innego powodu, żeby sięgać po Baszczyńskiego czy Wasilewskiego, niż chęć znalezienia za wszelką cenę Polaka, który nadałby się do pierwszego składu. Bo za taką pensję można znaleźć zdecydowanie lepszych zawodników - obcokrajowców, nieskażoną polską myślą szkoleniową.
Ty tak twierdzisz. Tyle, że wątpię żebyś miał lepsze rozeznanie niż Holender.
Ja też mogę napisać, że zgraje Meliksonów czekają tylko, aż ich podpiszemy i na tej podstawie krytykować wszelkie transfery. Albo po (rozmarzyłem się) kupieniu jakiegoś doświadczonego stopera zacząć truć: "A nie lepiej kupić kolejnego Marcelo?".

Tyle, że takie okazje nie trafiają się co chwila.

Sędzia napisał(a):Wyświetl post
I nie widzę tutaj żadnego spadku formy - dlaczego wykluczasz, że ktoś zasugerował Stanowi i Robertowi zwiększenie liczby Polaków w składzie?
Bo to bardzo naiwne, zważywszy na naszą kadrę mówiącą wszystkimi językami świata? Jak Basałaj ściągnął nam Jovanica, to mu z miejsca kazał herb obślinić na sesji zdjęciowej (miłość od pierwszego wejrzenia, ....a mać). Do tego te wszystkie happeningi z lekcjami polskiego, nauką piosenek etc. I co, nagle zwrot o 180 stopni?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.06.2011 o godz. 19:20.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Sopranos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46659
Stary 07.06.2011, 19:17
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Miałem rację, że z roz.......oną obroną mistrzostwo będzie cudem. Gdyby nie frajerstwo pozostałych faworytów nie byłoby nawet pucharów.
Miałem rację, że jeden napastnik to proszenie się o kłopoty. Jak Genkov złapał kontuzję to pamiętamy jak było, prawda?
Nadal mamy roz.......oną obronę, co więcej nie wiadomo nawet czy zostanie nasz jedyny prawy obrońca (słaby) i najlepszy stoper (przeciętniak). Nadal mamy jednego jedynego napastnika.
No i ja nie mam zamiaru zaprzeczać faktom. Mamy słabą, wciąż wymagającą 2-3 wzmocnień, obronę i 1 napastnika, ale mimo wszystko zdobyliśmy mistrzostwo. Mnie osobiście nie interesuje słabość konkurencji, wygraliśmy tą ligę z 7 punktami przewagi, a teraz każdy wie, że z taką kadrą w eliminacjach LM nie mamy czego szukać. Nie wiem po co w ogóle wywlekać te rzeczy, skoro moje słowa nie były kierowane do Ciebie.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ale jak widać jesteś - jak zwykle - odporny na fakty. Do tego próbujesz mnie mieszać do swoich mętnych wywodów.
Dostrzegam po prostu analogię pomiędzy postami Twoimi i Markusa kilka miesięcy temu, w trakcie zimowego okna transferowego. Teraz, czytając dość pobieżnie Twoje posty, mam wrażenie, że Twoje poglądy nieco ewoluowały, natomiast Markus dalej zachowuje się jak baba w tramwaju. To nie była z mojej strony żadna ironia.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ty uważasz że Baszczyńskiego nie potrzebujemy, trener i DS uważają inaczej.
W takim razie wskaż mi proszę jakieś źródło, w którym Valckx i Maaskant (lub choćby jeden z nich) twierdzą, że potrzebujemy Baszczyńskiego. Sam zawodnik twierdził, że faktycznie, rozmawiał luźno z Valckxem, ale nigdzie nie twierdził, że doszło do konkretnych negocjacji kontraktowych, dogadali się i transfer zablokowała RN. Sądzę, że sam fakt zainteresowania się Baszczem był spowodowany chęcią przywrócenia równowagi pomiędzy Polakami i obcokrajowcami w Wiśle. O takim zamiarze Maaskant czy Valckx mówili w wywiadach otwarcie.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Szczerze mówiąc średnio obchodzi mnie zdanie kolesia, dla którego Pazdan to jest wzmocnienie i dobra inwestycja.
Wzmocnienie - szerokiej kadry zespołu, dobra inwestycja - biorąc pod uwagę jego uniwersalność i ówczesny wiek. Jak już coś piszesz, to do końca, a nie interpretuj po swojemu.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Skoro Vaalcx był zainteresowany Baszczyńskim, to pewnie nie miał na oku nikogo lepszego. Z prozaicznej przyczyny - BRAK PIENIĘDZY, brak chętnych. Gdyby było inaczej, to po co by się nim interesował?[/B]
Jak więc wytłumaczysz obserwację innego zawodnika na tą pozycję, Wasilewskiego, za którego trzeba zapłacić? Gdyby jedynym decydującym czynnikiem był brak pieniędzy na transfery, to z wolnym Baszczyńskim kontrakt zostałby właśnie podpisany. Zobaczymy czy Wisła za zawodnika na prawą obronę zapłaci, ale coś czuję, że znów się mylisz.
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46660
Stary 07.06.2011, 19:24
Sopranos napisał(a):Wyświetl post
W takim razie wskaż mi proszę jakieś źródło, w którym Valckx i Maaskant (lub choćby jeden z nich) twierdzą, że potrzebujemy Baszczyńskiego.
Źródło mówiące o tym, że zablokowano transfer? Wybacz, nie podam Ci linku do artykułu. Po prostu wypowiedź kogoś, kto w klubie bywa. Ale kto wie, może źle ją zrozumiałem? Może Ty wiesz lepiej?

Sopranos napisał(a):Wyświetl post
Wzmocnienie - szerokiej kadry zespołu, dobra inwestycja - biorąc pod uwagę jego uniwersalność i ówczesny wiek. Jak już coś piszesz, to do końca, a nie interpretuj po swojemu.
Na takich "inwestycjach" to straciliśmy już kilka milionów euro. Dwóch z nich nadal nie możemy się pozbyć.
Ogólnie - gość był nędzny i taki pozostał. Kolejne Euro obejrzy pewnie w telewizji. A daleko by nie miał...

Sopranos napisał(a):Wyświetl post
Jak więc wytłumaczysz obserwację innego zawodnika na tą pozycję, Wasilewskiego, za którego trzeba zapłacić? Gdyby jedynym decydującym czynnikiem był brak pieniędzy na transfery, to z wolnym Baszczyńskim kontrakt zostałby właśnie podpisany. Zobaczymy czy Wisła za zawodnika na prawą obronę zapłaci, ale coś czuję, że znów się mylisz.
Dla mnie to jest fakt prasowy. Tabloidy zdążą jeszcze z nami ożenić niejednego, może nawet samego Jerzego Dudka? Chyba, że już to zrobiły (nie jestem na bieżąco).
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.06.2011 o godz. 19:39.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
WislaOnly
Senior Member
 
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46661
Stary 07.06.2011, 19:32
Ja pierdziele, Panowie!!! Jak dzieci w szkole!! Okienko się jeszcze się nie rozpoczęło, jedni płaczą nad jego beznadziejnością, drudzy liczą na jakieś cuda typu RvN. A te przepychanki słowne to radzę przenieść do oddzielnego tematu (który sobie załóżcie). Może wyjdzie z tego niezła tragi-komedia.
Jakub Wędrowycz na pierwszego trenera Wisły Kraków!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46662
Stary 07.06.2011, 19:35
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ty tak twierdzisz. Tyle, że wątpię żebyś miał lepsze rozeznanie niż Holender.
Ja też mogę napisać, że zgraje Meliksonów czekają tylko, aż ich podpiszemy i na tej podstawie krytykować wszelkie transfery. Albo po (rozmarzyłem się) kupieniu jakiegoś doświadczonego stopera zacząć truć: "A nie lepiej kupić kolejnego Marcelo?".

Tyle, że takie okazje nie trafiają się co chwila.
Nie aspiruję do tego być mieć lepsze rozeznanie od Stana i nigdzie tak nie twierdzę.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Bo to bardzo naiwne, zważywszy na naszą kadrę mówiącą wszystkimi językami świata? Jak Basałaj ściągnął nam Jovanica, to mu z miejsca kazał herb obślinić na sesji zdjęciowej (miłość od pierwszego wejrzenia, ....a mać). Do tego te wszystkie happeningi z lekcjami polskiego, nauką piosenek etc. I co, nagle zwrot o 180 stopni?
Cóż, a ja jak tylko usłyszałem te jęki o najmniej polskim mistrzu polski,a wcześniej o Piechniczku rozważającym wprowadzenie limitów, to pomyślałem sobie o tym, że ktoś coś takiego może zasugerować.

Stan zresztą mówił, że chcieliby poszukać jakiś Polaków dla wzmocnienia równowagi w szatni.

Nie widzę w tym niczego naiwnego.
Ostatnio edytowane przez Sędzia : 07.06.2011 o godz. 19:38.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46663
Stary 07.06.2011, 19:35
Szkoda w ogole czytac tych informacji z onetow, interii, futbolnewsow bo to sie robi chore - najpierw Chavez w Wisle, dzisiaj Chavez jednak nie zagra w Wisle - szargaja nam tylko niepotrzebnie nerwy. Jak transfer bedzie zaklepany to poinformuje o tym oficjalka. Niedługo napisza, ze w Wisly jednak nie wzmocni zaden pilkarz.
Odpowiedz cytując
Sopranos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46664
Stary 07.06.2011, 20:07
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Źródło mówiące o tym, że zablokowano transfer? Wybacz, nie podam Ci linku do artykułu. Po prostu wypowiedź kogoś, kto w klubie bywa. Ale kto wie, może źle ją zrozumiałem? Może Ty wiesz lepiej?
Przeczytaj jeszcze raz uważnie. Zasugerowałeś, że Valckx i Maaskant potrzebowali Baszczyńskiego, ja poprosiłem o źródło Twojej wiedzy w tym zakresie. Ja skłaniam się ku temu, co napisał Sędzia. Baszczu chciał wrócić do Polski i świadczy o tym fakt podpisania kontraktu z Polonią Warszawa. Zapewne więc bardziej zależało Baszczowi na powrocie do Wisły niż Valckxowi czy Maaskantowi na jego zatrudnieniu.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Na takich "inwestycjach" to straciliśmy już kilka milionów euro. Dwóch z nich nadal nie możemy się pozbyć.
Ogólnie - gość był nędzny i taki pozostał. Kolejne Euro obejrzy pewnie w telewizji. A daleko by nie miał...
Dobra, Pazdan to przeszłość i nie widzę powodu by do tego wracać. Wtedy, mając bardzo wąską kadrę i brak perspektyw na wydawanie pieniędzy, potrzebowaliśmy zapchajdziur, czyli uniwersalnych zawodników, którzy mogliby poszerzyć kadrę. Nigdy nie twierdziłem, ze Pazdan jest lub był megawymiataczem.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie to jest fakt prasowy.
Raczej nie, Valckx w wywiadzie potwierdzał, że obserwował tego zawodnika. Konkretnie miało to miejsce w meczu Anderlechtu z Lokeren.

Cytat:
Ostatnio oglądał pan Marcina Wasilewskiego.

- Znam go. Wiele podróżuję, by przyglądać się Polakom grającym za granicą, bo chcielibyśmy mieć w Wiśle odpowiednie proporcje między Polakami a obcokrajowcami. Byłem w Belgii, a np. kilka tygodni temu w Grecji. Sprawy nie zaszły tak daleko, bym mógł powiedzieć, że interesujemy się Wasilewskim.

Do Belgii pojechał pan oglądać jego czy innych zawodników?

- Jedno i drugie. To zawsze jest kombinacja.

Agent Wasilewskiego twierdzi, że piłkarz może być za drogi dla Wisły.

- Nie znam ewentualnych warunków, bo pierwszym krokiem jest oglądanie zawodnika, a dopiero następnym rozmowy.
W tym wywiadzie Stan jak dla mnie trochę rozmywa temat, ale to nie zmienia faktu, że zainteresowanie Wasilewskim jest. I to nie jest wiedza z polskich tabloidów, bo potwierdzały to też belgijskie media.
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46665
Stary 07.06.2011, 20:12
Sopranos napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym, że Ty ostatnio mylisz się zbyt często


Tak, oczywiście myliłem się pisząc o słabości naszej obrony, problemach w ataku, niebezpieczeństwie posiadania tylko jednego sensownego napastnika, w swoich słowach o scoutingu, czy całej polityce sportowo-finansowej Wisły sprzed tego i poprzednich sezonów... Myliłem się zawsze postulując zatrudnianie w klubie takich osób i fachowców jak Valckx czy Maaskant, z zagranicy, czy surowo oceniając kadrowe ruchy na początku sezonu, wartość naszych młodych zawodników typu Rado itd (których to razem z Łysym widziałeś w okolicy składu meczowego). Można tak wyliczać i wyliczać, jeśli Cię to bawi. Można też wspomnieć na historię naszych "sporów" na forum i zobaczyć komu czas zwykle przyznawał rację i czyje było, jak to ujmujesz, "na wierzchu". Dlatego ja w żaden sposób nie muszę tego dodatkowo wykazywać, pisać pod tym kątem etc..

Widzę, że Twoje odwieczne problemy z percepcją, kompleks na punkcie mojej osoby i żądza złapania Markusa na jakimkolwiek błędzie nadal kwitną. Już Wolfy kiedyś zwrócił Ci kiedyś na nie uwagę - szkoda, że nie pomogło. Ale to Twoja sprawa i problem, nie mój. Ja problem miałbym, gdybym mylił się tak często jak Ty i to w kluczowych sprawach.

Jaki będzie efekt obecnego okna transferowego? Czas pokaże. Nikt na razie go nie przesądza, w tej chwili wszyscy mogą komentować jedynie aktualne działania klubu oraz właściciela - i to robią. Każdy ma prawo mieć na ten temat własne zdanie.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46666
Stary 07.06.2011, 20:29
http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...ta-czarnogory/

Istnieją przesłanki przemawiające za możliwością mojego odejścia do krakowskiej Wisły. Jest to wielki klub, instytucja w Polsce. Już wcześniej drużyna ta interesowała się mną, ale nie chcę o tym mówić zbyt wiele. W chwili obecnej przebywam na urlopie. O transferze będzie wiadomo coś więcej za kilka dni - ujawnił defensor w rozmowie z czarnogórskimi mediami.


Według mnie jest to bardzo dobry zawodnik. Uważnie oglądałem tego goscia od jego debiutu w Jadze bo zwróciłem uwagę na jego ponad przeciętne walory jak na polska ligę. Gość bardzo dobry technicznie, wydolnościowo dobry, potrafi prowadzić piłkę w dobrym tempie. Sprawia wrażenie trochę takiego "polamańca" ale to jest naprawdę waleczny grajek. Był wybrany najlepszym piłkarzem w lidze której grał. "Połamaniec" ma tutaj jak najbardziej pozytywne znaczenie bo piłkarzy tego typu charakterzuje bardzo wysoka wydolność, chociażby możemy to zobaczyć na przykładzie Kirma.
Luka miewał takie mecze że jak wszystkim w Jadze nie szło to on praktycznie się nie zatrzymywał.

Pewnie zaraz zacznie się stękanie bo goście z canalu + go nie chwalili. Niby grał tylko jedną rundę ale nie ma sensu się zastanawiać bo jak ktoś potrafi grać w piłkę to odnajdzie się wszędzie.

Strategia Stana polega chyba na tym, że on rozmawia ze wszystkimi kandydatami, a oni lecą do mediów z hasłami patrzcie" Wisła mnie chce"

No i według mnie bardzo dobra decyzja na górze odnoście Basczynskiego, nie dla goscia który trenuje trenera i jeszcze robi debila z właściciela żaląc się mu, że treningi za cięzkie. Na miejscu prezesa zrobiłby to samo. Oczywiście chodzi o Dana którego filozofia trenowania drużny i deklaracje że był wstanie wprowadzić Wisłe do LM nie były wypowiedziana na wyrost.


Jak przeczytałem ile trzeba wydać na Wasyla to spadłem z krzesła, koleś kopie się po czole, jest żałosny technicznie, jest po urwaniu nogi, gra tak, że nie wiesz czy on dogra do końcowego gwizdka bo w każdej chwili może cos odwalić. Zwrotnosciow jest na poziomie berka kucanego, dodatkowo wiek 31 lat - to jest boczny obrońca tutaj potrzebne są młode płuca.

Jeśli ten pomysł również został storpedowany przez bossa to ja nie wiem kto tu się zna na piłce lepiej, on czy jego ludzie.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 07.06.2011 o godz. 21:00.
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member
 
 
Od: 09.2003
Skąd: Prądnik Biały

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46667
Stary 07.06.2011, 21:03
westersyl napisał(a):Wyświetl post
[URL] (....)

Pewnie zaraz zacznie się stękanie bo goście z canalu + go nie chwalili. Niby grał tylko jedną rundę ale nie ma sensu się zastanawiać bo jak ktoś potrafi grać w piłkę to odnajdzie się wszędzie..
Generalnie byłoby to transfer podobny do Czarka Wilka - też nie było o nim za bardzo głośno zanim się nim nie zainteresowała Wisła, i okazał się strzałem w "10".
Jeśli pozytywnie ocenili go Stan i Maskaant, a Jaga nie zaśpiewa kwoty z sufitu, to ja jestem jak najbardziej za.
....Głupota jest niezniszczalna i nieprzenikniona....
Odpowiedz cytując
Baracuda
Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46668
Stary 07.06.2011, 21:06
Sopranos napisał(a):Wyświetl post
Przeczytaj jeszcze raz uważnie. Zasugerowałeś, że Valckx i Maaskant potrzebowali Baszczyńskiego, ja poprosiłem o źródło Twojej wiedzy w tym zakresie. Ja skłaniam się ku temu, co napisał Sędzia. Baszczu chciał wrócić do Polski i świadczy o tym fakt podpisania kontraktu z Polonią Warszawa. Zapewne więc bardziej zależało Baszczowi na powrocie do Wisły niż Valckxowi czy Maaskantowi na jego zatrudnieniu.
Czy w Lidze + Extra sam Baszczu nie mówił, że to była luźna rozmowa z Stanem i nie powinno się z niej wyciągać daleko idących wniosków
Wasza nienawiść umacnia naszą wiarę.
Odpowiedz cytując
JarekTSW
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46669
Stary 07.06.2011, 21:13
Teraz to powinny być podpisywanie umów, a nie kolejne plotki. Kasy na transfery raczej nie ma, bo ze Stanem i z kasą 7 czerwca napewno byśmy mieli już przynajmniej 90% wzmocnień....

Szkoda tylko po Co my tak o tego Mistrza walczyliśmy jak przystapimy do walki o LM ze skrzydlowym w obronie. Taka powtórka z Levadii się szykuje tylko tam pomocnik grał na prawej obronie , a teraz na lewej. Tak dla odmiany
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46670
Stary 07.06.2011, 21:17
Mnie tu tylko jedno poraża tylko nie wiem czy to głupota czy może jeszcze coś innego. Dla niektórych 32 letni zawodnik [ Iliev ] to stary dziadek i po co w Wiśle tworzyć dom spokojnej starości. Jednak Ci sami mają pretensje, że Baszczyński nie przyszedł chodź mógł mimo, że ma 35 lat na karku i jeśli z Wisłą miał coś osiągnąć to już to zrobił. Kto wie może to Baszczyński taką famę o rzekomym zainteresowaniu ze strony Stana puścił, aby lepiej przyjęte zostało jego granie w Polonii Warszawa.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
rozan
Senior Member
 
Od: 06.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46671
Stary 07.06.2011, 21:25
Malkontentom pragnę przypomnieć, że letnie okienko jest także na Zachodzie, gdzie o zawodników będzie starał się Real Madryt i Barcelona (jasne że tacy są poza naszym zasięgiem). Większość graczy będzie przedłużać negocjacje licząc na lepszą ofertę z lepszej ligi. Pamiętam jak 2-3 lata temu wszyscy przyklaskiwali kiedy z klubu padło hasło, że działamy dopiero po zamknięciu okienka na Zachodzie.

Teraz Zarząd i nasz dyrektor mają inny plan ale nadal te same przeszkody. Część graczy będzie przeciągać negocjacje licząc na ofertę z Barcy. Spokój tego nam potrzeba w sezonie ogórkowym, a nie podkręcania atmosfery transferami, które istnieją na papierze. Polecam wszystkim czekać na doniesienia z klubu, a nie z Faktu

p.s.
Pejović to świetny pomysł!
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46672
Stary 07.06.2011, 21:32
A ja myślę, że Pejovic to też w pewnym sensie zasłona dymna. Stan ma pewnie z 3-4 kandydatów na lewą obronę, rozmawia ze wszystkimi, a potem z 5 kandydatów na lewą obronę sprawdzi się 1.
Odpowiedz cytując
PODpalacz
Senior Member
 
 
Od: 12.2008
Skąd: fcM

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46673
Stary 07.06.2011, 21:34
JarekTSW napisał(a):Wyświetl post
Teraz to powinny być podpisywanie umów, a nie kolejne plotki. Kasy na transfery raczej nie ma, bo ze Stanem i z kasą 7 czerwca napewno byśmy mieli już przynajmniej 90% wzmocnień....

Szkoda tylko po Co my tak o tego Mistrza walczyliśmy jak przystapimy do walki o LM ze skrzydlowym w obronie. Taka powtórka z Levadii się szykuje tylko tam pomocnik grał na prawej obronie , a teraz na lewej. Tak dla odmiany
kolego a co ty myślisz że wujka szejka mamy i jak wyda kilka milionów z konta to nawet nie zauwarzy..to nie jest allegro i opcja kup teraz!!! wielu zawodników jest teraz na kadrze a reszta na urlopach...a transfery będą tylko wypij sobie melise na uspokojenie i panike

Odpowiedz cytując
CMSNero
Senior Member
 
 
Od: 05.2011
Skąd: UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46674
Stary 07.06.2011, 21:35
Ja proponuje wszystkim narzekacza postawic sie w roli kibica np.Gornika Zabrze i niech sobie 10 ostatnich lat tego Gornika przeinacza ze tak grala nasza Wiselka - nastepnie informacja oficjalna ... Cwielag przechodzi do nas ...( polowa forum szczytowala by chyba-cieszmy sie z tego co mamy i czekajmy spokojnie na to co bedzie .... ludzie ogarnijcie sie bo tak nieprzystoi na kazdym kroku plakac o wszystko - a juz za plakanie przed 12 czerwca to powinny byc bany

ps) lacznie z modkiem jednym - ale nie bede polemizowal z nim bo mam tu date zalogowania 2011....(
Ostatnio edytowane przez CMSNero : 07.06.2011 o godz. 21:39.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member
 
 
Od: 11.2006
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46675
Stary 07.06.2011, 21:38
Miłoby było, gdyby ktoś z Jagi jak tu jest wypowiedział się w sprawie Pejovicia, bo osobiście widziałem parę meczów Jagi, ale jakoś nie zapamiętałem jego gry jakoś szczególnie.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
czesiu
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46676
Stary 07.06.2011, 21:47
Zatrudnienie Baszcza byłoby krokiem wstecz... Na lige to jeszcze, jeszcze, ale na puchary to już masakra. Mogłoby się to skończyć jak z Jopem, a w najepszym wypadku Żurawiem. Niedowowiarkom polecam bramki stracone z Barcą...
Odpowiedz cytując
JarekTSW
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46677
Stary 07.06.2011, 21:53
PODpalacz napisał(a):Wyświetl post
kolego a co ty myślisz że wujka szejka mamy i jak wyda kilka milionów z konta to nawet nie zauwarzy..to nie jest allegro i opcja kup teraz!!! wielu zawodników jest teraz na kadrze a reszta na urlopach...a transfery będą tylko wypij sobie melise na uspokojenie i panike

Nie wiem czy będą. Byłem optymistycznie nastawiony, a teraz zaczynam mieć wątpliwości. Basalaj chyba 10 razy mowil, że transfery będą do 10 - 11 czerwca. Stan to samo. 2 Lata temu taka sytuację wyjaśniłbym amatorskim dyrektorem sportowym. Do dziś pamiętam jak bednarz sobie piłke kopał z wiślakami na obozie w Austrii zamiast transfery dopinać. I Skończyło sie to grą Łobodzińskim na prawej obronie. Ale teraz mamy fachowca jako dyr sportowego. Człowieka dzięki któremu PSV gralo w 1/2 LM. I Po oorstu mając jako jego dyr sportowego nie widząc transferów już praktycznie 8 czerwca obawiam się, że po prostu nie ma pieniędzy.
Odpowiedz cytując
krzysztofff
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46678
Stary 07.06.2011, 21:54
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
A ja myślę, że Pejovic to też w pewnym sensie zasłona dymna. Stan ma pewnie z 3-4 kandydatów na lewą obronę, rozmawia ze wszystkimi, a potem z 5 kandydatów na lewą obronę sprawdzi się 1.
Stan ma po 5 kandydatow na kazda pozycje .tylko nie ma pieniedzy...decyzja Pilcha tylko darmowe transfery...zegnaj LM...
Odpowiedz cytując
szlaQ
Senior Member
 
 
Od: 01.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46679
Stary 07.06.2011, 22:04
krzysztofff napisał(a):Wyświetl post
Stan ma po 5 kandydatow na kazda pozycje .tylko nie ma pieniedzy...decyzja Pilcha tylko darmowe transfery...zegnaj LM...
haha prawdziwa sala samobójców się zrobiła xD
Odpowiedz cytując
PODpalacz
Senior Member
 
 
Od: 12.2008
Skąd: fcM

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46680
Stary 07.06.2011, 22:07
JarekTSW napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem czy będą. Byłem optymistycznie nastawiony, a teraz zaczynam mieć wątpliwości. Basalaj chyba 10 razy mowil, że transfery będą do 10 - 11 czerwca. Stan to samo. 2 Lata temu taka sytuację wyjaśniłbym amatorskim dyrektorem sportowym. Do dziś pamiętam jak bednarz sobie piłke kopał z wiślakami na obozie w Austrii zamiast transfery dopinać. I Skończyło sie to grą Łobodzińskim na prawej obronie. Ale teraz mamy fachowca jako dyr sportowego. Człowieka dzięki któremu PSV gralo w 1/2 LM. I Po oorstu mając jako jego dyr sportowego nie widząc transferów już praktycznie 8 czerwca obawiam się, że po prostu nie ma pieniędzy.
za to temu fachowcowi płacą ...spokojnie mądry jest ten kto umiejętnie wydaje pieniądze.
P.S nawet jak wydasz miliony to nie masz gwarancji że ugrasz

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:47.