The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Aimable
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Red Prądnik

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 16.08.2010, 00:02
Przyczyn jak zwykle jest bez liku, nie koronujmy też po 2 kolejkach Polonii, Jagi czy Widzewa... W kontekście słów Żurawia problem jest niestety poważny i mam tylko nadzieję, że doświadczony trener (psycholog) będzie umiał sobie z tym w miarę szybko poradzić. Z jednej bowiem strony mówię Maćkowi "brawo" za takie słowa, z drugiej jak zdołowany i zdeterminowany musi być sytuacją w szatni żeby coś takiego powiedzieć publicznie.
Wg mnie jest to jednak wynikiem kreciej roboty "trenera" Kulawika, przy innym fachowcu żaden piłkarz nie miałby raczej odwagi zdradzać panującego kryzysu w drużynie. Niestety wkurzamy się na slogany rzucane w wywiadach przez piłkarzy ale tak naprawdę jest to jedyna droga do okiełznania nieodpowiedzialnych wypowiedzi. Skoro jednak "trener" jest w stanie oficjalnie obwinić za porażkę jednego piłkarza (z imienia i nazwiska), to jakie słowa muszą padać w szatni.... i w prywatnych rozmowach z byłymi kolegami z boiska. I on chciał integrować drużynę Integrować przez rozwalenie dotychczasowego systemu gry, eksperymenty personalne i wiarę w gusła
Pozbyliśmy się obrony, kupiliśmy byle kogo, nie mamy stadionu – czy naprawdę do tych wszystkich nieszczęść potrzeba nam jeszcze sprawdzonych (acz nie genialnych) środkowych pomocników na sofach w Krakowie, Piotrka Brożka na ławie i młodziana z ME ambitnie improwizującego na murawie Mamy 2 kiepskich stoperów (z których przynajmniej jeden w przypadku absencji Chaveza lub/i Clebera musi grać), mamy przeciętnego prawego obrońcę, kłopot ze skrzydłami i atakiem. Kulawik dodaje do tego "babola" na bramce, Diaza na lewej obronie (jego najgorsza pozycja z wszystkich na których grywał) oraz młodzieżowy chaos na środku. Moje oczekiwania w stosunku do pana Tomasza były minimalistyczne - przede wszystkim nie szkodzić, dodać trochę motywacji, zgrywać to co z powodu późnych tranferów zgrane być nie mogło. Tymczasem wg mnie rezultat jego miotania się to rozwalenie do końca resztek schematów gry, jakie jeszcze tliły się w tej drużynie oraz ostateczne zepsucie zespołowej solidarności i poczucia sprawiedliwości.
Zgadza się Wolfy drużyna osłabiana jest od lat – jednak tym składem trzeba będzie jakoś przetrzymać przynajmniej do zimy i nie widzę powodu aby tymczasowy (choćby najbardziej zasłużony dla Białej Gwiazdy) trener robił sobie z drużyny prywatną zabawkę. Mam przekonanie, że ten skład przy dobrym fachowcu umiejącym (z konieczności) dostosować ustawienie i sposób gry do wykonawców oraz odpowiednio umotywować zespół jest w stanie pokonać wszystkie drużyny naszej nędznej ligi. Puchary to oczywiście inna bajka… Co do konieczności zwiększenia dawek treningowych i teorii o rozpuszczeniu (kto by się w takiej rzeczywistości nie rozpuścił) piłkarzy to oczywiście zgoda ale to chyba choroba całej ligi a nie tylko Wisły.
Cikos – jeszcze niedawno były peany na jego cześć – jest niewątpliwie ambitny, dużo biega, chętnie idzie do przodu i to się wielu podoba. To dobry kontrargument dla tych, którzy myślą, że samą ambicją i bieganiem można zrekompensować brak umiejętności i dyscypliny taktycznej.
Ostatnio edytowane przez Aimable : 16.08.2010 o godz. 00:05.
OLE SUPER WISEŁKA, OLE SUPER WISEŁKA...
MARTINA - I BELIEVE YOU!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:51.