
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#61
|
![]()
"NIECH ŻYJĄ ŻOŁNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ"
|
|
|
|
Banita
Od: 08.2009
Offline |
#62
|
powiedz to weteranom wojennym, dziadkom poswiecającym swoje ostatnie lata pracując w muzeum AK próbując wklepać do głowy pamięc i szacunek do tamtych czasów bysmy nie zapomnieli, ku przestrodze !! powiedz to mojej zmarłej rodzinie, która zostala zapakowana do wagonu powiedz to przyszlym pokoleniom, ktorzy po obejrzeniu takich 3 reklam i kilku nowoczensych europejskich podrecznikow historii nie bedzie wiedziala jak naprawde wygladala prawda !! powiedz to wszystkim uczestnikom powstania warszawskiego, ktorzy zgromadzili sie kilka dni temu na Powązkach !! że to tylko żart - nie bierz pan powaznie... qrwa, oni gineli tracili zycie za nas OJCZYZNĘ, a jak ten gość obraża nas i tamte wydarzenia i ludzi, którzy zostali zamordowani to TOBIE TO OBOJĘTNE ?! Człowieku, musisz stanąć po którejs stronie. inaczej przepadniesz w komercyjnym fantastycznym i przyjaznym świecie. |
|
|
|
Member
Od: 07.2009
Offline |
#63
|
|
Prawda jest taka, że z takich rzeczy jak II Wojna Światowa nie należy żartować w taki sposób. Są ludzie którzy pamiętają jeszcze te wydarzenia i jest to dla nich bolesne. Osobiście też mnie to uraziło tym bardziej, że angole na siłę chcieli zrobić coś o Polsce. To nie pierwszy raz jak ten gościu śmieje się z Polaków, tyle że wcześniej były to sprawy błahe, nie mające większego znaczenia. My musimy pamiętać o swojej historii bo niestety inne kraje w europie za przeproszeniem gów..o wiedzą o nas i piszą brednie o "polskich obozach zagłady". Musimy na to reagować, żeby za jakieś 50 lat okazało się, że to Polska jest wszystkiemu winna. Poza tym ta reklama ma wiele błędów http://deser.pl/deser/1,83453,6896104,Top_Gear__miala_byc_parodia_z_Pols ki__wyszla_parodia.html.A angole w to uwierzą bo nie znają historii.
|
|
|
|
Banita
Od: 08.2009
Offline |
#64
|
|
20 % Polakow się obraziło http://bi.gazeta.pl/im/3/6896/m6896523.mp3
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#65
|
Moim zdaniem na przekłamania dotyczące naszej historii powinny reagować polskie ambasady i to z całą stanowczością, ale wtedy, gdy te przekłamania pochodzą z jakiś oficjalnych źródeł, a nie zawsze, gdy byle Zenek, który ma program w TV zrobi jakiś niesmaczny żart. Orzeu, Pablo --> pisząc o tym, że patrząc na naszą historię można dojść do wniosku, że jesteśmy frajerami, nie miałem na myśli żołnierzy, tylko polityków. Polskim żołnierzom należy się ogromny szacunek za heroiczną walkę na przestrzeni dziejów, ale polscy politycy od 200 lat to większości frajerzy, którzy nie znają się na swoim fachu, w wyniku czego heroiczna walka mas idzie na marne, bo okazuje się że zawsze walczymy w cudzym interesie. Ale to temat na baaaardo szeroką dyskusję. Spirit - uderzające w naszej historii jest właśnie to, że tak mało mówi się o zwycięstwach, a tak dużo o porażkach. O powstaniu warszawskim słyszał w Polsce każdy, o Wielkopolskim, które było ogromnym sukcesem, tylko ci, których historia interesuje. A frajerskich polityków mamy dłużej niż od 45 roku, bo w końcu ktoś odpowiada za rozbiory, za szaleńcze powstania w XIX wieku i za układy dyplomatyczne w 20 leciu międzywojennym, z krajami które nam później nie pomogły. Ale to jest już offtop także jak coś zapraszam na priv.
Ostatnio edytowane przez mb_1906 : 06.08.2009 o godz. 12:45.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Kraków 303
Offline |
#66
|
|
Mb_1906 - wybacz, ale .......isz smuty. Jaka "heroiczna walka mas idzie na marne" ? Mówisz o powstaniu wielkopolskim? O powstaniach śląskich? O odzyskaniu niepodległości w 1919? O "cudzie nad Wisłą"? O tym, ze ja jedyni nie położyliśmy się przed Niemcami?
A polityków to my mamy jakich mamy od '45 a nie od 200 lat. Zresztą trudno żeby było inaczej. Polska inteligencja została wymordowana podczas wojny i po niej. Niestety, ale na odbudowanie naszych zasobów intelektualnych pracujemy tak naprawdę dopiero od '89 i chwilę nam to jeszcze zajmie. ![]()
Feci quod potui faciant meliora potentes
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Skąd: kątownia
Offline |
#67
|
|
Panowie dajcie sobie spokój bo ten spór do niczego nie prowadzi
|
|
|
|
Banita
Od: 08.2009
Offline |
#68
|
|
Protest Polaków po niesmacznym żarcie Clarksona
Polska ambasada w Londynie przesłała BBC protest przeciwko żartowaniu w kontekście wybuchu II wojny światowej i inwazji na Polskę - poinformował radca prasowy ambasady Robert Szaniawski. Chodzi o nawiązanie do inwazji Niemiec na Polskę w pseudoreklamie Volkswagena Scirocco, którą pokazał w niedzielę prezenter programu motoryzacyjnego telewizji BBC 2 "Top Gear" Jeremy Clarkson. "Rozumiemy konwencję tego programu, że często dochodzi tam do żartów skierowanych przeciwko poszczególnym nacjom europejskim, a Jeremy Clarkson lubi sobie żartować z Niemców czy Francuzów; ale w tym przypadku uważamy, że kontekst - inwazja nazistowskich Niemiec na Polskę - nie jest właściwym sposobem rozśmieszania widzów" - podkreślił Szaniawski. "Uważamy, że tragedia tamtej sytuacji, czyli rozpoczęcie II wojny światowej, nie powinna być przedmiotem żartów" - dodał, mimo że w programie "stereotypy narodowe często są sztandarowym sposobem recenzowania poszczególnych marek samochodów". "Trzeba reagować, żeby na przyszłość zapobiegać pojawianiu się tego typu ponurych żartów" - wyjaśnił rozmówca PAP. Reklama w formie wiadomości dziennika telewizyjnego wykorzystuje markę handlową Volkswagena Scirocco TDI, pokazując współcześnie zmontowane sceny panicznej ucieczki Polaków przed domniemaną inwazją niemiecką. Na krótkim filmie Polacy rzucają się w wielkim pośpiechu do autobusów i pociągów, porzucają niedojedzone posiłki w stołówkach i zmierzają w stronę granicy. Reklamę aluzyjnie nawiązującą do exodusu Polaków z września 1939 roku wieńczy napis: "Volkswagen Scirocco TDI. Berlin to Warsaw in one tank" (Volkswagen Scirocco. Trasa Berlin-Warszawa na jednym baku). Angielskie słowo "tank" jest wieloznaczne, w języku militarnym oznacza czołg i może sugerować, iż inwazja hitlerowców na Polskę niewiele ich kosztowała. http://wiadomosci.onet.pl/5358259,relacjetveu.html |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#69
|
Czasy sa teraz takie ze wlasnie taki byleglupek z telewizji jest niejednokrotnie autorytetem dla ludzi, ktorzy ksiazke do historii widzieli tylko na polce w sklepie. Przyklad pierwszy z brzegu - taki Szymon Majewski i jego rozmowy w toku maja prawdopodobnie wiekszy wplyw na postrzeganie przez wiekszosc spoleczenstwa Kaczynskiego, Leppera czy Kwacha niz wszystkie programy publicystyczne z merytoryczna dyskusja razem wziete. I dlatego nie mozna przechodzic obok tego obojetnie. Tak samo jak obok klamstw fortarta i jemu podobnych. ![]()
WISŁA PANY !!
|
|
|
|
P.N.R.I.
Od: 11.2002
Skąd: Dogville
Offline |
#70
|
|
Dobrze, ze ambasada reaguje, zle, ze musi reagowac na takie .......y.
Bardziej mnie interesuje czemu jest brak sprzeciwu na swiadome klamanie, w powaznej publicystyce, nt polskich obozow koncentracyjnych czy wymordowaniu 200mln zydow w jedwabnej stodole. A Clarkson, Gervais, Williams czy Allen zawsze byli i beda. I dobrze ze Robin Williams w swoich "stand-upach" nie nabijal sie z Polakow bo by chyba filmow z nim zakazano w Polsce. Bo sobie wyobrazcie, ze mowi ten gag z charakterystycznym polskim akcentem: http://www.youtube.com/watch?v=8qPrR49qsDc Szkoci nie podarli na sobie szat. ![]()
Boia chi molla !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#71
|
Stalin miał rację im głupsze społeczeństwo tym lepiej da się pociągać za sznurki.(nie mylić wiedzy z mądrością) ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|