The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
emjot
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 27.05.2024, 13:08
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A to akurat dzieje się już od 10 lat, odkąd uciekł od nas Stolarski, później Zając czy Handzlik. Notabene nazwiska ostatniego nie mogłem sobie przypomnieć, a płacz gdy odchodził do Legii był ogromny.

Tyle że i tak z nich pózniej niewiele wyrosło. Zarówno Legia jak i my ostatnimi czasy mamy fatalne podejście do młodzieży. Topi się tu każdy kto się pojawi.

Wisła nie jest klubem gdzie młody może się rozwinąć, mamy tu fatalne środowisko - pierwszy przykład z brzegu to choćby Starzynski. Nagle potrafi strzelać i asystować? Wachowiak też się ogarnął, bo ktoś zacisnął żeby i dał mu się ograć.

Poza tym poziom Wisły jest taki a nie inny, że nie ma argumentów aby utrzymać najzdolniejszych juniorów. Może zawalczyć o jednostki, ale trend pozostanie taki jaki mamy.

Inna kwestia to cierpliwość do zawodników i możliwość harmonijnego rozwoju. Nie każdy jest gotowy na grę u nas w wieku 21 lat. Widzimy to choćby np co teraz wyprawia Hubert Sobol. On za rok będzie jednym z czołowych snajperów 1 ligi jeśli KKS Kalisz awansuje po barażach.

Konsensus do całości jest niestety taki a nie inny, że odpływ juniorów to obecnie jest nasz najmniejszy problem, ale tylko dlatego że w obszarach kluczowych dla istnienia klubu mamy dramatyczna sytuacje.
częściowo się zgadzam, ale jednak nie do końca
Handzlik nie zaliczył w L ani jednego meczu w lidze, Urbański ma już ich 6
Przybyłko też jest po debiucie z Warcie w eksie, jakby nie to że się połamał miałby tych meczy znacznie więcej niż 3
Co z nimi będzie dalej to się okaże, Urbański ma szansę na rozwój i grę w I składzie, bo Feio nie boi się grać młodymi. Tyle tylko, że jak przyjdą kopacze za ciężki mioduski szmal, to przekaz może być jeden. Ma grać xyz a nie ten gówniarz z Krakowa.

niechęć do młodych zaczęła się w erze Cupiałowej, bo przedtem Wisła młodymi stała, oczywiście to inne czasy były ale ostatnie MP przed Telefoniką to w zasadzie zrobili nasi wychowankowie, Musiał przyszedł z Wieliczki, Iwan przyszedł z Wandy, Maculewicz z Bolesławca via Garbarnia, Płaszewski z Hutnika, Motyka z Żywca via Hutnik, Kmiecik z Węgrzcanki via Cracovia, Jałocha ze Swoszowic. Czyli na 26 ludzi w kadrze 19 to wychowankowie.

Sobola oglądałem regularnie w TVP Sport w transmisjach z II ligi
mnie nie porywa, zwłaszcza że poziom tej ligi jest marny i szczerze sobie powiedzmy, że przy tej budowie i stylu gry nie zrobiłby u nas żadnej kariery. Biorąc jeszcze poprawkę, że jednak w I lidze obrońcy są jednak "ciutkę" lepsi niż w II.
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:33.