
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#2
|
|
Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego. Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#3
|
|
Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego. Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#4
|
|
Ostatnio bez Carbo była bieda w ataku.
A dla naszej sytuacji (pozostania w top6) równie ważne mecze: Odra - Wisła Płock 12 maja 15:00 Motor - Znicz 10 maja 18:00 Polonia - Górnik Ł. 12 maja 18:00 ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#5
|
|
Gramy swoje!!!
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#6
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#7
|
|
Zobaczymy czy oddalająca się premia za puchar wpłynie na poprawę skuteczności.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#8
|
|
Lechia będzie chciała przypieczętować awans. Może nawet Pan Urfer coś obiecał sypnąć piłkarzom za dobrą postawę tego dnia. Takie upokorzenie Królewskiego który nim wzgardził, świętować awans u niego na boisku i jednocześnie wypchać jego klub poza baraże. Niepowtarzalna okazja, żeby pokazać czyje jest na wierzchu, myślę, że motywacja u Lechitów będzie spora przy jednoczesnym braku ciśnienia bo awans tak czy srak już maja, kwestia kropki nad i.
A u nas przewiduje klasyczną nerwówkę, sraka zacznie się kumulować z każdą minutą bez strzelonej bramki kiedy piłkarze sobie uświadomią, że wylatują poza 6 i najprawdopodobniej nie ogarną nawet baraży o których każdy myślał, że na 100pro w nich wystąpią. Mój typ to 1:3 dla Lechii. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#9
|
|
1:1,2:2 ogólnie na remis.Z Lechią ostatnio przeważnie podział punktów obojętnie która z drużyn była faworytem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#10
|
|
Mega ważny mecz. Nie chcę być złym prorokiem, ale ewentualna przegrana to może być cios, po którym ta drużyna się już nie podniesie. W perspektywie mecz z GKSem, który przy sprzyjających wynikach Arki, może powalczyć jeszcze o awans bezpośredni i wyjdzie na nas z pianą na gębie.
My musimy, Lechia przyjeżdża zagrać sobie lajtowe, wakacyjne spotkanie. Nikomu nie trzeba mówić komu będzie się w takiej sytuacji łatwiej grało. Stawiam na 2-1, oby kibice nam to dowieźli.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 08.05.2024 o godz. 14:50.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#11
|
|
Gramy o 3 punkty po wpadce w Sosnowcu. Nie ma to tamto. Gramy i wygramy
![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#12
|
|
Normalnie można by myśleć, że Lechia mecz może odpuścić skoro już ma awans - chociaż my chyba wolimy jak nam nikt nie odpuszcza... bo wtedy to przegrywamy. Ale myślę, że Lechia jest na takim etapie, w takim ogniu, że oni bedą chcieli wygrywać wszystko do końca. Tym bardziej w takim starciu z Wisłą, która jest uważana za klub ponad tę ligę (mimo wyników)
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#13
|
|
Lechia ma za tydzień derby z Arką.
Więc pytanie na co będzie bardziej spięta. Z drugiej strony patrząc na mecze w pucharach to z lepszymi drużynami gra nam się łatwiej. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#14
|
|
Oni tego nie robią celowo. Po prostu to jest poziom niżej finansowo i pod względem umiejętności niż Fernandez, Mula, Igbekeme czy zdrowy Junca. Za Rude tworzymy od dłuższego czasu masę sytuacji które potem koncertowo psujemy. Jedyny nasz piłkarz który jest skuteczny na przyzwoitym poziomie to Rodado.
Tym bardziej irytuje nanszalancja jak Colleya z Resovią czy Sobczaka z Sosnowcem. Naprawdę nie mają podstaw żeby się popisywać. Myślę że z Lechią wygrają, jedyne pytanie to jak zagra Sapała na środku w defensywie. Z przodu jest szansa że lepiej niż Carbo.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.05.2024 o godz. 21:50.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#15
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#16
|
|
Nie mają awansu. Jest możliwa sytuacja że oni Gdynia i Katowice będą miały 62 punkty. Wtedy z 3 drużyn jest robiona tzw. mała tabela i wchodzi Gdynia i Katowice a oni 3 miejsce i baraże.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2017
Offline |
#17
|
|
Wisła wygra 2-0, ciekawe tylko, jak wyjdą obie drużyny. Lechia się nie cofnie, Wisła tym bardziej, zapowiada się dobry mecz.
![]()
Jeszcze będzie pite za te wszystkie lata czekania. Jeszcze będzie pięknie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#18
|
|
W dniu meczu z nami mogą już grać jako ekstraklasowicz.GKS-y grają ze sobą w piątek.Scenariusz pesymistyczny ale bardzo realny to wygrana Tychów,nasz remis z Lechią i wskoczenie do top 6 Motorynki albo Łęcznej naszym kosztem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#19
|
|
O dziwo możemy zagrać lepszy mecz niż z Sosnowcem, no bo gramy z de facto extraklasowiczem
A na nich mamy patent. Jak nie wygramy, to szanse na baraże oceniam na jakieś 20%. ![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2008
Skąd: Kraków/Brzesko
Offline |
#20
|
|
Zapłacili im zaległe wypłaty, więc zgodnie z logiką polskiej piłki im gorzej tym lepiej, im lepiej tym gorzej - gładkie zwycięstwo Wisły. Pierwsze z serii pięciu pod rząd
![]() "Gdy nadchodzi burza ludzie pokazują swoją prawdziwą naturę. Jedni chowają się ze strachem. Inni rozpościerają szeroko skrzydła do lotu."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#21
|
|
Żarty się skończyły. Wisła stoi jedną nogą nad przepaścią, bo brak awansu do baraży będzie całkowitą kompromitacją sportową, chyba jedną z największych w historii. A jeżeli w piątek Tychy wygrają z Katowicami to druga noga będzie już na skórce od banana.
Przy takim scenariuszu brak zwycięstwa w sobotę będzie oznaczał konieczność wygrania 2 ostatnich meczów, w szczególności w Katowicach. A jak gra nasza drużyna pod presją to doskonale wiemy. Trudno powiedzieć czego spodziewać się po obu drużynach w sobotę. Wisła już chyba przetrzeźwiała po zdobyciu Pucharu i ma świadomość, że na pomyłki nie ma już miejsca. Lechia w sobotę może przystępować do meczu już jako ekstraklasowicz - też nie wiadomo jak to wpłynie na jej motywację. Chyba, że Urfer obiecał specjalne premie za pokonanie Wisły, bo słychać takie głosy. Wisła na pewno bez Carbo i być może również bez Baeny, za to z Igorem Sapałą, który będzie już chyba gotowy do gry po wykonaniu nowego tatuażu, zapowiedzianego w pucharowych kulisach. Biorąc pod uwagę to wszystko - moim zdaniem Wisła tego meczu nie wygra. Obstawiam remis po golu Wisły w końcówce. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#22
|
|
Obstawiam że w piątkowym meczu Tychy urwą jakieś punkty Gieksie i Lechia przyjedzie już na wakacje, co nie zmienia faktu że się przed nami nie położą.
Dla nas tak czy siak mecz w sobotę oznacza duża presję. Jak bardzo dużą to wolę sobie nie wyobrażać. 3 punkty potrzebujemy jak tlenu by w Katowicach nie być już pod absolutna ściana. Za Carbo Sapała to jedyny rozsądny wybór, choć możliwe że oldboy Basha wskoczy na ławkę. @sandomingo nigdy Wisła w swojej 118 letniej historii nie była niżej niż 5 miejsce grając na drugim poziomie rozgrywkowym, więc 7 i niżej to byłaby największa kompromitacja. Sądzę że jednak do niej nie dojdzie, ale 3 punkty z Lechią są po prostu koniecznością. Przy remisie będziemy po tej kolejce poza strefą barażową, choć wciaz z szansami na baraże.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.05.2024 o godz. 08:23.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#23
|
|
@Karherop - zgodzimy się chyba, że brak 3 punktów w sobotę będzie oznaczał, że prawdopodobieństwo największej sportowej kompromitacji w 118 letniej historii Wisły wzrośnie do jakichś 80-90%.
Bo nie wierzę w zwycięstwo w Katowicach, ciężko mi sobie to wyobrazić. Choć ten rywal wybitnie nam leży - ale jednak my lubimy przerywać różne serie, głównie na swoją niekorzyść ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#24
|
|
Trzeba wygrać z Lechią i GKSem, żeby zresetować sobie licznik serii w meczu z Termalicą ^^
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#25
|
|
No niestety ale brak 3 punktów z Lechią może nas wyrzucić za burtę. Tylko zwyciestwo - presja w jak w PP - znaczy wygramy
![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#26
|
|
W Pucharze to właśnie presji nie było. Widzew, Piast, Pogoń - zawsze Wisła była underdogiem
![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#27
|
Hej kopacze i trener - spinać dupska i wygrać!
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 09.05.2024 o godz. 11:06.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#28
|
|
Tutaj na stronie kickera fajna opcja na symulacje wyników
https://www.kicker.de/1-liga-polen/tabellenrechner Zakładając, że rywale nie pogubią punktów z dołem tabeli, to porażka z Lechią czy z GKS może mieć katastrofalne skutki ![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#29
|
|
Wychodzi mi 7 miejsce ale na pocieszenie powiem,że jakoś specjalnie skuteczny w typowaniu nie jestem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#30
|
|
remis z gdańskiem i przegrana z Katowicami już praktycznie zabija nam szanse na cokolwiek, rywale musieliby potracić punkty w absurdalny wręcz sposób, także w sobote gramy o życie, 6 pkt to jest absolutnie niezbędne minimum, żeby we w miare realnym scenariuszu myśleć o barażach
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|