![]() |
32. kolejka, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, 11 maja 2024, 17:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/QYbzT0D/le1.png Aktualna tabela* https://i.ibb.co/cCh3qvb/le2.png :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze??
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego. Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji. |
Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze??
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego. Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji. |
Ostatnio bez Carbo była bieda w ataku.
A dla naszej sytuacji (pozostania w top6) równie ważne mecze: Odra - Wisła Płock 12 maja 15:00 Motor - Znicz 10 maja 18:00 Polonia - Górnik Ł. 12 maja 18:00 |
Gramy swoje!!!
|
Cytat:
|
Zobaczymy czy oddalająca się premia za puchar wpłynie na poprawę skuteczności.
|
Lechia będzie chciała przypieczętować awans. Może nawet Pan Urfer coś obiecał sypnąć piłkarzom za dobrą postawę tego dnia. Takie upokorzenie Królewskiego który nim wzgardził, świętować awans u niego na boisku i jednocześnie wypchać jego klub poza baraże. Niepowtarzalna okazja, żeby pokazać czyje jest na wierzchu, myślę, że motywacja u Lechitów będzie spora przy jednoczesnym braku ciśnienia bo awans tak czy srak już maja, kwestia kropki nad i.
A u nas przewiduje klasyczną nerwówkę, sraka zacznie się kumulować z każdą minutą bez strzelonej bramki kiedy piłkarze sobie uświadomią, że wylatują poza 6 i najprawdopodobniej nie ogarną nawet baraży o których każdy myślał, że na 100pro w nich wystąpią. Mój typ to 1:3 dla Lechii. |
1:1,2:2 ogólnie na remis.Z Lechią ostatnio przeważnie podział punktów obojętnie która z drużyn była faworytem.
|
Mega ważny mecz. Nie chcę być złym prorokiem, ale ewentualna przegrana to może być cios, po którym ta drużyna się już nie podniesie. W perspektywie mecz z GKSem, który przy sprzyjających wynikach Arki, może powalczyć jeszcze o awans bezpośredni i wyjdzie na nas z pianą na gębie.
My musimy, Lechia przyjeżdża zagrać sobie lajtowe, wakacyjne spotkanie. Nikomu nie trzeba mówić komu będzie się w takiej sytuacji łatwiej grało. Stawiam na 2-1, oby kibice nam to dowieźli. |
Gramy o 3 punkty po wpadce w Sosnowcu. Nie ma to tamto. Gramy i wygramy :)
|
Normalnie można by myśleć, że Lechia mecz może odpuścić skoro już ma awans - chociaż my chyba wolimy jak nam nikt nie odpuszcza... bo wtedy to przegrywamy. Ale myślę, że Lechia jest na takim etapie, w takim ogniu, że oni bedą chcieli wygrywać wszystko do końca. Tym bardziej w takim starciu z Wisłą, która jest uważana za klub ponad tę ligę (mimo wyników)
|
Lechia ma za tydzień derby z Arką.
Więc pytanie na co będzie bardziej spięta. Z drugiej strony patrząc na mecze w pucharach to z lepszymi drużynami gra nam się łatwiej. |
Cytat:
Tym bardziej irytuje nanszalancja jak Colleya z Resovią czy Sobczaka z Sosnowcem. Naprawdę nie mają podstaw żeby się popisywać. Myślę że z Lechią wygrają, jedyne pytanie to jak zagra Sapała na środku w defensywie. Z przodu jest szansa że lepiej niż Carbo. |
Cytat:
|
Nie mają awansu. Jest możliwa sytuacja że oni Gdynia i Katowice będą miały 62 punkty. Wtedy z 3 drużyn jest robiona tzw. mała tabela i wchodzi Gdynia i Katowice a oni 3 miejsce i baraże.
|
Wisła wygra 2-0, ciekawe tylko, jak wyjdą obie drużyny. Lechia się nie cofnie, Wisła tym bardziej, zapowiada się dobry mecz.
|
Cytat:
|
O dziwo możemy zagrać lepszy mecz niż z Sosnowcem, no bo gramy z de facto extraklasowiczem ;) A na nich mamy patent.
Jak nie wygramy, to szanse na baraże oceniam na jakieś 20%. |
Zapłacili im zaległe wypłaty, więc zgodnie z logiką polskiej piłki im gorzej tym lepiej, im lepiej tym gorzej - gładkie zwycięstwo Wisły. Pierwsze z serii pięciu pod rząd :D
|
Żarty się skończyły. Wisła stoi jedną nogą nad przepaścią, bo brak awansu do baraży będzie całkowitą kompromitacją sportową, chyba jedną z największych w historii. A jeżeli w piątek Tychy wygrają z Katowicami to druga noga będzie już na skórce od banana.
Przy takim scenariuszu brak zwycięstwa w sobotę będzie oznaczał konieczność wygrania 2 ostatnich meczów, w szczególności w Katowicach. A jak gra nasza drużyna pod presją to doskonale wiemy. Trudno powiedzieć czego spodziewać się po obu drużynach w sobotę. Wisła już chyba przetrzeźwiała po zdobyciu Pucharu i ma świadomość, że na pomyłki nie ma już miejsca. Lechia w sobotę może przystępować do meczu już jako ekstraklasowicz - też nie wiadomo jak to wpłynie na jej motywację. Chyba, że Urfer obiecał specjalne premie za pokonanie Wisły, bo słychać takie głosy. Wisła na pewno bez Carbo i być może również bez Baeny, za to z Igorem Sapałą, który będzie już chyba gotowy do gry po wykonaniu nowego tatuażu, zapowiedzianego w pucharowych kulisach. Biorąc pod uwagę to wszystko - moim zdaniem Wisła tego meczu nie wygra. Obstawiam remis po golu Wisły w końcówce. |
Obstawiam że w piątkowym meczu Tychy urwą jakieś punkty Gieksie i Lechia przyjedzie już na wakacje, co nie zmienia faktu że się przed nami nie położą.
Dla nas tak czy siak mecz w sobotę oznacza duża presję. Jak bardzo dużą to wolę sobie nie wyobrażać. 3 punkty potrzebujemy jak tlenu by w Katowicach nie być już pod absolutna ściana. Za Carbo Sapała to jedyny rozsądny wybór, choć możliwe że oldboy Basha wskoczy na ławkę. @sandomingo nigdy Wisła w swojej 118 letniej historii nie była niżej niż 5 miejsce grając na drugim poziomie rozgrywkowym, więc 7 i niżej to byłaby największa kompromitacja. Sądzę że jednak do niej nie dojdzie, ale 3 punkty z Lechią są po prostu koniecznością. Przy remisie będziemy po tej kolejce poza strefą barażową, choć wciaz z szansami na baraże. |
@Karherop - zgodzimy się chyba, że brak 3 punktów w sobotę będzie oznaczał, że prawdopodobieństwo największej sportowej kompromitacji w 118 letniej historii Wisły wzrośnie do jakichś 80-90%.
Bo nie wierzę w zwycięstwo w Katowicach, ciężko mi sobie to wyobrazić. Choć ten rywal wybitnie nam leży - ale jednak my lubimy przerywać różne serie, głównie na swoją niekorzyść |
Trzeba wygrać z Lechią i GKSem, żeby zresetować sobie licznik serii w meczu z Termalicą ^^
|
No niestety ale brak 3 punktów z Lechią może nas wyrzucić za burtę. Tylko zwyciestwo - presja w jak w PP - znaczy wygramy :)
|
W Pucharze to właśnie presji nie było. Widzew, Piast, Pogoń - zawsze Wisła była underdogiem
|
Cytat:
Hej kopacze i trener - spinać dupska i wygrać! |
Tutaj na stronie kickera fajna opcja na symulacje wyników
https://www.kicker.de/1-liga-polen/tabellenrechner Zakładając, że rywale nie pogubią punktów z dołem tabeli, to porażka z Lechią czy z GKS może mieć katastrofalne skutki |
Wychodzi mi 7 miejsce ale na pocieszenie powiem,że jakoś specjalnie skuteczny w typowaniu nie jestem.
|
remis z gdańskiem i przegrana z Katowicami już praktycznie zabija nam szanse na cokolwiek, rywale musieliby potracić punkty w absurdalny wręcz sposób, także w sobote gramy o życie, 6 pkt to jest absolutnie niezbędne minimum, żeby we w miare realnym scenariuszu myśleć o barażach
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl