Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   32. kolejka, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, 11 maja 2024, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11003)

Arkadiusz.Czerepach 08.05.2024 11:18

32. kolejka, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, 11 maja 2024, 17:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/QYbzT0D/le1.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/cCh3qvb/le2.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

fansorina 08.05.2024 11:46

Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze??
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego.

Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji.

fansorina 08.05.2024 11:47

Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze??
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego.

Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji.

pepe72 08.05.2024 11:57

Ostatnio bez Carbo była bieda w ataku.

A dla naszej sytuacji (pozostania w top6) równie ważne mecze:
Odra - Wisła Płock 12 maja 15:00
Motor - Znicz 10 maja 18:00
Polonia - Górnik Ł. 12 maja 18:00

El'kabat 08.05.2024 13:30

Gramy swoje!!!

skeba 08.05.2024 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1622775)
Gramy swoje!!!

Może lepiej nie?

Drozd 08.05.2024 13:45

Zobaczymy czy oddalająca się premia za puchar wpłynie na poprawę skuteczności.

Stelio 08.05.2024 13:49

Lechia będzie chciała przypieczętować awans. Może nawet Pan Urfer coś obiecał sypnąć piłkarzom za dobrą postawę tego dnia. Takie upokorzenie Królewskiego który nim wzgardził, świętować awans u niego na boisku i jednocześnie wypchać jego klub poza baraże. Niepowtarzalna okazja, żeby pokazać czyje jest na wierzchu, myślę, że motywacja u Lechitów będzie spora przy jednoczesnym braku ciśnienia bo awans tak czy srak już maja, kwestia kropki nad i.

A u nas przewiduje klasyczną nerwówkę, sraka zacznie się kumulować z każdą minutą bez strzelonej bramki kiedy piłkarze sobie uświadomią, że wylatują poza 6 i najprawdopodobniej nie ogarną nawet baraży o których każdy myślał, że na 100pro w nich wystąpią.

Mój typ to 1:3 dla Lechii.

krysztal 08.05.2024 13:54

1:1,2:2 ogólnie na remis.Z Lechią ostatnio przeważnie podział punktów obojętnie która z drużyn była faworytem.

Patryko 08.05.2024 14:48

Mega ważny mecz. Nie chcę być złym prorokiem, ale ewentualna przegrana to może być cios, po którym ta drużyna się już nie podniesie. W perspektywie mecz z GKSem, który przy sprzyjających wynikach Arki, może powalczyć jeszcze o awans bezpośredni i wyjdzie na nas z pianą na gębie.

My musimy, Lechia przyjeżdża zagrać sobie lajtowe, wakacyjne spotkanie. Nikomu nie trzeba mówić komu będzie się w takiej sytuacji łatwiej grało.

Stawiam na 2-1, oby kibice nam to dowieźli.

Ogryzek 08.05.2024 15:28

Gramy o 3 punkty po wpadce w Sosnowcu. Nie ma to tamto. Gramy i wygramy :)

Jaroo1 08.05.2024 15:37

Normalnie można by myśleć, że Lechia mecz może odpuścić skoro już ma awans - chociaż my chyba wolimy jak nam nikt nie odpuszcza... bo wtedy to przegrywamy. Ale myślę, że Lechia jest na takim etapie, w takim ogniu, że oni bedą chcieli wygrywać wszystko do końca. Tym bardziej w takim starciu z Wisłą, która jest uważana za klub ponad tę ligę (mimo wyników)

pepe72 08.05.2024 16:01

Lechia ma za tydzień derby z Arką.
Więc pytanie na co będzie bardziej spięta.

Z drugiej strony patrząc na mecze w pucharach to z lepszymi drużynami gra nam się łatwiej.

wolfy 08.05.2024 16:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1622777)
Zobaczymy czy oddalająca się premia za puchar wpłynie na poprawę skuteczności.

Oni tego nie robią celowo. Po prostu to jest poziom niżej finansowo i pod względem umiejętności niż Fernandez, Mula, Igbekeme czy zdrowy Junca. Za Rude tworzymy od dłuższego czasu masę sytuacji które potem koncertowo psujemy. Jedyny nasz piłkarz który jest skuteczny na przyzwoitym poziomie to Rodado.

Tym bardziej irytuje nanszalancja jak Colleya z Resovią czy Sobczaka z Sosnowcem. Naprawdę nie mają podstaw żeby się popisywać.


Myślę że z Lechią wygrają, jedyne pytanie to jak zagra Sapała na środku w defensywie. Z przodu jest szansa że lepiej niż Carbo.

TommyTSW 08.05.2024 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1622778)
Lechia będzie chciała przypieczętować awans.

A oni nie mają już awansu?Mają 9pkt przewagi nad 3 Gks'em z którym wygrali 5-1 i przegrali 1-0.Gks zresztą gra w Tychach dzień wcześniej.

Armin 08.05.2024 17:30

Nie mają awansu. Jest możliwa sytuacja że oni Gdynia i Katowice będą miały 62 punkty. Wtedy z 3 drużyn jest robiona tzw. mała tabela i wchodzi Gdynia i Katowice a oni 3 miejsce i baraże.

viktor56 08.05.2024 18:00

Wisła wygra 2-0, ciekawe tylko, jak wyjdą obie drużyny. Lechia się nie cofnie, Wisła tym bardziej, zapowiada się dobry mecz.

krysztal 08.05.2024 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Armin (Post 1622808)
Nie mają awansu. Jest możliwa sytuacja że oni Gdynia i Katowice będą miały 62 punkty. Wtedy z 3 drużyn jest robiona tzw. mała tabela i wchodzi Gdynia i Katowice a oni 3 miejsce i baraże.

W dniu meczu z nami mogą już grać jako ekstraklasowicz.GKS-y grają ze sobą w piątek.Scenariusz pesymistyczny ale bardzo realny to wygrana Tychów,nasz remis z Lechią i wskoczenie do top 6 Motorynki albo Łęcznej naszym kosztem.

Elendil 08.05.2024 23:08

O dziwo możemy zagrać lepszy mecz niż z Sosnowcem, no bo gramy z de facto extraklasowiczem ;) A na nich mamy patent.

Jak nie wygramy, to szanse na baraże oceniam na jakieś 20%.

Martinho 08.05.2024 23:40

Zapłacili im zaległe wypłaty, więc zgodnie z logiką polskiej piłki im gorzej tym lepiej, im lepiej tym gorzej - gładkie zwycięstwo Wisły. Pierwsze z serii pięciu pod rząd :D

sandomingo 09.05.2024 08:07

Żarty się skończyły. Wisła stoi jedną nogą nad przepaścią, bo brak awansu do baraży będzie całkowitą kompromitacją sportową, chyba jedną z największych w historii. A jeżeli w piątek Tychy wygrają z Katowicami to druga noga będzie już na skórce od banana.
Przy takim scenariuszu brak zwycięstwa w sobotę będzie oznaczał konieczność wygrania 2 ostatnich meczów, w szczególności w Katowicach. A jak gra nasza drużyna pod presją to doskonale wiemy.

Trudno powiedzieć czego spodziewać się po obu drużynach w sobotę. Wisła już chyba przetrzeźwiała po zdobyciu Pucharu i ma świadomość, że na pomyłki nie ma już miejsca.
Lechia w sobotę może przystępować do meczu już jako ekstraklasowicz - też nie wiadomo jak to wpłynie na jej motywację. Chyba, że Urfer obiecał specjalne premie za pokonanie Wisły, bo słychać takie głosy.

Wisła na pewno bez Carbo i być może również bez Baeny, za to z Igorem Sapałą, który będzie już chyba gotowy do gry po wykonaniu nowego tatuażu, zapowiedzianego w pucharowych kulisach.

Biorąc pod uwagę to wszystko - moim zdaniem Wisła tego meczu nie wygra.
Obstawiam remis po golu Wisły w końcówce.

Karherop 09.05.2024 08:20

Obstawiam że w piątkowym meczu Tychy urwą jakieś punkty Gieksie i Lechia przyjedzie już na wakacje, co nie zmienia faktu że się przed nami nie położą.

Dla nas tak czy siak mecz w sobotę oznacza duża presję. Jak bardzo dużą to wolę sobie nie wyobrażać. 3 punkty potrzebujemy jak tlenu by w Katowicach nie być już pod absolutna ściana.

Za Carbo Sapała to jedyny rozsądny wybór, choć możliwe że oldboy Basha wskoczy na ławkę.

@sandomingo nigdy Wisła w swojej 118 letniej historii nie była niżej niż 5 miejsce grając na drugim poziomie rozgrywkowym, więc 7 i niżej to byłaby największa kompromitacja. Sądzę że jednak do niej nie dojdzie, ale 3 punkty z Lechią są po prostu koniecznością. Przy remisie będziemy po tej kolejce poza strefą barażową, choć wciaz z szansami na baraże.

sandomingo 09.05.2024 08:33

@Karherop - zgodzimy się chyba, że brak 3 punktów w sobotę będzie oznaczał, że prawdopodobieństwo największej sportowej kompromitacji w 118 letniej historii Wisły wzrośnie do jakichś 80-90%.
Bo nie wierzę w zwycięstwo w Katowicach, ciężko mi sobie to wyobrazić. Choć ten rywal wybitnie nam leży - ale jednak my lubimy przerywać różne serie, głównie na swoją niekorzyść

Patryko 09.05.2024 08:38

Trzeba wygrać z Lechią i GKSem, żeby zresetować sobie licznik serii w meczu z Termalicą ^^

Ogryzek 09.05.2024 09:00

No niestety ale brak 3 punktów z Lechią może nas wyrzucić za burtę. Tylko zwyciestwo - presja w jak w PP - znaczy wygramy :)

sandomingo 09.05.2024 09:14

W Pucharze to właśnie presji nie było. Widzew, Piast, Pogoń - zawsze Wisła była underdogiem

doktor granat 09.05.2024 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1622770)
Ostatnio bez Carbo była bieda w ataku.

A dla naszej sytuacji (pozostania w top6) równie ważne mecze:
Odra - Wisła Płock 12 maja 15:00
Motor - Znicz 10 maja 18:00
Polonia - Górnik Ł. 12 maja 18:00

Jak nie wygramy to może się zrobić bardzo niemiło - Motor wygra z bezpiecznym Zniczem i spadamy na 7 miejsce.
Hej kopacze i trener - spinać dupska i wygrać!

luke1906 09.05.2024 09:58

Tutaj na stronie kickera fajna opcja na symulacje wyników
https://www.kicker.de/1-liga-polen/tabellenrechner

Zakładając, że rywale nie pogubią punktów z dołem tabeli, to porażka z Lechią czy z GKS może mieć katastrofalne skutki

krysztal 09.05.2024 11:21

Wychodzi mi 7 miejsce ale na pocieszenie powiem,że jakoś specjalnie skuteczny w typowaniu nie jestem.

Stelio 09.05.2024 11:27

remis z gdańskiem i przegrana z Katowicami już praktycznie zabija nam szanse na cokolwiek, rywale musieliby potracić punkty w absurdalny wręcz sposób, także w sobote gramy o życie, 6 pkt to jest absolutnie niezbędne minimum, żeby we w miare realnym scenariuszu myśleć o barażach


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl