The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
royalmichael
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 12.03.2023, 15:18
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Różnica między graczami z Hiszpanii i naszymi jest taka, że tamci mają w pakiecie wyszkolenie techniczne (w większości przypadków), na którym można budować taktykę. Paralityk bez techniki nie zrealizuje założeń taktycznych, bo najzwyczajniej w świecie nie będzie stanie piłki przyjąć czy celnie podać.

chodzi o polskie, młode talenty, to wydaje mi się, że Królewski jest z nich wyleczony
W takim razie nasuwa się pytanie, czy jest sens ładować dużą kasę w AP? Inne kluby potrafią wyszkolić młodych i sprzedać za grubą kasę, my nie. Coś tam chyba nie działa tak jak powinno? Wiemy że człowiek który zarządza AP jest kolegą Kuby, a czy ma odpowiednie kompetencje?
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 12.03.2023 o godz. 15:40.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 12.03.2023, 15:58
Akademia, o ile jest budowana przez ludzi, którzy się na tym znają, to inwestycja na wiele lat. Moim zdaniem jest to niezbędny element dla klubu, który chce być samowystarczalny finansowo.

Problem jest taki, że piłkarzy o odpowiedniej jakości potrzebujemy tu i teraz, a nie za pięć lat. Dlatego też trzeba prowadzić mądrą politykę transferową, a przy okazji inwestować w rozwój akademii, o ile oczywiście są na to pieniądze. Przykład Lecha pokazuje, że można zrobić na tym bardzo dobry interes, ale potrzeba cierpliwości.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 12.03.2023, 16:03
U nas dotąd nic nie działało tak jak powinno nie tylko akademia.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 12.03.2023, 16:14
Drozd napisał(a):Wyświetl post
U nas dotąd nic nie działało tak jak powinno nie tylko akademia.
I coś się poprawiło, jak zmniejszyła się rodzina... Osobiście nie mam nic przeciwko rodzinie, czy zatrudnianiu znajomych o ile ludzie mają odpowiednie kompetencje. Ciekawe jak jest z Krzysztofem Kołaczykiem?
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 12.03.2023 o godz. 16:17.
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 12.03.2023, 16:14
Double post. Del
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 12.03.2023, 16:17
Patryko napisał(a):Wyświetl post

Jeśli chodzi o polskie, młode talenty, to wydaje mi się, że Królewski jest z nich wyleczony
Różnica w umiejętnościach takiego Hiszpana, który nie mieści się w składzie 2 ligi hiszpańskiej, a przeciętnego naszego „talentu” to jest absolutny kosmos. Chyba nikt już w Wiśle nie będzie się czarował, że warto cokolwiek inwestować w tych naszych rodzimych inwalidów.

Powinnismy budować drużynę na modelu: 5-6 zawodników z Hiszpanii (w wieku nie więcej niż 26-28 lat, żeby nie przyjeżdżali tu kupony odcinać) oraz 5-6 ogranych zawodników z Polski. A z tymi młodymi talentami to dać sobie spokój bo szanse ze któryś z nich kiedykolwiek prosto kopnie piłkę są znikome.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 12.03.2023, 16:29
Warto inwestować w młodzież, o ile jest ona odpowiednio selekcjonowana i prowadzona. Lech zarobił w ostatnich latach dziesiątki milionów PLN na transferach swoich wychowanków, a przecież Poznań to nie jest jakaś oaza młodych talentów piłkarskich.
Różnica polega na tym, że tam program szkolenia młodzieży mają obcykany od A do Z i trwało to kilka(naście) lat, gdzie u nas proces budowy akademii dopiero się zaczął.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 12.03.2023, 16:33
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Różnica w umiejętnościach takiego Hiszpana, który nie mieści się w składzie 2 ligi hiszpańskiej, a przeciętnego naszego „talentu” to jest absolutny kosmos. Chyba nikt już w Wiśle nie będzie się czarował, że warto cokolwiek inwestować w tych naszych rodzimych inwalidów.
Warto szkolić, jeśli szkoli się jak Lech (wymaga odpowiedni ludzi i pieniędzy). Warto sprowadzać, jeśli jest się dla młodych 1, 2, 3 opcją, a nie 30. W innym przypadku szkoda czasu.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 12.03.2023, 16:36
Lech inwestował milion rocznie w akademię, a dopiero po jakichś 10 latach miał wyniki.
Więc można na tym zarobić ale trzeba długo czekać.
Z tym, że nie bardzo jest inna droga.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 12.03.2023, 16:54
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Warto inwestować w młodzież, o ile jest ona odpowiednio selekcjonowana i prowadzona. Lech zarobił w ostatnich latach dziesiątki milionów PLN na transferach swoich wychowanków, a przecież Poznań to nie jest jakaś oaza młodych talentów piłkarskich.
Różnica polega na tym, że tam program szkolenia młodzieży mają obcykany od A do Z i trwało to kilka(naście) lat, gdzie u nas proces budowy akademii dopiero się zaczął.
Pamiętaj że u nas od lat 90 funkcjonowała i dalej funkcjonuje tzw "szkółka piłkarska" której najbardziej znanym przedstawicielem jest rekordzista pod względem występów w Ekstraklasie. Było tez kilku innych, ale era Cupiała zamknęła drogę młodym do pierwszej drużyny z wiadomych powodów. Później zaczęła się degrengolada i tyle. Dlatego nie ma co się stawiać w roli amatora tylko wymagać i dawać zdrowy przykład. Starzyński dwa lata temu grał lepiej niż teraz gdyby nie trafił na bandę dyletantów to coś by mogło z niego być. Wiec problem nie jest w szkoleniu tylko w umiejętnym wprowadzaniu do dorosłej piłki. U nas zawsze był z tym problem...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 12.03.2023, 17:06
No ale czy ktoś Starzyńskiemu nagle zabronił dobrze grać? Pragnę przypomnieć wywiad z nim (nie pamiętam gdzie, ale chyba któraś krakowska gazeta), gdzie mówił, że no troszeczkę mu uderzyła sodówka do głowy po paru dobrych występach w pierwszym składzie.
Z takim podejściem największe talenty przepadną, niezależnie od tego przez kogo będą prowadzone. Talent musi być poparty ciężka pracą, a nie myśleniem o gruszkach na wierzbie i sodówką.
Szczyt formy miał za psychola, może w takim razie potrzebuje dostać mocniej w palnik na treningu, żeby pokazać pełnię swoich możliwości?

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 12.03.2023, 17:32
Na marginesie dyskusji o talentach wracajac do meczu, byłem BARDZO zdziwiony , jak gościu dostał pod koniec meczu drugą żółtą kartke za odkopniecie piłki, co wczesniej sie nie widziało. Dość sporo ogladam meczy z innych lig i zauważyłem dzisiaj już chyba 3 podobne sytuacje (w tym jedna jako druga żółta i w konsekwencji czerwona).
Chyba FIFA/UEFA wydała odpowiednią dyrektywę w świetle tego, że coraz więcej głosów domaga się zastosowania czasu czystej gry (cos koło 35 minut) ze względu na celebrowanie wprowadzania piłki do gry lub blokowania tegoż przez przeciwnika i ciągnące sie po kilka minut interwencje lekarskie szczególnie dziwne, że u drużyny której bardziej zależy na utrzymaniku aktualnego wyniku.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 12.03.2023, 17:39
Bardzo dobrze, że jełop z GKSu dostał żółtą kartkę za to zachowanie. Chamskie zachowanie trzeba tępić, może to będzie nauczka dla innych, żeby tego typu akcji nie odstawiać.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 12.03.2023, 18:30
W ogóle wczoraj sędzia Kochanek generalnie na plus. Za faul na Luisie też z tego, co kojarzę, gościa utemperował kartką, Luis wczoraj nie był jakoś poniewierany masakrycznie.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 12.03.2023, 18:38
No ale karnego bez VARu by nie podyktował, ba nawet srednio miał ochotę to sprawdzać (widać, że był prawie przekonany, że nic tam nie było) , dopiero wóz go naprowadził. Ale faktycznie fajnie ogarniał ducha gry. Z wyczuciem.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member
 
Od: 09.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 12.03.2023, 18:57
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Nie gniewałbym się na naszą wieczną młodzież. Są to piłkarze, którzy zmarnowali sobie 2-3 lata kariery, a właściwie całą karierę bo przyszli do Wisły. Nic od nikogo tutaj się nie nauczyli, nie widzieli profesjonalizmu, nie ma kto ich szkolić. W efekcie ze zdolnych juniorów czy zdolnych 19-20 latków stojąc w miejscy 2-3 sezony stali nie 20-23 letnim próchnem, które się nie rozwinęło i straciło status młodych zdolnych i po tych latach weszło prosto w status polskiego drewna.

Oni dopiero teraz widzą co to jest piłka nożna, jak można grać, cieszyć się wynikami i wierzyć w siebie. Ale i tak wątpię żeby przy Kmiecikach itp jakaś młodzież się tutaj rozwinęła....
Amen

Ale tak długo jak ci specjaliści a’la Pat i Mat bedą odpowiedzialni za szkolenie, tak długo każdy młodzieżowiec który do nas trafi zmarnuje sobie karierę i szkoda kasy na akademie.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 12.03.2023, 19:33
Patryko napisał(a):Wyświetl post
No ale czy ktoś Starzyńskiemu nagle zabronił dobrze grać? Pragnę przypomnieć wywiad z nim (nie pamiętam gdzie, ale chyba któraś krakowska gazeta), gdzie mówił, że no troszeczkę mu uderzyła sodówka do głowy po paru dobrych występach w pierwszym składzie.
Z takim podejściem największe talenty przepadną, niezależnie od tego przez kogo będą prowadzone. Talent musi być poparty ciężka pracą, a nie myśleniem o gruszkach na wierzbie i sodówką.
Szczyt formy miał za psychola, może w takim razie potrzebuje dostać mocniej w palnik na treningu, żeby pokazać pełnię swoich możliwości?
Nie może tylko na pewno i nie tylko on. Kto wszystkim naszym zabronił dobrze grać? Albo inaczej, kto wszystkim naszym pozwolił grać chujowo, na tyle że stoczyliśmy się na 10 miejsce w pierwszej lidze. Jeżeli wszyscy wkoło walą w ch... to młody będzie się wyłamywał? Problem taki, że stary przez rok opieprzania niewiele traci, a młody traci wszystko.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 12.03.2023, 19:47
A ja bym spróbował jeszcze raz "wrzucić" Starzyńskiego do tej drużyny. Takiej jak wczoraj, grającej do przodu, z polotem. Może się dostosuje. Szkoda go skreślać, bo widać że coś tam w nim było.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 12.03.2023, 19:56
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Wolfy: Jak zwykle lubisz przesadzać, jeszcze nie widziałem tak dobrego strzału Muli, jak ten Młyńskiego przeciwko Arce.

Co nie zmienia faktu, że Mula tworzy zagrożenie pod bramką regularnie, a Młyński od wielkiego dzwona. I tu właśnie o tą regularność i bycie pod grą chodzi.

Z resztą Mula jest bardzo dobry na 1 ligę, ale moim zdaniem to jest taki jeździec bez głowy, jeśli awansujemy to nie sądzę, aby poradził sobie w ESA. Ale tym będziemy się martwić później.
Widzę że trochę się uczepiliscie Muli, ale jego łatwość w wygrywaniu pojedynków, bardzo celne wrzutki, dobra technika użytkowa i sporą inteligencja boiskowa już dała mu 2 asysty i jedno kluczowe dogranie. Jak na 2.5 meczu to chyba nie najgorzej?

Gość nie grał w piłkę przez 8 miesięcy, miał kontuzje w trakcie obozu, a ludzie chca żeby z miejsca podejmował wyłącznie dobre decyzje.. dla mnie to kawał zawodnika i nie na darmo taki np Fernandez jest zachwycony jego gra. On będzie robił różnice również w esa.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 12.03.2023, 20:02
Wiadomo, po takim wejściu jak wczoraj to Młyński powinien wylecieć na trybuny. Za niego może i Starzyński. Problem w tym że margines błędu jest żaden i nie ma klimatu na eksperymenty...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 12.03.2023, 22:12
Problem w tym, że mamy jeszcze 11 meczów do wygrania, a 4 kartka dla Fernandeza wisi nad nami jak miecz Damoklesa. Więc trzeba mieć coś jeszcze poza "żelazną 11" bo jednym składem do końca sezonu nie dogramy.
Tak było przed meczem:
https://wislakrakow.com/forum/showpo...4&postcount=18
po meczu z resztą też
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 12.03.2023, 23:24
@pepe72 zrobiono z LF krewkiego zawodnika który zdobywa seryjnie kartki, a może zalozyc jednak że już żadnej nie zdobędzie w tym sezonie?

Garść statystyk:

LF patrząc na całą karierę:
1 bezpośrednia czerwona kartka (w tym sezonie!!)
1 czerwona kartka za 2 żółte
25 żółtych kartek w całej karierze na 208 spotkań/12 000 minut

Daje to średnio żółtą kartkę co 480 min/5.5.spotkania


W jednym sezonie zdobył więcej niż 3 zolte kartki czyli sezon 15/16 aż 8 żółtych kartek. 3 sezony kończył na tylko 3 żółtych kartkach, średnio zdobywał między 2 a 3 zolte kartki w sezonie.

Ale pożyjemy zobaczymy.
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#143
Stary 13.03.2023, 00:27
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Nie gniewałbym się na naszą wieczną młodzież. Są to piłkarze, którzy zmarnowali sobie 2-3 lata kariery, a właściwie całą karierę bo przyszli do Wisły. Nic od nikogo tutaj się nie nauczyli, nie widzieli profesjonalizmu, nie ma kto ich szkolić. W efekcie ze zdolnych juniorów czy zdolnych 19-20 latków stojąc w miejscy 2-3 sezony stali nie 20-23 letnim próchnem, które się nie rozwinęło i straciło status młodych zdolnych i po tych latach weszło prosto w status polskiego drewna.

Oni dopiero teraz widzą co to jest piłka nożna, jak można grać, cieszyć się wynikami i wierzyć w siebie. Ale i tak wątpię żeby przy Kmiecikach itp jakaś młodzież się tutaj rozwinęła....
Odnośnie młodzieży napiszę tylko 3 słowa.
Po pierwsze rezerwy, po drugie rezerwy, po trzecie jeszcze raz rezerwy.

Jedyne co udowodniliśmy, to że CLJotka jako zaplecze dla pierwszej drużyny jest kompletną pomyłką. Różnica między Dudą po jednym sezonie na trzecioligowych boiskach, a resztą miotaną od dwóch-trzech lat pomiędzy CLJotką, a pierwszym zespołem jasno to pokazuje. I też mam wątpliwości kto tam był drewnem, a komu klub zrobił krzywdę pomysłem, że CLJot jest wystarczającym zapleczem do rozwoju.

Zresztą dla klubu też będzie zdrowsze jak taki smark przed wyjściem z wieku juniorskiego nie powącha pierwszej drużyny, a nie że 3 razy prosto kopnie piłkę w ESA i zaczyna się cyrk, na którym docelowo tracą wszyscy.

Tak wiem, że rezerwy zaczynają od samego dołu. Dlatego bardzo liczę, że uda się je reaktywować jeszcze w tym roku i zacząć powoli budować je jako realne zaplecze dla pierwszego zespołu.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 13.03.2023, 00:56
Juz sie zaczyna placz o mlodych Polakow a idz Pan w c**j.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#145
Stary 13.03.2023, 08:25
To nie jest płacz, tylko jakaś wizja na przyszłosć. Przecież najłatwiejszy sposób na zarobienie grubej kasy, to jest wyszkolić jakiegoś dzieciaka, niech mu się trafi nawet przypadkiem kilka dobrych meczów w młodym wieku i już można za 1-3 miliony euro taki nawet niezweryfikowany talent opchnąć.

W Polsce chcąc coś zarabiać na piłce to uważam, że główną drogą jest inwestowanie w młodzież i szkolenie. A nasz klub ma braki nie tylko w szkoleniu, a nawet w posiadaniu rezerw jak zauważył kolega powyżej. Jak chcemy budować klub normalny to nie da się pominąć pewnych etapów. Te rezerwy zbawieniem nie są ale też jest to dobra opcja na podtrzymywanie rytmu meczowego, wprowadzanie piłkarzy po kontuzjach czy własnie ogrywanie młodych itp
I tak samo młodzi Polacy i dobra akademia nas nie zbawią (bo wiadomo, że jak Ajax to my szkolić nie będziemy) ale jest też to potrzebny temat i kolejne potencjalne źródło dochodu i piłkarzy na poziomie.

Bo my co robimy, mamy Kiko teraz, spadł nam jak manna z nieba. Kiko odejdzie i Wisły nie ma... Skończą się pomysły, skończy się zaciąg z Hiszpani i z dnia na dzień zostaniemy w czarnej dupie.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#146
Stary 13.03.2023, 08:54
Karherop napisał(a):Wyświetl post
@pepe72 zrobiono z LF krewkiego zawodnika który zdobywa seryjnie kartki, a może zalozyc jednak że już żadnej nie zdobędzie w tym sezonie?

Garść statystyk:

LF patrząc na całą karierę:
1 bezpośrednia czerwona kartka (w tym sezonie!!)
1 czerwona kartka za 2 żółte
25 żółtych kartek w całej karierze na 208 spotkań/12 000 minut

Daje to średnio żółtą kartkę co 480 min/5.5.spotkania


W jednym sezonie zdobył więcej niż 3 zolte kartki czyli sezon 15/16 aż 8 żółtych kartek. 3 sezony kończył na tylko 3 żółtych kartkach, średnio zdobywał między 2 a 3 zolte kartki w sezonie.

Ale pożyjemy zobaczymy.
Ja się nie obrażę jeśli Luis nie dostanie więcej kartek. Problem w tym, że w tym sezonie było tak:
2 kol. - nie grał
3 kol. - nie grał
6 kol. - żółta
8 kol. - czerwona
9 kol. - pauza
10 kol - pauza
18 kol - żółta (listopad 2022)
19 kol - żółta (luty 2023)
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#147
Stary 13.03.2023, 08:57
Cymes napisał(a):Wyświetl post
Odnośnie młodzieży napiszę tylko 3 słowa.
Po pierwsze rezerwy, po drugie rezerwy, po trzecie jeszcze raz rezerwy.

Jedyne co udowodniliśmy, to że CLJotka jako zaplecze dla pierwszej drużyny jest kompletną pomyłką...
Bzdury piszesz.
Rezerwy, grające na kartofliskach 4/5 ligi nie są lepsze niż CLJ.
Być może inną sprawą jest jakość szkolenia młodych ale wypuszczenie ich na kopaninę jest pomyłką.
Już lepiej wypożyczać.

Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
...
Bo my co robimy, mamy Kiko teraz, spadł nam jak manna z nieba. Kiko odejdzie i Wisły nie ma... Skończą się pomysły, skończy się zaciąg z Hiszpani i z dnia na dzień zostaniemy w czarnej dupie.
Na szczęście Kiko nigdzie się nie spieszy.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 13.03.2023, 09:15
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Juz sie zaczyna placz o mlodych Polakow a idz Pan w c**j.
Niestety. Za dobrze idzie to trzeba zacząć mieszać.

Przyjechał głupi Hiszpan, ściągnął rodaków i tłamsi nasze młode talenty na których moglibyśmy zarobić miliony.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 13.03.2023 o godz. 09:22.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#149
Stary 13.03.2023, 09:21
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Bzdury piszesz.
Rezerwy, grające na kartofliskach 4/5 ligi nie są lepsze niż CLJ.
Być może inną sprawą jest jakość szkolenia młodych ale wypuszczenie ich na kopaninę jest pomyłką.
Już lepiej wypożyczać.
Lepsze w jakim sensie?
Rezerwy nawet w 4 lidze to dobre przetarcie żeby poznać na czym polega futbol seniorski. W Polsce fizyczność jest bardzo istotna i takie przygotowanie jest wskazane. Żeby potem nie zostać takim Piotrusiem Starzyńskim, który odbija się od każdego albo suchoklatesem Młyńskim.
Najzdolniejszych można wypożyczać ale niekażdy od razu sobie poradzi na wypożyczeniu, jest różny czas "dojrzewania" młodych piłkarzy.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#150
Stary 13.03.2023, 09:23
Już mamy młodych zdolnych Hoyo-Kowalskiego i Koncewicza-Żyłkę na wypożyczeniu w Wieczystej.
Nie wąchają murawy.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:48.