
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Banita
Od: 03.2018
Offline |
#91
|
|
Super mecz widać ręke Skowronka. Amatorzy powiedzą że chaos itp. 3 pkt i 3 bramki to nie przypadek. Dodatkowo na 0 z tył. trzeba utrzymać taki poziom i będzie dobrze.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#92
|
|
Zajebisty mecz, zajebiste transfery, zajebista praca trenera= zajebisty wynik!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#93
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#94
|
|
Wyglada to dobrze, a statystki, ktore wrzuciles dobitnie temu zaprzeczaja
15 strzalow Jagi, w tym 9(!!!) z pola karnego to kryminal. ![]()
|
|
|
|
Member
Od: 12.2011
Offline |
#95
|
|
Nie ma to jak oceniać transfery po jednym meczu... Niektórym proponuję kubeł zimnej wody na łeb
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#96
|
Po pięciu minutach widać było że Tuggerman to napastnik, a nie kołek wystawiony z przodu z braku laku. Zachowywał się jak napastnik, wychodził do prostopadłych piłek, nękał obrońców (Arsenicia zagonił z piłką pod linię boczną). Sytuację którą miał 95% piłkarzy tej ligi zakończyłoby na odbiorze do bramkarza, ew strzałemw aut (już cztery w tej kolejce były!). Miał być gotowy na pierwszy mecz - i był. Nie trzeba było aklimatyzacji, trzy dni z drużyną i w pierwszych minutach zamyka wstrzelenie Błaszczykowskiego na długim słupku. Żukow - wygląda jak skrzyżowanie Lloncha z Imazem, nie dziwię się że planuje szybki wyjazd. Zawodnik meczu C+, słusznie. Wybiliśmy Jadze zęby w środku pola i to głównie jego zasługa. Fizycznie inna liga. Hebert - wiadomo, ten sam co w Piaście, oby się zaleczył do następnego meczu. Buksa - wiadomo że to gigantyczny talent, nie od dziś, ale i tak ten strzał był cudowny. Trzeba się cieszyć nim teraz, bo daję mu maks półtora roku w ekstraklasie, jeżeli tylko zdrowie dopisze. Wszysctkim znawcom pitolącym że był chaos polecam obejrzenie meczu na spokojnie. A potem Korona - Cracovia, dla porównania.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.02.2020 o godz. 10:04.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Skąd: R-sko
Offline |
#97
|
|
Ale zobacz ile z tego celnych. Jaga przy takim wyniku jak miała musiała oddawać strzały, ale co z tego jak nie wynikało z nich żadne zagrożenie
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#98
|
|
No celnych tyle, bo nie trafiali, ale to nie od nas przeciez zalezalo. Masz tutaj dwie sytuacje Jagi i dwa niecelne strzaly z pola karnego. Jesli z nich nie wynikalo zadne zagrozenie to ogladamy inne sporty
https://youtu.be/EqQ7lnN-Wtw?t=52 https://youtu.be/EqQ7lnN-Wtw?t=90 ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#99
|
a 9 strzalow z naszego pola to tez jest bardziej ciekawostka statystyczna jak mieli w jednej akcji 3 i wszystkie zablokowane bo pol metra od strzelca byl obronca Co nie znaczy, zebyl to jakis super mecz, jest niezle ale wciaz sporo do poprawy, szczescie tez nam sprzyjalo ![]()
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
|
|
|
|
Junior Member
Od: 04.2013
Offline |
#100
|
Kuba - tu nie chodzi o to, że gość ma charakter i inni nagle przy nim uzyskują +xx% do umiejętności (co za bzdura). Błaszczykowski w grze kombinacyjnej, na jeden kontakt, po prostu przerasta tę ligę o 2 półki. Nie ważne, że nie ma już szybkości. Buksa poza golem zagrał słabo, same straty, nie potrafił utrzymać prostych piłek. To też trzeba odnotować. Gdyby "magik taktyki" wystawiał Bukse w podstawie w tamtym okresie, kiedy nic nie hulało w zespole, to by spalił młodego, nic więcej. Klimala nie wyjechał w wieku 19lat, tylko 21,5. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#101
|
Liczenie że nie będą mieli żadnych - sorry, to dziecinada. Ale u nas zawsze mieli przed sobą min. jednego obrońcę, a z takich pozycji z obstawą to prędzej trafia się na aut niz W bramkę. W ekstraklasie bramki traci się głównie przy zajebistej obcince w obronie, ew. przy fartownym strzale. Ilu masz u nas piłkarzy którzy strzelą 50% takich sytuacji? Flavio, Gutkiers, nie mam innych pomysłów.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.02.2020 o godz. 10:48.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#102
|
|
Przeciez dokladnie taka bramke strzelil wczoraj Buksa
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 09.02.2020 o godz. 10:52.
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#103
|
|
Jestem bardzo zbudowany tym spotkaniem.
Widać było że Skowronek nie rzucał słów na wiatr mówiąc że drużyna wskoczyła na wyższy poziom a nowi zawodnicy od razu dobrze weszli w zespół. Zukov - ogień jak u Lloncha, jak się zgra to i z przodu coś pokaże. Turgeman - dokładnie kogoś takiego potrzebowaliśmy do ataku..tu i na teraz. Ma strzelać, zastawiać się, być szybkim i grać zespołowo. Hebert - profesura w obronie. Ponadto mamy wartościowych zmienników..nawet Janicki tak nie boli, gdy ma przed sobą stabilny środek pola to i jego gra wygląda lepiej. A przecież wielu jeszcze czeka na swoją szansę jak Chuca czy Kuljevic. Nie chcę szukać na siłę mankamentów no jesienna seria ciągle przypomina o tym że najważniejsze są punkty, a nie ładna gra. Z takim trenerem mocno stąpającym po ziemi i z takim świadomym zespolem jestem o to spokojny. Przygotowanie fizyczne klasa. Pressing w 90 minucie mówi swoje. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#104
|
|
I? Buksa to jest ewenement, gigantyczny talent. Jest w tej lidze tylko z uwagi na wiek.
Ile meczy ekstraklasy obejrzałeś w tej kolejce? Ile oglądasz tygodniowo? Polecam obejrzeć ze dwa lidera ekstraklasy i np. Pogoni albo Piasta. Bo jeśli Cię dziwi że Jagiellonia nie strzela z takich pozycji - masz człowieku dużo do nadrobienia jeśli chodzi o tą ligę ![]() Mnie już nie dziwi strzał z 10 metrów w aut - były cztery w tej kolejce.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.02.2020 o godz. 10:57.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#105
|
|
Czyli jednak takie bramki padaja, ale w sumie to nie padaja bo Buksa to ewenement
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#106
|
Jeśli twierdzisz że gole takie jak Buksy to normalka u nas - Kto tu zakrzywia rzeczywistość?![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#107
|
|
Jak przebrnąłem przez te pseudooceny gizmowisła to się poczułem 10 lat starszy niż jestem
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#108
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#109
|
|
Mi się podoba ta nowa Wisła Skowronka. Widać że więcej inspiracji bierze z szybkiej gry Liverpoolu czy Realu Madryd a nie męczących bułe w powolnym ataku pozycyjnym Barcelony czy Manchesteru City.
Mnie się taka gra podoba. Ne posiadanie na siłę piłki i klepanie jej pod swoim polem karnym a szybkie ataki. Duży plus za dobre przygotowanie kondycyjne i za zero z tyłu. Trzeba też dodać ze Jaga miała być bez Imaza i Romanczuka. Z nimi mają skład na puchary. Tym bardziej cieszy zwyciestwo. Teraz pora ograć Zagłębie ![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#110
|
Poza tym oglądałem cały mecz, nie tylko bramki i wiem ile sytuacji zjebali. A gdyby nie głupi karny Szumskiego to mogłoby być 0:0 albo 0:1, po tej bramce Raków siadł, wcześniej Lech walił głową w ścianę mimo optycznej przewagi. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#111
|
|
https://youtu.be/BwxQsB2xC9g?t=88 to jest strzal z dystansu?
Drugi faktycznie byl z dystansu, ale to tylko dzialaloby na niekorzysc Twojej tezy, wszak ciezej trafic z dystansu majac przed soba obronce? ![]()
|
|
|
|
Lokalny Patriota
Od: 05.2005
Offline |
#112
|
|
Masz rację, aczkolwiek już po tym jednym meczu można określić czego spodziewać się i wymagać po nowych piłkarzach. To nie jest to rozczarowanie, które było bardzo wyczuwalne po pierwszej kolejce tego sezonu. Tym razem się wzmocniliśmy, to fakt.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica
Offline |
#113
|
"Bashan nic nie daje w obronie" no nic oprócz bardzo dobrego ustawiania się, czytania gry i kilku przechwytów czy odbiorów co mecz "Basha nic nie daje z przodu" oprócz bardzo soczystego strzału, niezłych przerzutów, podań otwierających drogę do bramki czy kilku asyst drugiego stopnia to faktycznie nic nie daje. Mówimy o gościu który gra na 6, choć to nie jest typową 6 właśnie. No ale jak ty wolisz czlapiacego stilica od Bashy no to faktycznie nie ma o czym rozmawiać. Porownujesz typowa 10 bez żadnych zadań defensywnych do gościa który jest pierwszy do rozgrywania piłki od obrońców i który ma dużo zadań defensywnych. basha to czołowy środkowy pomocnik w naszej lidze moim zdaniem top5, jego problemem jest tylko duża kontuzjogennosc. Pozatym turgeman nie widoczny? Żuków słaby technicznie? Wytrzezwiales?
Ostatnio edytowane przez wiertar : 09.02.2020 o godz. 11:34.
![]()
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#114
|
Akcje Jagi nie miały żadnej dynamiki dzięki dobremu ustawianiu się w obronie. A jakby komuś wyszedł strzał życia? To trudno. Trzy im w meczu nie wyjdą. Jeżeli twierdzisz że nas Jaga miała na widelcu i tylko skuteczności zabrakło to sorry - nie dogadamy się
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.02.2020 o godz. 11:29.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2010
Offline |
#115
|
|
Mecz dość dobry w naszym wykonaniu, wysoki pressing szybko zakładany przy wyprowadzeniu piłki przez graczy Jagi powodował, że musieli oni grać lagę do przodu. Brakuje jeszcze trochę zgrania ale jest to do wypracowania. Z taką grą nie powinniśmy się martwić o utrzymanie
Dobry mecz Zukova, faktycznie zasuwał box to box, nie bał się brać gry na siebie. Olek więcej szans, przedłużenie kontraktu z nami i za rok odchodzi za gruby hajs. Hebert pewny punkt w obronie, dobre przerzuty oby kontuzja była niegroźna. Turgeman pokazał się z dobrej strony, myślę, że im więcej treningów z drużyną to będzie jeszcze lepiej. Vukan dobry mecz, wraca na odpowiednie tory. Jaga miała swoje sytuacje ale tym razem szczęście, którego nie mieliśmy, dopisało nam. Terminarz w nowym roku mamy dobry na starcie(z 4 meczy 3 u siebie i każdy z rywalem z którym możemy śmiało myśleć o wygranej) także warto to wykorzystać i zdobyć przynajmniej 10 punktów i wyjść ze strefy spadkowej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#116
|
|
wieśniak - może napiszę krócej: Ciebie dziwi jak ktoś z takich sytuacji nie strzela, a ja (i komentatorzy, dziennikarze, reszta ligi) jestem w szoku jak strzeli. Jak w ogóle trafi w bramkę (zwykle w szczura w środek) to jestem pozytywnie zaskoczony.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2007
Offline |
#117
|
|
Ty chyba nie widziałes jak kilkukrotnie sie ustawiał w polu karnym, w tym jedna sytuacja gdzie zaslonił Buchalikowi widoczność miast bramke i tylko zrządzeniem losu nie straciliśmy gola.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#118
|
|
Najważniejsze trzy punkty i gra nowych piłkarzy. Mecz na remis. Wiśle bardziej się chciało i popełniła mniej błędów dlatego wygrała. Po zejściu Heberta, wróciło stare i tylko cudem nie straciliśmy kilku bramek...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#119
|
|
Nie, nie widziałem. Kilka razy był chaos i wykopywanie, ale brało w tym udział kilka osób. Wygrywał główki, trzeba to wyjebał w aut - poprawny mecz. Nie odstawał od Klemenza. Jak coś to największego smrodu pod bramką to akurat Sadlok narobił.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#120
|
|
Silva na ławkę się nie załapał ze względów sportowych?
Umówmy się, gość coś potrafi. Jeśli dla seniora brakuje miejsca na ławce to znaczy, że mamy duże możliwości rotacji. Cieszy, że nie irytował Wojtkowski - nieźle rozprowadzał ataki, strzelił bramkę i jeździł na dupie. |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|