Flinston napisał(a):

|
Awantur na stadionach pozbyły się nowoczesne stadiony, inna zupełnie sprawa. To że ekstraklasa ma duże zainteresowanie w Polsce, i dużą oglądalność to nic nowego, nie zmienia to faktu że poziom jest kiepski, i budżety zadłużonych klubów ekstraklasowych też. Dobrzy zawodnicy też się nie garną by przychodzić tu kopać w piłke. Czołowe polskie zespoły co roku kompromitują się coraz bardziej w europejskich pucharach. Można kontynuować i kontynuować...
|
To jakie to duże awantury były tutaj w latach 2005-2010? Nowych stadionów już nie było, a nie przypominam sobie żeby się ktoś gonił po sektorach.
Zgadzam się z wolfym w tej kwestii. Nie poziom sportowy, a coraz większe pieniądze sprawia / mogą sprawić, że temat rac / flag pdw itd zostanie potraktowany poważnie. Nie po to c+ czy TVP ładuje gruba kasę, żeby im później jeden z drugim rozwalal ramówke bo zadymil stadion i 10 minut nie da się grać (ostatnio to tyle nie trwało, ale bywało i tyle).
Z tymi zadłużonym polskim klubami to też mocne naciągane. Na całym świecie większość klubów jest zasłużona, ale dług nie jest wielkim problemem, a niewyplacalnosc. A tej w polskiej lidze od paru lat nie ma. Wisla była blisko, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę.