
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
|
|
Sprawy z Cierzniakiem nie byłoby, gdyby Gaszyński nie ośmieszył się, a Legia po prostu wykorzystała głupotę działaczy Wisły (to działa w dwie strony - Jović, Pietrzak).
To, czy Cierzniak grał na dwa fronty ma małe znaczenie z prostego powodu, bo dla niego to awans sportowy i nikt nie wymagał od niego, aby po pół roku gry zadeklarował, że będzie tu grał do końca kariery. Gdyby mu Gaszyński zaproponował takie warunki jakie dostał w Warszawie lub gdyby Wisła miała plany regularnej gry w europejskich pucharach, to Cierzniak mógłby zostać, a że w Wiśle prezesi oszukują kibiców, to jest jak jest: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...i-europejskiej Cytat:
Potem już poszło jak z płatka. Zamiast załatwić sprawę po cichu i puścić Cierzniaka za 100, 200 tys. zł w styczniu 2016r. i uznać, że na ten moment Legia stoi wyżej w hierarchii (oczywiście za rok, za dwa może to się odwrócić), zaczęła się niepotrzebna afera, która miała za cel zamazać nieudolność Wisły - oczywiście sporo kibiców za tym poszło, bo odezwały się kompleksy do Legii (gdyby była odwrotna sytuacja, ci sami ludzie krytykowaliby Legię, że nie chce puścić piłkarza do Wisły). Niektórzy zaczęli wmawiać, że Cierzniak - najlepszy piłkarz Wisły rundy jesiennej z powodu słabych umiejętności sportowych został przesunięty do rezerw, bo nie miałby szans na grę w rundzie wiosennej. Cyrk na całego. To w takim razie Boguski musiałby biegać po szesnaście godzin na dobę po Błoniach za karę i tak byłoby za mało. Cierzniak zachował się trochę nie fair, ale po bardzo solidnej grze przez ostatnie pół roku mógł spodziewać się awansu sportowego (w przeciwieństwie do Boguskiego) i z tego skorzystał. Dla niego to nie ma znaczenia, czy to jest Legia, Lech, klub zagraniczny, bo w nagrodę za dobrą postawę w Krakowie dostał szansę na grę w lepszym klubie, a że nie jest wychowankiem, grał zaledwie pół roku nikt nie powinien sądzić, że będzie grał za mniejsze pieniądze w słabym zespole, skoro może zaistnieć w silniejszej drużynie. Lewandowski zrobił wiele dobrego dla Dortmundu, ale tego klubu nie było na niego stać, to poszedł za darmo do Bayernu, więc też można byłoby mieć do niego pretensje, że nie przedłużył z Borussią kontraktu, aby Bayern zapłacił za niego 40-50 mln euro. Te sprawy są do siebie bardzo podobne. Tylko Borussia lepiej się zachowała, bo miała świadomość, że nie utrzyma Roberta i nie miała pretensji, że podpisał kontrakt z jednym z dwóch największych rywali. Wychodzące sprawy z Jovaniciem, z Genkowem, z Jovanoviciem (podpisywanie nierealnych kontraktów ze słabymi graczami) i w konsekwencji płacenie milionowych odszkodowań pokazują, że od lat jest problem z nieudolnymi działaczami na Reymonta, więc sprawa z Cierzniakiem jest kolejną, a nie czymś nowym. Tylko tam Legia nie wchodziła w grę, więc sprawy Jovanicia, Genkowa (podpisanie na kilka lat kontraktów z zawodnikami, którzy nie byli sprawdzeni) zostały zamiecione pod dywan bez cienia refleksji - dlaczego doszło do tych sytuacji, a dodatkowo tu jest coś innego - Cierzniak grał dobrze w przeciwieństwie do tych trzech zagranicznych ,,gwiazd".
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 02.03.2016 o godz. 17:00.
|
|
|
|
Member
Od: 07.2006
Offline |
|
|
Jak dla mnie zarząd/trener czy ktokolwiek kto teraz Wisłą dowodzi sam strzelił sobie/klubowi w kolano.
Po pierwsze nie podpisano z nim kontraktu do 31 grudnia 2015 roku i tym samym każdy ogarnięty człowiek w klubie wiedział, że może podpisać z dniem 2 stycznia kontrakt z każdym klubem. Po drugie gdy podpisał kontrakt z Legią to czemu kluby się nie dogadały. Każdy ogarnięty wiedział, że jak go wywalą do rezerw to pójdzie do sądu. A, że zarząd/prawnicy mają stuprocentowe przekonanie, że przegrywamy każdą sprawę w sądzie to po co się do niego pchać... Lepiej mieć 200 tys złotych niż płacić mu pewnie z 30 tys miesięcznie. A teraz ani nie mamy kasy za grajka, a płacić dalej musimy! Po trzecie Pawłowski powtarzał, że jest to pierwszy bramkarz. Potem zesłał go do rezerw za słabą formę. Pawłowski odszedł udzielił wywiadu, że nie mógł skorzystać z Cierzniaka bo... został sprzedany do Legii (a nie, że miał słabą formę!). A teraz nawet go nie chcieli zwolnić tylko urlopować żeby przełożyć sprawę w sądzie... Po czwarte dzień przed procesem zarząd postanawia o przywróceniu Cierzniaka do pierwszego składu czym potwierdza, że sypnęła się cała linia obrony... Po piąte, nawet jak się nie dogadali z Legią to czemu nie zostawić go w pierwszej drużynie i ewentualnie nie wystawiać do 18nastki. Albo wystawiać do pierwszego składu i zobaczyć czy będzie wartością dodana czy będzie leciał w kulki... A po szóste to każdy z nas tutaj i każdy w Polskiej piłce ma świadomość graniczącą z pewnością, że dlatego został zesłany do rezerw bo zarząd zachował się jak małe, rozkapryszone dziecko i chciał mu zrobić "na złość". Decyzja sądu jedynie potwierdza to co wszyscy wiedzą czyli Cierzniak został zesłany do rezerw tylko i wyłącznie dlatego, że podpisał kontrakt z Legią. Za te i inne sprawy sądowe, których konsekwencje nie po raz pierwszy ponosi klub powinny lecieć głowy w zarządzie. Źle podpisywane umowy z zawodnikami/trenerami, brak podpisywania umów ze sponsorami... itp itp |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
|
|
Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
|
|
z tym twoim "drugim" - naprawde nie rozumiesz na cczym ten walek polegal
Ostatnio edytowane przez AntyMod : 02.03.2016 o godz. 20:34.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
|
![]() |
|
|
|
Member
Od: 07.2006
Offline |
|
|
AntyMod... zarząd chciał wyr...ać Cierzniaka, a to Cierzniak wyr...ał zarząd. Jak proponowali to wg mnie albo trzeba było przyjąć darmowe 200tys mając na uwadze, że w tej sytuacji i tak już u nas nie zagra. Albo trzeba było go zostawić w pierwszej 8nastce i nie wystawiać. Albo trzeba było dać mu grać. Ale zarząd jak to zarząd stwierdził, że nie i ch.. i teraz my musimy w biletach spłacać Cierzniaka. Było wiele wyjść aby nie pozwolić komisji orzec tak jak orzekła ale mądrale z zarządu wiedzieli lepiej i teraz trzeba spłacać grajka..
|
|
|
|
Member
Od: 07.2006
Offline |
|
|
Albo trzeba było podpisać kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Też by to zamknęło temat. Błąd osób decyzyjnych.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
|
|
Ten jak i inne tematy na tym forum powinny zmienić nazwę na według B. Cupiała, odzwierciedlałoby to rzeczywistość bo ten klub sam z siebie nie istnieje (brak jakichkolwiek stabilnych struktur). Wisła jest w totalnej rozsypce a zabawa trwa w najlepsze. Sprawy Cierzniaka nie ma co komentować, zarząd vide Cupiał wyszedł na frajerów, zresztą nie pierwszy raz. Kolejnym hitem był zatrudnienie dwóch skrzydłowych, z których jeden grał sporadycznie a właściwie siedział nieustannie na ławce rezerwowej a drugi nie grał od dłuższego czasu w piłkę i w ten sposób ZARZĄD doszedł do wniosku, że jakość gry zespołu zwłaszcza w formacji pomocy podniesie się.
Mam nieodparte wrażenie, że wspierając klub na różnych płaszczyznach dajemy zielone światło, przyzwolenie właścicielowi do wszystkiego nawet skrajnie głupiego. Dla mnie osobiście poziom kompromitacji osiągnął szczyt teraz tylko czekać na Smudę, co czyni cuda, te skądinąd bardzo by się nam teraz przydały. |
|
|
|
Member
Od: 08.2006
Offline |
|
|
Oczywiście można wierzyć, że Cierzniak podpisał kontrakt z Legią w grudniu. Tylko że nie ma na to żadnych dowodów, a śledząc transfer Kuciaka to sprawy potoczyły się błyskawicznie. Poza tym takie podejście to wynajdowanie kolejnych zasłon dymnych dla zarządu i ludzi decyzyjnych w Wiśle. I można by w to nawet uwierzyć, gdyby nie fakt że nie jest to pierwszy wałek przy kontraktach i nie pierwszy raz Wisłą przegrywa sprawę w arbitrażu. Powiedziałbym nawet, że staje się to przykrą normą co pokazuje tylko w jak głębokim kryzysie jest Wisłą i jak bardzo ludzie którzy zasiadają w zarządzie nie wiedzą co robić.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
|
![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2010
Offline |
|
|
Nie wierzę. Legia za pomocą brudnych łap pzpn, po raz kolejny okrada Wisłę, a kibice Wisły mają pretensje do...Wisły. Takich delikwentów można śmiało nazwać stanowskimi.
|
|
|
|
Member
Od: 08.2006
Offline |
|
|
Ja zaś nie wierzę, że ktokolwiek śledząc poczynania naszego zarządu i mając w pamięci sprawy Genkowa i paru innych kopaczy, którzy przewinęli się przez klub, mając na uwadze zaległości wobec piłkarzy obecnej kadry, a w końcu mając na uwadze karuzelę trenerską i osoby które się tu pojawiły ma śmiałość bronić zarządu. To naprawdę trudno zrozumieć. Ile razy można sobie wszystko tłumaczyć spiskiem, brudnymi łapami czy tym że Oni się na nas uwzięli? Może czas głośno powiedzieć, że mamy amatorów w zarządzie, którzy nie są w stanie dopilnować spraw podstawowych czego dowodem głęboki kryzys w którym jest obecnie Wisła w każdej sferze. Niestety.
Życzyłbym Wiśle by miała sprawne władze, takie które w pierwszej kolejności nie dopuszczą do takiej sytuacji. A jak już dojdzie to by chociaż trochę będą potrafiły zarządzać kryzysem które same stworzyły. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2009
Offline |
|
![]() ![]()
[FONT=Times New Roman]
Czy pamiętasz pierwszy w życiu mecz i po każdej bramce szał? Kibicow śmiech, wiernych drużynie swej i na plecach pałki ślad. [/FONT] naoway.deviantart.com |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
|
Jeśli miałbym porównać RC do kogoś, to do tzw. frankowiczów - chcieli być cwani (pisze tu tylko o części, nie o tych, którzy w złotówkach by nie dostali kredytu), ale nie wyszło i szukają wszędzie winnych. Podjął ryzyko i się przeliczył - proste. Mnie niepokoi ten precedens. Kluby staja się powoli zakładnikami własnych piłkarzy. Sytuacja jest chora - niby w jaki sposób ocenić, czy zawodnika przeniesiono z powodów sportowych? Wyniki badań siłowych i kondycyjnych? A co z czuciem piłki, świadomością taktyczną? Przecież to rzeczy całkowicie niemierzalne. |
|
|
|
Member
Od: 08.2006
Offline |
|
|
To może oddajmy głos Pawłowskiemu:
"Jak wygląda z pańskiej perspektywy sprawa Radosława Cierzniaka, który został przesunięty do drużyny rezerw? Jako trener podszedłbym spokojnie do tematu (...) Jeśli chodzi o przepisy, to Radek miał prawo rozmawiać ze wszystkimi. Decyzje w tej sprawie należą do zarządu. " - http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...e17d816c22681f, z 4 lutego i "Władze klubu podjęły decyzję o przesunięciu Cierzniaka do drugiej drużyny w związku z umową, jaką 32-latek podpisał z Legią Warszawa. Wejdzie ona w życie 1 lipca. - To jest też nowa sytuacja dla naszych dwóch bramkarzy, którzy myśleli, że będą rezerwowymi, czy będą walczyć o pozycję numer dwa. W tej chwili walczą o pozycję numer jeden i(...) zawodnika, który wystąpi we Wrocławiu (w meczu ze Śląskiem zaplanowanym na piątek 12 lutego – przyp. red.) - wyjawił szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”. z 8 lutego za: http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=30598 Niestety, aż nadto widać że ludzie w klubie pokpili sprawę. Powód: dodanie drugiego linka
Ostatnio edytowane przez Dekiel : 03.03.2016 o godz. 11:27.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Offline |
|
|
Małe podsumowanie okienka transferowego
1. Cierzniak ---> Miskiewicz. Zmiana na lekki minus, ale było do przewidzenia że nie zatrzymamy Cierzniaka. 2. Jankowski ---> Ondrasek. Zmiana na lekki minus, gość nie jest lepszy niż Jankowski, silniejszy, lecz bardziej drewniany. W dodatku Jankowski miał lepszy wyskok i celniej główkował. 3. Burliga ----> Pietrzak. Zmiana na ogromny minus. Pietrzak jest bardzo słaby, to Fredriksen 2.0 4. Wolski. Szkoda że tylko wypożyczenie, bardzo dobry i potrzebny piłkarz. Uryga nie powinien już podnosić się z trybun. 5. Balashov. Szybki a poza tym przeciętny, lecz przy jednym nominalnym skrzydłowym jaki był do grudnia, to nie ma co narzekać. Przyda się. 6. Malecki. Jaki jest Patryk to każdy wie. Ocena jak wyżej - potrzebne uzupełnienie składu o brakującego piłkarza. Podsumowując: zmieniliśmy lewego obrońce na dużo słabszego, napastnika i bramkarza na nieco słabszych, a mamy dobrego środkowego pomocnika (Wolski) i dwóch przeciętnych skrzydłowych więcej (Balashov i Małecki). Brleka i Drzazgi jeszcze nie oceniam. Obecnie: ----------------------- Miskiewicz ----------------------- Jovic --------- Glowacki ----- Guzmics ---- Sadlok/Cywka Malecki - Popovic/Mączyński - Wolski - Balashov/Guerier ---------------Brożek/Drzazga - Ondrasek Innego składu nie widzę. Uryge trzeba wysłać w końcu gdzieś do 2 ligi. Brożek niestety rychły koniec kariery- szkoda, fajny piłkarz (po powrocie z zagranicy, do 2010 roku miał braki w technice). Piłarz szybki, niekonwencjonalny, dobry do gry krótkimi podaniami na małej przestrzeni, fajnie pykał sobie z Frankowskim (2005. PAO), potem z Kosowskim (2007) i pierwsze 3 rundy po powrocie z zagranicy (2013-2014) miał udane. Niestety już 35 lat wkrótce, forma już nie ta, fizycznie odstaje.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 05.03.2016 o godz. 01:13.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
|
|
Brożek bedzie miał 33 w kwietniu.
![]() |
|
|
|
Member
Od: 06.2011
Skąd: PL/UK
Offline |
|
|
[QUOTE=Dzimi;1432642]Małe podsumowanie okienka transferowego
1. Cierzniak ---> Miskiewicz. Zmiana na lekki minus, ale było do przewidzenia że nie zatrzymamy Cierzniaka. 2. Jankowski ---> Ondrasek. Zmiana na lekki minus, gość nie jest lepszy niż Jankowski, silniejszy, lecz bardziej drewniany. W dodatku Jankowski miał lepszy wyskok i celniej główkował. 3. Burliga ----> Pietrzak. Zmiana na ogromny minus. Pietrzak jest bardzo słaby, to Fredriksen 2.0 4. Wolski. Szkoda że tylko wypożyczenie, bardzo dobry i potrzebny piłkarz. Uryga nie powinien już podnosić się z trybun. 5. Balashov. Szybki a poza tym przeciętny, lecz przy jednym nominalnym skrzydłowym jaki był do grudnia, to nie ma co narzekać. Przyda się. 6. Malecki. Jaki jest Patryk to każdy wie. Ocena jak wyżej - potrzebne uzupełnienie składu o brakującego piłkarza. Podsumowując: zmieniliśmy lewego obrońce na dużo słabszego, napastnika i bramkarza na nieco słabszych, a mamy dobrego środkowego pomocnika (Wolski) i dwóch przeciętnych skrzydłowych więcej (Balashov i Małecki). Brleka i Drzazgi jeszcze nie oceniam. Obecnie: ----------------------- Miskiewicz ----------------------- Jovic --------- Glowacki ----- Guzmics ---- Sadlok/Cywka Malecki - Popovic/Mączyński - Wolski - Balashov/Guerier ---------------Brożek/Drzazga - Ondrasek Innego składu nie widzę. Uryge trzeba wysłać w końcu gdzieś do 2 ligi. Brożek niestety rychły koniec kariery- szkoda, fajny piłkarz (po powrocie z zagranicy, do 2010 roku miał braki w technice). Piłarz szybki, niekonwencjonalny, dobry do gry krótkimi podaniami na małej przestrzeni, fajnie pykał sobie z Frankowskim (2005. PAO), potem z Kosowskim (2007) i pierwsze 3 rundy po powrocie z zagranicy (2013-2014) miał udane. Niestety już 35 lat wkrótce, forma już nie ta, fizycznie odstaje.[/QUOTSzanowny Panie/Kolego Dzimi.Bardzo wielu Ludzi daje wiele dobrych rad nie mogąc dać dobrego przykładu.Czas pokaże czy zmiany były na tak czy bardziej na nie,Choć nie sztuką jest teraz krytykować a wręcz niesmacznie porównywać składy teraz a nie dawno(mniemam że wiesz o co chodzi zabierając głos w temacie)Alleluja i do przodu !! |
|
|
|
Member
Od: 06.2011
Skąd: PL/UK
Offline |
|
|
QUOTSzanowny Panie/Kolego Dzimi.Bardzo wielu Ludzi daje wiele dobrych rad nie mogąc dać dobrego przykładu.Czas pokaże czy zmiany były na tak czy bardziej na nie,Choć nie sztuką jest teraz krytykować a wręcz niesmacznie porównywać składy teraz a nie dawno(mniemam że wiesz o co chodzi zabierając głos w temacie)Alleluja i do przodu !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice
Offline |
|
|
Brozek gdyby mial dobre przygotowanie do sezonu i nie mial kontuzji moglby grac na niezlym poziomie do 35 toku zycia. Niestety nie mial dobrych przygotowan i mial kontuzje. Lipa na maxa.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
|
|
Dopóki za transfery odpowiedzialny będzie Kapka i ludzie z otoczenia właściciela polityka kadrowa będzie wyglądała jak wygląda. W razie spadku na Wolskiego stać nas nie będzie, widać po nimi mimo wszystko, że nie grał, jak dla mnie ma zbyt długo przestojów w spotkaniu czy to jest problem wytrenowania, psychiki czy umiejętności czysto piłkarskich na tym etapie trudno powiedzieć. Co do Brleka w duecie z Mączyński może być do ciekawa para środkowych pomocników oczywiście przy założeniu, że zostajemy w Ekstraklasie. Reszta zawodników, którzy doszli to w najlepszym razie uzupełnienie kadry, aż się prosiło pozyskać dobrego technicznie skrzydłowego z dośrodkowaniem i napastnika potrafiącego grać kombinacyjnie z przyzwoitą techniką. Obecnie Brożek jest w takiej formie, że wystawianie go do pierwszego składu należy uznać za strzał w kolano.
Zastanawiam się jak można w dalszym ciągu stawiać na Boguskiego czy Urygę i jak można było zmienić Burligę na Pietrzaka. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
|
|
Ja nie rozumiem, jak można oceniać transfery po 4 meczach. Poza tym, mamy praktycznie wymienione serce drużyny, więc ciężko oczekiwać zgrania, co na obecnym etapie sezonu jest najważniejsze. Pomijam Urygę i Boguskiego, bo to jest dramat
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Skąd: Toruń - zapraszam;)
Offline |
|
|
Maciej Pawlik w Wiśle
http://www.90minut.pl/news/262/news2...k-w-Wisle.html Może ktoś cos o nim powiedzieć? ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2013
Skąd: Miasto Ogrodow
Offline |
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Skąd: Toruń - zapraszam;)
Offline |
|
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2005
Offline |
|
|
To jest co najwyżej transfer do rezerw Wisły.
![]()
W Polskę wierzę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
|
Czas pokaże. Nie możemy się opierać tylko na odbudowie tych którym się nie udało i ściąganiu emerytów.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
|
|
Nie ma nawet na oficjalnej. Zwykłe zapchanie rezerw, albo po znajomości
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|