
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#31
|
|
Dużo emocji, dobry mecz w naszym wykonaniu ale niestety bez happy endu.
Nie wiem czy mamy kryzys bo sytuacji było w ..... Na pewno jest kryzys jeśli chodzi o wyniki. Moim zdaniem to po prostu kara za olanie meczu w Poznaniu. Szkoda bo siewcy fermentu wokół klubu dostali kolejny argument. ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#32
|
|
ja p...
ostatni mecz Wisły kiedy byłem w kraju to z Zawiszą. Wygrany. Od kiedy oglądam streamy, same porażki. I to niezasłużone. Pora wracać |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#33
|
|
No to mam kur... problem. Zaczyna sie robic nieciekawie.
W tamtym sezonie na wiosne przerabialismy juz gre na 0 z przodu... Irytujace to jest... |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#34
|
|
Wystarczyło zrobić jedno - zdjąć Urygę, dać Dudkę do środka (Dudka słaby, ale lepszy niż Alan) i dać szansę Żemle. Nie wiem, czy dałoby nam to wygraną, ale na pewno patrzyłbym na Smudę nieco inaczej po takim manewrze.
Aha, my gramy Jankowskim, Brożkiem, Gargułą itp., a na ławce mamy Stępińskiego. Generalnie piłkarska komedia. Cały mecz jednym tempem, z przewidywalnymi podaniami i grą nudną do bólu. To samo w 12 minucie, 34, 57 i 80, kiedy powinniśmy odrabiać straty.
Ostatnio edytowane przez speedfashion : 03.10.2014 o godz. 21:31.
![]()
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2011
Offline |
#35
|
|
Rywale nas rozpracowali, nie są głupi. Cały czas ten sam skład, ta sama taktyka. Odciąć Brożka, podwoić Semira i nas nie ma, skoro skrzydłowi na ławce. Nie ma komu rozciągnąć gry/linii obrony. Garguła i Boguski pchają każda akcję do środka w największy gąszcz. Sporo wniósł Guerrier, który szarpał tam, gdzie powinien szarpać skrzydłowy. Na flance. Powinien grać w pierwszym w miejsce Jankowskiego, który mnie totalnie nie przekonuje. Boguskiego zostawić, jako pomoc Urydze.
Duet Stilic - Brożek został rozpracowany. A Smuda wciąż z uporem maniaka ustawia wszystko pod nich. Czekając na jeden błysk, dzisiaj się nie doczekał. Dać Broziowi wsparcie w postaci Mario, naprawdę. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#36
|
|
Tylko zmiana taktyki moze tutaj pomoc. Na tak smieszna lige powinnismy grac ustawieniem 4-4-2 a nie ciagle to samo ustawienie z Boguskim i Garguła, ktorzy powinni byc co najwyzej zmiennikami.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#37
|
|
Kolejny mecz, w którym na konkretną murarkę wychodzimy dwoma defensywnymi pomocnikami. Nie wiem po co Smuda zmienił taktykę, która do tej pory przynosiła punkty. Gramy taką pyte w środku pola że aż żal patrzeć.
Mój ulubieniec Boguski dziś zaliczył parę powrotów w defensywie (z czego jeden zakończył ekwilibrystycznym wybiciem na róg w sytuacji sam na sam z piłką). Ten gość sprawia wrażenie, jakby nie miał siły porządnie kopnąć piłkę, podania też mu średnio wychodzą. Wpuścić w następnym meczu kogokolwiek na jego miejsce. Ogólnie piłkarzyny spięli dupy na ostatnie 10 minut, reszta meczu kopanina jak z cracovią. Szkoda słupków. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#38
|
|
Na moje oko wygląda to dziś tak;
Dziś wygrała drużyna lepsza. Drużyna, która wiedziała po co przyjeżdża, miała swój plan. Grała szybciej, konkretniej i z rozmachem. Wisła znów statycznie, wolno, wolno i jakby tego było mało to jeszcze nieskutecznie. Musiał wejść wyśmiewany przez nas Donald żeby coś ruszyło. W dodatku mam wrażenie, że taktycznie ta drużyna jest niezrównoważona. Brakuje pomocnika, który dyktowałby tempo gry. Brakuje równowagi między defensywą a atakiem. Albo cofają się wszyscy na swoją połowę albo atakują (wolno) i wszyscy va bank podchodzą na połowę rywala. Tyle luk, tyle miejsca zostawiają rywalom. Przyjeżdża Probierz i jak kolejny weteran bokser punktuje Wisłę. 4 porażka z rzędu i zero goli. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#39
|
|
Boguski - jedyny skrzydłowy, który nie ma na tyle siły, żeby dorzucić piłkę choć na krótki słupek... Do tego dramat z przyjęciem, Stilic totalnie pod formą, Brożek nie miał od kogo piłek dostawać... Jankowski gra pytę jak zwykle, Garguła na regresie, Stilic jak pisałem, Boguski to totalny parodysta, Uryga - powiedzmy sobie otwarcie - może odebrać, kopnąć, ogólnie sporo może, ale w defensywie - jego kreatywność pozwala na podania prostopadłe lub strzały z dystansu. Na + po dziś Gumiś, udowodnił, że może być pewnym punktem defensywy - na pewno zagrał lepiej, niż ostatnio Dudka na ŚO.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2003
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#40
|
|
Nasza ofensywa w tej chwili nie istnieje. Nie pomaga im Smuda, wystawiając na skrzydłach Boguskiego i Jankowskiego. Nie wiem czemu Franz uparł się, że Sarki i Donald są be. Inna sprawa, że moglibyśmy grać w ustawieniu 4-4-2 z Brożkiem i Stępińskim z przodu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#41
|
![]() Zagraliśmy typowo ofensywnie jak na początku sezonu... ale jak widać wszyscy nas "przeczytali" i żadne fiki miki nie przejdą. Dla mnie to dowód że to koniec czasu Smudy w Wiśle. Gość miota się od bandy do bandy... i stawia na starych wyjadaczy. Franek jak ma grać 34 letni Garguła zamiast 19 letniego Lecha to oczekuję zwycięstw. Porażki mogę wytłumaczyć ogrywaniem młodych. W innym wypadku w takim meczu powinny być 3 punkty! ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#42
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#43
|
|
Uwielbiam Brozia za lata gry w piłkę dla Wisły, ale dla mnie teraz to jest gość na ławkę i niech goni Stępiński. Drugi jest Boguś i powinien grać za niego Donald. Nasze czarne skrzydła dobre są na kontry tylko wiecie co? My nie gramy z kontry! Brozio i Boguś nie potrafią dzisiaj przyjąć piłki. Dla mnie są w takiej formie jak Robert Mateja w roku olimijskim.
Pomysł na grę WIsły Kraków opierający się na serii podań ma sens tylko i wyłącznie wtedy gdy będziemy grać szybko, z pierwszej piłki, z zaskoczenia. Jeśli gramy teraz niedbale i kazdy musi przyjmować piłkę na dwa razy i jeszcze później dwa razy ją sobie przekąłdać zanim poda ją dalej to my pomagamy przeciwnikowi a nie atakujemy go. Taktyka na Wisłe jest teraz banalnie prosta: cofnąć się, grac blisko siebie, podostrzyć, odciąć kreatywnych, nei pozwolić grac z pierwszej piłki a najlepsze i nabajrdziej zasakujące jest to jak łatwo było to osiągnąć Legii, Lechowi, Craxie i Jadze. Nie doskakujemy do formy z pierwszych spotkań. Do niemal idealnego pojedynku w Szczecinie. Do fajnej gry w Poznaniu w meczu T-ME. Jak kiedyś psioczyliśmy na reprę gdy żarło, teraz uważam: dobrze, że jest przerwa na reprezentację. Mam tylko nadzieję, że uparty i wszechwiedzący Franek Smuda dopuszcza możliwość, że jego taktyka i praca nad przygotowaniem fizycznym idealna nie jest i trzeba teraz dużo wytęzonej pracy, również intelektualnej. ![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#44
|
|
Ale o co chodzi ?
Naszym celem jest przecież ósemka. Parafrazując Smude, Wisły nie rozwiązali jak przegrywał 5 meczów z rzędu to i nie rozwiążą jak przegrywa czwarty. No nie trzeci, bo przed meczem się wykłócał, że PP to się nie liczy. Jest jeszcze zapas, chociaż po ciężkich treningach w przerwie, które jak wiadomo są wartościa samą w sobie, PBB nas zapewne rozjedzie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#45
|
|
Kolejne frajerstwo w wykonaniu naszej drużyny Stilić,Jankowski,Dudka,Brożek na ławkę Brawo!! ile jeszcze piłkarze pajacyki niech seria trwa dalej a co! a może sianka nie było i nie ma granka?
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#46
|
|
Dwie osoby nie powinny mieć wstępu na R22:
1. Smuda - ściągając Gargułę który jedyny jeszcze biegał 2. Boguski - tyle zmarnowanych setek i straconych piłek nie miał nikt przez całą rundę co ten gość w jednym meczu Liczby: 4 porażka z rzędu - trener dno 4 mecz bez gola - napastnicy dno 3 gol pod rząd stracony z rzutu rożnego - obrona dno k....wwwwaaaaaaaaaaaa Edit: kolejny mecz gdzie sędziuje Steve Wonder, to jakaś patologia ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#47
|
|
Pal licho że mieliśmy wiele więcej setek od Jagi. Zasłużyliśmy z gry na bramkę (lub dwie), ale to nie zmienia faktu że coś się u nas zacięło. A co gorsza, nie mamy dużego pola manewru wśród zawodników.
Po tym meczu już wiadomo: stanowcze NIE dla Dudki na prawej obronie. Niech sobie gra w środku, bo jakoś tam jeszcze ogarnie, ale jego gra dzisiaj była katastrofalna. Ani jednej wrzutki z prawej nogi. Niech gra już tam Żemło, który przynajmniej jest prawonożny i w Poznaniu był częściej pod polem karnym niż Dudka dzisiaj. Uryga na ławę... a zapomniałem, nie mamy kogo za niego wstawić, Fakty są jednak takie, że odbiera coraz mniej piłek, nie wykonał dzisiaj ani jednego podania do przodu. Owszem, można mieć rolę przecinaka, ale przypominał mi dzisiaj swoją grą Chaveza, z tym że gorszego w odbiorze. Tak samo jak on nie miał odwagi posyłać piłek do przodu. Brożek - znowu gra na jakiejś blokadzie? więcej rozgrywa, niż przebywa w polu karnym. Powinie grać przed nim Stępiński i zachodzę w głowę dlaczego Smuda tego nie widzi. Stillić. Ma jakiś problem. Jednak odpalić może w każdej chwili. Do zmiany Garguła. Nie ma dla niego miejsca w obecnym systemie. Może i dzisiaj się starał, ale pożytku poza tym jednym rzutem wolnym nie widziałem... Następny w kolejności jest Boguski. Który poza swoją ruchliwością nic nie prezentuje. Chyba że zrobimy z niego defensywnego pomocnika... Najgorsze dla mnie jednak jest to, że poza Stępińskim nie widzę nikogo kto by był wartościowym zmiennikiem w ataku... Donald jest pod formą, Sarki jeszcze gorzej... no a Zając ma twarde zderzenie z seniorską piłką.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 03.10.2014 o godz. 22:19.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#48
|
|
Franek teraz popracuje w przerwie (chyba, że nie) i znowu coś fajnego wymyśli. Możemy też zaśpiewać za Gintrowskim ze "Zmienników":
" proszę czekać... - zaczekamy, coś być musi, coś być musi, do cholery, za zakrętem." Za zakrętem twierdzicie, że Hajto? |
|
|
|
Member
Od: 08.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#49
|
|
Brożek słabo , marnuje sytuacje , spoWalnia gre na maxa przy 0-1 , zero kiwek , beznadzieja , brak szybkosci , zmeczenie , III liga może tam sie zmocni !!! według mnie najsłabszy zawodnik zamiast rosnac zdobywac doswiadczenie osłabł . Kiedys byl jak Lewy dzisiaj najsłabszy napastnik w naszej ekstraklasie ...
![]()
jazda jazda jazda Biała Gwiazda!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków
Offline |
#50
|
|
Brożek śrubuję w kolejnym meczu klasyfikację kanadyjską na asysty. Napastnik powinien oddawać strzały na bramkę a on z uporem maniaka odgrywa wszystkim i nic z tego nie wychodzi. Jeżeli ma blokadę to należy udać się do specjalisty lub podpatrywać Stępińskiego ,który w 20 minut stworzył więcej groźnych sytuacji niż Brożek w trzech meczach. Widać brak szybkości i wytrzymałości szarpanie i uderzanie głową w mur a potem problemy z powrotem za uciekającymi napastnikami Jagielonii . Smuda jest bezsilny i wypalony nic nowego już nie wymyśli tylko kto za niego
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#51
|
|
Kur**wa!
No basta tego juz dosc WIsla dzis to jacys parodysci,ktorzy owszem umieja zrobic akcje..tak..zrobic..a nie wykorzystac . kpina wzieli by sie za jaja i przelamali,ja wiem ze cos ich blokuje,ale to wytlumaczenie na poziomie gimnazjum jest.No sory. Brozek,Boguski bez ładu i składu,matko gdzie oni stracili tak forme.. Zero cwaniactwa,trzeba bylo wcisnac ta bramke,to ta nastepna by juz sama weszla.A tak dupa zbita,nic sie nie stalo po raz n-ty k**a.. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2003
Skąd: Witcherland
Offline |
#52
|
|
Do tej pory nie mogę ochłonąć z tego, jak zobaczyłem po 80 minutach rozpaczy, że piłkarze mieli plan oszczędzania sił na ostatnie 10 minut, w których udowodnili, że można grać szybciej i lepiej. Ot ciekawy paradoks. Z tej mąki chleba już nie będzie.
![]()
Nie ma rzeczy niemożliwych.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2008
Offline |
#53
|
|
Ja nie mam pretensji do piłkarzy. Po prostu tak dziś miało być te słupki, odbitki, sytuacje i błędy sędziego. Taki mamy skład cóż, w lepszym też takie mecze się zdarzały. Normalka.
Ja się zastanawiam, czy ten karny na Dudce był, czy nie? ![]()
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★
![]() ![]() ✪✪✪✪ ✰✰✰✰ |
|
|
|
Member
Od: 06.2013
Offline |
#54
|
|
Dobrze, że nie dałem rady tego meczu oglądać, bo tylko bym się w....iał kolejny raz na naszą skuteczność
Ewidentnie nasi kopacze mają problem z koncentracją, kolejny raz stracona bramka w doliczonym czasie gry. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#55
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#56
|
Mecz jak to mecz kiedy Brożek nie ma formy, zacinamy się i tylko kwestią czasu jest kiedy coś stracimy, bo odpowiedzieć nie potrafimy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#57
|
|
Po ch.j Smuda wpuszcza Boguskiego? Ten gość to nieporozumienie, Smuda nie wyciąga żadnych wniosków z ostatnich meczów? Czemu nie posadzi Stilicia na ławce skoro gra słabo? Kur.a, to jest naturalne nawet w a klasie, że jeśli ktoś gra piach, siada na ławce. Wiadomo, że on jednym podaniem coś zdziałać może, ale od paru meczów nie ma ani jednego! Boguski powinien już w ogóle w Wiśle nie grać od 2010 roku. Jest słaby technicznie, fizycznie, nie umie podać, przyjąć o strzale nie wspominając. Co Smuda w nim widzi, że ciągle na upartego go wpuszcza? Nie wiem, może ja się po prostu na piłce nie znam... Guerrier wszedł, zrobił zamieszanie, coś z jego gry było, Stępiński wszedł na 10 minut i więcej zdziałał niż Boguski przez cały mecz.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: AZORY
Offline |
#58
|
|
Przecież Boguski dwoił się i troił... Partolił akcje w obronie a zaraz leciał do ataku, żeby tam skiksować.
ten gość już nie powinien grać na R22 dopóki nie złapie jako takiej formy - teraz więcej szkody niż pożytku. ![]()
KSIĘSTWO AZORY - Zawsze wierne Wiśle !!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#59
|
|
To co przede wszystkim różni nasza grę od tej z początku sezonu to to, że akcje konstruujemy dwa albo trzy razy wolniej. To jest za czytelne, trzeba grać z pierwszej piły, przecież nasi kopacze to potrafią, co pokazali już nie raz w tym sezonie. Holowanie gały czy zastanawianie się pięć minut nad podaniem to jest woda na młyn dla rywala. Inna sprawa, że wczoraj stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych okazji, obiliśmy konkretnie słupki, poprzeczki... Po prostu zabrakło szczęścia. Dla mnie Guerrier powinien grać w pierwszym składzie, bo mimo wszystko jest lepszy od Bogusia czy Jankowskiego, robi wiatr, ale teraz pojedzie na kadrę i znowu go nie zobaczymy przez trzy tygodnie. Stępiński mógłby choć raz na próbę zagrać w pierwszym składzie razem z Brożkiem. Jakiejś alternatywy trzeba szukać, bo przez cały sezon nie można grać tym samym ustawieniem i składem. Nie dlatego, że piłkarzyki się zmęczą, ale już zostali rozpracowani.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#60
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|