![]() |
[10 kolejka] WISŁA Kraków - Jagiellonia Białystok, 3 października, godz. 20:30!
Temat meczowy ;)
|
W sumie po ostatnich wyczynach kopaczy co tu komentować ;)
|
Co tu dużo pisać , wygrać i tyle w temacie , Jaga jest w naszym zasięgu a piłkarze czując sportową złość i niedosyt po tych 2 meczach muszą pokazać że dobry początek sezonu nie był przypadkowy i nie skończył się dla nich sezon 3 pkt w piątek obojętnie jak :)
|
W piątek zobaczymy czy i jak mocno nasi kochają Smudę oraz czy są wykastrowani z ambicji i sportowej kurvicy czy też nie.
|
Nie przewiduję gwałtownego wzrostu "formy". Jak się poczatek meczu ułoży (jakis przypadkowy gol - farfocel) to będzie dobrze, a jak przeciwnik nas zaskoczy pierwszy to "gramy do końca, Wisełko gramy do końca".
|
Kupować bilety ....aaaaaaa!!!
Mecz wreszcie trzeba wygrać, na podrażnionej ambicji i piłkarzy i kibiców. JESTEŚMY DUMĄ TEGO MIASTA! |
W sumie nie ma co za dużo oczekiwać po tym meczu.
Wiadomo jak zagrała Jagiellonia w ostatnim meczu. A my ? Cóż, naszym celem jest pierwsza ósemka, tak aby spokojnie, na luzie i bez presji rozegrać ostatnie siedem spotkań. Należy się chłopakom i trenerowi po długim i męczącym sezonie, w którym czasami i trzy mecze w tygodniu się rozgrywa. Wiadomo zresztą, że to i tak wynik ponad stan, bo z Głowackim, Dudką Stiliciem czy Brożkiem to normalnie tylko heroiczna walka o utrzymanie się... Ponadto piłkarze będą mieli w tyle głowy zakodowane, że trzeba oszczędzać siły, bo w przerwie na reprezentacje czekają ich dwa trudne wyjazdowe mecze i ciężkie treningi. A ciężki trening to jak wiadomo kwintesencja sztuki trenerskiej. Tak, że spoko... No chyba, że piłkarze podk... przegraną w derbach będą grali na full swoich możliwości,a Franz dokona świetnych zmian. A nie świetne zmiany już w tej rundzie się trafiły, to może na przykład przygotuje właściwą taktykę pod przeciwnika. Kto wie, może... Może też jutro słońce wzejdzie na zachodzie. |
Trzeba dać z siebie wszystko przede wszystkim na trybunach. To kibice są siłą klubu, to oni napędzają piłkarzy, to oni są w głównej mierze kreatorami atmosfery wokół klubu i ostatnio jednym z głównych inwestorów.
Dlatego kto nie kupił jeszcze biletów to zabierać znajomych i do kas a jutro widzimy się o 20:30. Ja już zmusiłem dwie osoby do pójścia ;) P.S C MA BYĆ PEŁNE! |
Smudy celem jest zajecie miejsca pucharowego. Nie chcial do niego dojsc poprzez Puchar Polski i łatwą drabinke dla Wisly tylko wybral druga opcje, poprzez lige, chociaz jak i eksperci uwazam, ze zle postąpił. Nie bedzie miejsca na podium to nalezy go zwolnic. Mial latwa drogę poprzez Puchar Polski, zdecydowal sie na lige wiec w jego teraz interesie lezy zeby wywiazac sie z obowiazkow. Reszta mnie nie interesuje. Tym bardziej po blamazu w supermarkecie.
Niby mial oszczedzac kogos na Derby.. ale jedynie sie skompromitowal i dal dupy razem ze swoimi podopiecznymi po calosci. Niezrozumiale jest zreszta jak kogos mozna oszczedzac.. pierwszy mecz w srode, drugi 4 dni pozniej. 10-letnie dzieci mają więcej werby w sobie |
Cytat:
Nie jestem nawet pewny, czy nasz klub chce grać w pucharach (coś a'la Górnik Zabrze). "Odpuszczenie" PP było ustalone w klubie, to nie była autonomiczna decyzja Smudy. Jedzie trochę demagogią i życzeniowym podejściem do rzeczywistości z tego posta. Nie, żebym miał coś przeciwko pucharom, ale niektórzy na fali ostatnich wyników (nomen omen - osiągniętych przez tego samego trenera) chyba zapomnieli, że mamy bardzo poważne problemy finansowe. Wisimy spore pieniądze m.in. Miśkiewiczowi. |
Cytat:
I w sumie tak naprawdę przez 30 kolejek gra jest o 1,5 pkt i o 0,5 pkt. Ważne żeby wiosny nie zjebać |
Cytat:
Pytanie, czy u nas w klubie w ogóle chcą pucharów. |
Cytat:
Dziś tylko zwycięstwo... |
Hmm, fajnie by było jakby Franek wyszedł ustawieniem 4-4-2. Gołym okiem widać, że ofensywa ostatnio kuleje, a Brożek z dwoma przeciwnikami na plecach nic nie poradzi sam. Ze Stępińskim mógłby wypracować parę ładnych sytuacji. Czterech pomocników byłoby bardzo dobre, bo skończyłyby się dywagacje czy mają grać dwoma czy jednym defensywnym. Graliby jednym, bo wiadomo, że Stilić musi grać. Na bokach chyba tradycyjnie Guła i Boguski(chociaż za niego lepiej zagrałby nawet Bieszczad;)) No i żelazna obrona, z tym że na prawej wystąpiłby Dudka, jako że nie ma Burligi, na lewej Sadlok no i w środku Głowa z Guzmicsem. No, ale to tylko wypowiedź z cyklu, co by było gdyby....
|
Nie ma się co spodziewać łatwego meczu. Jaga wyjdzie nastawiona na kontry i jak nam cos nie wpadnie z przodu w miarę szybko będzie nerwówka. Chyba po meczach na kadre jesteśmy delikatnie pod formą. Z Zawiszą jeszcze się śliznęło później było gorzej.
Zastanawia dziwna niemoc w ofensywie, stwarzamy bardzo mało sytuacji, Stilić po kapitalnym początku na razie przygasł, Garguła też w dołku czego efektem ławka na derbach. Nie mamy skrzydeł. Zagra znowu Boguski, ja dałbym szansę Zającowi niech poszarpie w pierwszej połowie - ale to się oczywiście nie stanie. Trzeba się przygotować na nerwówkę oby z dobrym zakończeniem. |
Cytat:
Dobrze, że Jaga bez Quintany, ale i tak ciężko będzie. Jak ich nie przyciśniemy od początku i nie strzelimy bramki w 1 połowie to obstawiam remis. |
Boguski ma grać cały sezon za to że zagrał 1 dobry mecz w tej rundzie?
|
a wymień mi naszego zawodnika oprócz Sadloka, który zagrał dobrze w 3 meczach lub więcej. No właśnie...
|
Dziś będzie dobrze . Mam nadzieje, że doping lepszy niż z Legią . Do zobaczenia na stadionie i wkręcajcie znajomych by się pojawili jednak na meczu.
|
Cytat:
Boguski w tygodniu chorował może warto go zostawić na 2 połowie a w 1 niech wypruwa żyły młody. Tak jak napisałeś brak Quintany w środku pola to mały (a może duży) bonusik dla nas. |
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym z samego ekonomicznego punktu widzenia - wyższe miejsce w lidze = więcej kasy od NC+. Nawet gdyby nas czekał jeden wyjazd do Kazachstanu, to wcześniejszy wpływ do kasy właśnie z tego źródła niwelowałby stratę poniesioną z tego wyjazdu. Tylko między 3 a 4 miejscem, było w tym sezonie różnicy ok 1,5 mln zł w samej premii od nc+ A to że piłkarze tacy jak Stillić, Brożek i reszta chcą pucharów, nawet nie mam wątpliwości. A co dzisiejszego meczu to nie wyobrażam sobie innego wyniku niż wygrana. Inaczej nasz kryzys będzie oficjalnie przyklepany. |
Cytat:
|
Mam nadzieję że chociaż oddanie w kretyński sposób Lechowi awansu w PP nie będzie całkowicie straconym meczem. Że mówione przez Smudę banialuki o przeglądzie kadry nie okażą się czczym gadaniem, i dzisiaj za Burligę zagra jeden z dwóch-trzech którzy wtedy nie dali dupy, czyli Żemło (bodajże). Nie będzie cudował tam z Dudką, czy jakimś innym kreatywnym przestawianiem piłkarzy, tylko da szansę temu który na tę szansę w meczu z Lechem zasłużył.
|
Trzeba się nastawić na ciężki mecz przynajmniej w pierwszej połowie... Probierz z zawiści na Wisłę na pewno ich nastawi agresywnie. Trzeba grać mądrze dużo przy piłce się utrzymywać, żeby wybijać ich z rytmu. Jestem pewien, że nie odpuszczą. Druga sprawa, że chętnie zobaczył bym w pierwszym składzie... brak Boguskiego...
|
Cytat:
To tak żebyś się nie denerwował gdy zobaczysz oficjalne składy. Też byłbym za tym aby ktoś z młodych pokazał się w tym meczu (Zając, Żemło) bo patrząc na grę niektórych w meczu z Lechem (m.in. Żemło) można mieć pewność że nie pękli by przed Jagą. No ale paradoksalnie mecz z Jagą jest grą o wynik i o dużo większą stawkę niż tylko 3 ligowe pkt |
Cytat:
|
Cytat:
|
W takim meczu jak dziś powinien grać Żemło zamiast Burligi (nadmiar kartek), to będzie grał Dudka. Ech Franek Franek - dla ciebie im starszy tym lepszy. Wolny Dudka na prawej obronie będzie lepszy niż Żemło który z Lechem zagrał dobrze na tej pozycji w PP? Nie jestem przekonany.
Liczę na wygraną - innej opcji nie ma. Nieważne ile i jak, ale na wygraną:) |
Dobra z warszawskimi przegralismy, rywal zdecydowanie lepszy ale z Jagiellonia to juz koniecznie musimy sobie poradzic. Ale tak samo miało byc w derbach a pilkarze nie podeszli do tego spotkania zbyt powaznie. Trzy wazne przegrane mecze z rzedu wystarczą, dzisiaj licza sie tylko wygrana.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl