The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 22.01.2014, 19:39
Odpowiedź Majchrowskiego

Cytat:
Miasto nie jest od tego, żeby utrzymywać stadiony, które zostały wybudowane dla klubów sportowych. Nic nie jest dane raz na zawsze, a stadion można sprzedać. Żądania Cracovii to skandal - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.


Przypomnijmy, że przedstawiciele klubu Cracovia spotkali się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim w sprawie obniżenia przez miasto stawki, za jaką klub korzysta ze stadionu przy ul. Kałuży.


Cracovia nie zamierza już dopłacać do obiektu, tym bardziej że po drugiej stronie Błoń z kosztów zeszła Wisła i teraz miasto musi się martwić, jak zbilansować funkcjonowanie obiektu, na którym "Biała Gwiazda" będzie rozgrywać tylko mecze i wynajmować część biur.


Aktualnie "Pasy" płacą miastu ok. 1,5 mln zł rocznie za korzystanie z obiektu (łącznie z podatkiem od nieruchomości). Do tego klub wykłada pieniądze na utrzymanie stadionu - ok. 4,5 mln zł na rok.


Cracovia, która w nazwie ma Miejski Klub Sportowy, a jej udziałowcem jest gmina, nadal chce zarządzać stadionem, ale na innych warunkach. Władze klubu są gotowe płacić miastu rocznie o pół miliona zł mniej, tyle bowiem dokładają do gospodarowania obiektem. W innym wypadku klub jest gotowy - podobnie jak Wisła - wypowiedzieć samorządowi umowę na dzierżawę stadionu i wynajmować go tylko na mecze. Umowa jest tak skonstruowana, że przestanie obowiązywać po pół roku od daty wypowiedzenia. Gdyby tak się stało, to problem utrzymania obiektu spadłby na miasto.


Żądania te nie podobają się prezydentowi Krakowa. "Uważam, że postępują, delikatnie mówiąc, nieelegancko.

Przerzucanie ciężaru na miasto jest skandalem. Miasto wybudowało stadion i jednemu klubowi i drugiemu. Wiem, że są w gorszej sytuacji finansowej bo Comarch i TeleFonika tracą finansowo. Ale miasto nie jest od tego, żeby utrzymywać stadion, który dla nich był wybudowany" - powiedział dla Radia Kraków
.

Jak widać nawet dwaj garbaci nie potrafią się dogadać w interesach
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:23.