Konrad. napisał(a):

Pisałem kiedyś z wieloma osobami, a propos tego jak bardzo zwiększają się koszty utrzymania drużyny w Ekstraklasie względem gry w 1 lidze.
Fragment wywiadu z właścicielem Zawiszy:
Jak widać dużo łatwiej utrzymać klub w ekstraklasie niż w 1 lidze. Warunek jest jednak jeden: trzeba mieć stadion spełniający wymogi, bądź miasto które może szybko stadion do tychże wymogów dostosować.
Dlatego jeśli chcemy uniknąć wynalazków typu termalica walczących o awans, to wymogi infrastruktualne 1 ligi, powinny być znacznie ostrzejsze, aby nie było takiej przepasci między ekstraklasą jak jest teraz...
Ale tak jest w każdej lidze - kwoty są tylko inne. Jeszcze parę lat temu City walczyło na zapleczu, dziś za cel stawiają sobie 5 trofeów w 5 lat... Monaco dwa lata temu zajęło ostatnie miejsce we francuskiej lidze, w tym sezonie po powrocie jako beniaminek, od razu chcą atakować góre tabeli...
|
Jakoś w najbliższym czasie minimum do otrzymania licencji w 1 lidze będzie musiało być oświetlenie a rok później podgrzewana płyta, do tego 2 liga ma być jedna. Już widzę te kluby w 2 lidze broniące się rekami i nogami przed awansem do 1 ligi przy takich wymogach hehe