The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 25.05.2012, 11:41
Wyszło ciekawie. Pospieszlski na początku przedstawił filmik z tego, jak próbował do programu zaprosić na rozmowe z Biniendą innych ekspertów, tych, ktorzy podpisali sie pod raportem komisji Millera (o pancernej brzozie).
Wszyscy odmówili, twierdząc, że nie sa zainteresowani rozmową z Binendą i uważają, że dobrze wykonali swoją pracę. "Nie ma o czym rozmawiać, panie redaktorze".

Potem Binienda przedstawił w skrócie metodologię budowania swoich modeli komputerowych, z których wynika, ze żadną miara brzoza nie była w stanie urwac skrzydła, lecz powinna jedynie naruszyć poszycie czołowej częsci skrzydła w miejscu zderzenia. Co ciekawe, to poszycie w miejscu zderzenia nie wskazuje na takie spotkanie z brzozą, a słynne fragmenty skrzydła w brzozie "pojawiły się" dopiero po 6 miesiącach od katastrofy. na wcześniejszych zdjęciach brzozy ich nie widać.

Druga sprawa to symulacja zniszczeń kadłuba w wyniku uderzenia jego górną częscią o ziemię. Modelowanie takich uderzeń wskazuje, że częśc kadłuba uderzająca o ziemię ulega zgnieceniu i zwinięciu do środka. Tymczasem zdjęcia wraku wskazują na wywinięcie kadluba na zewnątrz i brak w środku elementów wyposażenia kabiny (fotele) nawet zgniecionych, co jest typowe dla eksplozcji wewnątrz kabiny, kóra wydmu..... fotele i pasażerów przez poszycie wywinięte na zewnątrz.

Binienda wyraził żal, że polscy prokuratorzy nie dysponują nawet kawałkiem metalowego elementu wraku z częsci kabinowej, gdyż wtedy badania pozwalają stwierdzić, w jakim czasie i z jaką siłą poszycie uległo rozerwaniu (obrazowo mówiąc czy w kilka mikrosekund w wyniku wybuchu, dłuższy nieco okres czasu w wyniku uderzenia, czy jeszcze dłuższy w wyniku użycia piły łańcuchowej)

Mówiono też o tym, ze w przypadku każdej wielkiej katastrofy (np. WTC) środowiska naukowe organizuja konferencje podczas ktorych usiluje się opisac zachodzące procesy. W Polsce nie dość, że tego nie uczyniono, to rząd wręcz sprzeciwił się organizowaniu takiej konferencji.

Podsumowując: jednostronnie. Szkoda ze panowie eksperci z komisji Millera nie mieli odwagi ani przyzwoitości, żeby w studio próbowac obalić tezy Biniendy. Wiekszośc z nich w rozmowie telefonicznej stwierdziła, ze nawet nie zna jego badań przyczyn katastrofy,
Ostatnio edytowane przez FraMat : 25.05.2012 o godz. 11:48.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:11.