
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Witam, przed nami najważniejszy mecz w cały sezonie, na który każdy kibic czeka!
Właśnie w tej kolejce Biała Gwiazda podejmie w derbowym pojedynku rywalkę z drugiej strony Błoń, czerwoną latarnię naszej ligi - Cracovię. Wisła Kraków w dwóch ostatnich meczach jest na fali wznoszącej, najpierw zwycięstwo z ŁKS-em a w poprzedniej kolejce wyjazdowy skalp w Bielsku Białej. W sumie to 3 spotkanie z rzędu gdzie Biała Gwiazda aplikuje rywalom 3 bramki ( Chorzów PP, ŁKS, Podbeskidzie) rozstrzelali się pod koniec sezonu podopieczni Michała Probierza. Skupmy się jednak na najbliższym pojedynku, przed nami na zakończenie 28 kolejki - 185 Derby Krakowa, nasz rywal zajmuje aktualnie ostatnią pozycję w lidze i miejmy nadzieję, że tak już zostanie do końca, a 30 kwietnia przyczynimy się do spadku pasiastych dam. W 27 kolejkach Cracovia, zdobyła tylko 21 oczek 4 razy wygrywając i 9 remisując. Obok ŁKS-u mają najwięcej porażek w lidze bo aż 14. Na wyjazdach Cracovii idzie słabo nawet bardzo, 1 zwycięstwo, 5 remisów i 7 porażek. To tyle z obozu derbowego rywala, o wiele za dużo ale z kronikarskiego obowiązku poświęciłem im parę linijek. Teraz czas na Białą Gwiazdę, która do tego spotkania przystąpi bez dwóch pauzujących za kartki Lameya i Juniora Diaza. Do tego dochodzą kontuzjowani zawodnicy - Bunoza, Chavez, Jovanović, Boguski. Cieszy powrót kapitana Radka Sobolewskiego, mam nadzieję, że w Derbach również dostanie swoją szansę. Podopieczni Michała Probierza, są już chyba wystarczająco zmotywowani do zwycięstwa w derbowym pojedynku, myślę, że ich wczorajsze zaintonowanie po meczu ''tylko zwycięstwo, na Derbach tylko zwycięstwo'' nie jest pustym sloganem mającym na celu udobruchanie Kibiców przed tym spotkaniem. Przekonamy się zresztą o tym 30 kwietnia. Innego wynku niż nasze zwycięstwo w tym meczu nie przyjmuję do wiadomości, czas się odegrać za jesienną wpadkę w hipermarkecie i pokazać kto rządzi w Krakowie - na mieście, na trybunach i na boisku! Z obowiązku przedstawię także pozostałe pary 28 kolejki TM Ekstraklasy: 27.04.2012 18:00 Górnik Zabrze - Podbeskidzie BB 20:30 Lech Poznań - Polonia Warszawa 28.04.2012 13:30 Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 15:45 GKS Bełchatów - Korona Kielce 18:00 Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 29.04.2012 14:30 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 17:00 Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 30.04.2012 18:30 WIELKIE DERBY KRAKOWA! WSZYSCY NA DERBY! Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#2
|
|
Pareiko
Jaliens-Sobolewski-Czekaj-Paljic Wilk Jirsak Iliev-Melikson-Kirm/Małecki Genkov Chyba nie ma innej możliwości składu, bo nie wydaje mi się, żeby Probierz postawił na dwóch niedoświadczonych tzn Urygę (jest zdrowy w ogóle?) obok Czekaja.No chyba, że Sobol nie będzie w stanie grać od początku to pewnie Jirsak na prawej, a Kew w środku, z kolei Nunez (:/) obok Wilka. Defensywa więc wygląda dość biednie, ale za to z przodu ofensywny tercet Melikson-Iliev-Genkov powinien pokręcić pasiastą obroną, nawet ostatnio Kirm gra ciut lepiej, więc pewnie prędzej zagra on niż Małecki, który mógłby zmienić Ilieva w drugiej połowie. Tylko zwycięstwo. |
|
|
|
Guest
|
#3
|
|
Mam nadzieję, że do sędziowania tego meczu nie zostanie oddelegowany ktoś z dwójki Borski/ Gil.
Wyznaczenie, któregoś z tych panów do prowadzenia tego spotkania może sprawić, że to widowisko zostanie zepsute. Dodam że ich irracjonalne gwizdanie rzutów wolnych w stykowych sytuacjach sprawia, że szanse parchów mogą wzrosnąć zwłaszcza że ten bałkaniec potrafi wrzucić piłkę w pole karne a bronienie przy stałych fragmentach nie jest mocną stroną naszej defensywy. Chciałbym aby na to spotkanie został desygnowany ktoś kto nie będzie używał gwizdka przy każdym położeniu się piłkarza na murawę.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 22.04.2012 o godz. 18:10.
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#4
|
|
Musiał niestety odpada, pewnie oddelegują Siejewicza.
![]()
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#5
|
|
Pareiko
Jirsak- Jaliens- Uryga- Paljic Wilk- Nunez Iliev- Melikson- Kirm Genkov Jak wszyscy nie wyobrażam sobie innego wyniku, niż zwycięstwo. Ale wiadomo, że po tym meczu spodziewamy się więcej - tego, że piłkarze pokażą maksimum zaangażowania przez pełne 90 minut. I że te Derby zostaną zapamiętane na długo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#6
|
Choć wolałbym Nuneza na lewej obronie zamiast Paljica ![]()
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#7
|
|
Pareiko
Jirsak-Jaliens-Czekaj-Paljic Wilk Nunez Iliev-Melikson-Kirm Genkov Takim składem zagramy. TYLKO ZWYCIĘSTWO WISEŁKO !!! ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#8
|
|
Hattrick Małeckiego. Tak żeby ich zabolało. Bramki strzelone żuchwą czy miednicą, byle wpadło. Po najsłabszym meczu w historii, bez stylu, rzutów rożnych i przy 10% posiadaniu piłki. Bez znaczenia. ....y mają wrócic do koryta bez punktów i tyle.
![]()
"Chuligani Wisły rzucili serpentyny..."
"Kibole Wisły odpalili race. Właśnie dlatego w Polsce nie będzie wielkiej piłki" "Będziemy zamykać stadiony, żeby ludzie mogli przychodzić na mecze" "Posunięcia kibiców Wisły przypomniały mi o zamachach na World Trade Center" cdn.. |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#9
|
|
Każdego od piłkarza poprzez trenerów i działaczy skończywszy wywalić na zbity pysk jeśli coś zacznie pieprzyć że "derby i wszystko jest możliwe".
Tutaj nie ma miejsca na żadne wymówki - po jesiennym meczu do dzisiaj mam niesmak i tylko wpie.rdol minimum 3 do zera jest w stanie osłodzić ten sezon - no i spadek parchów to już wiadomo. ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#10
|
|
w sobotę bardzo ważny mecz w Łodzi...jak Lechia wygra w poniedziałęk spuszczamy definitywnie parchy do II ligi..." ta ostatnia niedziela jutro się rozstaniemy jutro się rozejdziemy na wieczny czas..." żegnajcie garbate nosy II liga wita
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#11
|
|
Trzeba ich rozniesc bo sa bardzo slabi - nie ma innej opcji. Jezeli zagramy jak z Podbeskidziem to powinno sie to udac chociaz wiadomo jak to w derbach bywa. Np w Anglii walczace o utrzymanie QPR wygralo z Arsenalem czy Tottenhamem dlatego trzeba mimo wszystko uwazac. Chyba nikt by nie przezył gdyby sie utrzymali po wygranej z Nami
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#12
|
|
Ja tam wolalbym Nuneza nie oglądać, ale wobec poprawnej gry Jirsaka na prawej obronie niewykluczone, żę bezie tak jak piszesz. Paljic na lawej powinien ogarnąć przeciwko takiemu rywalowi.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#13
|
|
heh, a co wy na to?
Pareiko jaliens- czekaj- Uryga- nunez Wilk- sobolewski Iliev- Melikson- Kirm Genkov młodzi obrońcy wspierani i ustawiani przez sobola i wilka daliby radę i pokazalibyśmy żydom, że mamy zdolną młodzież ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#14
|
|
strzelić ze 3 gole - wtedy o obrone nie bedziemy tak trząść portkami
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#15
|
Poza tym, myślę, że ważniejszy nawet był mecz derbowy na jesieni, bo jeszcze obie ekipy o coś grały... Cracovia jeszcze nie tak dawno odebrała Wiśle Mistrzostwo Polski (nie sam Jop tylko cisnąca i nieźle grająca Cracovia) a w tym sezonie prawdopodobnie odbierze Wiśle grę w Pucharach Europejskich - zabraknie pewnie akurat tych 3 punktów, które zostały na Kałuży. Derby derbami ale biorąc pod uwagę ile ostatnio Cracovia napsuła Wiśle krwi to radość z ewentualnego "spuszczenia" Pasów do I ligi zastąpi chyba przede wszystkim uczucie ulgi... Cóż, Pasy nastawiają się tylko na dwa mecze w sezonie. Resztę mogą sobie pykać dla jaj ale z Wisłą zwyczajnie gryzą trawę... Tak jak Wisła gryzła w eliminacjach do LM a z Pasami sobie mecz zwyczajnie odpuściła. Nawet ewentualne zwycięstwo i tak nie zmaże plamy z jesieni... Przegrać z Cracovią z tego sezonu to tak jakby przegrać z kulawymi i niedowidzącymi... Nawet zmotywowani i gryzący trawę kulawi i niedowidzący powinni zejść z murawy pokonani. Każdy inny wynik jak zwycięstwo z tak słabym rywalem to zwyczajny obciach.
Ostatnio edytowane przez thechris : 22.04.2012 o godz. 23:26.
|
|
|
|
Member
Od: 04.2011
Offline |
#16
|
|
z całym szacunkiem, ale dla kiboli mecz z sąsiadką nie ma żadnego porównania z żadnym innym meczem
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice
Offline |
#17
|
Takie myślenie trzeba jak najszybciej wbić do mózgownic wszystkich kibiców Wisły Kraków. Nie ma większego wroga, przeciwnika i k...y niż cracovia - i to z nią walczymy o rząd dusz! Mamy ich upokorzyć, zdeptac, spuścić z ligi i to z wynikiem 6-0. Maja skomlec jak ranne zwierzeta i błagac nas o zycie, po czym z aplauzem Boskich Trubun maja zostać dobite!
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 23.04.2012 o godz. 08:08.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#18
|
|
U pasiastej nierządnicy humory dopisują:
http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...1954006,page=1 ![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice
Offline |
#19
|
|
Pablo skasuj link do tej k.....skiej strony. Dzięki
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Skąd: Gdańsk
Offline |
#20
|
|
haha dobre to ich forum, niech zostanie, było się z czego pośmiać do śniadania. Trzeba przyznać, że z tych "pokaranych przez los" niezłe impotenty intelektualne są;-)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#21
|
|
Wracając do samego meczu - u nich chyba tylko Kosanowic pauzuje za kartki. Mam rację?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2011
Skąd: Barlinek/Kraków
Offline |
#22
|
|
Panowie, czy ktoś z was wie czy spodziewany jest rekord frekwencji? bo wszystko chyba na to wskazuje, prawda?
ps. zastanawiam się, czy w poniedziałek rano jak przyjadę do KRK do jeszcze bilet dostanę hehe |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#23
|
Gdyby Cracovia prezentowała jakiś poziom jak jeszcze parę sezonów temu to bym się zgodził. W tym sezonie Cracovia to tylko nazwa... Ta drużyna miałaby problemy z utrzymaniem nawet w pierwszej lidze - jest tak słaba. Mnie takie nierówne derby nie specjalnie dają satysfakcję. Nigdy nie czułbym satysfakcji z pokonania inwalidów sportowych. Niestety jak się przegrało w sezonie wszystko co było do przegrania (a w tym już nawet derby), to trzeba się jakoś pocieszyć... Rozumiem, że ewentualne pokonanie najsłabszej Cracovii w historii jej "występów" w Ekstraklasie, poprawi wielu osobom humory. Faktycznie trzeba rozdzielić tu dwie rzeczy. Pod względem mentalnym i emocjonalnym ten mecz jest ważny. Pod względem sportowym to zwykły sparing i najmniej istotne derby od czasu powrotu Pasów do Ekstraklasy i nikt mi nie wmówi, że pod tym względem, mecz na Cyprze był mniej ważny.
Ostatnio edytowane przez thechris : 23.04.2012 o godz. 09:09.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice
Offline |
#24
|
Względy sportowe nie mają tutaj nic do gadania! Tutaj chodzi o aspekt kibicowski. a nie jak to nazwałeś emocjonalny - jest to realna rywalizacja o więcej niż 3 punkty, MP czy nawet LM. I nic nigdy nie będzie ważniejsze od rywalizacji w swoim mieście. Co nam da LM i uznanie w pipidówie pod Suwałkami/Nowym Tomyślem, uznanie komentatorów sportowych czy splendor wśród kibiców w Burkina Faso, którzy oglądają mecze LM na TV JEŚLI NIE BĘDZIEMY PANOWAĆ W KRAKOWIE!
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 23.04.2012 o godz. 09:42.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Skąd: NOWA HUTA B.W.
Offline |
#25
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2011
Skąd: Kraków/Śródmieście
Offline |
#26
|
|
Ja bym chciał żeby na derby wyszło jak najwięcej Polaków na boisko, bo oni wiedzą czym są dla nas i dla całej społeczności Wiślackiej DERBY.
Tak więc widzę Czekaja na stoperze ( może z Urygą? Jaliens nie wiem czym są derby), Radka Sobolewskiego - skoro trenuje na pełnych obrotach, grał w MESIE to dlaczego nie miałbym zagrać z Wilkiem na defensywnym pomocniku w derbach? A Radek daje takiego "kopa" Wiśle jak mało który zawodnik. No i oczywiście Patryka w pomocy, Kirm jest tak słaby że już nie mogę na niego patrzeć a Mały jest na tyle wszechstronny, że poradzi sobie na prawej pomocy. Może optymistycznie podchodzę do sprawy patrząc na formę rodaków, ale wolę Małego w słabszej formie i Sobola po kontuzji, którzy będą zapierd**** po boisku przez 90 minut, niż Kirma albo Nuneza którzy będą zadowoleni bo kasa za wyjściówkę wpłynie i pochodzą po boisku. |
|
|
|
Banita
Od: 07.2010
Offline |
#27
|
|
Wystawmy ME przeczolgaja nas kilkoma bramkami ale za to bedziemy meic pewnosc ze pilkarze wiedzielic o to derby.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#28
|
|
Cytat:
|
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#29
|
|
Jedna dobra informacja jest już przed Derbami. Nie zagra Lamey. Niestety jak to w życiu bywa, bilans zysków i strat wynosi zero, bo pewnie trzeba będzie wystawić Jaliensa na stoperze, żeby dać mu kolejną wejściówkę (jak w sobotę - Probierz na chwilę wpuścił go i od razu kilka tysięcy euro trzeba zapłacić, zamiast wpuścić Kamińskiego, czy Małeckiego). Powinni od początku zagrać Sobolewski z Małeckim, bo oni wiedzą co to jest za mecz. Na jesieni wiadomo kto grał i wiadomo jaki był wynik (ci, którzy przyczynili się do tego, że Wisła stała się pośmiewiskiem jak kiedyś Pogoń z dwudziestoma Brazylijczykami). Zagrać od pierwszej minuty atak na całego, zepchnąć ich do defensywy i nastukać kilka bramek. To jest najważniejszy mecz sezonu. Różne wynalazki z zagranicy mają szanse w tych Derbach trochę zrehabilitować się za najgorszy sezon w erze Cupiała, za najgorszą jakość drużyny od wielu lat, za wiele hańbiących spotkań, za odpuszczenie jesiennych Derbów, za lekceważenie Wisły w wielu aspektach (np. za nastawienie ,,jestem tu gwiazdą i możecie mi Polaczki naskoczyć, bo grałem w takich zespołach o których wy moglibyście tylko marzyć w snach").
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 23.04.2012 o godz. 11:17.
|
|
|
|
Banita
Od: 06.2004
Skąd: 19 lat na R22
Offline |
#30
|
|
thechris Jeśli dla Ciebie mecz z parchami to sparing to gratuluje!Jeśli martwi Cię ich forma piłkarska to też Ci gratuluje.Dla mnie to najważniejszy mecz tej rundy.Jeśli są słabi to trzeba to wykorzystać. Zdeptać, zniszczyć i na koniec dołożyć ,,cegiełkę'' do ich spadku a w dalszej przyszłości do całkowitego upadku
))!!! |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|