The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
allon
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 08.03.2012, 01:08
Flamaster napisał(a):Wyświetl post
1) Mówimy o budowie, potrzebie stabilizacji, ale nikt na dobrą sprawę nie rozliczył Valkcxa z dotychczasowej pracy.

Ktoś wspomniał, że trzeba prowadzić politykę długofalową, dlatego nie można dać odejść Holendrowi. Stan pokazał, że średnio interesuje go pojęcie stabilizacji. Wystarczy popatrzeć na obecną kadrę i to, jak ona jest zbudowana. Krótkie kontrakty, wypożyczenia. Dzięki Stanowi w lecie będziemy świadkami kolejnej rewolucji w składzie.

Cały czas mówi się, że Wisła w zasadzie nie może grać dużo lepiej, bo zawodnicy nie gwarantują odpowiedniego poziomu. No dobrze. A kto ich do tego klubu ściągnął? Kto stoi za transferem Ilieva, Nuneza, Jailensa?
Podobno przyszli za darmo, ale gdybyśmy mieli policzyć ich sumy ich kontraktów, premii za podpisanie umowy i prowizji dla menedżerów, pewnie wszyscy byśmy się zdziwili, ile pieniędzy zostało utopionych w tych zawodników.

Nie twierdzę, że Stan jest zły. Wolałbym jednak nie przesadzać z zasługami Valkcxa.
Stan w dotychczasowej polityce transferowej ściągał zawodników doświadczonych + wypożyczał z prostego powodu - by zbudować szybko i przy ograniczonych środkach oczekiwany sportowy wynik (MP i długą grę w europejskich pucharach) i wygenerować w ten sposób środki na kolejne transfery i czas na szukanie bardziej perspektywicznych zawodników dla klubu.Na znalezienie zawodnika ,który będzie w dostatecznie młodym wieku , będzie nas na niego stać (zarówno koszt transferu jak i koszt kontraktu) potrzeba czasu (scouting + długie negocjacje) i też trochę szczęścia gdy o zawodnika konkuruje wiele klubów.

W lecie będziemy świadkami rewolucji nie dzięki Stanowi tylko dzięki bardzo słabej polityce na przestrzeni wielu wielu lat. Nie jest winą Holendra ,że od lat w kadrze wiszą nazwiska ,które niewiele wnoszą do siły zespołu a koszta ich kontraktów są na nasze warunki niemałe i nikt wcześniej nie potrafił im ładnie podziękować za współpracę i nie jest też winą Holendra ,że dysponujemy skromnymi(w europejskiej skali)środkami
Ja traktuję tą rychłą rewolucję w składzie nie jako zagrożenie tylko jak ogromną szansę by klub mógł pozbyć się zbędnego dla siebie balastu(przy całym szacunku i osobistej sympatii do wszystkich zawodników)
i mógł poszukać nowych, lepszych graczy do zespołu
Oczywiście nie twierdzę ,że każdy zawodnik z kończącym się kontraktem/wypożyczeniem nie zasługuje na zostanie w klubie.

Wydaje mi się ,że w nadchodzącej sytuacji Holender jest właściwą osobą na właściwym miejscu i to on jest w stanie sprostać temu wyzwaniu , nie Bednarz(choć on wg mnie nie jest złym dyrektorem sportowym).
Pokazał dotychczas ,że jest bardzo elastyczny i potrafi się dostosować do zastanych warunków , potrafi negocjować (vide tańsze kupno Chaveza) , ma cywilną odwagę i potrafi bez mrugnięcia okiem sprzedać gwiazdy zespołu i na ich miejsce sprowadzić innych zawodników
Ostatnio edytowane przez allon : 08.03.2012 o godz. 01:22.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:34.