The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
mihaq
Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 23.11.2011, 15:09
Mecz z Górnikiem unaocznił mi dwie rzeczy:

1. Gdy wszedł Boguski zaczęła się gra na połowie przeciwnika. Nie ma w Wiśle lepszego zawodnika na grę za plecami napastnika (Bitona). Szczególnie wobec braku u nas typowego playmakera. Było widać, że szuka typowej wiślackiej, przyspieszonej gry krórkimi podaniami, był zwrotny, dynamiczny, nawet się zdziwiłem. Pytanie czy on ma siły na 90 minut.

2. Jovanovic to chyba w dłuższej perspektywie zawodnik na środek obrony. Po pierwsze, już było widać, że został przez przeciwnika przeczytany i te jego rajdy, którymi błysnął, teraz zostały przez przeciwników zastopowane. Po drugie na stoperze właśnie potrzeba takiego zawodnika, który od czasu do czasu wyjdzie do przodu z piłką i ma dobrą technikę. Jest rzeczywiśćie problem z tym środkiem obrony, są różne koncepcje, ale trzeba zacząć zgrywać ze sobą jakąś konkretną parę. Jovanovic - Czekaj?

Wobec powyższych, pozostaje problem bocznych obrońców. Póki co niestety siłą rzeczy na prawej pozostaje Lamey, który jednak ma jakieś zalety (w przeciwieństwie do Jaliensa), choć głównie ofensywne, czyli dobre wrzutki i zdarza mu się zdobywać bramki. Tylko w razie jego niedyspozycji na prawą idzie Jovanovic, a na środek, któryś z rezerwowych stoperów. Na lewej obronie na siłę stawiałbym na Nuneza, nawet jeśli na początku by mu nie szło, to należy go przyzwyczaić do gry na tej pozycji. Jest agresywny w odbiorze i ma inklinacje ofensywne, może podwajać lewą flankę przy schodzącym do środka skrzydłowym (ktokolwiek by tam nie grał). Na lewą obronę absolutnie nie nadaje się Diaz, za to jest z niego jakiś pożytek gdy gra jako defensywny pomocnik. Palic ma dużo ochoty do gry, ale niestety jest bezproduktywny.

Oczywiście jest to koncepcja na teraz, bo nie wiadomo jakimi zawodnikami będziemy dysponować po zimowym okienku. Skład na Śląsk widziałbym tak:

------------------Pareiko ---------------------
-- Lamey -- Jovanovic -- Czekaj -- Nunez
------------------ Diaz, Wilk ------------------
-----Boguski ---- Irsak ------ Iliev
-------------------- Biton-----------------------

Jasne, jest to ryzyko niezgranej defensywy, ale kiedy my mieliśmy ostatnio zgrana defensywę?

/Pozdro, to mój pierwszy post/
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:45.