The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 08.11.2011, 11:40
Wesoły Roger napisał(a):Wyświetl post
Gryzienie trawy... W meczu z Podbeskidziem Wisła była przy piłce przez 70% czasu. Nie zabrakło gryzienia trawy, lecz umiejętności technicznych, pomysłu na grę... Większym gryzieniem trawy moglibyśmy dojść do 80% posiadania piłki. Tylko co z tego.
Z Podbeskidziem nikt trawy nie gryzł - graliśmy na stojąco, przy atakach pozycyjnych gramy na stojąca przy autach tak samo. Czasem boczny obrońca zagra klepkę z bocznym pomocnikiem i będzie krótki sprint.

Przez gryzienie trawy rozumiem:
-Pressing od 1 do 90 min czy wysoki czy niski to już sprawa trenera.
-Gracze ofensywni w ciągłym ruchu i wychodzący na pozycję starający się zgubić pomieszać obronę.
-W defensywie podwajanie przeciwnika który jest przy piłce.

Itp itd.
Wesoły Roger
Member
 
Od: 01.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 08.11.2011, 11:57
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Z Podbeskidziem nikt trawy nie gryzł - graliśmy na stojąco, przy atakach pozycyjnych gramy na stojąca przy autach tak samo. Czasem boczny obrońca zagra klepkę z bocznym pomocnikiem i będzie krótki sprint.

Przez gryzienie trawy rozumiem:
-Pressing od 1 do 90 min czy wysoki czy niski to już sprawa trenera.
-Gracze ofensywni w ciągłym ruchu i wychodzący na pozycję starający się zgubić pomieszać obronę.
-W defensywie podwajanie przeciwnika który jest przy piłce.

Itp itd.
Podoba mi się...

Ale są problemy:
-co zrobić jeśli przewyższającej liczbie piłkarzy się nie chce harować... Trener swoje, gracze swoje...
-czy się ma odpowiednich graczy (z żelaznymi płucami) - Iliev odpada przy lżejszej grze, przy ciągłym pressingu odpadłoby pewnie dużo więcej piłkarzy
Hey Robert Maaskant, help me out
I'm flying blind, I'm flying blind
You know the way to work things out
To colorize and still feel fine
pan Dudi
Senior Member
 
Od: 01.2006
Skąd: z domu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 08.11.2011, 12:00
Wesoły Roger napisał(a):Wyświetl post
Podoba mi się...

Ale są problemy:
-co zrobić jeśli przewyższającej liczbie piłkarzy się nie chce harować... Trener swoje, gracze swoje...
-czy się ma odpowiednich graczy (z żelaznymi płucami) - Iliev odpada przy lżejszej grze, przy ciągłym pressingu odpadłoby pewnie dużo więcej piłkarzy

ad 1. zatrudnić trenera, który będzie umiał ich do tego zmusić (bo trener swoje, czyli "wszystko jest super i jesteśmy zadowoleni", a gracze swoje, czyli to, co mówił im Maaskant - "swoje" w tym przypadku jedni i drudzy mieli takie samo)
ad 2. skoro ma się reprezentantów Kostaryki, Hondurasu, Polski (Wilk), króla strzelców ligi serbskiej, młodego obrońcę, który z Partizanem grał w LM, reprezentanta Słowenii, Bułgarii i Izraela, to chyba jest wystarczający potencjał, żeby wygrać z zasranym Podbeskidziem, nie uważasz? Albo, żeby oddać więcej niż 1 celny strzał na ich bramkę?
Ostatnio edytowane przez pan Dudi : 08.11.2011 o godz. 12:05.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, a nie lewą

http://inicjatywa14.net/
Wesoły Roger
Member
 
Od: 01.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 08.11.2011, 12:13
pan Dudi napisał(a):Wyświetl post
ad 1. zatrudnić trenera, który będzie umiał ich do tego zmusić (bo trener swoje, czyli "wszystko jest super i jesteśmy zadowoleni", a gracze swoje, czyli to, co mówił im Maaskant - "swoje" w tym przypadku jedni i drudzy mieli takie samo)
ad 2. skoro ma się reprezentantów Kostaryki, Hondurasu, Polski (Wilk), króla strzelców ligi serbskiej, młodego obrońcę, który z Partizanem grał w LM, reprezentanta Słowenii, Bułgarii i Izraela, to chyba jest wystarczający potencjał, żeby wygrać z zasranym Podbeskidziem, nie uważasz? Albo, żeby oddać więcej niż 1 celny strzał na ich bramkę?
1. Łatwo powiedzieć... Taki trener musiałby mieć bardzo mocną pozycję. Niektórzy uważają, że za czasów Petrescu, gracze grali przeciw trenerowi i wygrali. A ktoś inny tu na forum podał przykład z Fergusonem, który po pierwszym swoim sezonie w MU i zdaje się 14 pozycji w lidze, wywalił piłkarzy. Trener, mogący zmusić, musiałby mieć tak mocną pozycję jak Ferguson w MU.

2. Wieża Babel, ciekawe jaki jest język urzędowy... poza tym obecna Wisła to zbierania, niby indywidualnie nie wygląda źle, ale drużynowo widać, że na niektóre boiskowe pozycje potrzebni są prezentujący zupełnie inne walory gracze.
Hey Robert Maaskant, help me out
I'm flying blind, I'm flying blind
You know the way to work things out
To colorize and still feel fine
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 08.11.2011, 12:17
Wesoły Roger napisał(a):Wyświetl post
1. Łatwo powiedzieć... Taki trener musiałby mieć bardzo mocną pozycję. Niektórzy uważają, że za czasów Petrescu, gracze grali przeciw trenerowi i wygrali. A ktoś inny tu na forum podał przykład z Fergusonem, który po pierwszym swoim sezonie w MU i zdaje się 14 pozycji w lidze, wywalił piłkarzy. Trener, mogący zmusić, musiałby mieć tak mocną pozycję jak Ferguson w MU.

2. Wieża Babel, ciekawe jaki jest język urzędowy... poza tym obecna Wisła to zbierania, niby indywidualnie nie wygląda źle, ale drużynowo widać, że na niektóre boiskowe pozycje potrzebni są prezentujący zupełnie inne walory gracze.
1. Łatwo powiedzieć, ale to są specjaliści którzy biorą za to duże pieniądze bo to nie jest łatwe do osiągnięcia. Trener piłkarzy może zesłać do ME.

2. W klubach na całym świecie sobie z tym radzą jakoś i nie ma problemu a u nas musi być źle. Granie obcokrajowcami to już niejako standard.
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 08.11.2011, 12:10
Wesoły Roger napisał(a):Wyświetl post
Podoba mi się...

Ale są problemy:
-co zrobić jeśli przewyższającej liczbie piłkarzy się nie chce harować... Trener swoje, gracze swoje...
-czy się ma odpowiednich graczy (z żelaznymi płucami) - Iliev odpada przy lżejszej grze, przy ciągłym pressingu odpadłoby pewnie dużo więcej piłkarzy
Gdybym widział jak to zrobić Basałaj miał by już moje CV a ja 250Keur kontraktu

Tak na poważnie.

- trener ma to wymusić ławką, biciem, przekonać ich przy piwie za to płaci mu się ciężkie pieniądze
- mamy więcej niż Iliewa w składzie, taki Wilk kondycji jakiejś zabójczej nie ma ale walczy i biega nawet jak płuca już dawno wypluł. I to jest różnica nawet jak nie ma siły to walczy i biega.

korred napisał(a):
To fakt, ale nie tylko z Podbeskidziem. Ostatnio oglądając mecze Wisły często miałem wrażenie, że właśnie sędzia z jakiegoś powodu przerwał grę, a okazywało się, że nasi piłkarze sami sobie stanęli.
Właśnie o to mi chodzi przegrywamy a oni sobie klepią od Jaliensa do Chaveza w derbach był moment gdzie Diaz nie wznowił autu przez prawie minutę bo wszyscy stali posłusznie za zawodnikami Cracovii dopiero potem ktoś podreptał tego się nie da oglądać.
korred
Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 08.11.2011, 12:04
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Z Podbeskidziem nikt trawy nie gryzł - graliśmy na stojąco, przy atakach pozycyjnych gramy na stojąca przy autach tak samo. Czasem boczny obrońca zagra klepkę z bocznym pomocnikiem i będzie krótki sprint.
To fakt, ale nie tylko z Podbeskidziem. Ostatnio oglądając mecze Wisły często miałem wrażenie, że właśnie sędzia z jakiegoś powodu przerwał grę, a okazywało się, że nasi piłkarze sami sobie stanęli.
.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:49.