
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa
Offline |
#11
|
|
1. Każdy transfer kosztuje. Niezależnie od tego, czy jest to transfer bezgotówkowy, czy gotówkowy. Trzeba uiścić dolę menadżerowi, albo czasem kilku menadżerom, swoje dać PZPN-owi (taryfikator reguluje tą sprawę), a także czasem dać do ręki piłkarzowi okrągłą sumkę za podpis. Może to być suma, która przekracza owe 150 tys. euro. 2. Piłkarzy ściągają zarówno pieniądze, ale też dobra organizacja klubu, perspektywa gry w europejskich pucharach, czy możliwość trenowania z solidnym trenerem. Wszystkie te punkty w polskich realiach Pogoń spełnia i dlatego mogła być atrakcyjnym miejscem pracy z perspektywy Robaka, czy Małeckiego oraz może być przyszłym pracodawcą Murawskiego. 3. Nie wiem na co stać Pogoń, która nie ma prywatnego sponsora, ale dzięki pieniądzom z miasta, kasie od pomniejszych sponsorów, za prawa telewizyjne od NC+ oraz z dnia meczowego nie może liczyć na więcej niż kilkanaście mln zł i tyle pewnie ma. 4. W kontekście tych kilkunastu mln zł na sezon 150 tys. euro co rundę to nie jest żadna bagatela, a wyłącznie rozważne gospodarowanie środkami przesz szukanie okazji. Pogoń nie ma kasy na to, aby kupić tego, albo tamtego, ale w momencie, gdy na rynku pojawia się szanse to atakuje i realizuje skuteczne transfery na swoim poziomie finansowym. 5. Ostatni punkt to pensje. Takiemu Małeckiemu, czy Robakowi na pewno muszą płacić powyżej 100 tys. euro rocznie. Powołując się na raport Doloitte z 2013 roku Pogoń na pensje wydawała ok. 12 mln zł, czyli 110% swoich przychodów. Jeśli chodzi o łączny budżet na wynagrodzenia byli średniakiem ekstraklasy, natomiast jeśli chodzi o wskaźnik wynagrodzenia względem przychodów to Pogoń była na podium. Podsumowując Pogoń oprócz dwóch zawodników nie robi transferów gotówkowych, płaci zawodnikom w okolicach ligowej średniej, choć w wyjątkowych okolicznościach są w stanie wysupłać większą kwotę na kontrakt bardziej uznanego zawodnika. Ani to hegemon, ani cienias. Ot, średniak. Ligowy średniak finansowy.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 21.02.2014 o godz. 22:26.
|
||
|

|
||||||
|
|