The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 12.01.2012, 14:05. Potencjał, aspiracje a rzeczywistość
Do otwarcia tematu zainspirowała mnie dyskusja w temacie transferowym, która zeszła trochę z tematu transferów na sposób prowadzenia klubu piłkarskiego w Polsce.

Pytanie wyjściowe jest zasadnicze: czy wyniki sportowe Wisły w 2011 r. w Europie to sukces czy porażka?

Czy sukcesem jest awans do kolejnej rundy z fazy grupowej Ligi Europejskiej? Czy raczej porażką jest to że znowu nie awansowaliśmy do Ligi Mistrzów?

To w jakim miejscu na tle Europy znajduje się Wisła to nie przypadek. To lata pracy i "pracy" piłkarzy, działaczy i właściciela naszego klubu, ale także efekt sytuacji w całym środowisku piłkarskim w Polsce.

Jak wiemy po raz pierwszy od lat na wiosnę będziemy mieć 2 zespoły pucharach. Ostatnio IFFHS sklasyfikował naszą ligę na 30 miejscu na świecie. Dzisiejszy ranking klubów za 2011 rok umiejscawia Wisełkę na 58 miejscu (43 w Europie). Zatem choć aspiracje do Ligi Mistrzów mamy wielkie to może jednak rzeczywistość jest jaka jest i do LM po prostu nie dorastamy?

Czy mamy potencjał na grę w LM? Nie mówię o poszczególnych zawodnikach, ale o całym zespole, klubie itp. Mamy nowy stadion, a nie mamy parkingów. Zaplecze klubowe jakieś jest ale boisk treningowych z prawdziwego zdarzenia jak nie było tak nie ma. Wszyscy chcemy mieć szkółkę piłkarską i sami wychowywać młode talenty. Ale mało kto dostrzega, że te talenty będziemy tracili zanim młodzież zacznie grać w I zespole. Drenaż prowadzą przecież wszystkie większe kluby europejskie - vide ostatnio sprawa syna Clebera, którego już ściąga PSV.

Mamy markę w Polsce, ale w skali europejskiej to "marketingowo" nie jesteśmy nawet średniakiem.

Podsumowując - jak uważacie: czy powinniśmy się cieszyć z tego co mamy (tak żeby nam nikt nie zarzucał minimalizmu), czy raczej martwić tym co mamy (bez uzyskania statusu "wiecznie niezadowolonych).
c.d.n.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:41.