The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się poniedziałkowy hit z dolnej połowy tabeli:
Zwycięstwem Wisły! 49 59,04%
Remisem! 21 25,30%
Zwycięstwem gości.. 13 15,66%
Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 27.02.2013, 22:01. [17 kolejka] Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 4 marca, poniedziałek 18:30
VS.


Wielkimi krokami zbliża się kolejny ważny piłkarsko mecz dla naszej Wisły. Naszym najbliższym rywalem w Ekstraklasie będzie zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed tym spotkaniem Wisłę czeka mecz w Pucharze Polski, o którym można dyskutować tutaj: Wisła Kraków w Pucharze Polski


Skupmy się jednak na poniedziałkowym spotkaniu w Ekstraklasie.


Z obozu rywali:

Zespół z Bielska to aktualnie 15. zespół naszej ligi, w 16 dotychczasowych spotkaniach ''Górale'' zgromadzili 9 punktów i do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą 6 oczek. Na ich dorobek punktowy składają się dwa zwycięstwa oraz trzy remisy.


Podbeskidzie podczas obozów przygotowawczych rozegrało sześć sparingów, z czego dwa zakończyły się zwycięstwem bielszczan, trzy porażkami i jeden remisem.


Podbeskidzie, to drugi z klubów walczących o utrzymanie który w przerwie zimowej zmienił trenera. Marcin Sasal nie umiał znaleźć wspólnego języka z działaczami z Bielska odnośnie transferów mających uratować klub przed degradacją do I ligi. Jego miejsce zajął Dariusz Kubicki.

Z zespołu ''Górali'' przed rundą wiosenną odeszło kilku zawodników, którzy w mniejszym lub większym stanowili o obliczu zespołu m.in: Kamil Adamek, Mateusz Bąk, Damian Byrtek, Liran Cohen, Ireneusz Jeleń, Krzysztof Król, Mariusz Sacha.

Klub na ich miejsce pozyskał m.in: Błażeja Telichowksiego, Marcina Wodeckiego, Lukę Gusicia, Antona Slobodę, Dariusza Kołodzieja, Marka Cetkovicia.

Podbeskidzie dobrze weszło w rundę rewanżową gromiąc u siebie Jagiellonię Białystok aż 4:0! Czy to oznaka lepszej wiosny dla Bielska, czy jednorazowy wyskok?

Meldunek z Reymonta..

Tomasz Kulawik w poniedziałkowym pojedynku nie będzie mógł skorzystać z usług Arkadiusza Głowackiego, który w meczu z GKS-em Bełchatów zarobił czerwoną kartkę i będzie zmuszony pauzować. Wciąż niepewny jest udział w Emanuela Sarkiego, który do dziś nie wrócił z Belgii.

Prawdopodobnie zmiana w defensywie, nie będzie jedyną jakiej dokona nasz trener. Nikt z nas na pewno nie jest zadowolony z postawy naszych (pseudo)napastników, ich bilans bramkowy po pierwszej wiosennej kolejce się nie powiększył. Beznadziejnego Sikorskiego i bezbarwnego Genkova zastąpić na szpicy mogą Rafał Boguski, Patryk Małecki oraz Ivica Iliev. Czy ich ewentualny występ jest szansą na ożywienie naszej linii ataku?

W tym tygodniu okaże się również , czy do gry wróci Łukasz Garguła, który ostatnio był kontuzjowany. Co ciekawe, jak stwierdził Kulawik ustawiał zespół pod Łukasza, który miał być kluczową postacią w jego układance.

Brzmi to trochę dziwnie, ponieważ nasz trener chciał uniknąć błędu Roberta Maaskanta i nie opierać gry na jednym zawodniku a tymczasem sami widzimy co się dzieje..

Czy ewentualny powrót Garguły do I składu odmieni nasze oblicze? Czy nadal będziemy zatapiać się w marazmie?

Jakie waszym zdaniem, trener Kulawik powinien przeprowadzić zmiany aby w grze ''Białej Gwiazdy'' coś zaskoczyło, aby w naszych Wiślackich sercach pojawiła się choć mała iskierka na lepsze jutro?


Historia spotkań w Krakowie:

Sezon 2010/11

Puchar Polski: 1 marca 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Malinowski 88

Sezon 2011/12

29 października 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Juraj Dančík 26


Poniżej przedstawiam plan 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

1 marca, piątek:

18:00 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
20:45 Lech Poznań - Polonia Warszawa

2 marca, sobota:

13:30 Ruch Chorzów - Widzew Łódź
15:45 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
18:30 Legia Warszawa - GKS Bełchatów

3 marca, niedziela:

14:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław
17:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

4 marca, poniedziałek:

18:30 Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała



Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:59.