![]() |
[17 kolejka] Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 4 marca, poniedziałek 18:30
Wielkimi krokami zbliża się kolejny ważny piłkarsko mecz dla naszej Wisły. Naszym najbliższym rywalem w Ekstraklasie będzie zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed tym spotkaniem Wisłę czeka mecz w Pucharze Polski, o którym można dyskutować tutaj: Wisła Kraków w Pucharze Polski Skupmy się jednak na poniedziałkowym spotkaniu w Ekstraklasie. Z obozu rywali: Zespół z Bielska to aktualnie 15. zespół naszej ligi, w 16 dotychczasowych spotkaniach ''Górale'' zgromadzili 9 punktów i do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą 6 oczek. Na ich dorobek punktowy składają się dwa zwycięstwa oraz trzy remisy. Podbeskidzie podczas obozów przygotowawczych rozegrało sześć sparingów, z czego dwa zakończyły się zwycięstwem bielszczan, trzy porażkami i jeden remisem. Podbeskidzie, to drugi z klubów walczących o utrzymanie który w przerwie zimowej zmienił trenera. Marcin Sasal nie umiał znaleźć wspólnego języka z działaczami z Bielska odnośnie transferów mających uratować klub przed degradacją do I ligi. Jego miejsce zajął Dariusz Kubicki. Z zespołu ''Górali'' przed rundą wiosenną odeszło kilku zawodników, którzy w mniejszym lub większym stanowili o obliczu zespołu m.in: Kamil Adamek, Mateusz Bąk, Damian Byrtek, Liran Cohen, Ireneusz Jeleń, Krzysztof Król, Mariusz Sacha. Klub na ich miejsce pozyskał m.in: Błażeja Telichowksiego, Marcina Wodeckiego, Lukę Gusicia, Antona Slobodę, Dariusza Kołodzieja, Marka Cetkovicia. Podbeskidzie dobrze weszło w rundę rewanżową gromiąc u siebie Jagiellonię Białystok aż 4:0! Czy to oznaka lepszej wiosny dla Bielska, czy jednorazowy wyskok? Meldunek z Reymonta.. Tomasz Kulawik w poniedziałkowym pojedynku nie będzie mógł skorzystać z usług Arkadiusza Głowackiego, który w meczu z GKS-em Bełchatów zarobił czerwoną kartkę i będzie zmuszony pauzować. Wciąż niepewny jest udział w Emanuela Sarkiego, który do dziś nie wrócił z Belgii. Prawdopodobnie zmiana w defensywie, nie będzie jedyną jakiej dokona nasz trener. Nikt z nas na pewno nie jest zadowolony z postawy naszych (pseudo)napastników, ich bilans bramkowy po pierwszej wiosennej kolejce się nie powiększył. Beznadziejnego Sikorskiego i bezbarwnego Genkova zastąpić na szpicy mogą Rafał Boguski, Patryk Małecki oraz Ivica Iliev. Czy ich ewentualny występ jest szansą na ożywienie naszej linii ataku? W tym tygodniu okaże się również , czy do gry wróci Łukasz Garguła, który ostatnio był kontuzjowany. Co ciekawe, jak stwierdził Kulawik ustawiał zespół pod Łukasza, który miał być kluczową postacią w jego układance. Brzmi to trochę dziwnie, ponieważ nasz trener chciał uniknąć błędu Roberta Maaskanta i nie opierać gry na jednym zawodniku a tymczasem sami widzimy co się dzieje.. Czy ewentualny powrót Garguły do I składu odmieni nasze oblicze? Czy nadal będziemy zatapiać się w marazmie? Jakie waszym zdaniem, trener Kulawik powinien przeprowadzić zmiany aby w grze ''Białej Gwiazdy'' coś zaskoczyło, aby w naszych Wiślackich sercach pojawiła się choć mała iskierka na lepsze jutro? Historia spotkań w Krakowie: Sezon 2010/11 Puchar Polski: 1 marca 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Malinowski 88 Sezon 2011/12 29 października 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Juraj Dančík 26 Poniżej przedstawiam plan 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy: 1 marca, piątek: 18:00 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 20:45 Lech Poznań - Polonia Warszawa 2 marca, sobota: 13:30 Ruch Chorzów - Widzew Łódź 15:45 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 18:30 Legia Warszawa - GKS Bełchatów 3 marca, niedziela: 14:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław 17:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 4 marca, poniedziałek: 18:30 Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała Zapraszam do dyskusji! |
Remis biorę w ciemno.
|
Rywal niby łatwy, ale w naszym przypadku jak kolega wyżej: remis i będzie dobrze.
|
mecz o 6 punktow !!
|
Nie ma wyjścia, tylko wygrana się liczy!
|
3 punkty z tego meczu, przy bardzo dobrych wiatrach, to awans nawet o 5 pozycji w tabeli. :D
Trzeba to wygrać. |
Z natury jestem optymistą ale to co widzę ostatnio każe wątpić w dobry wynik.
Najbardziej prawdopodobne wyniki to 0 - 0 / 1 -0 / 0 -1 Niestety ale każdy z nich jest tak samo realny. |
Jak nie z Podbeskidziem u siebie, to z kim Wisła ma wygrywać? Nie róbcie już scen.
Wiara w spadek to chyba kiepska idea. |
0-1 dla Podbeskidzia....
|
Remis bedzie dobrym wynikiem. Wowczas bielszczanie nie odrobia do nas punktow. Trzeba powalczyc o ten remis.
0-0 biore w ciemno. Mysle, ze bedziemy swiadkami kolejnego spektaklu z Sikorskim, Gardula, Wilkiem & co. w rolach glownych. Punkt jak w morde strzelil, chyba ze chlopaki beda miec jeszcze w kosciach mecz PP z gigantem z Bialegostoku. Wtedy klasyczne 0-1. |
No, ciekawe jak nasze dziadki wypadną z TSP. Ważna będzie jak się zregenerują i czy będa mieli siłę biegać.
|
Marcin Borski będzie sędzią głównym spotkania 17. kolejki pomiędzy Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała. W tym sezonie Pan Borski gwizdał obu drużynom po jednym spotkaniu: Wiśle bezbramkowy remis z Jagiellonią Białystok w 8. kolejce Ekstraklasy a Podbeskidziu przegrany pojedynek z Ruchem Chorzów w ramach 6. kolejki.
|
Jak dla mnie to Pan Borski jest jednym z gorszych arbitrów w Ekstraklasie.
|
Jeżeli chcemy sie utrzymać to musimy ten mecz wygrać.
|
Ten mecz musimy wygrac i zamknąć usta wszystkim tym co myślą, że Wisła może spać ! Może by chcieli, żeby spadła, ale NIGDY NIE SPADNIE ! Kula powinien zagrać dwoma napastnikami, nie wiem dlaczego nie wystawia Genkova. Przeciez on idealnie bedzie pasowal na wrzutki Kosy, a drugim napastnikiem niech bedzie Boguski. Musimy zagrac ofensywnie i nie dać szans Podbeskidziu. Co za czasy, zebysmy sami chcieli spadku Wisły?! Masakra...
|
Panowie Borski i Gil - paradoksalnie nasi sędziowie międzynarodowi to dla mnie najgorsze sędziowskie cymbały, albo szumowiny. W zależności od tego czy wielbłądy co mecz są świadome czy nie. Co do meczu: jeśli zagramy tak jak w pierwszej połowie z Jagą, to przynajmniej nie przegramy. Chodzi o to, że Podbeskidzie wyjdzie agresywnie i wysoko. Cóż oni mogą przeciwstawiać co mecz jeśli nie walkę i agresję? Jeśli zagramy tak jak w Bełchatowie, dystans pomiędzy nami a Bielskiem zmniejszy się o 3 punkty.
|
Podbeskidzie dobrze się przygotowało do rundy co było widać przez cały mecz w meczu z Jagą, my z nimi potrafiliśmy zagrać przyzwoicie 1 połowę (Cupiał był na trybunie?), choć z przodu nikt znowu nie miał kto klarownych akcji wykańczać (na razie to potrafimy strzelić gola z paru metrach jak rykoszet komuś pod nogę wpadnie, ew wlecieć z afery w pole karne i liczyć że piłka od kogoś sie odbije bo nie wiem jak nie można było wykorzystać paru wrzutek Kosowskiego, nie mówiąc o sytuacji Chrapka z podania Wilka.
Podbeskidzie nie boi się grać na Reymonta, dwa razy do nas przyjechali i 2 x wygrali.Na zaangażowanie grajków nie ma co liczyć w lidze. |
0-1 dla Podbeskidzia po rzucie wolnym...
|
Jeśli chcemy mieć spokojną wiosnę to należy wygrać z Podbeskidziem . Mam nadzieję, że piłkarzyki przynajmniej przyłożą się do meczu jak było to w czwartek. Ogólnie dałbym ten sam skład co był w Pucharze Polski
|
Dla Podbeskidzia to będzie mecz o życie, bo jak przegrają, to już pozostanie im tylko liczyć na potknięcia Ruchu. Przykro to pisać, ale Wisła jest na ten moment 13. w tabeli i z kim ma Podbeskidzie wygrać jak nie z rywalem z dolnych rejonów tabeli. Liczę jednak, że piłkarze się zmobilizują i będą gryźć trawę przez cały mecz. Stawiam 1-0 po golu Genkova.
|
Niestety patrząc na ostatnie mecze Wisły z Podbeskidziem nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Ale panowie czasów dożyliśmy...
|
A mi się wydaje, że pójdzie gładko i skończy się naszym, wysokim zwycięstwem. Tak na przekór wszystkiemu, ale to tylko moje przeczucie, a że kobietą, ani jasnowidzem nie jestem...
|
Ruch zgarnia właśnie 3 punkty, więc możemy być pewni, że Podbeskidzie będzie gryzło trawę i zrobi wszystko żeby wygrać, bo inaczej 9pkt straty im się robi i liga ucieka.
|
Ja nic nie będę przewidywał. Fakt jest taki, że z taką grą w takiej lidze to każdy wynik z naszym udziałem jest możliwy. Biorąc pod uwagę proste fakty to Jagiellonia jest jednak klubem który dostał w łeb od Podbeskidzia i od Wisły.
Z drugiej strony Podbeskidzie jest napewno motorycznie lepiej przygotowane niż Wisła. Zwycięstwo trzeba będzie mocno wybiegać. Grajac z podpartymi boczkami tego nie wygramy. Prawie offtopowo to zaskoczony byłem całkiem przyzwoitą jak na tą grę frekwencją na meczu PP w czwartek. |
Jeśli to wygramy utrzymanie mamy chyba pewne :D
Serce podpowiada, że wygramy :) |
Cytat:
|
ciekawe jakby grali nasi piłkarze gdyby stadion był wypełniony po brzegi. cena karnetu minimalna ale stawiać na frekwencje i może by dało się odczuć jeszcze bardziej tego 12 zawodnika którym jesteśmy!
|
Guła nie gra, Głowa nie gra więc pewnie wyjdziemy :
Pareiko - Jovanovic, Sobolewski, Chavez, Jaliens - Małecki,Wilk,Boguski,Iliev,Kosowski - Genkov Przynajmniej ja proponuję taki sład. A tak w ogóle to w dobrej formie jest Marko Jovanovic co cieszy gdyż jest to zawodnik perspektywiczny. Boguski powinien zagrać bo zagrał dobry mecz z Jagą, ale z TSP będzie dużo walki więc potrzebny jest Genkov z przodu, dlatego Boguś cofnięty. |
Ciekawe czy nasza gwiazda rodem z Nigerii jest już gotowa do grania.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl