The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się poniedziałkowy hit z dolnej połowy tabeli:
Zwycięstwem Wisły! 49 59,04%
Remisem! 21 25,30%
Zwycięstwem gości.. 13 15,66%
Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 27.02.2013, 22:01. [17 kolejka] Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 4 marca, poniedziałek 18:30
VS.


Wielkimi krokami zbliża się kolejny ważny piłkarsko mecz dla naszej Wisły. Naszym najbliższym rywalem w Ekstraklasie będzie zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed tym spotkaniem Wisłę czeka mecz w Pucharze Polski, o którym można dyskutować tutaj: Wisła Kraków w Pucharze Polski


Skupmy się jednak na poniedziałkowym spotkaniu w Ekstraklasie.


Z obozu rywali:

Zespół z Bielska to aktualnie 15. zespół naszej ligi, w 16 dotychczasowych spotkaniach ''Górale'' zgromadzili 9 punktów i do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą 6 oczek. Na ich dorobek punktowy składają się dwa zwycięstwa oraz trzy remisy.


Podbeskidzie podczas obozów przygotowawczych rozegrało sześć sparingów, z czego dwa zakończyły się zwycięstwem bielszczan, trzy porażkami i jeden remisem.


Podbeskidzie, to drugi z klubów walczących o utrzymanie który w przerwie zimowej zmienił trenera. Marcin Sasal nie umiał znaleźć wspólnego języka z działaczami z Bielska odnośnie transferów mających uratować klub przed degradacją do I ligi. Jego miejsce zajął Dariusz Kubicki.

Z zespołu ''Górali'' przed rundą wiosenną odeszło kilku zawodników, którzy w mniejszym lub większym stanowili o obliczu zespołu m.in: Kamil Adamek, Mateusz Bąk, Damian Byrtek, Liran Cohen, Ireneusz Jeleń, Krzysztof Król, Mariusz Sacha.

Klub na ich miejsce pozyskał m.in: Błażeja Telichowksiego, Marcina Wodeckiego, Lukę Gusicia, Antona Slobodę, Dariusza Kołodzieja, Marka Cetkovicia.

Podbeskidzie dobrze weszło w rundę rewanżową gromiąc u siebie Jagiellonię Białystok aż 4:0! Czy to oznaka lepszej wiosny dla Bielska, czy jednorazowy wyskok?

Meldunek z Reymonta..

Tomasz Kulawik w poniedziałkowym pojedynku nie będzie mógł skorzystać z usług Arkadiusza Głowackiego, który w meczu z GKS-em Bełchatów zarobił czerwoną kartkę i będzie zmuszony pauzować. Wciąż niepewny jest udział w Emanuela Sarkiego, który do dziś nie wrócił z Belgii.

Prawdopodobnie zmiana w defensywie, nie będzie jedyną jakiej dokona nasz trener. Nikt z nas na pewno nie jest zadowolony z postawy naszych (pseudo)napastników, ich bilans bramkowy po pierwszej wiosennej kolejce się nie powiększył. Beznadziejnego Sikorskiego i bezbarwnego Genkova zastąpić na szpicy mogą Rafał Boguski, Patryk Małecki oraz Ivica Iliev. Czy ich ewentualny występ jest szansą na ożywienie naszej linii ataku?

W tym tygodniu okaże się również , czy do gry wróci Łukasz Garguła, który ostatnio był kontuzjowany. Co ciekawe, jak stwierdził Kulawik ustawiał zespół pod Łukasza, który miał być kluczową postacią w jego układance.

Brzmi to trochę dziwnie, ponieważ nasz trener chciał uniknąć błędu Roberta Maaskanta i nie opierać gry na jednym zawodniku a tymczasem sami widzimy co się dzieje..

Czy ewentualny powrót Garguły do I składu odmieni nasze oblicze? Czy nadal będziemy zatapiać się w marazmie?

Jakie waszym zdaniem, trener Kulawik powinien przeprowadzić zmiany aby w grze ''Białej Gwiazdy'' coś zaskoczyło, aby w naszych Wiślackich sercach pojawiła się choć mała iskierka na lepsze jutro?


Historia spotkań w Krakowie:

Sezon 2010/11

Puchar Polski: 1 marca 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Malinowski 88

Sezon 2011/12

29 października 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Juraj Dančík 26


Poniżej przedstawiam plan 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

1 marca, piątek:

18:00 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
20:45 Lech Poznań - Polonia Warszawa

2 marca, sobota:

13:30 Ruch Chorzów - Widzew Łódź
15:45 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
18:30 Legia Warszawa - GKS Bełchatów

3 marca, niedziela:

14:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław
17:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

4 marca, poniedziałek:

18:30 Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała



Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 27.02.2013, 23:20
Remis biorę w ciemno.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
TheGameLA
Member
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 28.02.2013, 00:04
Rywal niby łatwy, ale w naszym przypadku jak kolega wyżej: remis i będzie dobrze.
Odpowiedz cytując
Mocny
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 28.02.2013, 01:10
mecz o 6 punktow !!
Odpowiedz cytując
leyzer87
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 28.02.2013, 01:14
Nie ma wyjścia, tylko wygrana się liczy!
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując
marcin_częstochowa
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 28.02.2013, 08:25
3 punkty z tego meczu, przy bardzo dobrych wiatrach, to awans nawet o 5 pozycji w tabeli.
Trzeba to wygrać.
Odpowiedz cytując
4FunNow
Member
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 28.02.2013, 09:20
Z natury jestem optymistą ale to co widzę ostatnio każe wątpić w dobry wynik.

Najbardziej prawdopodobne wyniki to 0 - 0 / 1 -0 / 0 -1

Niestety ale każdy z nich jest tak samo realny.
Odpowiedz cytując
marcin_częstochowa
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 28.02.2013, 10:46
Jak nie z Podbeskidziem u siebie, to z kim Wisła ma wygrywać? Nie róbcie już scen.
Wiara w spadek to chyba kiepska idea.
Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 28.02.2013, 10:59
0-1 dla Podbeskidzia....
Odpowiedz cytując
River
Senior Member
 
 
Od: 04.2011
Skąd: z gabinetu Cupiała

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 28.02.2013, 11:12
Remis bedzie dobrym wynikiem. Wowczas bielszczanie nie odrobia do nas punktow. Trzeba powalczyc o ten remis.

0-0 biore w ciemno. Mysle, ze bedziemy swiadkami kolejnego spektaklu z Sikorskim, Gardula, Wilkiem & co. w rolach glownych.
Punkt jak w morde strzelil, chyba ze chlopaki beda miec jeszcze w kosciach mecz PP z gigantem z Bialegostoku. Wtedy klasyczne 0-1.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 28.02.2013, 22:04
No, ciekawe jak nasze dziadki wypadną z TSP. Ważna będzie jak się zregenerują i czy będa mieli siłę biegać.
..
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 01.03.2013, 21:04
Marcin Borski będzie sędzią głównym spotkania 17. kolejki pomiędzy Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała. W tym sezonie Pan Borski gwizdał obu drużynom po jednym spotkaniu: Wiśle bezbramkowy remis z Jagiellonią Białystok w 8. kolejce Ekstraklasy a Podbeskidziu przegrany pojedynek z Ruchem Chorzów w ramach 6. kolejki.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
MiroPL
Member
 
 
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 01.03.2013, 21:56
Jak dla mnie to Pan Borski jest jednym z gorszych arbitrów w Ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
qqq_b
Banita
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 02.03.2013, 01:00
Jeżeli chcemy sie utrzymać to musimy ten mecz wygrać.
Odpowiedz cytując
DamianPrz
Junior Member
 
Od: 03.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 04.03.2013, 09:31
qqq_b napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli chcemy sie utrzymać to musimy ten mecz wygrać.
Patrząc na to co robi Legia i Lech to ja wierzę jeszcze w miejsce na podium. Ta liga jest śmieszna. Trzeba zacząć wygrywać i będzie coraz lepiej. Jeszcze daleko do końca sezonu.

Pareikę bym posadził. Ostatnio kopał w trybuny

..............Bieszczad
Jovanovic Bunoza Chavez Jaliens
............Wilk Sobolewski
Małecki ....Garguła .......Kosowski
..............Boguski

w II połowie: Chrapek Stolarski Szewczyk
Ostatnio edytowane przez DamianPrz : 04.03.2013 o godz. 09:38.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 04.03.2013, 12:09
DamianPrz napisał(a):Wyświetl post
Pareikę bym posadził. Ostatnio kopał w trybuny
Jasne. W końcu z Jagiiellonią obronił karnego i dobitkę, a od dwóch meczy ma czyste konto.


zim zum napisał(a):Wyświetl post
A co daje to 6. miejsce ?
Większe pieniądze z C+, chociażby.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.03.2013 o godz. 12:11.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 04.03.2013, 12:34
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jasne. W końcu z Jagiiellonią obronił karnego i dobitkę, a od dwóch meczy ma czyste konto.

No pewnie, obronil karnego.... bo trudno bylo tego nie obronic, skoro juz sie "wybralo" strone. Szkoda ze nie pamietasz wszystkich Sergiejek ktore tracilismy. Obronil dobitke - normalnie wow

Nie przypominasz sobie chociazby slupka i wybicia z linii przy ktorych Parejko nawet nie zdarzyl pierdnac

Znawco

Jak najbardziej Misiek do bramy !
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 04.03.2013, 12:56
baton napisał(a):Wyświetl post
Jak najbardziej Misiek do bramy !
Szczerze? Szkoda czasu na dyskutowanie z takimi kolesiami jak Ty.
Dlaczego Miśkiewicz jest lepszy? Bo tak.
Nie liczy się aktualna forma, tylko to że Siergiej zawalił bramkę kilka miesięcy temu.

No i oczywiście - obrona karnego bitego przy słupku, a później natychmiastowe złapanie dobitki to pestka. Jasne...

Żyj dalej w swoim świecie.
Arked napisał(a):Wyświetl post
O co chodzi z tym sadzaniem Pareiki na ławce? Przecież to nasz jedyny kompetentny bramkarz. Nie rozumiem co każe niektórym sądzić, że Miśkiewicz (lub ktokolwiek inny) jest choćby w połowie takim bramkarzem jak podstarzały Estończyk.
To samo co kazało im twierdzić, że Genkov jest lepszy od Brożka, a Sikorski od Genkova.
Są znudzeni piłkarzem, chcą się na nim "zemścić" za wcześniejsze niepowodzenia i stąd absurdalne pomysły.
Czy Miśkiewicz coś nam wybronił? Nie. Argumentem jest to, że przy czterech bramkach "nie miał nic do powiedzenia".

Kiedyś mózgi tego pokroju żądały posadzenia Pawełka na ławce i grania Jovaniciem. Kolesiem, który robił trampkarskie błędy. Argumenty te same.
Chyba jednak ignorantów trzeba po prostu... Ignorować?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.03.2013 o godz. 13:02.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 04.03.2013, 12:51
DamianPrz napisał(a):Wyświetl post
Pareikę bym posadził. Ostatnio kopał w trybuny
O co chodzi z tym sadzaniem Pareiki na ławce? Przecież to nasz jedyny kompetentny bramkarz. Nie rozumiem co każe niektórym sądzić, że Miśkiewicz (lub ktokolwiek inny) jest choćby w połowie takim bramkarzem jak podstarzały Estończyk.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
kaco1985
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 02.03.2013, 07:01
Ten mecz musimy wygrac i zamknąć usta wszystkim tym co myślą, że Wisła może spać ! Może by chcieli, żeby spadła, ale NIGDY NIE SPADNIE ! Kula powinien zagrać dwoma napastnikami, nie wiem dlaczego nie wystawia Genkova. Przeciez on idealnie bedzie pasowal na wrzutki Kosy, a drugim napastnikiem niech bedzie Boguski. Musimy zagrac ofensywnie i nie dać szans Podbeskidziu. Co za czasy, zebysmy sami chcieli spadku Wisły?! Masakra...
Tylko Wisła Nasz T.S. !

Wierność
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 02.03.2013, 08:34
Panowie Borski i Gil - paradoksalnie nasi sędziowie międzynarodowi to dla mnie najgorsze sędziowskie cymbały, albo szumowiny. W zależności od tego czy wielbłądy co mecz są świadome czy nie. Co do meczu: jeśli zagramy tak jak w pierwszej połowie z Jagą, to przynajmniej nie przegramy. Chodzi o to, że Podbeskidzie wyjdzie agresywnie i wysoko. Cóż oni mogą przeciwstawiać co mecz jeśli nie walkę i agresję? Jeśli zagramy tak jak w Bełchatowie, dystans pomiędzy nami a Bielskiem zmniejszy się o 3 punkty.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member
 
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 02.03.2013, 10:57
Podbeskidzie dobrze się przygotowało do rundy co było widać przez cały mecz w meczu z Jagą, my z nimi potrafiliśmy zagrać przyzwoicie 1 połowę (Cupiał był na trybunie?), choć z przodu nikt znowu nie miał kto klarownych akcji wykańczać (na razie to potrafimy strzelić gola z paru metrach jak rykoszet komuś pod nogę wpadnie, ew wlecieć z afery w pole karne i liczyć że piłka od kogoś sie odbije bo nie wiem jak nie można było wykorzystać paru wrzutek Kosowskiego, nie mówiąc o sytuacji Chrapka z podania Wilka.
Podbeskidzie nie boi się grać na Reymonta, dwa razy do nas przyjechali i 2 x wygrali.Na zaangażowanie grajków nie ma co liczyć w lidze.
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member
 
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 02.03.2013, 10:57
0-1 dla Podbeskidzia po rzucie wolnym...
Odpowiedz cytując
jaszczur90
Senior Member
 
Od: 07.2006
Skąd: Kraków /Krowodrza

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 02.03.2013, 11:17
Jeśli chcemy mieć spokojną wiosnę to należy wygrać z Podbeskidziem . Mam nadzieję, że piłkarzyki przynajmniej przyłożą się do meczu jak było to w czwartek. Ogólnie dałbym ten sam skład co był w Pucharze Polski
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Wschód

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 02.03.2013, 12:36
Dla Podbeskidzia to będzie mecz o życie, bo jak przegrają, to już pozostanie im tylko liczyć na potknięcia Ruchu. Przykro to pisać, ale Wisła jest na ten moment 13. w tabeli i z kim ma Podbeskidzie wygrać jak nie z rywalem z dolnych rejonów tabeli. Liczę jednak, że piłkarze się zmobilizują i będą gryźć trawę przez cały mecz. Stawiam 1-0 po golu Genkova.
Odpowiedz cytując
Jose
Banita
 
Od: 04.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 03.03.2013, 12:28
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Dla Podbeskidzia to będzie mecz o życie, bo jak przegrają, to już pozostanie im tylko liczyć na potknięcia Ruchu. Przykro to pisać, ale Wisła jest na ten moment 13. w tabeli i z kim ma Podbeskidzie wygrać jak nie z rywalem z dolnych rejonów tabeli. Liczę jednak, że piłkarze się zmobilizują i będą gryźć trawę przez cały mecz. Stawiam 1-0 po golu Genkova.
Nie panikujmy, nie panikujmy. Dzisiaj w Cafe Futbol Borek zachęcał trenera Bełchatowa do walki o 15 miejsce bo może dać utrzymanie. Bo Polonia nie płaci i mówiono, że w Widzewie jest pikantnie. To może nawet 16 da utrzymanie? Trener Bełchatowa też powiedział, że są różne możliwości na utrzymanie.
Jedynie Kowal wszystkich wysmiał i powiedział, że do takiego czegoś nie powinno się dopuszczać.
Ostatnio edytowane przez Jose : 03.03.2013 o godz. 12:31.
Odpowiedz cytując
muerte
Senior Member
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 03.03.2013, 15:07
Jose napisał(a):Wyświetl post
Jedynie Kowal wszystkich wysmiał i powiedział, że do takiego czegoś nie powinno się dopuszczać.
I miał 100% racji. Nie chciałbym, żeby Wisła się w taki sposób utrzymała. Wolałbym spadek.

Serio.
Odpowiedz cytując
DEBO
Member
 
 
Od: 10.2012
Skąd: Kraków Podgórze

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 03.03.2013, 17:09
muerte napisał(a):Wyświetl post
I miał 100% racji. Nie chciałbym, żeby Wisła się w taki sposób utrzymała. Wolałbym spadek.

Serio.
Podbijam. Takie "stylowe" utrzymania czy też awanse są przeznaczone dla naszej sąsiadki. Nie spadniemy.. typuję że z Podbeskidziem pójdziemy gładkie 2:0 po wielu ładnych sytuacjach
Wielu ludzi ma marzenia i ja też należe do nich
Chociaż różnią się od innych to ich zawsze będę bronił
Bo są tylko moje i to ja jestem ich autorem
Kreatorem wszystkich marzeń, które są tylko moje
Zawsze będą, to wiem na pewno, że nie zniknął
Że te myśli nigdy nie zamilknął
Będą żywe w nas, będą lśnić przez cały czas
Odpowiedz cytując
Jazon
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 02.03.2013, 13:59
Niestety patrząc na ostatnie mecze Wisły z Podbeskidziem nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Ale panowie czasów dożyliśmy...
Odpowiedz cytując
leyzer87
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 02.03.2013, 14:12
A mi się wydaje, że pójdzie gładko i skończy się naszym, wysokim zwycięstwem. Tak na przekór wszystkiemu, ale to tylko moje przeczucie, a że kobietą, ani jasnowidzem nie jestem...
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:54.