flamengista napisał(a):

Cieszą mnie doniesienia o rozbudowaniu systemu skautingu. Natomiast martwią kolejne zapowiedzi Prezesa o podboju Europy w sytuacji, gdy bilans ostatnich dwóch okienek na razie wypada jeszcze negatywnie. A przecież mówimy o zespole, który 2 razy z rzędu skompromitował się z kelnerami w rozgrywkach europejskich.
Wolałbym więcej umiaru w ocenie dokonań transferowych i siły kadry. Wszystko zweryfikuje boisko, w ciągu następnych paru miesięcy.
|
Czy obecne okienko jest na minus? Moim zdaniem jest na wyraźny plus. Wprawdzie odeszli Paweł Brożek i Cleber ale przyszli nowi bardzo obiecujący zawodnicy. Paweł był świetnym napastnikiem ale ponoć po odejściu jego i brata atmosfera w szatni bardzo się poprawiła. Nie ma już w Wiśle toksycznego trio: Brożkowie, Małecki. Patryk zdaje się lepiej integrować i współpracować z nowymi zawodnikami w tym i obcokrajowcami, a na tym możemy tylko zyskać. W miejsce Clebera przyszedł Jaliens więc w tym przypadku strata jest co najmniej wyrównana.
Jeśli chodzi o nowych zawodników to każdy z nich ma za sobą przynajmniej debiut w reprezentacji swojego kraju, a aż trzech z nich w poprzednich klubach pełniło funkcję kapitana! Byli to więc zawodnicy, którzy sporo znaczyli w swoich poprzednich drużynach. W poprzedniej rundzie najbardziej kulało w naszej drużynie rozgrywanie piłki. Przyszło więc trzech zawodników, którzy mają doraźnie poprawić ten element gry w drużynie (Jaliens, Melikson, Sivakov). Myślę, że różnica in plus w naszej grze w nadchodzącej rundzie powinna być wyraźna...