
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Wracamy! W tym roku przerwa była wyjątkowa krótka, jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po fatalnym sezonie, gdzie przyszło nam "świętować'' mistrzostwo grupy spadkowej a już w najbliższą sobotę przyjdzie nam dopingować Wisłę w pierwszym ligowym meczu nowego sezonu. Inauguracja nastąpi w meczu z Pogonią Szczecin, będzie to szczególny mecz z punktu widzenia trenerów. Aktualnie nowym szkoleniowcem Portowców jest Kazimierz Moskal, nie tak dawno związany jeszcze z Wisłą Kraków a nie trzeba nikomu przypominać, że ostatnim miejscem pracy obecnego szkoleniowca drużyny spod Wawelu była właśnie Pogoń Szczecin. Początek spotkania o godzinie 18:00. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znane nazwisko głównego arbitra sobotniej potyczki. Transmisję z tego spotkania zobaczyć będzie można na żywo na R22 oraz stacji Canal+ Sport. Zapraszam na krótką zapowiedź pierwszego meczu w nowym sezonie. Proszę również, abyście wyrazili swojej zdanie na temat wyglądu, treści tematów meczowych. W planach jest kilka zmian, a że te zmiany mają być dla czytelników, więc może uda się coś prowadzić wspólnymi siłami, sugestiami i propozycjami. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin: Sezon 2006/07 10 września 2006, 14:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:0 Sezon 2007/08 – brak spotkań Sezon 2008/09 – brak spotkań Sezon 2009/10 – brak spotkań Sezon 2010/11 – brak spotkań Sezon 2011/12 – brak spotkań Sezon 2012/13 17 marca 2013, 17:00 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:0, Radosław Sobolewski 37, Cwetan Genkow 82 Sezon 2013/14: 16 grudnia 2013, 18:15 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1, Paweł Brożek 19, Łukasz Burliga 54 – Marcin Robak 70 (karny) Sezon 2013/14 (Runda mistrzowska) 3 maja 2014, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 5:0, Paweł Brożek 6, 60,62, Donald Guerrier 12, Semir Stilić Sezon 2014/15 (Runda zasadnicza) 20 lutego, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 1:1, Paweł Brożek 24- Marcin Robak 43 (k) Sezon 2014/15 (Runda finałowa) 20 maja, godz. 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:2, Semir Štilić 43, Mariusz Stępiński 86 - Adam Frączczak, Rafał Murawski 90 Sezon 2015/16 18 grudnia 2015, 20:30, Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0:1, Rafał Murawski 41. Z obozu Portowców. Letnia przerwa w Szczecinie przyniosła zmianę na stanowisku szkoleniowca, już od dłuższego czasu pojawiała się informacja, że propozycji nowego kontraktu nie otrzyma Czesław Michniewicz a jego miejsce zarząd klubu będzie szukał nowego szkoleniowca. Wybór padł na Kazimierza Moskala, który od rozwiązania kontraktu z Wisłą pozostawał bez pracy. Oprócz rewolucji na ławce trenerskiej doszło również do zmian w kadrze Portowców, ze Szczecinem pożegnał się Wladimer Dwaliszwili oraz Miłosz Przybecki. W ich miejsce klub pozyskał takich zawodników Kamil Drygas, Spas Delew czy Karol Danielak, z wypożyczenia do Górnika Zabrze wrócił Radosław Janukiewicz. Szczecinianie do startu rozgrywek przygotowywali się na własnych obiektach jak i również na zgrupowaniu we Wronkach. Podczas letnich przygotowań rozegrali oni cztery mecze sparingowe, z czego dwa wygrali oraz dwa przegrali. Piłkarze Pogoni pod lupą TWSD. Tradycyjny już punkt tematów meczowych, w którym przybliżę sylwetkę kilku zawodników naszych najbliższych rywali. O miano pierwszego bramkarza rywalizacja toczy się pomiędzy Dawidem Kudłą a Jakubem Słowikiem i to raczej na tego pierwszego zdecyduje się trener Kazimierz Moskal. W linii obrony pewnym punktem powinien być Jakub Czerwiński oraz Jarosław Fojut. W pomocy zdecydowanym numerem jeden jest Rafał Murawski, który mimo upływu lat nadal jest pierwszym wyborem nowego szkoleniowca Portowców. Wzmocnieniem środka pola może okazać się pozyskany z Zawiszy Bydgoszcz Kamil Drygas a o swoją przydatność do drużyny udowodni nie raz węgierski pomocnik Adam Gyurcso. Pogoń w tym sezonie może mieć problem ze strzelaniem bramek, nazwiska na liście napastników nie imponują młody Kozłowski czy Listkowski w niczym nie dorównują Zwolińskiemu, który i tak gdzieś zatracił swoją skuteczność z poprzednich sezonów. Tyle o sobotnich gościach. Biała Gwiazda bez blasku. Słabo wygląda tegoroczne lato przy Reymonta. Temperatura wysoka nie tylko na polu, ale także w klubowych gabinetach. Ze swoich posad w zarządzie zrezygnowali Robert Szymański, Rafał Smalcerz jak również prezes Piotr Dunin. Efekt tego jest taki, że klub nadal jest w rozsypce a steruje nim teraz dwóch członków zarządu na czele z Generałem Kapką, który jak zawsze na posterunku ''ogrania'' cały burdel. Nie czas i miejsce jednak na wyciąganie brudów czy opisywanie sytuacji, które i tak każdy zna. Skupmy się na stronie czysto sportowej. Do Wisły w tym okienku transferowym dołączyło póki, co dwóch zawodników, bo trzeci jeszcze przechodzi testy medyczne, które mogą okazać się kluczowe. Piłkarskie CV obu panów, których będziemy mieli okazję oglądać od soboty w barwach Wisły nie powala na łopatki. Adam Mójta, to obrońca grający do tej pory w Podbeskidziu Bielsko Biała i w kilku innych klubach, z którymi przeważnie spadł z piłkarskiej elity. Z kolei Mateusz Zachara przez ostatni czas nie miał kontaktu z futbolem ze względu na kontuzję ramienia, której nabawił się jeszcze za czasów gry w Chinach. Były napastnik Górnika Zabrze, do Wisły przymierzany był już w zimowych okienku, jednak na drodze stanęły właśnie względy zdrowotne zawodnika. Jak widać, lista wzmocnień jest wręcz imponująca, o ile powyższą dwójkę nazwać można wzmocnieniami. Czas pokaże. Z przyjemnością odszczekam. Po stornie strat można zapisać już Rafała Wolskiego, faxu nie dało się naprawić na czas i Rafał postanowił kontynuować karierę w Gdańsku a nie w Krakowie. Jego wybór. My na jego miejsce mamy kilku zmienników, także o jakoś nie ma się, co obawiać. Rafał Boguski czy Petr Brlek już zacierają ręce i widzą się na miejscu reżysera gry Białej Gwiazdy. Nowa taktyka, nie będzie to dzida? Trener Wdowczyk postanowił, że trochę poeksperymentuje z taktyką Wisły Kraków i z oklepanej 4-5-1 zrobi taktykę 3-5-2. Wiślacy całe przygotowania ćwiczyli ustawienia nowej taktyki i nowych ról na boisku. Efektem tych ćwiczeń były wyniki spotkań sparingowych, które oczywiście należy traktować z przymrużeniem oka i nie podniecać się rozklepaniem Kmity Zabierzów czy lamentować po porażce z Karviną. Prawdziwy test będzie miał miejsce w sobotę o 18:00 na Reymonta. Po tym meczu będzie można ocenić i podzielić się swoim obserwacjami na temat nowej taktyki naszego trenera. Czy będzie ona skuteczna na tyle, że pozwoli nam na odniesienie pierwszego inauguracyjnego zwycięstwa od 19 sierpnia 2012 roku? Przekonamy się już w sobotę około godziny 20. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#2
|
|
Ustawienie z trójką jest na tyle specyficzne, że jeszcze kilka pierwszych meczów może okazać się docieraniem schematów itp., dlatego nie spodziewam się cudów. Serce mówi zwycięstwo, ale rozum remis.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: KWIDZYN
Offline |
#3
|
|
Nie chcę być złośliwy dla legendy Wisełki, ale... remis. To pewne jak śmierć i podatki.
![]()
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#4
|
|
Patrząc na inauguracje z kilku ostatnich lat, to remis będzie sukcesem.
Najbardziej obawiam się Mójty na lewej stronie i chaosu w środku, do tego brak pewności w nowym ustawieniu i wymówki na sobotę gotowe. ![]()
Wisła ponad wszystko
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#5
|
dobre |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#6
|
|
Brak Wolskiego i Mąki zapewne będzie widoczny. Kluczem będzie nie przegrać z kretesem w srodku pola. Niestety Rafał Murawski czy Drygas spowodują, że raczej walkę o środek pola przegramy. Powstaje pytanie jak zniwelować niewątpliwą przewagę Pogoni. Zapewne spróbujemy skrzydłami mając ofensywnie ustawionych bocznych + Mały + ten drugi... Co z Popoviciem? W środku by się przydał, a w sparingach coś mało grał?
Misiek-Boban, Głowa, Rysiek, Sadlok, Mójta - Brlek, Małecki, Boguski - Brożek, Ondrasek. 2-1 dla Wisły. Brożek x2. ![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2015
Skąd: Kraków
Offline |
#7
|
|
To może być ciekawy mecz, z małymi podtekstami na ławkach.
Obaj trenerzy chcą by ich drużyna grała ofensywnie, w piłkę. Szkoda, że nie udało się nam pozyskać jakiegoś wartościowego skrzydłowego. Po pierwszym meczu nie ma co oczekiwać jakiejś super finezyjnej gry, wiadomo jak pierwsze 3-4 kolejki wyglądają, tym bardziej w naszej lidze, tym bardziej, że zaczynamy w schemacie 3-5-2. Ciekawe jak w tym ustawieniu będzie wyglądał Boban, który ma predyspozycje do gry ofensywnej. Mój typ: 1-1.
Ostatnio edytowane przez Bene Nati : 14.07.2016 o godz. 09:07.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#8
|
|
Paprykarze zapewne jak to pod wodza Moskala beda sobie klepac pileczka. Zagescic srodek pola koniecznie, tylko blagam nie Uryga.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 14.07.2016 o godz. 10:31.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#9
|
|
Gil ja pier.dole.
Remisowo, 0-0 albo 1-1. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#10
|
|
Serce chciało by Wisełka wygrała rozum mówi jednak remis....Kiedy Mąka wraca i czy w ogóle wraca....
Ostatnio edytowane przez brylant17 : 14.07.2016 o godz. 10:45.
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#11
|
|
Przynajmniej doskonale wiemy, jak zagra Pogoń, bo Moskal ma jedną taktykę.
2-1 Wisła. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#12
|
|
Nowy sezon, nowe nadzieje. Nad sprawami organizacyjnymi nie ma się co rozwodzić, jest jak jest i tyle. Bilet można kupić przez neta, krzesełka są czyste, murawa jest nowa, jest Sobol? Jest! powinno wystarczyć.
W sumie skład mamy praktycznie taki sam jak zawsze w ostatnich latach. Doświadczenie, ktoś wraca, żeby się odbudować, parę zagadek. Tutaj praktycznie bez zmian od paru rund, zmieniają się tylko nazwiska, ale to ciągle to ten sam rodzaj piłkarzy, który na papierze wygląda na czołówkę ligi. Z czym wiąże największą nadzieje w tym sezonie, że teraz będzie inaczej? Nie mam na myśli tutaj walki o Mistrzostwo, tylko o spokojnej górnej ósemce, a potem się zobaczy jak słaba jest liga w tym roku. Trener, w końcu mamy trenera na ławce. W końcu ktoś kto widzi co się dzieje na boisku i nie jest ślepo przywiązany do jednego ustawienia czy żelaznej jedenastki. Mamy jakieś rozegrania stałych fragmentów gry. Nie ma Wolskiego? To znajdujemy ustawienie, żeby wykorzystać jak najwięcej zawodników których mamy w miarę ogarniętych. Jovic może biegać do upadłego? To będzie biegał do opadłego, proszę bardzo. Brożek już nie ta szybkość, ale spryt bardziej? Będzie rozgrywał za napastnikiem. Nie mamy skrzydłowych na oba skrzydła? Zrobimy tam miejsce dobremu offensywnemu obrońcy. Brak klasycznego defensywnego pomocnika? Zagęścimy środek pola. Uryga ku uciesze tej garstki na trybunach zalicza słuszny zjazd do boksu. Donald robi za pajaca? Nawet go nie ma na ławce. Może do tego dojdzie wprowadzanie/sprawdzenie czy młodzi się nadają do grania, a nie ustawianie bramkarza na pozycji napastnika, bo jest bardziej doświadczony. Wcześniej to nie było takie oczywiste, i mam tutaj na myśli tych parę nazwisk które siedziały na ławce w ostatnim czasie. Na trybunach stałe twarze, zapewne spokojnie 10k co mecz. Co przy obecnym poziomie organizacyjnym Naszego klubu uważam za sukces patrząc na inne miasta w Polsce. A jak duży jest potencjał pokazuje mecz z Zagłębiem, jak tylko będziemy grać cokolwiek i zakręcimy się w czołówce z małą stratą punktową do lidera to i trybuny zobaczą więcej ludzi. Życie napisze zapewne jakiś dziwny i kręty scenariusz na ten sezon, tylko, że teraz trener przynajmniej teoretycznie jest taki, że postanowi to jakoś wyprostować sam, a nie czekać na zbawienie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#13
|
|
Pół godziny kopaniny do porzygu, że finał ME bez Ronaldo to będzie przy tym rollercoaster, bramka dla Wisły duetu Małecki-Ondrasek, przerwa. Boguski po godzinie pseudogry jak zwykle jeden błysk niczym Messi czy CR7, po czym klasycznie spierrdoli. Bramka z dupy dla pogoni, później nasza pogoń za zwycięstwem, niestety nieudana.
Remis, 1-1, Kaziu "hipster" Moskal kroczy dumny jak paw, gdyż on non-stop remisował zanim to było modne, na konferencji pomeczowej "mecz walki, obie drużyny miały swoje okazje, mogliśmy ten mecz wygrać, ale jak wiadomo jak nie można meczu wygrać to trzeba go zremisować, otwarcie sezonu, sprawiedliwy wynik:. ![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#14
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat
Offline |
#15
|
|
Miśkiewicz
Jovic-Sadlok-Głowacki-Guzmic-Pietrzak Boguski-Brlek-Małecki Ondrasek-Brożek mój typ - 1:0 dla Wisły (Boguski) JJJBG!
Ostatnio edytowane przez tomasz_19 : 14.07.2016 o godz. 14:14.
![]()
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#16
|
|
Spas Delew to ten co z nami go łaczono? nawet nie wiedziałem, ze przeszedł do Pogonii. Przyjezdza krol remisow ale mam nadzieje, ze rozpoczniemy sezon od wygranej. 3-5-2 troche mnie nie pokoi, boje sie grania taka taktyka no ale zobaczymy jak bedzie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#17
|
|
Rysiek zatrzymał Ronaldo, zatrzyma i Zwolińskiego. Mam nadzieję, że DW miał wystarczającą ilość czasu, aby dopracować grę trójką z tyłu do perfekcji. Obstawiam skromne 1-0 dla naszych.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2011
Skąd: Trzebinia
Offline |
#18
|
|
Tak, tylko Guzmics nie zagra, obok Głowy i Sadloka zagra Uryga lub Kujawa.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#19
|
|
Byle wygrać i wymęczyć zwycięstwo. W jakimkolwiek stylu
![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#20
|
|
Trzymam kciuki za naszych.
Mam nadzieję, że podtrzymamy styl gry z poprzedniej rundy Dobry wynik by mnie bardzo ucieszył, ale tylko dobra gra dała nadzieję na sezon. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#21
|
|
Trzeba wygrywać jak najwięcej meczów szczególnie u siebie, żeby później znowu nie brakło tych kilka pkt do mistrzowskiej!!! Nie tracić głupio bramek, nie zatrzymywać się po pierwszym strzelonym golu, wbić 2, 3 i kontrolować przebieg spotkania. Nie mamy takich złych piłkarzy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#22
|
|
Pierwsza kolejka i już ciekawe starcie z drużyną prowadzoną przez naszego byłego trenera. Niestety letnie transfery nie dały mi zbyt wielkich nadziei, więc tak jak w poprzednim sezonie nie oczekuję zbyt wiele... Ale zwycięstwo na inaugurację przed własną publicznością jest jak najbardziej mile widziane
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#23
|
|
będzie dobrze, Wisła nie przegrała meczu na inaugurację ekstraklasy od 18 sezonów, wygramy
![]() ostatni raz wtopa z GKSem w '97. ![]()
TYLKO WISŁA
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#24
|
|
Miśkiewicz- Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok, Mójta-Popović, Brlek, Małecki-Ondrasek, Brożek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Skąd: STA
Offline |
#25
|
Liczę na łatwe 3-0. ![]()
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Offline |
#26
|
Dzisiaj wymęczymy bułe 2-1 |
|
|
|
Guest
|
#27
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#28
|
|
Spodziewam sie porywajacego widowiska, okraszonego gradem goli oraz kilku nietuzinkowych akcji i wielu nieszablonowych zagran w meczu.
Trenerzy pogratuluja zawodnikom postawy i podziekuja za zaangazowanie i nieustepliwa walke do ostatniego gwizdka. Dumni z postawy swoich zawodnikow, zauwaza, ze zespoly nie ustrzegly sie kilku mankamentow w swojej grze. Szczegolnie w drugiej polowie, widoczne byly braki kondycyjne , jednak okres przygotowawczy zostal solidnie przepracowany i dlatego zawodnicy potrzebuja troche wiecej czasu by odzyskach swierzosc. Co do formy poszczegolnych zawodnikow to nie ma wiekszych powodow do obaw. Wszystko zostalo skrupolatnie przygotowane tak, zeby zaspol ustabilizowal forme w dalszej czesci sezonu. Pamietajmy ze po reformie organizmy zawodnikow sa bardziej eksplaatowane i do tego dochodzi wiele spotkan w PP, dlatego potrzeba czasu by to wszystko ustabilizowac . Czy martwi mnie styl w jaki zaprezentowali moi zawodnicy? Nie! Nie ma powodow do obaw. Jest kilku nowych zawodnikow, ktorzy potrzebuja czasu by wkomponowac sie w zaspol. Rowniez przedluzajace sie Euro, spowodowalo, ze powolani zawodnicy nie wrocili na czas i dlatego zgodnie z naszymi zaleceniami, otrzymali kilka dni wolnego na regeneracje i odpoczynek. Uspokajam, ze widoczny brak zgrania druzyny , oczywiscie z kolejki na kolejke bedzie ulegal stopniowej poprawie. Teraz przyjdzie czas na glebsza analize i wierze ze od nastepnego meczu , uda nam sie wyeliminowac widoczne mankamenty w naszej grze. Under 2,5.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 16.07.2016 o godz. 09:17.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
|
Oczywistością jest, że ten mecz to wielka niewiadoma, ponieważ:
- trudno powiedzieć jak silne są obydwa zespoły po przerwie letniej i o co one tak naprawdę będą walczyły w tym sezonie - to sam początek rundy, a on często rządzi się innymi prawami niż jego reszta Podjęcie się jakiegokolwiek typowania to jak gra u nowego sponsora Ekstraklasy, tylko że z trochę większym prawdopodobieństwem sukcesu. Dlatego też ja tylko życzę Wisełce zwycięstwa, nieważne w jakim stylu. Nie będę narzekał po nudnym 1-0. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#30
|
|
Obrona jest zajebista
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|