
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Co wydarzy się w piątkowy wieczór: | |||
| Emmanuel Sarki poprowadzi nas do kolejneo zwycięstwa! |
|
26 | 32,50% |
| Daniel Sikorski znowu strzeli bramkę! |
|
28 | 35,00% |
| Rafał Boguski lubi strzelać Widzewowi, w piatek on będzie bohaterem! |
|
10 | 12,50% |
| Bedzie remis... |
|
10 | 12,50% |
| Przegramy to... |
|
6 | 7,50% |
| Głosujących: 80. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Dzień dobry, szybkimi krokami zbliżamy się do końca sezonu 2012/13. W ten weekend odbędzie się już 24 z 30 serii spotkań. Rywalem Wisły Kraków będzie Widzew Łódź. Aktualnie widzewiacy plasują się na 11 pozycji mając dokładnie tyle samo punktów co zajmująca 12 pozycję nasza Wisła. W poprzedniej rundzie Wiślacy wygrali w Łodzi 2:1 po dwóch bramkach Rafała Boguskiego. Pojedynek pomiędzy sąsiadami w tabeli rozpocznie się w piątkowy wieczór o godzinie 20:45. Godzina iście mistrzowska ( o tej porze swoje mecze grają drużyny z LM) ale co do poziomu rozgrywek nie się chyba co nastawiać na wspaniały spektakl z dużą ilością bramek i ładnej gry. Co słychać w Łodzi? Drużyna prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego była początkowo objawieniem rundy jesiennej. Imponujący początek łodzian sprawił, że po 6 pierwszych kolejkach byli oni liderami tabeli z dorobkiem 13 punktów. W późniejszym czasie jednak RTS złapał małą zadyszkę i systematycznie zamiast piąć się w górę tabeli spadł w niej w dół co sprawiło, że po 23 kolejach znajduje się na 11 pozycji. Wiosna w wykonaniu piłkarzy z Al. Piłsudskiego wygląda kiepsko pierwsze i zarazem ostatnie zwycięstwo odnieśli oni 8 kwietnia z Polonią Warszawa, do tego dorzucili cztery remisy oraz trzy porażki. Kiepska forma Widzewa nie oznacza, że mecz w piątek będzie spacerkiem dla Wiślaków. ''...Siła w młodzieży!'' Takim sloganem można określić siłę łódzkiego klubu - dużą część zawodników stanowi młodzież ostatnio wyróżniającą się postacią jest Bartłomiej Pawłowski, który został wypożyczony z Jagiellonii Białystok. Młody napastnik jest autorem 4 z 7 bramek strzelonych przez Widzew na wiosnę. W zespole z Łodzi występuje jeszcze kilku młodych i za pewne zdolnych zawodników przeglądając skład naszego najbliższego rywala warto zwrócić uwagę na takich zawodników jak Jakub Bartkowski, Alex Bruno, Prince Okachi, Mariusz Rybicki czy Mariusz Stępiński. Oczywiście dla równowagi w zespole zobaczy możemy także kilku doświadczonych zawodników takich jak Maciej Mielcarz, Sebastian Dudek czy Marcin Kaczmarek - nie są to anonimowi zawodnicy w polskiej Ekstraklasie. U nas w mieście na Reymonta... Nasza sytuacja po spotkaniu z Jagiellonią nie uległa praktycznie zmianie, oprócz tego, że dopisaliśmy sobie 1 punkt. We wczorajszym programie ''Sportowy Raport'' na Orange Sport, gościem był Tomasz Kulawik, który stwierdził, że z każdą kolejką jesteśmy bliżej pucharów ( mieliśmy 7 punktów starty do 4 pozycji a teraz mamy już tylko 6) nie wiem czy zapowiedzi trenera Kulawika należy traktować poważnie czy z przymrużeniem oka - ale po jego dotychczasowych wypowiedziach ja jednak potraktuje wczorajszą wypowiedź z przymrużeniem oka. Pytaniem zasadniczym jest to, czy trener jest w stanie do swojej koncepcji awansu do eliminacji europejskich pucharów przekonać zawodników Białej Gwiazdy? Będą zmiany, co z kontuzjowanymi? Po meczu w Białymstoku na urazy narzekali Sergiej Pareiko oraz Marko Jovanović ich występy w piątkowym meczu stoją pod znakiem zapytania i tym samym lista kontuzjowanych powiększyła się o kolejne nazwiska. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak poważny uraz mają Tsvetan Genkov, Daniel Sikorski czy Kew Jaliens ( który boiska nie powąchał już od ligowego meczu z Lechią Gdańsk). Do dyspozycji trenera Kulawika w piątek powinni być Patryk Małecki oraz Arkadiusz Głowacki. W wyniku kontuzji naszego etatowego pierwszego bramkarza, a także choroby Michała Miśkiewicza ( różyczka, chyba że Michał się już wyleczył) w bramce najprawdopodobniej zobaczy Gerarda Bieszczada. Czy kolejną szansę pokazania się od pierwszej minuty dostanie Alan Uryga? Czy Kulawik wróci do żelaznego ustawienia Chavez - Głowacki. Ustawienie naszej obrony w najbliższym spotkaniu wyglądać może w następujący sposób: Burliga - Chavez- Głowacki - Bunoza. W linii pomocy również szykują się zmiany, tylko jeszcze nie wiem kto padnie ofiarą tych zmian? Do pierwszego składu wskoczy raczej Patryk Małecki, który może stworzyć parę skrzydłowych z Emmanuelem Sarkim lub Kamilem Kosowskim. Wybór powinien być raczej jednogłośny - Emmanuel Sarki. W odstawkę pójść natomiast powinien Ivica Iliev, który w meczu z Jagiellonią zawiódł na całej linii grając wysuniętego napastnika. Lepsze wrażenie zostawił po sobie Rafał Boguski, który mimo swoich ostatnich problemów ze skutecznością trafił do bramki Jagiellonii zapewniając nam remis. Uwzględniając kontuzję na dzień dzisiejszy, można wytypować taką 11: Bieszczad - Burliga, Głowacki, Chavez, Bunoza - Wilk, Sobolewski, Chrapek, Małecki, Sarki - Boguski. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Widzewem Łódź: Sezon 2007/08 - 1 marca 2008, 18:15, Wisła Kraków - Widzew Łódź 1:0, Paweł Brożek 44 Sezon 2008/09 - brak spotkań, Widzew występuje w I lidze. Sezon 2009/10 - brak spotkań, Widzew występuje w I lidze. Sezon 2010/11 - 12 marca 2011, 18:15, Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:0, Patryk Małecki 44, Andraż Kirm 78. Sezon 2011/12 - 4 grudnia 2011, 17:00, Wisła Kraków - Widzew Łódź 1:0, Tsvetan Genkov 33. Poniżej przedstawiam terminarz 24. kolejki T-M Ekstraklasy: 26 kwietnia (piątek) 18:00 Pogoń Szczecin - Korona Kielce 20:45 Wisła Kraków - Widzew Łódź 27 kwietnia (sobota) 13:30 Polonia Warszawa - GKS Bełchatów 15:45 Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 18:00 Piast Gliwice - Legia Warszawa 28 kwietnia (niedziela) 14:30 Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 17:00 Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 29 kwietnia ( poniedziałek) 18:30 Jagiellonia Białystok - Lech Poznań Zapraszam do dyskusji!
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 23.04.2013 o godz. 09:37.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2011
Offline |
#2
|
|
Najwyższy czas żeby od 1 minuty zagrał Stolarski.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#3
|
|
Lubimy grac z Widzewem co zreszta pokazuja ostatnie spotkania tak wiec mam nadzieje, ze podtrzymamy z Nimi dobra serie i wygramy. Ostatnie mecze to 2 wygrane i 1 remis w poprzednim sezonie (na ich stadionie). Do składu maja według Przegladu Sportowego wrocic Małecki, Genkov i Sikorski, na pewno nie zagra Głowacki i Czekaj (kolejna szansa przed Urygą) a dzisiaj ma sie wyjasnic co z Jovanoviciem i Pareiką.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Sektor XI
Offline |
#4
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2011
Offline |
#5
|
|
Ale pewnie nie będzie żadnego ryzyka z młodzieżą, bo przecież tracimy tylko 6 punktów bo miejsca pucharowego i jest o co walczyć .. Rozumowanie Łysego i Kuli.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#6
|
|
Ja nie wiem czy my nie mamy kłopotu z obsadą bramki. Siergiej kontuzja, Miśkiewicz choroba... Nie wiadomo ilu z tych siedmiu nieobecnych w Białymstoku teraz zagra na R22. Widzew ma wbrew pozorom fajny skład i wielu utalentowanych piłkarzy, których z chęcią zobaczyłbym przy Reymonta w przyszłym sezonie, ale zakusy na nich ma Legia. Wszystko zależy od ich tzw. game attitude czyli pisząc po polsku czy wyjdą na tzw. k**wie czy a'la stojko stojanov.
W tym momencie mamy dwie koncepcje, dwa sposoby myślenia, które mam wrażenie są ze sobą sprzeczne: po sezonie odchodzi około 7-8 dziadów i w myśl pierwszej koncepcji nie powinni oni grać tylko powinniśmy stawiać na młodych utalentowanych (jakkolwiek by to nie brzmiało dziwnie w naszym przypadku) czyli przykładowo: Miśkiewicz, Stolarski, Uryga, Szewczyk, Kamiński, czy nawet Buksa. Z drugiej jednak strony Kula wierzy, że 7 dziadów da mu puchary, więc o to gramy. Ja nie widziałbym powodów do żartów z Kuli bo to tylko 6 punktów do 4 miejsca, ale równie dobrze Chorzów może powiedzieć - gramy o puchary, a my z takim poziomem skończymy prorokuję na 9-10 miejscu. Do rzeczy: trzeba sobie jasno powiedzieć, że sezon mamy przegrany i nic go już nie uratuje. Tu nie chodzi o miejsce na koniec sezonu (chyba, że wygralibyśmy wszystko i zagrali w pucharach, ale w to nie wierzy chyba nikt włącznie z trenerem), tylko o styl, który jest nijaki. Trener odchodzi i nic go nie uratuje. Większość piłkarzy, którym kończy się sezon odchodzi więc bądźmy sprytni i dla dobra klubu, tej drużyny wykorzystajmy końcówkę sezonu do przygotowania do następnego. Kto wie czy do pierwszego składu nadaje się jeden z drugim młodzikiem? A kiedy to sprawdzić jak nie teraz? Wtedy będzie wiadomo na jakie pozycje potrzebujemy kogoś nabyć. Skoro ktoś się nie sprawdził i odchodzi z klubu, nie wiążemy z nim przyszłości, nie opierajmy na nim gry w tym sezonie, tylko grajmy o przeglądnięcie i wykorzystanie posiadanego potencjału pod kątem przyszłego sezonu. Nie można też wystawić samych młodych, bo sami bez pomocy weteranów zrobią kupę na meczu ekstraklasy, ale zacznijmy dawać im szansę... Dlatego moim zdaniem: Miśkiewicz - Jovanovic, Uryga, Chavez, Bundoza - Mały, Sobol, Wilk, Chrapek, Stolarski (Szewczyk) - Kamiński (Buksa) Pytanie: Kto z młodych Wisły jest na wypożyczeniu w innym klubie i powróci do Wisełki w przyszłym sezonie? Nalepa z Termaliki i ktoś jeszcze? ![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#7
|
Michał Nalepa(Termalica) Mateusz Arian( MKS Kluczbork) Maksymilian Michalski (Chrobry Głogów) Aleksander Ślęczka (Limanovia) Jakub Kaganek (Bytovia Bytów)
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 23.04.2013 o godz. 10:20.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#8
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#9
|
|
Nalepa to jeden z najlepszych obrońców I ligii, mocny punkt Termallici, lidera, wiec byłbym ostrożny z takimi opiniami
Co do reszty to faktycznie, raczej nie ten poziom. ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#10
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#11
|
|
Również jestem za tym by Nalepa wrócił do Wisły ten chłopka ma talent...do tego drugi zdolny Uryga i mamy środek obrony na dlugie lata...dac jeszcze Stolarskiego i Bukse na szpicy
![]() Nie zapominajmy o kilki młodych którzy też grają w ME a powinni trenować w 1 drużynie!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#12
|
Bo o tym, że ME to wylęgarnia talentów to się przekonałem parę lat wstecz, jak szacowne grono reprezentantów młodzieżowej Wisły dostało bęcki od Śląska - nie podejmując walki, nie potrafiąc prosto kopnąć w piłkę i nie mając sił do biegania nawet na 60 minut. W....ia mnie hasło "tylko młodzi Polacy". Mogą być nawet Eskimosi, byle potrafili kopać piłkę i zapierdalać 90 minut. ![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#13
|
|
Jak dla mnie Uryga i Nalepa mimo że mlodzi to już są lepsi niż Bunoza czy Chavez; Buksa pokazuje o wiele więcej niż nasz super snajper Sikorski a Stolarczyk już nie raz pokazał że potrafi grać.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#14
|
|
Po mojemu: Bieszczad - Stolarski, Uryga, Chavez, Bunoza - Sarki, Chrapek, Wilk, Sobolewski, Małecki - Sikorski
A w II poł. wpuścić Szewczyka, dawno nie grał, niech narazie część zagra, spokojnie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#15
|
|
Bunoza na tej lewej stronie jest strasznie wolny.. to juz lepiej Burlige dać.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#16
|
|
A jednak PS troche sie pomylil bo Glowacki wrocil do treningow natomiast nie ma Genkova i nie wiadomo czy bedzie mogl zagrac
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#17
|
|
Ja w bramce wystawiłbym Miśkiewicza bo on już w tamtej rundzie pokazał że umie bronić a Bieszczad to dopiero pół meczu zagrał a z zresztą się zgadzam. A Szewczyk wrócił do treningów po kontuzji w ogóle ?
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#18
|
|
http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/..._wygranej.html
coś mi się wydaje że ta seria znów zostanie przerwana... |
|
|
|
Guest
|
#19
|
Wierzę, że właśnie tak się stanie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#20
|
....a tak na powaznie to mnie juz nic nie zdziwi |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#21
|
|
Mecz bez kibiców Widzewa.
Wojewoda małopolski zamknął trybunę gości na stadionie Wisły Kraków. http://www.sport.pl/pilka/1,64946,13...stadionie.html ![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: NH
Offline |
#22
|
![]() "Wojewoda Krakowa"? Cóż ten Boniek pisze ![]() Takie rzeczy załatwię się w 24 h po meczu - abstrahując od bezsensowności takiej decyzji - a nie na 2 dni przed meczem, kiedy zorganizowany jest wyjazd i poniesieone naprawdę duże koszty. Widzew ma postawę prawną aby domagać się zwrotu kosztów. Jakkolwiek byłaby decyzja sądu, nie zapłaci za to sam Miller.
Ostatnio edytowane przez Kaan : 25.04.2013 o godz. 10:28.
![]()
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami
To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#23
|
|
Kibice Widzewa i tak przyjezdza do Krakowa pociagiem specjalnym, zabieraja ze soba kamere i prawnika
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice
Offline |
#24
|
Dzisiaj Kłopotek z PSL przebąkuje o kryzysie w rządzie jakiego jeszcze nie było - może to będzie ta sytuacja, która skończy rządy niemiłościwie nam panującego Słońca Peru. Powinniśmy zawiesić doping na tym meczu. Pamiętam kilka lat temu jak na I połowę meczu nie wpuścili Widzewa, to nasza reakcja była prawidłowa. Tylko, że wtedy to Basałaj chyba ich nie wpuścił, a teraz to wszystko jest ponad klubem... brakuje mi słów na to s....ysyństwo co się dziej w Polsce...
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 25.04.2013 o godz. 11:30.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#25
|
|
Dobrze pisze (pomijając składnię): http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...?ticaid=110797
" Polski Związek Piłki Nożnej rozważa możliwość zmiany lokalizacji towarzyskiego meczu Polska – Liechtenstein, który ma odbyć się na stadionie Cracovii (...) Zachodzi bowiem obawa, że jakiekolwiek naganne zachowanie fanów podczas innych meczów, może okazać się pretekstem, by zamknąć bramy krakowskiego stadionu przed kibicami reprezentacji Polski" Ktoś w końcu zaczyna cisnąć 'temat' i naciskać na Wojewodę. I do tego grozi sankcjami jak nie zmięknie. No i git. ![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#26
|
Przyjeżdża to chyba za duże słowo. Żyjemy w Polsce a tu wszystko jest możliwe - równocześnie mogą dojechać do Krakowa a z drugiej strony dojadą do Koluszek i to może być koniec ich trasy. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW. P.S Posty przenoszę do tematu Wisła Kraków - Widzew Łódź. Tam bardziej pasują. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#27
|
Co do meczu mam obawy, że zobaczymy dalszą część degrengolady i Widzew wygra 1-0 w pełni zasłużenie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#28
|
|
Miskiewicz- Stolarski, Głowacki, Uryga, Bunoza- Sarki, Wilk, Chrapek, Małecki- Sikorski, Iliev
Co Wy na takie ustawienie ? Moim zdaniem źle by to nie wyglądało... i mielibysmy jakiś podgląd na przyszły sezon ![]() Tylko Wisła Nasz T.S. ! Wierność
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#29
|
|
Czyli co według świeckiej tradycji ?
Pierwsza połowa katastrofalna potem się podnosimy. Młodych ogrywać, ale z sensem. Idealny mecz żeby poszukać punktów. |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#30
|
|
Bez Genkowa i Pareiki ale z Głowackim i Małeckim.
W kadrze meczowej na ligowe spotkanie z Widzew Łódź zabrakło kontuzjowanych po meczu w Białymstoku Sergieja Pareiki oraz Marko Jovanovicia. Do składu nje załapał się również rekowalescent Cwetan Genkow. Od dłuższego czasu trener Kulawik nie może skorzystać z usług Kew Jaliensa i Michał Czekaja. Do składu wrócili natomiast kontuzjowani ostatnio Patryk Małecki, Arkadiusz Głowacki oraz Daniel Sikorski. Meczowa osiemnastka na spotkanie z Widzewem Łódź: Bramkarze: Michał Miśkiewicz, Gerard Bieszczad. Obrońcy: Łukasz Burliga, Osman Chavez, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza, Alan Uryga. Pomocnicy: Łukasz Garguła, Radosław Sobolewski, Emmanuel Sarki, Cezary Wilk, Ivica Iliev, Michał Chrapek, Paweł Stolarski, Patryk Małecki, Kamil Kosowski. Napastnicy: Rafał Boguski, Daniel Sikorski.
Ostatnio edytowane przez rav : 26.04.2013 o godz. 07:57.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|