
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Po meczu z GKS-em spodziewam się: | |||
| Ciężkiego meczu, zakończonego naszym zwycięstwem |
|
62 | 43,97% |
| Remis będzie sukcesem. |
|
27 | 19,15% |
| Z taką grą jak z Zagłebiem Sosnowiec, śmierdzi porażką. |
|
52 | 36,88% |
| Głosujących: 141. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Witam! 78 dni - tyle kibice Białej Gwiazdy czekali na wznowienie rozgrywek TM Ekstraklasy, już w najbliższy weekend krakowska Wisła zainauguruje rozgrywki ligowe wyjazdowym meczem z GKS-em Bełchatów. W pierwszej części sezonu Wiślacy pokonali jednego z głównych kandydatów do spadku 2:1, po bramce w doliczonym czasie gry. GKS po pierwszej części sezonu plasuje się na ostatniej pozycji w Ekstraklasie z dorobkiem 6 punktów. Wisła natomiast po rundzie jesiennej zajmuje 12 pozycję z 18 punktami. Słowo z obozu rywali: GKS Bełchatów do rozgrywek ligowych przygotowywał się tylko i wyłącznie na krajowych zgrupowaniach, ciężka sytuacja finansowa bełchatowian zmusiła ich do podjęcia takich kroków. W trakcie obozów przygotowawczych GKS rozegrał 13 spotkań kontrolnych: 4 razy wygrał, 4 razy również zremisował i 5 razy poniósł porażkę. Nowy, stary trener ''Brunatnych''. Trenerem klubu w listopadzie 2012 roku został dobrze znany pod Wawelem Michał Probierz, który na tym stanowisku zastąpił Kamila Kieresia. Probierz jednak po zakończeniu rundy jesiennej podał się do dymisji a klub na stanowisko pierwszego trenera powołał..Kamila Kieresia. Z Bełchatowa w przerwie zimowej odeszło kilku zawodników, którzy w poprzednich sezonach stanowili trzon drużyn m.in: Adam Stachowiak, Paweł Buzała, Kamil Kosowski, Mate Lacić, Dawid Nowak, Maciej Szmatiuk, Tomasz Wróbel, Miroslav Bożok. Na miejsce tych zawodników klub ściągnął Patryka Rachwała, Łukasza Grzeszczyka, Rafała Kosznika i Krzysztofa Michalaka. Wisła do rundy rewanżowej przygotowywała się w bardziej komfortowych warunkach. Podopieczni trenera Tomasza Kulawika mają za sobą dwa zagraniczne zgrupowania w tureckim Belek. Wiślacy łącznie rozegrali 8 spotkań sparingowych i tylko raz potrafili wygrać swój mecz (Terek Grozny 1:0), reszta spotkań zakończyła się 4 porażkami i 3 remisami. W ostatnim testmeczu Wisła dała ciała przegrywając z niżej notowanym Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Ten mecz oraz wcześniejsze sparingi nie napawają optymizmem przed startem ligowych rozgrywek. Trudno znaleźć pozytyw przemawiające za tym, iż runda wiosenna w naszym wykonaniu będzie lepsza niż jesienna część sezonu. Z klubu odeszło kilku zawodników, Maor Melikson zamienił Wisłę na francuski Valenciennes a do tego klub skrócił wypożyczenie Romella Quioto i rozwiązał umowę z Duńczykiem - Janem Frederiksenem. Do klubu natomiast powrócił Patryk Małecki, które ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w tureckim Eskişehirsporze, Daniel Brud z ŁKS-u Łódź oraz bramkarz Gerard Bieszczad (wypożyczony z Lecha Poznań). W Wiśle zatrudnienie znalazł również Kamil Kosowski oraz bezrobotny ostatnio Emanuel Sarki. Czy te transfery gwarantują podniesienie poziomu sportowego Wisły? Czy Ci zawodnicy w znaczącym stopniu są w stanie odkurzyć blask ''Białej Gwiazdy''? Odpowiedzi na te pytania poznamy w trakcie rundy wiosennej, ale naprawdę ciężko z optymizmem patrzyć w przyszłość, kiedy nie ma ku temu realnych przesłanek. Strzelą czy nie strzelą...? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy Kibice Wisły - strzelą czy nie strzelą? Z strzelaniem bramek Wiślacy mają już problem od dłuższego czasu, szczególnie dotyczy to naszych napastników.. Jeżeli przyjrzymy się wynikom z rundy jesiennej zauważymy, że ostatnią bramką jaką strzelił napastnik Wisły była bramka zdobyta... 11 listopada przez Tsvetana Genkova w meczu z Koroną Kielce. Bilans naszych napastników jest naprawdę imponujący, a trener Kulawik wciąż ma nadzieję, że jego podopieczni w końcu się odblokują. No cóż ''Nadejdzie wiosna i lepsze czasy...'' Oby! Gotowa ''jedenastka''? Pareiko - Jovanović, Chavez, Głowacki, Jaliens - Wilk, Małecki, Garguła, Iliev, Kosowski - Genkov Taki skład rozpoczął próbę generalną przed startem ligi. Czy taki sam skład dysponuje trener w najbliższą niedzielę? Czy może dojdzie do roszad? Powiedzmy szczerze, że na tle niżej notowanego rywala piłkarze Wisły nie wypadli za ciekawie (delikatnie mówiąc) Ostatnie wizyty ''Białej Gwiazdy'' w Bełchatowie: Sezon 2007/08: 25 sierpnia 2007, GKS Bełchatów- Wisła Kraków 0:0 Sezon 2008/09: 14 marca 2009, GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:0 Sezon 2009/10: 27 lutego 2010, GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:0, Dawid Nowak 2. Sezon 2010/11: 26 września 2010, GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1-1, Maciej Małkowski 60 -- Rafał Boguski 81 (karny) Sezon 2011/12: 17 marca 2012, GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2:2, Paweł Buzała 30, Tomasz Wróbel 48 -- Tsvetan Genkov 62, Dudu Biton 90. Poniżej przedstawiam plan 16 kolejki T Mobile Ekstraklasy: 22 lutego, piątek: 18:00 Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 20:45 Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 23 lutego, sobota: 13:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 15:45 Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 18:00 Korona Kielce - Legia Warszawa 24 lutego: 14:30 GKS Bełchatów - Wisła Kraków 17:00 Ruch Chorzów - Lech Poznań 25 lutego, poniedziałek: 18:30 Górnik Zabrze - Piast Gliwice Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#2
|
|
Czy jeśli powiem że rywal jest dla Wisły niewygodnym rywalem co potwierdza kilka ostatnich spotkań zostanie to odebrane jako ew. tłumaczenie się przed beznadziejnym meczem zakończonym wynikiem 0:0? ;]
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#3
|
|
Mecz z kategorii tych o 6 punktów
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#4
|
|
Skład na Bełchatów
Michał Miśkiewicz Paweł Stolarski Arkadiusz Głowacki Alan Uryga Łukasz Burliga Cezary Wilk Ivica Iliev Patryk Małecki Łukasz Garguła Kamil Kosowski Cwetan Genkow Ławka rezerwowych Sergei Pareiko Gordan Bunoza Osman Chavez Radosław Sobolewski Michał Szewczyk Rafał Boguski
Ostatnio edytowane przez marcin19876 : 19.02.2013 o godz. 12:42.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#5
|
![]() |
|
|
|
Lokalny Patriota
Od: 05.2005
Offline |
#6
|
|
Wisła w mocniejszym składzie miała ostatnio problemy w Bełchatowie więc teraz liczę, że na przekór ostatnim wyczynom piłkarzy, pokonają GKS. Porażka będzie oznaczała całkowitą zapaść i agonię w nadchodzącej rundzie. 0-1.
![]() |
|
|
|
Bene meritus
Od: 11.2004
Skąd: SP, Alkoholand (36)
Offline |
#7
|
|
Czeka nas ciężki mecz. Porażka z Zagłębiem Sosnowiec w sparingu nie napawa optymizmem. Brak wzmocnień w naszych formacjach również nie jest powodem do zadowolenia.
Może jedynym wzmocnieniem i siłą napędową będzie waleczny Małecki bo po reszcie grajków nie wiele można się spodziewać. Moim zdaniem trzeba dać szansę młodym i głodnym gry zawodnikom, gdyż w tym sezonie ugrać nic się już nie da. Nie wierzę w cuda, że możemy załapać się do pucharów, raczej będziemy oscylować w środku tabeli jak dobrze pójdzie. Ta drużyna nie ma motywacji. Nie ma prawdziwego ducha walki, nie ma przywódcy wśród piłkarzy który dałby kopa reszcie zawodników (w Kosowskim nadzieja). A propos Kosowskiego. Dużo osób wierzy, że na boisku może rozruszać grę zespołu. Ja szczerze w to wątpię. 36 lat na karku - dla skrzydłowego to emerytura. Wątpię w zrywność, szybkość i wytrzymałość na całe 90 minut. Remis będzie zdecydowanym sukcesem. ![]()
" Tempora mutantur et nos mutamur in illis" - Owidiusz
![]() ![]() KUKURYKU SQUAD '09 (vel Stary Port Squad) |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#8
|
|
Nie będę zaskoczona pierwszą porażką na wiosnę. Niestety jeśli takowa będzie mieć miejsce, to stanie się ona początkiem być może dłuższej serii wliczając w to także i Podbeskidzie. Wiosna może się dla nas zakończyć zdobyciem 6-10 pkt. w/g mnie nie będzie ich więcej.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#9
|
|
Mecz prawdy, ktory wszystko wyjasni. Jedna z najsłabszych druzyn musi podarowac Nam 3 punkty
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#10
|
|
Powinno z meczu na mecz byc lepiej. Liczę na puchary.
Wynik 0-2 ![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Guest
|
#11
|
|
Mam nadzieję, że rozgromimy ich 1-0
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#12
|
|
5-0 dla Wisły innego wyniku nie widze ;]
3 bramki Genkowa, po 3 wrzutkach Kosowskiego + raz Ivica raz Mały ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#13
|
|
Hehe co za czasy. Rozgromimy 0:1. Jak oni rozgromią to będzie 3:0.
Wynik 1:0 to materiał do analizy a 2:0 zanotowanie falstartu ![]() Optymistycznie - obstawiam 'cud' czyli 1:2 dla nas po meczu walki. ![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Nie mam dużych wymagań. Fajnie będzie jeśli strzelimy jakąś bramkę.
![]()
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#15
|
|
Skład:
Sergei Pareiko Burliga Bunoza Głowacki Jaliens Sobolewski/Wilk Małecki Garguła/ilew Chrapek Kosowski Genkow/Sikorski (po 45 minut) O wynik lekko drżę. Chyba nie wygramy bardzo wysoko .... ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#16
|
|
4 punkty w dwóch pierwszych meczach i można przygotowywać zespół na rundę jesienną. Chyba, że sędziowie pomogą lub Jaga wystawi juniorów i uda nam się przejść do półfinału Pucharu Polski.
![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#17
|
|
Po przeanalizowaniu składu Bełchatowa stwierdzam, że jeżeli z nimi nie wygramy, to nie wygramy w tej lidze z nikim! Zupełnie bez znaczenia jest fakt, że ta "drużyna" nam nie leży, bo tej drużyny, która była dla nas niewygodnym rywalem już NIE MA.
W napadzie straszyć nas będą takimi "kilerami" jak Rynkiewicz, czy Zięba, w pomocy dzielić i rządzić będą Zawieja, Rośniak i Piekarski, a w obronie rozdawać karty Szymorek z Witasikiem. Inny wynik niż zwycięstwo będzie dla mnie niezrozumiały. Nie znaczy to jednak, że o wynik meczu w Bełchatowie jestem spokojny. Do boju Wisełka! |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: R 22
Offline |
#18
|
|
6-10 punktów na wiosnę?Bez przesady tak źle chyba nie będzie. Patrząc na skład Bełchatowa mogłoby się wydawać,że pójdzie gładko ale nie można ich lekceważyć. W sobotę Zagłębie pokazało nam,że w każdym meczu trzeba dawać z siebie 100 %. Niech ten zły sen się w końcu skończy ...Po dobrym meczu 0-2 byłoby cudowne.
![]()
"Wierność Jest Istotą Naszego Honoru..."
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#19
|
|
Powiedz, że żartujesz... Już widzę jak GKS położy się na boisku i podaruje nam 3 punkty od tak.
Za to my GKS postraszymy takimi kilerami jak: Tsvetan Genkov, Daniel Sikorski a w pomocy karty rozdawać będą: Łukasz Garguła i dwóch gości po trzydziestce - Iliev i Kosowski, do tego nasza obrona ze zwrotnym Chavezem i wiecznie kontuzjowanym Jovanoviciem jest najlepsza w Polsce. Młodzi z GKS mogą ten mecz wygrać większą ambicją niż nasi zawodnicy... I tu jest kłopot. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
||
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Online |
#20
|
|
Kazdy inny wynik, niz zwyciestwo, to bedzie mega kompromitacja...kto tam gra w Belchatowie? Odpowiedz: nikt, brak pilkarzy na ekstraklase. Jezeli Kulawikowi powinie sie noga, to natychmiast powinien podac sie do dymisji.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#21
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#22
|
|
Nie wiadomo czy chłopaki dojdą do siebie, bo znowu dzisiaj biegali
![]() |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#23
|
Wyniki naszych sparingów nie napawają optymizmem, forma naszych ''napastników'' jest wielką niewiadomą. Niby nasz zespół jest bardziej doświadczony, ale czy to wystarczy... Moja ocena nie jest oceną pesymistyczną i skazującą nas z góry na porażkę, po prostu nawet jakbym chciał to ciężko mi wskazać realne argumenty przemawiające na naszą korzyść. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#24
|
|
Obawiam się że nie uda nam się zagrać na zero. Jeśli strzelimy to maksymalnie dwie bramki. Najlepszy wynik 2-1. Gramy z GKS więc fajnie byłoby wygrać z drużyną z naszego poziomu. Pokażmy kto rządzi dołem tabeli. Matko Boska gdzie my jesteśmy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#25
|
|
Przydałoby się pozytywnie rozpocząć rundę wiosenną i liczę, że zdobędziemy 3 punkty, ale na pewno nie przyjdą nam one łatwo. Ważne, by grajki skoncentrowały się na 100% i wykrzesały skądś tam resztki ambicji. Nie mogą przejść obok meczu, bo nawet Bełchatów z "ultra dziadami" w składzie może sprawić niespodziankę w tej dziwnej lidze.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#26
|
|
Ja również nie mam wielkich oczekiwań. Może dwie, trzy sytuacje w polu karnym ? W całym meczu oczywiście.
Ale jak zwykle będę oglądał z urzędowym kibicowskim optymizmem. Mecz pokaże gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o rundę wiosenną. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Offline |
#27
|
|
gładkie 4-0 dla nas i systematyczne wspinanie się w tabeli
![]() ![]()
Czesław Michniewicz : Wszyscy ci, którzy dziś bez opamiętania - łącznie z niektórymi zawodnikami Wisły - krytykują Petrescu, po pewnym czasie zrozumieją, że właśnie mieli okazję przez dziewięć miesięcy dotknąć prawdziwego zawodowstwa bez konieczności wyjazdu z kraju.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#28
|
|
Kiedyś uznałbym to za dobre poczucie humoru, ale dziś niestety odnoszę wrażenie, że piszecie to na poważnie... Ja również liczę przynajmniej na jedną bramkę, najlepiej taką, która da 3 pkt i przybliży nas do utrzymania się w Ekstraklasie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#29
|
|
Biorąc pod uwagę poziom gry jaki prezentujemy (ostanie spotkania na jesieni: Gornik+Zagłęgie, wszystkie sparingi, szczególnie ostatni) czyli grę na pograniczu 1 ligi a ekstraklasy uważam, że REMIS będzie dobrym rezultatem biorąc pod uwagę fakt bezpośredniej rywalizacji między nami a GKS o pozostanie w ekstraklasie.
Każdy inny rezultat niż przegrana bądź remis bedzie sporym zaskoczeniem. Nie wiem na podstawie czego niektórzy przewidują gładkie zwycięstwo... ale jeśli wierzą w przebojowość Kosy _ odblokowanie Genkova/Sikorskiego to powodzenia... |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#30
|
|
Remis po bledach obroncow lub bramkarzy.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|