
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#1
|
|
W związku z tym, że przez najbliższe dwa miesiące wszyscy kibice Wisły żyć będą dwumeczem ze Standardem proponuję rozpoczęcie fachowej analizy tego jak gra Standard Liege. Przyjemnie byłoby gdyby ten temat przybrał formę jak najbardziej tematyczną i funkcjonował oddzielnie obok 'Wisła Kraków w europejskich pucharach'. Mile widziane wszelkie obserwacje, analizy oraz jeśli ktoś będzie miał na to czas i ochotę - montowane materiały video. To nie jest temat do dyskusji o naszych szansach tylko o analizie gry przeciwnika.
Wątki które możemy tu poruszać to np.: - skład - charakterystyka zawodników (sylwetki, nawyki, na jakich pozycjach mogą graći itp.) - system gry - zachowania zawodników w ataku pozycyjnym, kontrataku czy obronie - sposoby rozegrania rzutów rożnych i wolnych Może uda się nam zauważyć jakieś ciekawe elementy i dzięki temu ułatwimy pracę sztabowi szkoleniowemu? Na początek ode mnie skład niedzielnego meczu 18 Kolejki Standard - Genk (ustawienie podobne do naszego) i trzy obserwacje: ---------------Bolat Goreux-Felipe-Ciman-Pocognioli --------Buyens-Vainqueur Mpoku------Gonzalez------Sejias ---------------Cyriac zmiany: 31 min. Batshuayi za Gonzaleza (zdaje się że miał problemy zdrowotne) 82 min. Berrier za Mpoku skrót meczu: http://www.youtube.com/watch?v=AgcyMeUcado Swoją drogą to, że trener nie przeprowadził trzeciej zmiany może świadczyć o tym, że ich ławka rezerwowych nie jest w danym momencie zbyt mocna. Obserwacje: 1. Rzuty wolne - najczęściej z prawej strony uderza je lewą nogą - co ważne celnie - lewy obrońca Pocognioli. Lubi strzelać bezpośrednio na bramkę. Ten zawodnik to najmocniejszy punkt w ich obronie. 2. Środkowy obrońca Ciman nie boi się włączyć do akcji ofensywnej i wspomagać kolegów nawet jako skrzydłowy. 3. Mpoku lubi kosić równo z trawą
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 16:16.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#2
|
|
Co ciebie Basałaj zatrudnił jako szpiega ? Nie no żart... dobry temat
|
|
|
|
Piknik
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice
Offline |
#3
|
|
Uważam, że temat ciekawy - ale nie do tego pokoju. Przeniosę go do hyde parku i ponownie otworzę.
PS. temat przeniesiony. Czekam na ciekawe analizy. Akurat liga belgijska jest od pewnego czasu pokazywana w polskich kablówkach, więc pewnie ktoś oglądał mecze Standardu. Jarcze: z twojego posta wynika, że Standard gra 4-2-3-1, czyli podobnie jak my. Jak wyglądają ich skrzydłowi i boczni obrońcy? Która flanka wygląda na groźniejszą?
Ostatnio edytowane przez flamengista : 19.12.2011 o godz. 09:05.
![]()
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#4
|
|
Teraz przedstawię najmocniejszy i najczęstszy skład Standardu z tego sezonu:
Na papierze wygląda to bardziej jednak na 4-4-2 lub też 4-4-1-1 ---------------Bolat Goreux-Felipe-Kanu-Pocognioli Bia-Van Damme-Vainqueur-Sejias -------Cyriac---------Tchite Natomiast gdzieś czytałem że Van Damme jest kontuzjowany i ma być rehabilitowany przez 3 miesiące, nie wiem czy w grę nie wchodzi jakaś operacja więc prawdopodobnie w meczu z nami nie zagra. Mam jeszcze mecz z Hannoverem w LE i Zurichem w el. LM więc tam będzie można podpatrzeć coś więcej. Co do siły ich formacji to w porównaniu z Pocogniolim słabiej wypada prawy obrońca Goreux. Jeśli do tego dołożyć Mpoku to optymalnie dla nas byłoby prowadzić ataki tamtą stroną boiska. Natomiast w pomocy ten cały Seijas gra strasznie chaotycznie i zmienia się stronami. To taka trochę Wenezuelska gorąca krew, dynamiczny ale strasznie niepoukładany. Rzekłbym nawet, że to trochę gorsza wersja Meliksona. Jeśli miałbym coś sugerować to ustawienie właśnie Meliksona na Lewej pomocy. Generalnie jednak cały ich zespół mimo że w tym jednym meczu grał strasznie niepoukładaną piłkę bardzo dużo biega. Wszyscy kreatywni zawodnicy są bardzo dynamiczni i nie lubią przestojów. Zamiast szukać ustawienia jakiegoś stałego fragmentu gry wolą zatrzymać piłkę i szybko zacząć rozgrywać następną akcję. Zatem liczenie na to, że po faulu będzie można trochę odetchnąć i się spokojnie ustawić byłoby dość naiwne. Za napastnikiem przez pierwsze pół godziny dobrze pokazał się ten Gonzalez. Miał dwie akcje groźne z czego chyba jedną patelnię. Ale wątpię żeby on z nami grał jeśli Cyriac i Tchite będą zdrowi to oni będą rządzić. Cyriac dynamiczny, z soczystym uderzeniem.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 19.12.2011 o godz. 15:07.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#5
|
|
Tchite jest konti\uzjowany: naderwanie przywodziciela. Przewiduje się, ze będzie pauzował 6 tygodni, czyli do końca stycznia. Jego obecność 16 lutego jest więc możliwa, choć niewiadoma będzie wtedy forma. A Tchite to 90% ataku Standardu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: Kraków - Podgórze
Offline |
#6
|
|
Może kogoś zainteresuje zestawienie składy Standardu na podstawie transfermarkt
Trener: Jose Riga, Belgia, 54 lata Poprzednie drużyny: 2003 - 2005 Standard Liege (asystent trenera) 2005/06 - 07/08 RAEC Mons (Awans do Belgijskiej Ekstraklasy w sezonie 2005/06) 2008/09 - 10/11 CS Vise (Belgia) 01.07.2011 - Standard Liege Bramkarze: Sinan Bolat, Turcja, 23 lata Poprzednie kluby: KRC Genk (do 2009) Reprezentacja: 3 mecze (wystąpił w rewanżowym meczu barażowym EURO 2012 przeciwko Chorwacji (0:0)) Rozegrał w sezonie 28 meczy/0 bramek (LE 7m/0br) Wartość (wg. Transfermarkt.de): 2.5 mln € Laurent Henkinet, Belgia, 19 lat Poprzednie kluby: St. Truiden (Belgia) (do 2011) 1m/0br (ligowy) Wartość: 400 tys. € Anthony Moris, Belgia, 21 lat Wychowanek 2m/0br (ligowy i puchar belgii) Wartość: 50 tys. € Środkowi obrońcy: Felipe, Brazylia, 24 lata Poprzednie kluby: Coritiba Foot Ball Club (Brazylia) (do 2009) 22m/2br (LE 6m/1br) Wartość: 1 mln € Laurent Ciman, Belgia, 26 lat Poprzednie kluby: RSC Charleroi (do 2007), FC Brugge (do 2009) Reprezentacja: 6 meczów 14m/0br (LE 1m/0br) Wartość: 2 mln € Kanu, Brazylia, 27 lat Poprzednie kluby: SC Beira Mar (Portugalia) (do 2010) 24m/5br (LE 7m/3br) Wartość 2 mln € Dino Arslanagic, Belgia/Bośnia, 18 lat Wychowanek 0m/0br Wartość: 150 tys. € Boczni obrońcy: Sébastien Pocognoli, Belgia, 24 lata Poprzednie kluby: KRC Genk (do 2006), AZ Alkmaar (do 2010) <- Mistrz Holandii 2009 Reprezentacja: 7 meczów 29m/0br (LE 7m/0br) Wartość: 3.5 mln € Daniel Opare, Ghana, 21 lat Poprzednie kluby: Club Sportif Sfaxien (Tunezja) (do 2008) Reprezentacja: 6 meczów 16m/0br (LE 4m/0br) Wartość: 2.2 mln € Defensywni pomocnicy: Karim Belhocine, Francja/Algieria, 33 lata Poprzednie kluby: KV Kortrijk (Belgia) (do 2011) 8m/0br (LE 3m/0br) Wartość: 400 tys € William Vainqueur, Francja/Haiti, 23 lata Poprzednie kluby: FC Nantes (Francja) (do 2011) 25m/0br (LE 5m/0br) Wartość: 1.7 mln € Pape Abdou Camara, Senegal, 20 lat Poprzednie kluby: St. Truiden (Belgia) (do 2010) 9m/0br (LE 2m/0br) Wartość: 1.2 mln € Pomocnicy: Yoni Buyens, Belgia, 23 lata Poprzednie kluby: Lierse SK (Belgia) (do 2007), KV Mechelen (Belgia) (do 2011) 27m/1br (LE 5m/0br) Wartość: 1.5 mln € Henri Eninful, Togo, 19 lat Wychowanek(?) 1m/0br (LE 1m/0br) Wartość: 500 tys € Réginal Goreux, Haiti/Belgia, 23 lata Wychowanek Reprezentacja: 2m/1br (Haiti) 17m/1br (LE 3m/0br) Luis Manuel Seijas, Wenezuela/Niemcy, 25 lat Poprzednie kluby: Independiente Santa Fe (Kolumbia) (do 2011) Reprezentacja: 35m/0br 34m/5br (LE 4m/2br) Wartość: 1 mln € Jelle van Damme, Belgia, 28 lat (Kapitan) Poprzednie kluby: Southampton (Anglia) (do 2005), Werder Brema (do 2006), Anderlecht (do 2010) Reprezentacja: 29m/0br 27m/5br (LE 5m/0br) Wartość: 4 mln € Leroy Labylle, Belgia, 20 lat Wychowanek 0m/0br Wartość: 200 tys € Ignacio González, Urugwaj/Włochy, 29 lat Poprzednie kluby: Valencia (do 2011) (wypożyczany do Newcastle, Levadiakos, Levante) Reprezentacja: 18m/1br (Urugwaj) 19m/2br (LE 5m/0br) Wartość: 1 mln € Paul-José Mpoku, Belgia/Kongo, 19 lat Wychowanek 4m/0br (LE 0m/0br) Wartość: ? Franck Berrier, Francja, 27 lat Poprzednie kluby: SM Caen (Francja) (do 2004), SV Zulte Waregem (Belgia) (do 2010) 11m/2br (LE 4m/1br) Wartość: 2.5 mln € Maor Bar Buzaglo, Izrael, 23 lata Poprzednie kluby: Hapoel Bnei Sachnin (do 2007), Maccabi Haifa (do 2008), Maccabi Tel Aviv (do 2011) Reprezentacja: 13m/0br 10m/0br (LE 4m/0br) Wartość: 900 tys. € Geoffrey Mujangi Bia, Belgia/Kongo, 22 lata Poprzednie kluby: RSC Charleroi (do 2009), Wolverhampton (do 2011) Reprezentacja: 2m/0br (Belgia) 16m/0br (LE 6m/0br) Wartość: 750 tys € Napastnicy: Mohamed Tchité, Rwanda/Burundi, 27 lat Poprzednie kluby: Standard Liege (do 2005), Anderlecht (do 2007), Racing Santander (do 2010) 24m/12br (LE 5m/3br) Wartość: 4.5 mln € Cyriac, WKS, 21 lat Pooprzednie kluby: ASEC Mimosas (WKS) (do 2008) 18m/4br (LE 5m/1br) Wartość: 2 mln € Aloys Nong, Kamerun, 28 lat Poprzednie kluby: KV Kortrijk (Belgia) (do 2006), KV Mechelen (Belgia) (do 2009) Reprezentacja: 1m/0br 12m/6br (LE 2m/3br) Wartość: 1.5 mln € Michy Batshuayi, Belgia, 18 lat Wychowanek 9m/0br (LE 2m/0br) Wartość: 400 tys € Mbaye Leye, Senegal, 29 lat Poprzednie kluby: SV Zulte Waregem (Belgia) (do 2008), KAA Gent (Belgia) (do 2009) Reprezentacja: 3m/0br 17m/4br (LE 3m/1br) Wartość 1.5 mln € |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#7
|
|
Proponuję w miarę możliwości wyciągać stałe fragmenty gry. Na skrócie Standard - Genk widać jak Pocognioli wykonuje wolnego (2;45)
Tutaj karny wykonywany przez Tchite jeszcze w poprzednim sezonie w wyjazdowym meczu przeciw Charleroi. http://www.youtube.com/watch?v=FU3ZhJoDghg W tym meczu 90 minut grał niejaki Dudu Biton (końcowy wynik 0:2 dla Standardu) Przeciw Standardowi oprócz Bitona grał Junior Diaz (wiosną miał kontuzję, jesienią 2010 grał przeciwko Standardowi w meczu w Bruggi pełne 90 minut. Wynik 2:2)
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 16:18.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#8
|
|
ano właśnie... Dudu i Junior znają piłkę belgijską i znają Standard. Mam nadzieję, że ich doświadczenie zostanie wykorzystane przez sztab
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Skąd: z Rapa Nui
Offline |
#9
|
|
Mają jakieś forum kibicowskie? Chętnie poczytam co tam wypisują.
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2006
Offline |
#10
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#11
|
Komentator SportKlubu podaczas meczu z Gankiem mowil ze Tchite to gosc o klase lepszy niz Ciriac.A ten wydawal mi sie ze gral by w ataku w kazdym polskim klubie.Wiec Tchite to musi byc porzadny grajek.Oby sie nie wykurował ![]() co by nie mowic skoro SportKlub ma lige beligijska zapewne teraz beda pokazywac Standard,wiec materialow do analizy bedzie .Jak juz ktos zauwazyl Biton zna ta lige,gral w Charleroi wiec jego wiedza tez moze byc przydatna. P.S z tego co widze Standard gra Puchar Belgii z Lierse we srode o 21.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 19.12.2011 o godz. 23:34.
![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#12
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#13
|
|
Zrobie tutaj taki zbiorczy post ze skrótami ostatnich meczy ligowych i pucharowych. Po meczu z Anderlechtem ustabilizowali skład. Grają już stale ustawieniem 4-4-2 z ewentualnym lekkim cofnięciem jednego napastnika i składem o którym pisałem wcześniej w poście numer 4.
LE 1 Kolejka Hannover - Standard 0:0 (skrót może uda mi się wygrzebać) Mecz obfitujący w dużą ilość stałych fragmentów gry. Kiepsko spisywał się na prawej obronie Goreux. W pierwszej połowie próba lobowania Bolata (wychodzi bronić sam na sam) kończy się poprzeczką. 7 Kolejka Jupiter League Genk - Standard 3:0 (Skrót odnaleziony!) http://www.youtube.com/watch?v=ckhfE...eature=related 33' [1 - 0] Barda 61' [2 - 0] Nadson 90' [3 - 0] Vossen 8 Kolejka Jupiter League Standard - Cercle Brugge 0:0 (skrót poszukiwany) LE 2 Kolejka Standard - Kopenhaga 3:0 http://rutube.ru/tracks/4863878.html...77d706d3946cc8 57' [1 - 0] Seijas 72' [2 - 0] Felipe 79' [3 - 0] Kanu Mecz z Kopenhagą wygrany dzięki stałym fragmentom gry. Jak układała się gra po takim skrócie nie sposób ocenić. Na uwagę zasługują bramki obu stoperów strzelane po dograniu z rzutów rożnych. Kanu stara się iść na pierwszy ogień a Felipe wchodzi jako drugi i czasem udaje mu się zamknąć akcję jak w tym przypadku na długim słupku. Sejias strzela już którąś bramkę z dystansu choć akurat tutaj piłka kozłująca wpada dość szczęśliwie do bramki zasłoniętego Bolata. 9 Kolejka Jupiter League Standard - Lierse 2:0 (skrótu nie znalazłem, jeśli ktoś znajdzie niech wkleja) 31' [1 - 0] van Damme 36' [2 - 0] Felipe 10 Kolejka Jupiter League Anderlecht - Standard 5:0 http://www.youtube.com/watch?v=TsitLqfPn4o 13' [1 - 0] Jovanovic 68' [2 - 0] Gillet 72' [3 - 0] Mbokani 78' [4 - 0] Suarez 83' [5 - 0] Wasilewski Mecz z Anderlechtem rozgrywany jeszcze gdy trener po pierwsze ciągle eksperymentował z taktyką a po drugie chyba sam jeszcze nie wiedział na kogo ma stawiać. W tym meczu prawa obrona (Opare) i prawa pomoc (Leye) to zawodnicy którzy później już zagrali jeszcze tylko w jednym meczu. Po Anderlechcie trener się z nich wyleczył na dobre. Z jakim skutkiem? Ano takim że Standard nie przegrał następnych 8 meczy ligowych, 4 w LE i jednego w krajowym pucharze. Niepokonani od 13 spotkań do dobra seria zdaje się. Co do tych eksperymentów z taktyką to w meczu z Anderlechtem ustawienie Standardu było z jednym defensywnym pomocnikiem. Jak do się skończyło doskonale obrazuje strata pierwszej bramki. Idealnie widać jak do obrony wraca 5 zawodników. Nie jest powiedziane, że akurat ten szósty by pomógł ale kto wie. Na tym skrócie widać zresztą, że w pierwszej połowie idzie jeszcze dwie akcje i defensywa przed linią piłki to conajwyżej właśnie 5 zawodników. No ale już tak nie grają, zwłaszcza na wyjazdach. Choć zależnie od wyniku w Krakowie, w Belgii takie ustawienie może się pojawić. LE 3 Kolejka Standard - Vorskla Poltava 0:0 http://videa.hu/videok/sport/stan-3Kki0YweW0qgPmqY 11 Kolejka Jupiter League Standard - Zulte 1:0 (Jak ktoś znajdzie skrót albo bramkę z głównej kamery telwizyjnej to niech wklei bo ja tylko coś takiego zlokalizowałem z bramką) http://www.youtube.com/watch?v=_u_w8v2-I-w 33' [1 - 0] Cyriac 12 Kolejka Jupiter League VV St. Truiden - Standard (Jak ktoś odkopie bramki albo skrót niech wrzuci) 50' [1 - 0] R. Ghoochannejhad 70' [1 - 1] M. Tchité LE 4 Kolejka Vorskla Poltawa - Standard 1:3 http://rutube.ru/tracks/4977639.html...fccc899de9b3fa 05' [1 - 0] Kurilov 16' [1 - 1] Seijas 45' [1 - 2] Kanu 73' [1 - 3] Tchite Polecam zobaczyć zwłaszcza bramkę Seijasa z około 30 metrów z akcji. Oprócz tego stały fragment gry gdzie po dośrodkowaniu sprzed pola karnego bramkę zdobywa Kanu. 13 Kolejka Jupiter League Standard - Brugge 2:1 http://www.youtube.com/watch?v=tlafp...ayer_embedded#! 37' [1 - 0] Tchité 60' [2 - 0] Tchité 77' [2 - 1] Dirar Chyba najlepszy mecz Standardu w tej rundzie. Bruggia nie miała tak czystych sytuacji. Najpierw po rzucie wolnym z prawej strony bodaj Pocognioli dogrywa w pole karne i Kanu z głowy minialnie przestrzela. Potem identyczna sytuacja. Obrońcom udaje się przewrócić Kanu ale zaraz za nim jest Tchite i pakuje piłkę do bramki. Po drodze jest jeszcze choćby słupek Seijasa i kilka świetnych dograń od bocznych pomocników i Pocognioliego w pole karne. Na 2:0 Tchite wypuszczony w uliczkę pokazuje swoją szybkość i spryt. Z tego meczu warto byłoby wyciągnąć jakieś wnioski. Ustawienie przy stałych fragmentach gry - silny obrońca przy Kanu i ktoś sprytny przy Tchite który potrafi grać w takich sytuacjach zarówno nogą jak i głową. Marnie natomiast widzę szansę powstrzymania Tchite przy kontrze albo ataku pozycyjnym i jakiejś sprytnej prostopadłej piłce. Chavez z pewnością za nim nie zdąży, Diaz się potknie, Bunoza sfauluje, Jaliens nie zauważy. Czekaj też może mieć problemy z tak dynamicznym napastnikiem. Jedynie nadawałby się Jovanović ale czy on nie będzie grał na prawej obronie? 14 Kolejka Jupiter League OHL - Standard 1:3 http://www.youtube.com/watch?v=Mn2Ti...eature=related 13' [0 - 1] Tchite 27' [0 - 2] Tchite 33' [1 - 2] van Damme 45' [1 - 3] Bia Pierwsza bramka z kontry, Tchite wbiega w swoim stylu i dostaje idealną piłkę od Cyriaca między dwóch obrońców. Przy drugiej bramce spora bierność obrony OHL. Standard swobodnie rozgrywa piłkę przed polem karnym z jednej strony na drugą do momentu aż nie pojawi się szansa dośrodkowanie z bliska. Tchite wyprzedza obrońców i jest 0:2. Na 1:3 strzela Bia z gry z narożnika pola karnego. Jego świetny mecz bo bramka i asysta na 0:2. Ponadto Standard w tym meczu ma jeszcze słupek i poprzeczkę. Na skrócie widać jak prawy obrońca Goreux włącza się w drugiej połowie do akcji ofensywnej, gra na klepkę ze środkowym pomocnikiem i nawet oddaje strzał. 15 Kolejka Jupiter League Standard - Mechelen 3:2 http://www.youtube.com/watch?v=Pa4hF...layer_embedded 11' [1 - 0] Tchité 60' [2 - 0] Cyriac 63' [2 - 1] Witte 75' [3 - 1] Seijas 78' [3 - 2] Oliveira 16 Kolejka Jupiter League Standard - Gent 0:0 http://www.youtube.com/watch?v=6cQ-7...layer_embedded 17 Kolejka Jupiter League Lokeren - Standard 1:1 http://www.youtube.com/watch?v=lJ9KE...eature=related 63' [1 - 0] Maric 79' [1 - 1] Cyriac Koło 4:20 bodaj Bolat puszcza karnego - wychodzi mocno przed linię. LE 6 Kolejka Kopenhaga - Standard 0:1 http://rutube.ru/tracks/5113067.html...b9a2efd6316a8f 31' [0 - 1] Batshuayi W tym meczu zagrał zupełnie eksperymentalny skład także nie ma co się sugerować czymkolwiek, natomiast Batshuayi strzelając swoją pierwszą bramkę w karierze na oficjalnym poziomie w barwach Standardu pokazuje zachowanie jakie jest charakterystyczne dla pozostałych dwóch napastników Standardu w ataku pozycyjnym. Blisko środkowego obrońcy, dostaje piłkę, wygrywa pojedynek urywając się, wypracowuje sobie pozycję i uderza. 18 Kolejka Jupiter League Standard - Genk 0:0 http://www.youtube.com/watch?v=AgcyMeUcado Ten mecz opisałem w poście numer 1 i 4 więc nie będę się powtarzał. Dodam tylko tyle jeśli ktoś by chciał zrobić naprawdę solidną analizę to najlepsze do pokazania mocnych stron są oprócz tego mecze u siebie z Hannoverem i Bruggią.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 16:17.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#14
|
|
Betis Sevilla chce w styczniu sciagnac Tchite - byc moze nie bedzie Nas nekał. Byłaby to na prawde wielka strata dla Standardu
|
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2011
Offline |
#15
|
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
Tchité jest kontuzjowany,a może nawet opuści klub w tym okienku |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#16
|
|
FraMat Lepiej żeby Biton i Diaz wykorzystali swoje doświadczenie na boisku niż sztab który jeszcze niewiadomo czy przetrwa do meczu ze Standardem.Może Moskal by ich wysłuchał ale nowy szkoleniowiec raczej będzie chciał żeby to był jego debiut w pucharach. Więc raczej wątpliwe by nowy trener korzystał z rad zawodników których za bardzo nie kojarzy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Offline |
#17
|
|
A mają tego doświadczenia naprawdę wiele. Myślę że taktyka opanowania środka pola przyniesie skutek.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 10.2011
Offline |
#18
|
|
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 21.12.2011 o godz. 17:29.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#19
|
|
W tym poście zbiorczo przedstawię boiskowe charakterystyki podstawowych zawodników.
BRAMKARZ Sinan Bolat lat 23 (wygląda momentami na 30), 70 meczy w Jupiter League, 6 meczy w fazie grupowej LM - jedna bramka(!) przeciw AZ Alkmaar u siebie, 5 meczy w fazie grupowej LE (wszystkie w tym sezonie) ![]() Słowem najczęściej pojawiającym się w opisach piłkarzy Standardu będzie zapewne DYNAMICZNY. Bolat także taki jest. Skoncentrowany cały czas na grze szybko reaguje na wydarzenia boiskowe. Nie jest przyklejony do własnego pola bramkowego i często asekuruje linię obrony wysokimi wyjściami (inna sprawa, że owa linia obrony życia mu nie ułatwia specjalnie). Standard jeśli już to większość bramek traci po stałych fragmentach więc przy nich Bolat raczej nie ma wiele do powiedzenia. Jak piłka zagrana jest dalej niż 5 metrów i mogą być trudności z wyjściem i złapaniem to raczej zostaje więc dobrze bite rożne i wolne są jakąś szansą na pokonanie go. Charakterystyczne jest jego zachowanie przy bramkach które padają z akcji. Zwłaszcza w meczu z Anderlechtem nieuznana bramka jeszcze z pierwszej połowie Mbokaniego i strzelone już w drugiej Mbokaniego właśnie i Suareza dobrze Bolata charakteryzują. Gdy idzie szybka kontra lub akcja rozgrywana jest wysoko przed polem karnym Bolat stoi na 5 metrze i czeka na to co się stanie. W meczu z Anderlechtem w momencie gdy napastnicy przedostali się przed linię obrony Bolat momentalnie startuje do piłki zostawiając pustą całą bramkę. Lobowanie akurat w przypadku bramki na 2:0 Mbokaniego skończyło się trafieniem ale w kilku podobnych sytuacjach bramkarz Standardu jest bardzo czujny i nie daje się na loba złapać tylko szybko akcję stara się skasować. Radziłbym oddawać strzał w momencie jak rusza z tego piątego metra bo później trafić jest ciężej. Suarez na 3:0 np. ładnie go objechał no ale to trzeba mieć umiejętności do tego. Zachowanie przy karnych: W meczu z Anderlechtem przy bramce na 5:0 przy strzale Wasilewskiego rzuca się w swoją lewą stronę. Nie rzuca się stojąc na linii tylko wychodzi conajmniej metr do przodu. W meczu z Lokeren przy bramce na 1:0 zdecydowanie łamie przepisy bronienia karnych, robi dobre 3 kroki - 2 metry do przodu i stoi do końca czekając z rzuceniem się w momencie jak już piłka będzie w locie. PRAWY OBROŃCA Reginal Goreux, 23 lata, wychowanek, gra swoj piąty sezon w lidze, 65 spotkań w JPL, 3 mecze w grupie LM dwa sezony temu, 3 na wiosnę w LE też dwa sezony temu (Standard zajął w LM 3 miejsce i grał na wiosnę w LE, w tym sezonie 3 mecze w grupie LE. ![]() ![]() W mojej ocenie najsłabszy punkt naszego rywala. W tym sezonie zagrał w pierwszych trzech spotkaniach po których w kolejnych 8 nie pojawił się na boisku i chyba nie było to spowodowane kontuzją. Po meczu z Anderlechtem trener zaczął szukać innych rozwiązań i od tego czasu Goreux wrócił na stałe do składu. Na boisku zachowuje się w ten sposób, że przy ataku pozycyjnym wychodzi dość wysoko i stara się stworzyć przewagę po prawej stronie boiska i rozegrać jakąś oskrzydlającą akcję ze swoim pomocnikiem (najczęściej było to Bia) lub kimś kto akurat pokaże się do gry. To co wydawać się może jego zaletą czyli te ofensywne próby są jednak jego główną wadą. Gość stoi wysoko i w przypadku straty piłki przez Standard gdzieś w środku pola można wyprowadzić bardzo groźną kontrę. Goreux sprawia wrażenie oderwanego od rzeczywistości, nieumiejętnie współpracującego ze środkowym obrońcą i wiecznie spóźnionego. ŚRODKOWY OBROŃCA Kanu, 27 lat, Brazylijczyk sprowadzony z Portugalskiego Beira Mar, w Belgii gra dopiero od stycznia 2011, w zeszłym sezonie zagrał w ostatnich 4 meczach ligi belgijskiej, w tym sezonie jeśli nie leczy urazu podstawowy zawodnik standardu ![]() Bardzo solidny w obronie, dobrze dyryguje defensywą. Mocno zbudowany co pomaga mu zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Groźny przy wszystkich wrzutkach zwłaszcza od Pocognioliego. Strzelił po rzutach rożnych i wolnych już sporo goli głową (w tym sezonie 2 w lidze a 4 w pucharach). Zazwyczaj idzie w sam środek pola karnego i to na niego piłki są zawsze wrzucane. Niezwykle groźny przy wyprowadzeniu piłki. Potrafi zapędzić się z nią nawet przed pole karne przeciwnika i celnie rozrzucić ją do boku, samemu zostając i czekając na wrzutkę. Dla mnie skrzyżowanie spokoju Clebera z nieco mniejszą niż u Marcelo przebojowością w grze do przodu i stałych fragmentach gry. Jakbyśmy mieli możliwość podebrania go rywalom to by się nam przydał NAPASTNIK Michy Batshuayi, 18 lat, wychowanek, 8 spotkań w Jupiter League (tylko 1 w podstawowym składzie), 3 w LE (też jedno w podstawowym) i jedna bramka w LE. ![]() Ten zawodnik ma umiejętności na to by stać się jedną z głównych postaci w Belgijskim futbolu. Bardzo szybko się porusza, dużo widzi, ma mocny strzał. Godny zastępca dla podstawowych napastników Standardu. Przypuszczam, że na końcówki w meczach z nami powinien wchodzić. Konkurentem do wejścia z ławki dla niego jest Gonzalez który jednak gra bardziej za napastnikiem i raczej ma cechy ofensywnego pomocnika. W ostatnim meczu LE z Kopenhadze strzelił swoją pierwszą bramkę dla Standardu we wszelakich oficjalnych rozgrywkach. W lidze pokazał się zwłaszcza w ostatnim meczu z Genkiem zmieniając właśnie kontuzjowanego Gonzaleza w 31 minucie. W drugiej połowie siał spory zamęt i grał nie gorzej niż Cyriac.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 21.01.2012 o godz. 15:04.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#20
|
|
Cały mecz 5 Kolejki LE Standard - Hannover jakby kogoś interesowało. Mecz rozstrzygający o miejscu w grupie. Grany najmocniejszym składem i bez van Damma. Jeśli miałbym typować to jak wszyscy będą zdrowi i jakieś znaczące transfery nie będą u nich miały miejsca takim składem powinni wyjść na boisko w Krakowie.
http://www.hdfootball.net/2011/12/eu...over-720p.html
Ostatnio edytowane przez jarcze : 21.12.2011 o godz. 15:54.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#21
|
|
ogląda ktoś mecz Lierse - Standard ? Opiszcie później, jak się skończy jak dzis wyglądała gra Liege, bo jestem ciekaw (z tego co widze to wygrywają 0-2).
|
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2011
Offline |
#22
|
|
czy jest ten mecz w telewizji ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#23
|
|
Standard wygrał 2;1.
Jarcze widze ze robisz niezly bank informacjii w tym temacie brawo! ![]() ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#24
|
Polecam śledzić moje dwa posty: ze skrótami i sylwetkami zawodników bo w nich dodaję obserwacje. Miałem chyba jakiegoś czuja, że opisałem dzisiaj nieco bliżej Batshuayi'a który po dzisiejszym meczu pucharu Belgii nie ma już jednej oficjalnej bramki dla Standardu tylko 3 ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#25
|
|
Skrót meczu wczorajszego z pucharu Belgii Lierse - Standard 1:2 dwie bramki Betshuayi'a. W drugiej połowie Lierse cisnęło i miało sporo sytuacji w tym poprzeczkę.
http://www.youtube.com/watch?v=AdK79_OukK8 Skład dość mocny ---------------Moris Goreux-Ciman-Belhocine-Pocognioli Mpoku---Buyens--Vainqueur--Seijas -------Cyriac----Batshuyai zmiany: 52 min. Opare za Pocognioliego 71 min. Berrier za Batshuayi'a Bramki: 11' [0 - 1] Batshuayi 30' [0 - 2] Batshuayi 47' [1 - 2] Bidaoui Pogrubioną czcionką gracze których zapewne w podstawowym składzie w Krakowie nie zobaczymy.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 13:29.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#26
|
|
UWAGA UWAGA! Sportklub nie planuje transmisji z poniedziałkowego meczu ligi belgijskiej Kortrijk - Standard który odbędzie się o 18:00. Na 20:30 zaplanowaną mają transmisję Genk - Cercle Brugge.
http://www.facebook.com/SportklubPL?sk=wall wpisywać się w komentarzach pod właściwym postem.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 13:30.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#27
|
|
A jak wyglada sytuacja w Standardzie przed Pucharem Narodow Afryki? Wysylaja jakis graczy na mecze?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Offline |
#28
|
Podsumowując - Opare ma minimalne szanse ale jeśli nawet to podstawowego składu Standardowi nie osłabia. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#30
|
|
No bez przesady co wam to da czy puszczą czy nie
![]()
.
. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|