The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 19.12.2011, 00:32. Jak gra Standard Liege? - skład, system gry, stałe fragmenty itp.
W związku z tym, że przez najbliższe dwa miesiące wszyscy kibice Wisły żyć będą dwumeczem ze Standardem proponuję rozpoczęcie fachowej analizy tego jak gra Standard Liege. Przyjemnie byłoby gdyby ten temat przybrał formę jak najbardziej tematyczną i funkcjonował oddzielnie obok 'Wisła Kraków w europejskich pucharach'. Mile widziane wszelkie obserwacje, analizy oraz jeśli ktoś będzie miał na to czas i ochotę - montowane materiały video. To nie jest temat do dyskusji o naszych szansach tylko o analizie gry przeciwnika.

Wątki które możemy tu poruszać to np.:

- skład
- charakterystyka zawodników (sylwetki, nawyki, na jakich pozycjach mogą graći itp.)
- system gry
- zachowania zawodników w ataku pozycyjnym, kontrataku czy obronie
- sposoby rozegrania rzutów rożnych i wolnych

Może uda się nam zauważyć jakieś ciekawe elementy i dzięki temu ułatwimy pracę sztabowi szkoleniowemu?

Na początek ode mnie skład niedzielnego meczu 18 Kolejki Standard - Genk (ustawienie podobne do naszego) i trzy obserwacje:

---------------Bolat
Goreux-Felipe-Ciman-Pocognioli
--------Buyens-Vainqueur
Mpoku------Gonzalez------Sejias
---------------Cyriac

zmiany:
31 min. Batshuayi za Gonzaleza (zdaje się że miał problemy zdrowotne)
82 min. Berrier za Mpoku

skrót meczu:

http://www.youtube.com/watch?v=AgcyMeUcado


Swoją drogą to, że trener nie przeprowadził trzeciej zmiany może świadczyć o tym, że ich ławka rezerwowych nie jest w danym momencie zbyt mocna.

Obserwacje:

1. Rzuty wolne - najczęściej z prawej strony uderza je lewą nogą - co ważne celnie - lewy obrońca Pocognioli. Lubi strzelać bezpośrednio na bramkę. Ten zawodnik to najmocniejszy punkt w ich obronie.
2. Środkowy obrońca Ciman nie boi się włączyć do akcji ofensywnej i wspomagać kolegów nawet jako skrzydłowy.
3. Mpoku lubi kosić równo z trawą
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 16:16.
Odpowiedz cytując
sovinho_02
Senior Member
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 19.12.2011, 09:00
Co ciebie Basałaj zatrudnił jako szpiega ? Nie no żart... dobry temat
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 19.12.2011, 09:01
Uważam, że temat ciekawy - ale nie do tego pokoju. Przeniosę go do hyde parku i ponownie otworzę.

PS. temat przeniesiony. Czekam na ciekawe analizy. Akurat liga belgijska jest od pewnego czasu pokazywana w polskich kablówkach, więc pewnie ktoś oglądał mecze Standardu.

Jarcze: z twojego posta wynika, że Standard gra 4-2-3-1, czyli podobnie jak my. Jak wyglądają ich skrzydłowi i boczni obrońcy? Która flanka wygląda na groźniejszą?
Ostatnio edytowane przez flamengista : 19.12.2011 o godz. 09:05.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 19.12.2011, 10:47
Teraz przedstawię najmocniejszy i najczęstszy skład Standardu z tego sezonu:

Na papierze wygląda to bardziej jednak na 4-4-2 lub też 4-4-1-1

---------------Bolat
Goreux-Felipe-Kanu-Pocognioli
Bia-Van Damme-Vainqueur-Sejias
-------Cyriac---------Tchite

Natomiast gdzieś czytałem że Van Damme jest kontuzjowany i ma być rehabilitowany przez 3 miesiące, nie wiem czy w grę nie wchodzi jakaś operacja więc prawdopodobnie w meczu z nami nie zagra.

Mam jeszcze mecz z Hannoverem w LE i Zurichem w el. LM więc tam będzie można podpatrzeć coś więcej.

Co do siły ich formacji to w porównaniu z Pocogniolim słabiej wypada prawy obrońca Goreux. Jeśli do tego dołożyć Mpoku to optymalnie dla nas byłoby prowadzić ataki tamtą stroną boiska. Natomiast w pomocy ten cały Seijas gra strasznie chaotycznie i zmienia się stronami. To taka trochę Wenezuelska gorąca krew, dynamiczny ale strasznie niepoukładany. Rzekłbym nawet, że to trochę gorsza wersja Meliksona.

Jeśli miałbym coś sugerować to ustawienie właśnie Meliksona na Lewej pomocy.

Generalnie jednak cały ich zespół mimo że w tym jednym meczu grał strasznie niepoukładaną piłkę bardzo dużo biega. Wszyscy kreatywni zawodnicy są bardzo dynamiczni i nie lubią przestojów. Zamiast szukać ustawienia jakiegoś stałego fragmentu gry wolą zatrzymać piłkę i szybko zacząć rozgrywać następną akcję. Zatem liczenie na to, że po faulu będzie można trochę odetchnąć i się spokojnie ustawić byłoby dość naiwne.

Za napastnikiem przez pierwsze pół godziny dobrze pokazał się ten Gonzalez. Miał dwie akcje groźne z czego chyba jedną patelnię. Ale wątpię żeby on z nami grał jeśli Cyriac i Tchite będą zdrowi to oni będą rządzić. Cyriac dynamiczny, z soczystym uderzeniem.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 19.12.2011 o godz. 15:07.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 19.12.2011, 11:30
Tchite jest konti\uzjowany: naderwanie przywodziciela. Przewiduje się, ze będzie pauzował 6 tygodni, czyli do końca stycznia. Jego obecność 16 lutego jest więc możliwa, choć niewiadoma będzie wtedy forma. A Tchite to 90% ataku Standardu
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Gercu
Senior Member
 
Od: 10.2006
Skąd: Kraków - Podgórze

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 19.12.2011, 12:22
Może kogoś zainteresuje zestawienie składy Standardu na podstawie transfermarkt


Trener: Jose Riga, Belgia, 54 lata
Poprzednie drużyny:
2003 - 2005 Standard Liege (asystent trenera)
2005/06 - 07/08 RAEC Mons (Awans do Belgijskiej Ekstraklasy w sezonie 2005/06)
2008/09 - 10/11 CS Vise (Belgia)
01.07.2011 - Standard Liege

Bramkarze:

Sinan Bolat, Turcja, 23 lata
Poprzednie kluby: KRC Genk (do 2009)
Reprezentacja: 3 mecze (wystąpił w rewanżowym meczu barażowym EURO 2012 przeciwko Chorwacji (0:0))
Rozegrał w sezonie 28 meczy/0 bramek (LE 7m/0br)
Wartość (wg. Transfermarkt.de): 2.5 mln €

Laurent Henkinet, Belgia, 19 lat
Poprzednie kluby: St. Truiden (Belgia) (do 2011)
1m/0br (ligowy)
Wartość: 400 tys. €

Anthony Moris, Belgia, 21 lat
Wychowanek
2m/0br (ligowy i puchar belgii)
Wartość: 50 tys. €

Środkowi obrońcy:

Felipe, Brazylia, 24 lata
Poprzednie kluby: Coritiba Foot Ball Club (Brazylia) (do 2009)
22m/2br (LE 6m/1br)
Wartość: 1 mln €

Laurent Ciman, Belgia, 26 lat
Poprzednie kluby: RSC Charleroi (do 2007), FC Brugge (do 2009)
Reprezentacja: 6 meczów
14m/0br (LE 1m/0br)
Wartość: 2 mln €

Kanu, Brazylia, 27 lat
Poprzednie kluby: SC Beira Mar (Portugalia) (do 2010)
24m/5br (LE 7m/3br)
Wartość 2 mln €

Dino Arslanagic, Belgia/Bośnia, 18 lat
Wychowanek
0m/0br
Wartość: 150 tys. €

Boczni obrońcy:

Sébastien Pocognoli, Belgia, 24 lata
Poprzednie kluby: KRC Genk (do 2006), AZ Alkmaar (do 2010) <- Mistrz Holandii 2009
Reprezentacja: 7 meczów
29m/0br (LE 7m/0br)
Wartość: 3.5 mln €

Daniel Opare, Ghana, 21 lat
Poprzednie kluby: Club Sportif Sfaxien (Tunezja) (do 2008)
Reprezentacja: 6 meczów
16m/0br (LE 4m/0br)
Wartość: 2.2 mln €

Defensywni pomocnicy:

Karim Belhocine, Francja/Algieria, 33 lata
Poprzednie kluby: KV Kortrijk (Belgia) (do 2011)
8m/0br (LE 3m/0br)
Wartość: 400 tys €

William Vainqueur, Francja/Haiti, 23 lata
Poprzednie kluby: FC Nantes (Francja) (do 2011)
25m/0br (LE 5m/0br)
Wartość: 1.7 mln €

Pape Abdou Camara, Senegal, 20 lat
Poprzednie kluby: St. Truiden (Belgia) (do 2010)
9m/0br (LE 2m/0br)
Wartość: 1.2 mln €

Pomocnicy:

Yoni Buyens, Belgia, 23 lata
Poprzednie kluby: Lierse SK (Belgia) (do 2007), KV Mechelen (Belgia) (do 2011)
27m/1br (LE 5m/0br)
Wartość: 1.5 mln €

Henri Eninful, Togo, 19 lat
Wychowanek(?)
1m/0br (LE 1m/0br)
Wartość: 500 tys €

Réginal Goreux, Haiti/Belgia, 23 lata
Wychowanek
Reprezentacja: 2m/1br (Haiti)
17m/1br (LE 3m/0br)

Luis Manuel Seijas, Wenezuela/Niemcy, 25 lat
Poprzednie kluby: Independiente Santa Fe (Kolumbia) (do 2011)
Reprezentacja: 35m/0br
34m/5br (LE 4m/2br)
Wartość: 1 mln €

Jelle van Damme, Belgia, 28 lat (Kapitan)
Poprzednie kluby: Southampton (Anglia) (do 2005), Werder Brema (do 2006), Anderlecht (do 2010)
Reprezentacja: 29m/0br
27m/5br (LE 5m/0br)
Wartość: 4 mln €

Leroy Labylle, Belgia, 20 lat
Wychowanek
0m/0br
Wartość: 200 tys €

Ignacio González, Urugwaj/Włochy, 29 lat
Poprzednie kluby: Valencia (do 2011) (wypożyczany do Newcastle, Levadiakos, Levante)
Reprezentacja: 18m/1br (Urugwaj)
19m/2br (LE 5m/0br)
Wartość: 1 mln €

Paul-José Mpoku, Belgia/Kongo, 19 lat
Wychowanek
4m/0br (LE 0m/0br)
Wartość: ?

Franck Berrier, Francja, 27 lat
Poprzednie kluby: SM Caen (Francja) (do 2004), SV Zulte Waregem (Belgia) (do 2010)
11m/2br (LE 4m/1br)
Wartość: 2.5 mln €

Maor Bar Buzaglo, Izrael, 23 lata
Poprzednie kluby: Hapoel Bnei Sachnin (do 2007), Maccabi Haifa (do 2008), Maccabi Tel Aviv (do 2011)
Reprezentacja: 13m/0br
10m/0br (LE 4m/0br)
Wartość: 900 tys. €

Geoffrey Mujangi Bia, Belgia/Kongo, 22 lata
Poprzednie kluby: RSC Charleroi (do 2009), Wolverhampton (do 2011)
Reprezentacja: 2m/0br (Belgia)
16m/0br (LE 6m/0br)
Wartość: 750 tys €

Napastnicy:

Mohamed Tchité, Rwanda/Burundi, 27 lat
Poprzednie kluby: Standard Liege (do 2005), Anderlecht (do 2007), Racing Santander (do 2010)
24m/12br (LE 5m/3br)
Wartość: 4.5 mln €

Cyriac, WKS, 21 lat
Pooprzednie kluby: ASEC Mimosas (WKS) (do 2008)
18m/4br (LE 5m/1br)
Wartość: 2 mln €

Aloys Nong, Kamerun, 28 lat
Poprzednie kluby: KV Kortrijk (Belgia) (do 2006), KV Mechelen (Belgia) (do 2009)
Reprezentacja: 1m/0br
12m/6br (LE 2m/3br)
Wartość: 1.5 mln €

Michy Batshuayi, Belgia, 18 lat
Wychowanek
9m/0br (LE 2m/0br)
Wartość: 400 tys €

Mbaye Leye, Senegal, 29 lat
Poprzednie kluby: SV Zulte Waregem (Belgia) (do 2008), KAA Gent (Belgia) (do 2009)
Reprezentacja: 3m/0br
17m/4br (LE 3m/1br)
Wartość 1.5 mln €
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 19.12.2011, 13:08
Proponuję w miarę możliwości wyciągać stałe fragmenty gry. Na skrócie Standard - Genk widać jak Pocognioli wykonuje wolnego (2;45)

Tutaj karny wykonywany przez Tchite jeszcze w poprzednim sezonie w wyjazdowym meczu przeciw Charleroi.

http://www.youtube.com/watch?v=FU3ZhJoDghg

W tym meczu 90 minut grał niejaki Dudu Biton (końcowy wynik 0:2 dla Standardu)

Przeciw Standardowi oprócz Bitona grał Junior Diaz (wiosną miał kontuzję, jesienią 2010 grał przeciwko Standardowi w meczu w Bruggi pełne 90 minut. Wynik 2:2)
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 16:18.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 19.12.2011, 16:48
ano właśnie... Dudu i Junior znają piłkę belgijską i znają Standard. Mam nadzieję, że ich doświadczenie zostanie wykorzystane przez sztab
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Gordian
Senior Member
 
 
Od: 08.2006
Skąd: z Rapa Nui

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 19.12.2011, 20:51
Mają jakieś forum kibicowskie? Chętnie poczytam co tam wypisują.



Odpowiedz cytując
Grzadq
Senior Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 19.12.2011, 21:26
Tylko to znalazłem:

http://www.zone-rouche.be/
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 19.12.2011, 23:29
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Tchite jest konti\uzjowany: naderwanie przywodziciela. Przewiduje się, ze będzie pauzował 6 tygodni, czyli do końca stycznia. Jego obecność 16 lutego jest więc możliwa, choć niewiadoma będzie wtedy forma. A Tchite to 90% ataku Standardu




Komentator SportKlubu podaczas meczu z Gankiem mowil ze Tchite to gosc o klase lepszy niz Ciriac.A ten wydawal mi sie ze gral by w ataku w kazdym polskim klubie.Wiec Tchite to musi byc porzadny grajek.Oby sie nie wykurował

co by nie mowic skoro SportKlub ma lige beligijska zapewne teraz beda pokazywac Standard,wiec materialow do analizy bedzie .Jak juz ktos zauwazyl Biton zna ta lige,gral w Charleroi wiec jego wiedza tez moze byc przydatna.

P.S z tego co widze Standard gra Puchar Belgii z Lierse we srode o 21.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 19.12.2011 o godz. 23:34.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
zig
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 20.12.2011, 01:51
ciekawy wywiad:

http://www.weszlo.com/news/8903-Lege...mowie_z_Weszlo
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 20.12.2011, 16:57
Zrobie tutaj taki zbiorczy post ze skrótami ostatnich meczy ligowych i pucharowych. Po meczu z Anderlechtem ustabilizowali skład. Grają już stale ustawieniem 4-4-2 z ewentualnym lekkim cofnięciem jednego napastnika i składem o którym pisałem wcześniej w poście numer 4.

LE 1 Kolejka Hannover - Standard 0:0 (skrót może uda mi się wygrzebać)
Mecz obfitujący w dużą ilość stałych fragmentów gry. Kiepsko spisywał się na prawej obronie Goreux. W pierwszej połowie próba lobowania Bolata (wychodzi bronić sam na sam) kończy się poprzeczką.

7 Kolejka Jupiter League Genk - Standard 3:0 (Skrót odnaleziony!)
http://www.youtube.com/watch?v=ckhfE...eature=related
33' [1 - 0] Barda
61' [2 - 0] Nadson
90' [3 - 0] Vossen

8 Kolejka Jupiter League Standard - Cercle Brugge 0:0 (skrót poszukiwany)

LE 2 Kolejka Standard - Kopenhaga 3:0
http://rutube.ru/tracks/4863878.html...77d706d3946cc8
57' [1 - 0] Seijas
72' [2 - 0] Felipe
79' [3 - 0] Kanu

Mecz z Kopenhagą wygrany dzięki stałym fragmentom gry. Jak układała się gra po takim skrócie nie sposób ocenić. Na uwagę zasługują bramki obu stoperów strzelane po dograniu z rzutów rożnych. Kanu stara się iść na pierwszy ogień a Felipe wchodzi jako drugi i czasem udaje mu się zamknąć akcję jak w tym przypadku na długim słupku. Sejias strzela już którąś bramkę z dystansu choć akurat tutaj piłka kozłująca wpada dość szczęśliwie do bramki zasłoniętego Bolata.

9 Kolejka Jupiter League Standard - Lierse 2:0 (skrótu nie znalazłem, jeśli ktoś znajdzie niech wkleja)
31' [1 - 0] van Damme
36' [2 - 0] Felipe

10 Kolejka Jupiter League Anderlecht - Standard 5:0
http://www.youtube.com/watch?v=TsitLqfPn4o
13' [1 - 0] Jovanovic
68' [2 - 0] Gillet
72' [3 - 0] Mbokani
78' [4 - 0] Suarez
83' [5 - 0] Wasilewski

Mecz z Anderlechtem rozgrywany jeszcze gdy trener po pierwsze ciągle eksperymentował z taktyką a po drugie chyba sam jeszcze nie wiedział na kogo ma stawiać. W tym meczu prawa obrona (Opare) i prawa pomoc (Leye) to zawodnicy którzy później już zagrali jeszcze tylko w jednym meczu. Po Anderlechcie trener się z nich wyleczył na dobre. Z jakim skutkiem? Ano takim że Standard nie przegrał następnych 8 meczy ligowych, 4 w LE i jednego w krajowym pucharze. Niepokonani od 13 spotkań do dobra seria zdaje się.

Co do tych eksperymentów z taktyką to w meczu z Anderlechtem ustawienie Standardu było z jednym defensywnym pomocnikiem. Jak do się skończyło doskonale obrazuje strata pierwszej bramki. Idealnie widać jak do obrony wraca 5 zawodników. Nie jest powiedziane, że akurat ten szósty by pomógł ale kto wie. Na tym skrócie widać zresztą, że w pierwszej połowie idzie jeszcze dwie akcje i defensywa przed linią piłki to conajwyżej właśnie 5 zawodników. No ale już tak nie grają, zwłaszcza na wyjazdach. Choć zależnie od wyniku w Krakowie, w Belgii takie ustawienie może się pojawić.

LE 3 Kolejka Standard - Vorskla Poltava 0:0
http://videa.hu/videok/sport/stan-3Kki0YweW0qgPmqY

11 Kolejka Jupiter League Standard - Zulte 1:0 (Jak ktoś znajdzie skrót albo bramkę z głównej kamery telwizyjnej to niech wklei bo ja tylko coś takiego zlokalizowałem z bramką)
http://www.youtube.com/watch?v=_u_w8v2-I-w
33' [1 - 0] Cyriac

12 Kolejka Jupiter League VV St. Truiden - Standard (Jak ktoś odkopie bramki albo skrót niech wrzuci)
50' [1 - 0] R. Ghoochannejhad
70' [1 - 1] M. Tchité

LE 4 Kolejka Vorskla Poltawa - Standard 1:3
http://rutube.ru/tracks/4977639.html...fccc899de9b3fa
05' [1 - 0] Kurilov
16' [1 - 1] Seijas
45' [1 - 2] Kanu
73' [1 - 3] Tchite

Polecam zobaczyć zwłaszcza bramkę Seijasa z około 30 metrów z akcji. Oprócz tego stały fragment gry gdzie po dośrodkowaniu sprzed pola karnego bramkę zdobywa Kanu.

13 Kolejka Jupiter League Standard - Brugge 2:1
http://www.youtube.com/watch?v=tlafp...ayer_embedded#!
37' [1 - 0] Tchité
60' [2 - 0] Tchité
77' [2 - 1] Dirar

Chyba najlepszy mecz Standardu w tej rundzie. Bruggia nie miała tak czystych sytuacji. Najpierw po rzucie wolnym z prawej strony bodaj Pocognioli dogrywa w pole karne i Kanu z głowy minialnie przestrzela. Potem identyczna sytuacja. Obrońcom udaje się przewrócić Kanu ale zaraz za nim jest Tchite i pakuje piłkę do bramki. Po drodze jest jeszcze choćby słupek Seijasa i kilka świetnych dograń od bocznych pomocników i Pocognioliego w pole karne. Na 2:0 Tchite wypuszczony w uliczkę pokazuje swoją szybkość i spryt.

Z tego meczu warto byłoby wyciągnąć jakieś wnioski. Ustawienie przy stałych fragmentach gry - silny obrońca przy Kanu i ktoś sprytny przy Tchite który potrafi grać w takich sytuacjach zarówno nogą jak i głową. Marnie natomiast widzę szansę powstrzymania Tchite przy kontrze albo ataku pozycyjnym i jakiejś sprytnej prostopadłej piłce. Chavez z pewnością za nim nie zdąży, Diaz się potknie, Bunoza sfauluje, Jaliens nie zauważy. Czekaj też może mieć problemy z tak dynamicznym napastnikiem. Jedynie nadawałby się Jovanović ale czy on nie będzie grał na prawej obronie?

14 Kolejka Jupiter League OHL - Standard 1:3
http://www.youtube.com/watch?v=Mn2Ti...eature=related
13' [0 - 1] Tchite
27' [0 - 2] Tchite
33' [1 - 2] van Damme
45' [1 - 3] Bia

Pierwsza bramka z kontry, Tchite wbiega w swoim stylu i dostaje idealną piłkę od Cyriaca między dwóch obrońców. Przy drugiej bramce spora bierność obrony OHL. Standard swobodnie rozgrywa piłkę przed polem karnym z jednej strony na drugą do momentu aż nie pojawi się szansa dośrodkowanie z bliska. Tchite wyprzedza obrońców i jest 0:2. Na 1:3 strzela Bia z gry z narożnika pola karnego. Jego świetny mecz bo bramka i asysta na 0:2. Ponadto Standard w tym meczu ma jeszcze słupek i poprzeczkę. Na skrócie widać jak prawy obrońca Goreux włącza się w drugiej połowie do akcji ofensywnej, gra na klepkę ze środkowym pomocnikiem i nawet oddaje strzał.

15 Kolejka Jupiter League Standard - Mechelen 3:2
http://www.youtube.com/watch?v=Pa4hF...layer_embedded
11' [1 - 0] Tchité
60' [2 - 0] Cyriac
63' [2 - 1] Witte
75' [3 - 1] Seijas
78' [3 - 2] Oliveira

16 Kolejka Jupiter League Standard - Gent 0:0
http://www.youtube.com/watch?v=6cQ-7...layer_embedded

17 Kolejka Jupiter League Lokeren - Standard 1:1
http://www.youtube.com/watch?v=lJ9KE...eature=related
63' [1 - 0] Maric
79' [1 - 1] Cyriac

Koło 4:20 bodaj Bolat puszcza karnego - wychodzi mocno przed linię.

LE 6 Kolejka Kopenhaga - Standard 0:1
http://rutube.ru/tracks/5113067.html...b9a2efd6316a8f
31' [0 - 1] Batshuayi

W tym meczu zagrał zupełnie eksperymentalny skład także nie ma co się sugerować czymkolwiek, natomiast Batshuayi strzelając swoją pierwszą bramkę w karierze na oficjalnym poziomie w barwach Standardu pokazuje zachowanie jakie jest charakterystyczne dla pozostałych dwóch napastników Standardu w ataku pozycyjnym. Blisko środkowego obrońcy, dostaje piłkę, wygrywa pojedynek urywając się, wypracowuje sobie pozycję i uderza.

18 Kolejka Jupiter League Standard - Genk 0:0
http://www.youtube.com/watch?v=AgcyMeUcado

Ten mecz opisałem w poście numer 1 i 4 więc nie będę się powtarzał. Dodam tylko tyle jeśli ktoś by chciał zrobić naprawdę solidną analizę to najlepsze do pokazania mocnych stron są oprócz tego mecze u siebie z Hannoverem i Bruggią.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 16:17.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 20.12.2011, 18:59
Betis Sevilla chce w styczniu sciagnac Tchite - byc moze nie bedzie Nas nekał. Byłaby to na prawde wielka strata dla Standardu
Odpowiedz cytując
olek94
Junior Member
 
Od: 12.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 20.12.2011, 20:15
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

Tchité jest kontuzjowany,a może nawet opuści klub w tym okienku
Odpowiedz cytując
JOSE 841
Senior Member
 
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 20.12.2011, 22:40
FraMat Lepiej żeby Biton i Diaz wykorzystali swoje doświadczenie na boisku niż sztab który jeszcze niewiadomo czy przetrwa do meczu ze Standardem.Może Moskal by ich wysłuchał ale nowy szkoleniowiec raczej będzie chciał żeby to był jego debiut w pucharach. Więc raczej wątpliwe by nowy trener korzystał z rad zawodników których za bardzo nie kojarzy
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member
 
Od: 10.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 21.12.2011, 07:32
A mają tego doświadczenia naprawdę wiele. Myślę że taktyka opanowania środka pola przyniesie skutek.
Odpowiedz cytując
KatarzynaWierność
Junior Member
 
 
Od: 10.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 21.12.2011, 08:37
http://www.ui96.net/Ultra_Inferno_96

http://www.phk04.be/home.html
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 21.12.2011 o godz. 17:29.
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 21.12.2011, 11:05
W tym poście zbiorczo przedstawię boiskowe charakterystyki podstawowych zawodników.

BRAMKARZ Sinan Bolat lat 23 (wygląda momentami na 30), 70 meczy w Jupiter League, 6 meczy w fazie grupowej LM - jedna bramka(!) przeciw AZ Alkmaar u siebie, 5 meczy w fazie grupowej LE (wszystkie w tym sezonie)



Słowem najczęściej pojawiającym się w opisach piłkarzy Standardu będzie zapewne DYNAMICZNY. Bolat także taki jest. Skoncentrowany cały czas na grze szybko reaguje na wydarzenia boiskowe. Nie jest przyklejony do własnego pola bramkowego i często asekuruje linię obrony wysokimi wyjściami (inna sprawa, że owa linia obrony życia mu nie ułatwia specjalnie). Standard jeśli już to większość bramek traci po stałych fragmentach więc przy nich Bolat raczej nie ma wiele do powiedzenia. Jak piłka zagrana jest dalej niż 5 metrów i mogą być trudności z wyjściem i złapaniem to raczej zostaje więc dobrze bite rożne i wolne są jakąś szansą na pokonanie go. Charakterystyczne jest jego zachowanie przy bramkach które padają z akcji. Zwłaszcza w meczu z Anderlechtem nieuznana bramka jeszcze z pierwszej połowie Mbokaniego i strzelone już w drugiej Mbokaniego właśnie i Suareza dobrze Bolata charakteryzują. Gdy idzie szybka kontra lub akcja rozgrywana jest wysoko przed polem karnym Bolat stoi na 5 metrze i czeka na to co się stanie. W meczu z Anderlechtem w momencie gdy napastnicy przedostali się przed linię obrony Bolat momentalnie startuje do piłki zostawiając pustą całą bramkę. Lobowanie akurat w przypadku bramki na 2:0 Mbokaniego skończyło się trafieniem ale w kilku podobnych sytuacjach bramkarz Standardu jest bardzo czujny i nie daje się na loba złapać tylko szybko akcję stara się skasować. Radziłbym oddawać strzał w momencie jak rusza z tego piątego metra bo później trafić jest ciężej. Suarez na 3:0 np. ładnie go objechał no ale to trzeba mieć umiejętności do tego.

Zachowanie przy karnych:
W meczu z Anderlechtem przy bramce na 5:0 przy strzale Wasilewskiego rzuca się w swoją lewą stronę. Nie rzuca się stojąc na linii tylko wychodzi conajmniej metr do przodu.
W meczu z Lokeren przy bramce na 1:0 zdecydowanie łamie przepisy bronienia karnych, robi dobre 3 kroki - 2 metry do przodu i stoi do końca czekając z rzuceniem się w momencie jak już piłka będzie w locie.


PRAWY OBROŃCA Reginal Goreux, 23 lata, wychowanek, gra swoj piąty sezon w lidze, 65 spotkań w JPL, 3 mecze w grupie LM dwa sezony temu, 3 na wiosnę w LE też dwa sezony temu (Standard zajął w LM 3 miejsce i grał na wiosnę w LE, w tym sezonie 3 mecze w grupie LE.



W mojej ocenie najsłabszy punkt naszego rywala. W tym sezonie zagrał w pierwszych trzech spotkaniach po których w kolejnych 8 nie pojawił się na boisku i chyba nie było to spowodowane kontuzją. Po meczu z Anderlechtem trener zaczął szukać innych rozwiązań i od tego czasu Goreux wrócił na stałe do składu. Na boisku zachowuje się w ten sposób, że przy ataku pozycyjnym wychodzi dość wysoko i stara się stworzyć przewagę po prawej stronie boiska i rozegrać jakąś oskrzydlającą akcję ze swoim pomocnikiem (najczęściej było to Bia) lub kimś kto akurat pokaże się do gry. To co wydawać się może jego zaletą czyli te ofensywne próby są jednak jego główną wadą. Gość stoi wysoko i w przypadku straty piłki przez Standard gdzieś w środku pola można wyprowadzić bardzo groźną kontrę. Goreux sprawia wrażenie oderwanego od rzeczywistości, nieumiejętnie współpracującego ze środkowym obrońcą i wiecznie spóźnionego.


ŚRODKOWY OBROŃCA Kanu, 27 lat, Brazylijczyk sprowadzony z Portugalskiego Beira Mar, w Belgii gra dopiero od stycznia 2011, w zeszłym sezonie zagrał w ostatnich 4 meczach ligi belgijskiej, w tym sezonie jeśli nie leczy urazu podstawowy zawodnik standardu



Bardzo solidny w obronie, dobrze dyryguje defensywą. Mocno zbudowany co pomaga mu zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Groźny przy wszystkich wrzutkach zwłaszcza od Pocognioliego. Strzelił po rzutach rożnych i wolnych już sporo goli głową (w tym sezonie 2 w lidze a 4 w pucharach). Zazwyczaj idzie w sam środek pola karnego i to na niego piłki są zawsze wrzucane. Niezwykle groźny przy wyprowadzeniu piłki. Potrafi zapędzić się z nią nawet przed pole karne przeciwnika i celnie rozrzucić ją do boku, samemu zostając i czekając na wrzutkę. Dla mnie skrzyżowanie spokoju Clebera z nieco mniejszą niż u Marcelo przebojowością w grze do przodu i stałych fragmentach gry. Jakbyśmy mieli możliwość podebrania go rywalom to by się nam przydał


NAPASTNIK Michy Batshuayi, 18 lat, wychowanek, 8 spotkań w Jupiter League (tylko 1 w podstawowym składzie), 3 w LE (też jedno w podstawowym) i jedna bramka w LE.



Ten zawodnik ma umiejętności na to by stać się jedną z głównych postaci w Belgijskim futbolu. Bardzo szybko się porusza, dużo widzi, ma mocny strzał. Godny zastępca dla podstawowych napastników Standardu. Przypuszczam, że na końcówki w meczach z nami powinien wchodzić. Konkurentem do wejścia z ławki dla niego jest Gonzalez który jednak gra bardziej za napastnikiem i raczej ma cechy ofensywnego pomocnika. W ostatnim meczu LE z Kopenhadze strzelił swoją pierwszą bramkę dla Standardu we wszelakich oficjalnych rozgrywkach. W lidze pokazał się zwłaszcza w ostatnim meczu z Genkiem zmieniając właśnie kontuzjowanego Gonzaleza w 31 minucie. W drugiej połowie siał spory zamęt i grał nie gorzej niż Cyriac.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 21.01.2012 o godz. 15:04.
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 21.12.2011, 15:45
Cały mecz 5 Kolejki LE Standard - Hannover jakby kogoś interesowało. Mecz rozstrzygający o miejscu w grupie. Grany najmocniejszym składem i bez van Damma. Jeśli miałbym typować to jak wszyscy będą zdrowi i jakieś znaczące transfery nie będą u nich miały miejsca takim składem powinni wyjść na boisko w Krakowie.

http://www.hdfootball.net/2011/12/eu...over-720p.html
Ostatnio edytowane przez jarcze : 21.12.2011 o godz. 15:54.
Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 21.12.2011, 21:21
ogląda ktoś mecz Lierse - Standard ? Opiszcie później, jak się skończy jak dzis wyglądała gra Liege, bo jestem ciekaw (z tego co widze to wygrywają 0-2).
Odpowiedz cytując
kakus5
Junior Member
 
Od: 12.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 21.12.2011, 21:56
czy jest ten mecz w telewizji ?
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 21.12.2011, 23:10
Standard wygrał 2;1.

Jarcze

widze ze robisz niezly bank informacjii w tym temacie

brawo!
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 22.12.2011, 00:22
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Standard wygrał 2;1.
Jarcze
widze ze robisz niezly bank informacjii w tym temacie
brawo!
A dziękować. W wolnych chwilach staram się pogłębiać wiedzę i uzupełniać.
Polecam śledzić moje dwa posty: ze skrótami i sylwetkami zawodników bo w nich dodaję obserwacje.

Miałem chyba jakiegoś czuja, że opisałem dzisiaj nieco bliżej Batshuayi'a który po dzisiejszym meczu pucharu Belgii nie ma już jednej oficjalnej bramki dla Standardu tylko 3
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 22.12.2011, 12:32
Skrót meczu wczorajszego z pucharu Belgii Lierse - Standard 1:2 dwie bramki Betshuayi'a. W drugiej połowie Lierse cisnęło i miało sporo sytuacji w tym poprzeczkę.

http://www.youtube.com/watch?v=AdK79_OukK8

Skład dość mocny

---------------Moris
Goreux-Ciman-Belhocine-Pocognioli
Mpoku---Buyens--Vainqueur--Seijas
-------Cyriac----Batshuyai

zmiany:

52 min. Opare za Pocognioliego
71 min. Berrier za Batshuayi'a

Bramki:

11' [0 - 1] Batshuayi
30' [0 - 2] Batshuayi
47' [1 - 2] Bidaoui

Pogrubioną czcionką gracze których zapewne w podstawowym składzie w Krakowie nie zobaczymy.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 13:29.
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 22.12.2011, 13:10
UWAGA UWAGA! Sportklub nie planuje transmisji z poniedziałkowego meczu ligi belgijskiej Kortrijk - Standard który odbędzie się o 18:00. Na 20:30 zaplanowaną mają transmisję Genk - Cercle Brugge.

http://www.facebook.com/SportklubPL?sk=wall wpisywać się w komentarzach pod właściwym postem.
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 13:30.
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member
 
Od: 04.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 22.12.2011, 13:18
A jak wyglada sytuacja w Standardzie przed Pucharem Narodow Afryki? Wysylaja jakis graczy na mecze?
Odpowiedz cytując
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 22.12.2011, 13:44
Wasiu napisał(a):Wyświetl post
A jak wyglada sytuacja w Standardzie przed Pucharem Narodow Afryki? Wysylaja jakis graczy na mecze?
Tymi którzy mają na to jakiekolwiek szanse są moim zdaniem Opare z Ghany który cokolwiek zagrał niedawno w meczu z Brazylią i Cyriac z WKS ale on jeszcze w reprezentacji nie grał zresztą zdaje się, że akurat tam jest spora konkurencja w ataku.

Podsumowując - Opare ma minimalne szanse ale jeśli nawet to podstawowego składu Standardowi nie osłabia.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 22.12.2011, 14:00
jarcze napisał(a):Wyświetl post
UWAGA UWAGA! Sportklub nie planuje transmisji z poniedziałkowego meczu ligi belgijskiej Kortrijk - Standard który odbędzie się o 18:00. Na 20:30 zaplanowaną mają transmisję Genk - Cercle Brugge.

http://www.facebook.com/SportklubPL?sk=wall wpisywać się w komentarzach pod właściwym postem.
Napisałem do Sportklubu w tej sprawie. Zobaczymy.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 22.12.2011, 14:20
No bez przesady co wam to da czy puszczą czy nie
..
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:54.