
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#61
|
|
Tylko trzymajmy się pewnych faktów w ocenie wczorajszego meczu - jest różnica miedzy Legią a Jagiellonią. To że mecz wyglądał lepiej niż z Legią to żaden wyczyn. Inny rywal.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#62
|
|
Pisanie że Boguski był lepszy od kogokolwiek to przegięcie.
To był jego najgorszy mecz od kilku, kilkunastu miesięcy - spierdzielił praktycznie każdą piłkę, jego "strzały" leciały taką prędkością że bramkarz mógł iść na kawę, wrócić i złapać. Akcja wypieprzenia piłki na róg kiedy był kompletnie sam w promieniu 10-15 metrów to mistrzostwo świata. Szkoda słów. ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#63
|
|
Brożek nie uderzyłby tego, bo miał beznadziejną pozycję. To właśnie bolało mnie wczoraj w jego grze, że nie potrafił się znaleźć. Abstrahując już od precyzji naszej drużyny, Stilic-technik piłki nie umiał przyjąć...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#64
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#65
|
|
No cóż, 4 porażka z rzędu, po bardzo dobrym starcie robi się troszku (troszku
Panie Smudo, czas na zmiany, dajżesz w końcu od pierwszej minuty zagrać Żemło, Stępińskiemu czy Zającowi. Nie żeby od razu wszystkich, jeden na mecz wystarczy. Niech że czasem siądzie na ławie i ten Brożek. Jakbym się miał pobawić w fantastę i wyobrazić sobie że to ja dobieram składy to na Górnika postawiłbym na coś w ten deseń: --------Brożek-Stępiński -----Garguła-Stilic-Uryga -------------Dudka Sadlok-Guzmics-Głowa-Burliga Gdzie Stilić ma dużą swobodę, za to Uryga z Gargułą również ze sporymi zadaniami defensywnymi, Anglicy to zdaje się mówią 'box to box' na takich graczy. Nie widzę za to w składzie takich piłkarzy jak Boguski i Jankowski. Z reguły prawie nic nie wnoszą do gry... ![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Skąd: W-wa
Offline |
#66
|
W tym ustawieniu gramy tylko środkiem pola bo nie mamy skrzydłowych. Ustawienie mega defensywne i do tego dwóch napastników... |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Central Visayas
Offline |
#67
|
|
Przegraliśmy pechowo po naprawdę dobrym meczu, gdyby nie brakło szczęścia już do przerwy spokojnie mogło być 2:0
Oprócz Dudki na prawej obronie i jeszcze zbyt małego nacisku na grą skrzydłami oraz zbyt małej liczbie prób strzałów z dystansu przy tak murującym się przeciwniku nie mam zastrzeżeń do pracy trenera i piłkarzy. Boguski wykonał kawał roboty, był wszędzie, wspomagał rozegranie i odbiór piłki najlepiej jak potrafił, a że bywa drewniany, cóż nie on jedyny, trzeba czekać czasów aż trener będzie miał alternatywy na ławce. Skoro już przy ławce jesteśmy Stępiński powinien dostać więcej minut bo na to ewidentnie zasługuje. Przypomnijcie sobie mecze za pierwszego Kasperczaka gdy dominowaliśmy wszystkich jak ciężko nam się grało gdy przeciwnik siedział głęboko cofnięty na swojej połowie a my waliliśmy głową w mur. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#68
|
-przez lata grał tak Acelotti "Ancelotti jest twórcą ustawienia 4-1-2-1-2 (czterech obrońców, jeden defensywny pomocnik, dwóch pomocników, dwóch napastników, za nimi jeden bardzo ofensywnie usposobiony gracz). Taktyka była oparta na aktywnych bocznych obrońcach. Takie ustawienie sprawiało, że w ataku na bramkę mogło uczestniczyć nawet siedmiu piłkarzy. Po raz pierwszy zastosował je w Milanie." za wiki, niestety na szybko nie znalazłem żadnego bardziej dogłębnego opisu. Uważam że z dzisiejszą kadrą mamy sporo do podpatrzenia z Carlo, bo Sadlok z Burligą to czołówka ligi jeśli chodzi o grę do przodu. A Stilić naszym Kaką... no wiesz, zachowując proporcje Generalnie nie chce mi się w to jakoś zbytnio zagłębiać, bo nie ma to większego sensu, ale ja widzę analogie z naszym stanem posiadania a taką taktyką. ![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#69
|
|
Wystarczy popatrzeć dzisiaj na Lechię, bez względu jak się ten mecz skończy, żeby zrozumieć, jak trzrba bylo grac z zydami, tlamsic, tlamsic i jeszcze raz tlamsic i sami sie gubią
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#70
|
|
garbaci są ciency jak dupa węża, Lechia powinna im strzelić więcej niż jedną, te derby oddane kompletnie bez walki będą się śnić po nocach :/
![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#71
|
Natomiast rzeczywiście w pierwszej połowie podpalił się 2 razy niepotrzebnie .... Biegał i walczył za 3 kisił za 2 ale był ... inni jakoś długimi fragmentami znikali ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#72
|
|
Sorry za offtop, ale jestem za tym, żeby za takie porównania banować dożywotnio.
![]() ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#73
|
|
To nie trzeba rewolucji taktycznej, ale małych zmian personalych. Boguś i Jankowski muszą usiąść na ławie, a Stępiński koniecznie od początku. Od razu będzie widać różnicę.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.
Offline |
#74
|
|
Za co, za to, że nie strzelają? Boguś w ostatnich meczach gra bardzo dobrze. Z Jagą był najlepszy w naszej drużynie, wyjątkowo aktywny. Na pewno w ostatnich meczach daje więcej drużynie niż Brozio. A Jankowski gwarantuje, że(strzelam) wygra około 80% główek. Z Jagą też to było dobrze widać. Długie wykopy Buchalika trafiały z reguły wprost na jego czerep. Nie mówię, że Jankes gra jakoś wyjątkowo dobrze, ale jestem w stanie zrozumieć decyzje Smudy, co do jego obecności w składzie.
![]()
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#75
|
|
Boguski był aktywny dużo biegał walczył. Ale w kluczowych momentach zawodził. W tym problem. Skrzydłowy to nie dla niego pozycja.
Może Boguski razem z Urygą na środek pomocy? Tam mógłby swoje serce do gry i przebiegnięte kilometry bardziej wykorzystać dla Wisły. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#76
|
|
Smuda to najlepszy trener za 60k miesięcznie na jakiego możemy sobie pozwolić. Boguski b.aktywny, walczak, ambitny. Jankowski góruje w powietrzu. Dobre wykopy Buchalika. Brożek wykorzystywałby sytuacje, jakby to nie była długa dzida jak za SKorży.
Pytania dwa- czemu wobec tego jest tak chvjowo i dlaczego nie wymieniłem Stilicia?
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 05.10.2014 o godz. 16:38.
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|