The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Adenalix
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 22.08.2014, 21:52
Siedmiu wybitnie pozytywnych bohaterów dzisiejszego meczu to: Buchalik, Głowa, Sadlok, Uryga, Stilić, Guła, Brożek. Najlepszy na boisku Semir, bo bez niego nie byłoby trzech punktów - nie oszukujmy się. Pozostali piłkarze zagrali poprawnie: Jankes (przeplata zagrania ciekawe, kreatywne z głupimi i niebezpiecznymi), Bury (chaotyczny i niedokładny, ale walczak, pożyteczny), Dudka (straty, głupie faule, ale potrafi naprawiać swoje błędy), Boguś (najbardziej chimeryczny piłkarz: potrafi zagrać super piłkę i spaparać coś bardzo prostego, ale biega, walczy i odbiera piłkę podobnie, jak Jankes).

Przyznam się, że jestem bardzo mile zaskoczony formą Wisły, stylem, taktyką, przygotowaniem fizycznym, mentalnym no i wynikiem. Myślałem, że przegramy, a Pogoń nas stłamsi. Naprawdę gramy fajnie w piłkę. Wszyscy wiemy, że jak zaczniemy rotować składem to może być problem, ale póki co jesteśmy groźni dla najgroźniejszych. Dodatkowo z Bełchatowem (groźnym) dojdzie Stępiński i Guerrier. To oznacza dobre perspektywy. Aż się chce, żeby już były derby... Liczę, że utrzymamy formę jeszcze przez wiele tygodni.

Kocham Wisełkę i żałuję, że w obliczu lepszych perspektyw kibice są podzieleni. Nieważne są powody, nieważne kto ma rację, ważne są skutki. Łączy nas znacznie więcej niż dzieli i mam nadzieję, że wkrótce ramię w ramię będziemy wspierać ukochany klub, w zasadzie umiarkowanie mnie interesuje jak do tego dojdzie.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member
 
Od: 06.2007
Skąd: że znowu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 22.08.2014, 22:08
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Czemu Ban? Niestety to prawda chłopaki z CJL muszą rozglądać się za dobrym menago bo jeśli przy 3:0 nie wchodzą to kiedy? Nic nie będą grać i tyle.
Powiem tak, taki Kościelniak poszedł do pierwszej i w 3 kolejkach ma całe 16min a następny Kamiński 43min. Więc nigdzie młodym miejsca za darmo nie oddadzą, więc spokojnie z tym uciekaniem. Stolarski też zwiewał bo Smuda nie dawał grać a w tej Lechii grał jeszcze mniej.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 22.08.2014, 22:23
Czytam Was i czytam i o ile generalnie podzielam większość Waszych wniosków tak nie zgadzam się ,że dzisiaj dobre zawody zagrał Guła i Dudka. Guła kompletnie nie nadaje się na skrzydło, ani szybkości ani dryblingu. Aż przerażające są te sytuacje kiedy trzeba pociągnąć skrzydłem i dorzucić piłkę spod linii a Guła bierze gościa na zamach, robi przekładkę i gra piłkę wzdłuż lub do środka. Po drugie nie rozumiem dlaczego on wykonuje stałe fragmenty gry takie jak wolne z lewej strony i rożne. Przecież jakość jego wrzutek jest porażająca, a strzały z rzutów wolnych tragiczne. Już lepiej żeby Semir wrzucał z każdej pozycji. Przynajmniej jest gwarancja, że piłka doleci w okolice 5-11 m. Dudka natomiast dzisiaj słabo, grał jakby mu matematyczka umarła i nie umiał obliczyć lotu piłki. Często się z nią mijał. Od tak doświadczonego zawodnika powinno się wymagać więcej. Parę razy też głupio kiwał czy niecelnie podawał a pierwsza piłka po odbiorze musi być dokładna.

Na mega plus Uryga, Brożek, Stilic i Sadlok.
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 22.08.2014, 22:25
Tak jak kiedyś Szymkowiak, dziś Stilic. Brożek jak Żurawski.

Stilic to kluczowa postać w tej układance i obawiam się, że jak go zabraknie...

Oby chciał w Krakowie grac do śmierci. Jeśli będzie chciał podwyżkę, zasługuje na nią.
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member
 
 
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 22.08.2014, 22:34
Zasadniczo to, że Stilić gra u nas to na ten moment cud. Lepszy w tej lidze jest tylko Radović, i to tylko dlatego, że w ciągu ostatniego roku zalicza mniejsze wahania formy niż Semir. Nie wiem, ile zarabia Stilić, ale zapewne jest to średnia w E-Klapie? Może nieco więcej? U nas wiele więcej nie dostanie, bo nie ma z czego mu płacić.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 22.08.2014, 22:37
adam_09 napisał(a):Wyświetl post
Na mega plus Uryga, Brożek, Stilic i Sadlok.
Dodałbym Buchalika, który nas uratował kilka razy. ale generalnie naszą siłą była dzisiaj zespołowość, ruchliwość, trzymanie się taktyki (blisko siebie formacje w obronie, szybka wymiana piłek i ciąg na bramkę w ataku). Generalnie racja: Stilić, Uryga, Brożek, Sadlok, ale po Alanie nikt się nie spodziewał aż takiej formy podczas, gdy Semir nas przywyczaił do mistrzowskiej formy.. Ach jak ja bym chciał zobaczyć w środku Stilicia z Meliksonem...
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 22.08.2014, 22:52
fialo napisał(a):Wyświetl post
Zgaście już ten podjar, bo się czytać nie da. Nasze zwycięstwo lub remis w tym meczu będą duża niespodzianka.

Pogoń - Wisła (bet365)

2.0 - 3.2 - 3.80
Podjar czas odpalić

Dodam tylko że mamy najwięcej bramek strzelonych w Ekstraklasie
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 22.08.2014 o godz. 23:25.
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 22.08.2014, 23:35
http://pogon.v.pl/artykul/Lukasz-zwo...e-nerwowka/214

Żale szczecińskiej baletnicy... Przegrali, bo zupa była za słona.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member
 
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 23.08.2014, 00:02
Grisza1 napisał(a):Wyświetl post
http://pogon.v.pl/artykul/Lukasz-zwo...e-nerwowka/214

Żale szczecińskiej baletnicy... Przegrali, bo zupa była za słona.
Typowa pizzdeczka zdjęcie buta koniecznie na pejsbuka, twittera i instagrama!!! kopacz XXI wieku

Brawo dla naszych za genialny mecz i walke na całego!

Do pełni szczęścia brak tylko odejścia bednarza, 2-3 transferów i walki o podium przy pełnych trybunach.
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 23.08.2014, 01:12
Dla mnie bohaterem meczu jest Buchalik. Wreszcie gość pokazał, że ma jaja wychodząc poza pole karne i bez wahania wygrał główkę czysto, zażegnując niebezpieczeństwo. Zwoliński niech nie płacze bo został i tak delikatnie potraktowany - niech zobaczy jak we finale MŚ Neuer wszedł Argetyńczykowi. I sprzyja mu szczęście co jest bardzo istotne. Dwa słupki z Lechią a dziś gość strzela z dwóch metrów w niego. Oby tak dalej.

Uryga super mecz. Tylko Dudka chwilami w Nuneza się bawił a poza tym nie było słabych punktów.

Ogólnie Wisła gra bardzo fajną piłkę w tym sezonie.
Odpowiedz cytując
daniello1987
Senior Member
 
Od: 05.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 23.08.2014, 04:09
Jestem ciekaw skąd tak wysoka forma u naszych piłkarzy. Moze Smuda w koncu nie przesadził w przygotowaniach i iich nie zajechał? bo to jak zapieprzaja na boisku to az miło popatrzec. a moze dostali wypłaty? co jak co,ale jak piłkarz gdy nie dostaje kasy od kilku miesiecy to miimo ze caly czas powtarza ze kasa nie zaprzata sobie głowy to jednak problem zawsze jest. cieszy bardzo dobra gra Wisły. szczególnie Urygi który z meczu na mecz wyrasta na lepszego Ostoje. tylko zeby nas kontuzje omijały... szczególnie Stilicia,Brozka Uryge i Głowe. ich niestety zastapic sie nie da!
Odpowiedz cytując
DysoN
Senior Member
 
 
Od: 07.2004
Skąd: Hiigara

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 23.08.2014, 06:50
Cieszmy sie dobra forma i zwyciestwami bo nikt nie wie ile ten festwial potrwa.
Gratulacje dla całego zespołu za świetny mecz.
DysoN
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 23.08.2014, 07:09
Franek Smuda czyni cuda , mając 11 piłkarzy jesteśmy liderem
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 23.08.2014, 07:53
Arked napisał(a):Wyświetl post
Uryga ma na ten temat inne zdanie. Czekał, czekał i się doczekał.
Czekał, czekał i nigdy by się nie doczekał gdyby nie kontuzja Stjepanovica. Żadna zasługa Smudy a pustki na ławce. Gdyby na ławce był 37 letni Bzdedić albo inny 35 letni Bubić to Uryga nic by nie pograł i po sezonie odszedł do innego klubu za darmo. Zatem zgodnie z tym co piszesz - oby więcej kontuzji w Wiśle bo wtedy inni się też doczekają
(tak żartem)

Fajny mecz, fajny wynik. Paweł ma już 101 bramek w ekstraklasie dla Wisły

Najlepsi wg mnie to Stilić, Brożek i Uryga.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 23.08.2014 o godz. 08:01.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member
 
 
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 23.08.2014, 08:09
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Podjar czas odpalić

Dodam tylko że mamy najwięcej bramek strzelonych w Ekstraklasie
A gdyby skuteczność nas nie zawodziła wcześniej to powinno być zwycięstwo z Ruchem i pojechanie Lecha piątką i w ogóle by wtedy było ale lepiej późno niż wcale.
Puchar jest na5z!
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 23.08.2014, 08:20
Gdyby tylko kadra była szersza... Świetnie to wygląda, ale przed nami jeszcze w ....u kolejek, ciężko będzie utrzymać się na szczycie z 11, w porywach 13 graczami.
Odpowiedz cytując
sergio
Senior Member
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 23.08.2014, 08:28
Boje się że to będzie ostatnia runda w Wiśle Stilicia. Jak zostanie w zimie to po sezonie napewno odejdzie
TYLKO WISŁA!
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 23.08.2014, 08:36
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Dodałbym Buchalika, który nas uratował kilka razy.
Na szczęście nieliczni to widzą, "...choć i tak wolałbym Miśkiewicza!". Jednak w porównaniu z bezrobotnym, Buchalik potrafi wyjść na przedpole i powalczyć, zamiast stać na linii i łudzić się, że fartem wyciągnie sam na sam.

Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Generalnie racja: Stilić, Uryga, Brożek, Sadlok, ale po Alanie nikt się nie spodziewał aż takiej formy podczas, gdy Semir nas przywyczaił do mistrzowskiej formy.. Ach jak ja bym chciał zobaczyć w środku Stilicia z Meliksonem...
Fakt faktem Uryga na pozycji defensywnego spisuje się dużo lepiej niż w obronie. Szkoda, że wczoraj nie wpadło do siatki jego uderzenie, bo wówczas o Chrapku już nikt by nie pamiętał. Jak Uryga wypadnie ze składu... szansę dostanie Lech, który na treningach prezentuje się nie gorzej od Alana. Nasza ławka wygląda blado tylko na papierze, ale każdy zawodnik z niej wchodzący może coś dobrego dac drużynie. Myśle, że środek Stilić - Melikson by nie wypalił, bo zwyczajnie by sobie przeszkadzali.

sergio napisał(a):Wyświetl post
Boje się że to będzie ostatnia runda w Wiśle Stilicia. Jak zostanie w zimie to po sezonie napewno odejdzie
Mnie się wydaje, że Stilić nauczony tułaczką po odejściu z Lecha, nie jest zbyt skory do zachodnich podbojów. Podejrzewam, że zostanie...
Ostatnio edytowane przez Matejas_ : 23.08.2014 o godz. 09:00.
Odpowiedz cytując
T-omek
Member
 
 
Od: 03.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79
Stary 23.08.2014, 08:56
Dudka słaby, grał niepewnie, nerwowo. Jego podanie do Buchalika - B klasa level. Dla mnie interwencja meczu Bury 12 minuta, gdyby nie on zaczynalibyśmy od 0-1 warto o tym pamiętać bo na pewno mecz ułożyłby się zupełnie inaczej. Boguś i Guła trochę się miotali ale ogólnie zagrali poprawnie.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member
 
 
Od: 06.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80
Stary 23.08.2014, 09:12
St Yabol napisał(a):Wyświetl post
jak tak dalej pojdzie to na meczu z Belchatowem na stadionie padnie rekord - 10 tyś januszy
Przeszkada Ci to
Nie zdiwie się jak dołaczy do nich z 1000 tych "kumatych inaczej"
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81
Stary 23.08.2014, 09:17
gypsy napisał(a):Wyświetl post
Gdyby tylko kadra była szersza... Świetnie to wygląda, ale przed nami jeszcze w ....u kolejek, ciężko będzie utrzymać się na szczycie z 11, w porywach 13 graczami.
w tej rundzie? już 30% spotkań za nami, zleci zanim się obejrzymy. Brakuje nam solidnych zmienników w przypadku absencji bocznych obrońców lub Urygi. Zaczną się eksperymenty z przesuwaniem Dudki, ale póki co, widząc przygotowanie zawodników, dużą kulturę gry (w 1 połowie w Szczecinie popełniliśmy zaledwie 2 faule!) nie powinno być tragicznie. Poza Głową nikt nie łapie nagminnie kartek. Burliga ciągle na 0!

Najważniejsze to utrzymać tą formę do derbów 28 września. Wcześniej mamy mecze z Bełchatowem, Zawiszą, Legią i Lechem. Można powiedzieć że niejako najbliższy miesiąc będzie decydujący co do oceny przygotowania do rundy jesiennej.
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member
 
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#82
Stary 23.08.2014, 09:20
Matejas_ napisał(a):Wyświetl post
Mnie się wydaje, że Stilić nauczony tułaczką po odejściu z Lecha, nie jest zbyt skory do zachodnich podbojów. Podejrzewam, że zostanie...
Też mi się wydaje, że zostanie w Eklasie...ale chłop z takim skillem i taką marką pójdzie tam gdzie płacą i gdzie jest jakikolwiek doping. Wydaje mi się, że po sezonie weźmie go jakaś Legia czy też wróci do Amiki, ewentualnie podreperuje skład Lechii.

Odpowiedz cytując
kpn
Senior Member
 
Od: 03.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#83
Stary 23.08.2014, 09:22
Jak Smuda zostanie to i on. O to jestem spokojny. Ewentualnie jakąś podwyżke dostanie
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#84
Stary 23.08.2014, 09:30
By dalej tak pięknie żarło potrzebny jest nam dodatkowy środkowy obrońca. Resztę można jakoś łatać ale jak Głowa lub Dudka wypadnie zaczną się problemy
Odpowiedz cytując
wiesniak84
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85
Stary 23.08.2014, 09:39
Zapewne po to nam Stępiński właśnie
Odpowiedz cytując
Davss875
Senior Member
 
Od: 07.2009
Skąd: UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86
Stary 23.08.2014, 10:59
Lidera mamy za h...ja go nie oddamy!!! Teraz czas na wioche z Belchatowa ktora trzeba pojechac u siebie. Cupial zlituj sie i zrob ze 3 transfery!!! Sr obronca, def pom, skrzydlowy please!!!
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#87
Stary 23.08.2014, 11:01
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
By dalej tak pięknie żarło potrzebny jest nam dodatkowy środkowy obrońca. Resztę można jakoś łatać ale jak Głowa lub Dudka wypadnie zaczną się problemy
Chyba, że Bierzało albo Żemło zaliczą występ porównywalny z debiutem Urygi w Białymstoku. Jest jeszcze Czekaj, którego nigdy za drewnianego (podobnie jak Urygi) nie uważałem, bo w parze z doświadczonym stoperem radzi sobie całkiem dobrze. Pewnie zacznie się wypominanie meczy w Warszawie w zeszłym sezonie, jednak najsłabsze ogniwo z tamtego spotkania na szczęście wojuje szablą i szklanką z bratankami...
Mam tylko nadzieję, że Chaveza już nie zobaczę w koszulce Wisły.
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#88
Stary 23.08.2014, 11:21
Jestem pozytywnie zaskoczony postępem jaki zrobił Uryga. Z niego może być kawał porządnego grajka! Przy Nalepie to profesor.

PS. Smuda czarodziej, z każdego wyciąga coś ekstra (może poza Nalepą...)!

PPS. nie rozumiem jednak Franzowych zmian. Jest 3-0, gramy na luzie, zamiast oszczędzać czołowych piłkarzy i dać pograć młodym to Franz nic nie robi. Ewentualnie wpuszcza Sarkiego, na wskroś ofensywnego gracza który na plus/minus 60 występów notuje oszałamiające statystyki na poziomie 1 gola i jednej asysty. On nawet nie robi szumu, on tylko sprawia wrażenie że 'może' zrobi szum. Na ch*j inwestować w takie piłkarskie zero!? Takie dno, bez pojęcia o taktyce czy technice. Tyle tylko że szybko biega... Pierdyliard razy lepiej byłoby dać zagrać o te kilka minut więcej któremuś z naszych młodzieżowców.
Ostatnio edytowane przez Rob_Zombie : 23.08.2014 o godz. 11:30.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#89
Stary 23.08.2014, 11:54
Mecz świetny, dawno takiej Wisły się nie oglądało. Jeden z lepszych spotkań w tym sezonie i w końcu zaczynamy prowadzić grę na wyjazdach. Szkoda tylko tych zmian. Już Smuda taki jest i się nie zmieni. Trzeba ogrywać młodych, zwłaszcza, że ławkę mamy strasznie wąsko i przyjdzie moment, kiedy będą nam potrzebni zmiennicy. Nie można tak eksploatować Brożka, Stilica, bo są to ludzie, których obecnie nie da się zastąpić.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90
Stary 23.08.2014, 11:54
Co by nie mówić... już wyrównaliśmy liczbę zwycięstw w meczach wyjazdowych z poprzedniego sezonu... I zapowiada się, że będzie lepiej, bo na razie styl gry i skuteczność są zdecydowanie po naszej stronie. Co ważne, Głowa wrócił bez kartek, trzeba trzymać kciuki za zakontraktowanie Stępińskiego i szybkie powroty do zdrowia naszych stranieri bo żal byłoby to wszystko zaprzepaścić za krótką ławką.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:13.