The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 11.08.2009, 13:03
Mauro nawet nie grał przyzwoicie, ale dobrze. Przypominał mi bardzo dawnego Mauro, jedynak wolniejszego i słabszego w ofensywie.
Odpowiedz cytując
FredzIo
Senior Member
 
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 11.08.2009, 13:19
Mi też spodobał się Mauro w meczu z Zagłębiem. Na pewno zaprezentował się lepiej od Diaza. Największą jego wadą jest jednak szybkość. Jest tak niemiłosiernie wolny, że aż żal patrzeć. No ale nadrabia innymi elementami gry. Skoro Jirsak notorycznie nie wykorzystuje swojej szansy, to może niech wróci środek Sobol-Mauro. Choć ja podobnie jak Wy wierze w Jirsaka i w to, że w końcu się przebudzi i zacznie grać tak jak oczekujemy. Widzimy, że Łobodziński spisuję sie b. dobrze, to może teraz czas na Tomka.
Bogusław Cupiał napisał(a):
Kochałem Wisłę, kiedy byłem jej kibicem i kocham dzisiaj, bo to jest mój klub..
Odpowiedz cytując
Borinho
Senior Member
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 11.08.2009, 14:33
W kontekście gry Pawełka radze nie komentować tego przemilczmy to !!!!
Skorżą oczywiście jest za miękki by zaryzykować i wpuścić Cebanu lub Kurto nóż zaskoczą !!!! ....
Nie mnie to komentować dopóki jest jak jest trzeba to przemilczeć mam nadzieję tylko że za rok nie skończy się to tragedią dla nas wszystkich w postaci gry Pawełka na Europejskim poziomie !!! , bo niestety mecz z Levadią przekonuje że jeden błąd czasami kosztuje bardzo wiele !!!!.
Borinho
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 11.08.2009, 14:35
a pamiętacie jak pewien trener, nie był miętki i zaryzykował, i dał pograć Jarosińskiemu, na którego tak czekaliśmy że będzie dobrym bramkarzem?
Mam nadzieje że pamiętacie 4 bramki które puścił.

Cebanu jest słabszy niż Pawełek, więc niech Pawełek dalej broni.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
BRTS39
Senior Member
 
 
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 11.08.2009, 14:35
Trzeba by było zmusic Skorze do wpuszczenia Cebanu. Rotacja musi byc.
macie do niego numer telefonu?

Cytat:
a pamiętacie jak pewien trener, nie był miętki i zaryzykował, i dał pograć Jarosińskiemu, na którego tak czekaliśmy że będzie dobrym bramkarzem?
Mam nadzieje że pamiętacie 4 bramki które puścił.

Cebanu jest słabszy niż Pawełek, więc niech Pawełek dalej broni.
ja nie pamietam, a pozatym w tamtym sezonie bylismy slabi jak Odra W.
Cracovia nas wyprzedzila.
Jest 3 kolejka , nie ma sie czego bac ja chce zobaczyc Cebanu czy sobie poradzi.
Ostatnio edytowane przez BRTS39 : 11.08.2009 o godz. 14:50.
Jovanovic - masz plusa.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 11.08.2009, 15:10
a co jak sobie nie poradzi, dostnaiemy 2 w dupe, i to będą 3 punkty których nam braknie do mistrza?
Od sprawdzania jak sobie radzi drugi bramkarz, są sparingi.

Ja np. nie chciałbym by w Realu, któremu kibicuje, w jakimkolwiek meczu sezonu wszedł Jerzy.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 11.08.2009, 15:13
szprotson napisał(a):Wyświetl post

Cebanu jest słabszy niż Pawełek
ponieważ ?
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 11.08.2009, 15:13
BRTS39 napisał(a):Wyświetl post
Trzeba by było zmusic Skorze do wpuszczenia Cebanu. Rotacja musi byc.
Jest 3 kolejka , nie ma sie czego bac ja chce zobaczyc Cebanu czy sobie poradzi.
Taaa, i Belchatow bedzie miec 100% skutecznosc... Sorry ale Cebanu jest zbyt slaby na ekstraklase. Poza tym teraz nie czas na eksperymenty, poki gramy poza R22.

felipe napisał(a):Wyświetl post
ponieważ ?
Ty serio sie pytasz ?
Ostatnio edytowane przez mic : 11.08.2009 o godz. 15:18.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 11.08.2009, 15:16
Cebanu jest u nas 3 lata, rocznik 86

Czy gdyby naprawde był powiedzmy, niezły, uważacie że mamy tak tępego trenera, że nie dałby mu szansy?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
bebeto
Senior Member
 
 
Od: 01.2009
Skąd: KAZIMIERZ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 11.08.2009, 15:18
Może właśnie nadszedł czas żeby dostał tą szansę
Odpowiedz cytując
Jazon
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 11.08.2009, 18:17
Tak jak element i szprotson uważam, że błędem byłoby eksperymentowanie z Cebanu w meczach ligowych. Gra jest o zbyt dużą stawkę - mistrza zdobywa ta drużyna, która najrzadziej gubi punkty, a wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie potknięć czołowych drużyn będzie mało i każdy z rywali będzie czekał aż przeciwnikowi powinie się wreszcie noga. Nie możemy zatem robić Lechowi i Legii prezentu ryzykując z Cebanu.
Większość z nas słusznie narzeka na Pawełka, ale prawda jest taka, że nie mamy lepszego bramkarza. Jakby Cebanu był pewniejszy, to by stał na bramce, ale widocznie trenerzy wychodzą z założenia, że z nim między słupkami byłaby większa nerwówka niż z Pawełkiem. Koniec końców w sztabie klubowym są profesjonaliści i taki Skorża pewnie wie co robi. A krzyki co po niektórych kibiców "wpuśćcie Cebanu" z rozwagą mają niewiele wspólnego, to zwykła frustracja po słabych występach Pawełka i choćby słuszna (ja też jestem sfrustrowany), to frustracja nie jest jednak dobrym doradcą.
Odpowiedz cytując
Wiślak709
Senior Member
 
 
Od: 03.2009
Skąd: Wielkopolska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 11.08.2009, 18:26
a czemu niby nie dac szansy Cebanu?
Z WIŚLACKIM pozdrowieniem
Wiślak z Wlkp.

Radosław
Sobolewski –
DZIĘKUJEMY!!


Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member
 
 
Od: 07.2009
Skąd: W buszu chciałbym mieszkać.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 11.08.2009, 18:43
Np. dlatego, że puścił 4 bramki w ME, a co dopiero w dorosłej? Że jest gorszy od Pawełka, którego mamy serdecznie dość?
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
Jazon
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 11.08.2009, 18:44
Wiślak709 napisał(a):Wyświetl post
a czemu niby nie dac szansy Cebanu?
Już wytłumaczyłem: Bo wszystko wskazuje na to, że jest słabszy od Pawełka, a nie możemy sobie pozwolić na ryzyko utraty punktów, by się przekonać, że tak nie jest. Jakby Cebanu faktycznie był lepszym bramkarzem (co ujawnia się choćby na treningach), to Skorża już dawno by go wpuścił. Ale widocznie jego umiejętności są nieprzekonujące.
Lech idzie jak burza w tym sezonie i nie możemy dać się wyprzedzić już w 3 kolejce. Nie możemy kalkulować, że jak stracimy punkty eksperymentując z bramkarzem, to i tak je nadrobimy przy następnym potknięciu Lecha, bo nie sądzę, aby Lech stracił tak formę jak to było ostatniej wiosny, gdzie mieliśmy dużo czasu na doścignięcie ich w tabeli. To się już raczej nie powtórzy. Dlatego w kontekście tego sezonu wydaje się, że każda strata punktów to katastrofa i nie można prowokować takich sytuacji. No chyba, że wystarcza nam LE, ale dla mnie jak i pewnie wszystkich w Skorżowym sztabie cel ligowy jest jeden: Obrona mistrzostwa i kolejne, tym razem udane podejście do LM.
Ostatnio edytowane przez Jazon : 11.08.2009 o godz. 18:48.
Odpowiedz cytując
BRTS39
Senior Member
 
 
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 11.08.2009, 18:44
Zdania podzielone a i tak decyzja należy DO Macieja.
Ale bylbym zadowolony gdyby stanal w bramce.
Jovanovic - masz plusa.
Odpowiedz cytując
Ejdzbiol
Senior Member
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 11.08.2009, 19:02
Ja bym był gdyby grał choć jedną połówkę jakoby za błąd Pawełka
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 11.08.2009, 20:47
Ee.. Mam cholera problem... Czy wy też uważacie że urwanie się ze ślubu siostry na mecz to lekkie przegięcie? W końcu w kościele jeszcze będę
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
pirat.z.karaibow
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 11.08.2009, 20:50
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
Ee.. Mam cholera problem... Czy wy też uważacie że urwanie się ze ślubu siostry na mecz to lekkie przegięcie? W końcu w kościele jeszcze będę
Hardcore ale przesadzony

Odpowiedz cytując
BRTS39
Senior Member
 
 
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79
Stary 11.08.2009, 20:52
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
Ee.. Mam cholera problem... Czy wy też uważacie że urwanie się ze ślubu siostry na mecz to lekkie przegięcie? W końcu w kościele jeszcze będę
Przeciez wesela trwaja do rana zazwyczaj mozesz po kilku godzinkach wpasc spowrotem.

A tak na powaznie jesli bywasz czesto na meczach - np 25 w sezonie to wypada zostac na slubie siostry.
Jovanovic - masz plusa.
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80
Stary 11.08.2009, 20:58
Skorza jesli wie ze chlopaki moga wycisnac podobny rezultat jak ostatnio (oczywiscie nie musimy wygrac 4-1 ,wystarczy 1-0 ) ,to moglby dac szanse Cebanu ,a reszty nie zmieniac
Ostatnio edytowane przez AS82 : 11.08.2009 o godz. 21:00.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81
Stary 11.08.2009, 21:00
Nie chodzi o to aby postawić na Cebanu bo np jest lepszy... chodzi o to aby dać odpocząć psychicznie Mariuszowi bo moim zdaniem mogłoby mu to dobrze zrobić. Wiadomo Ilie mógłby to tylko wykorzystać..
Ostatnio edytowane przez westersyl : 11.08.2009 o godz. 21:02.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#82
Stary 11.08.2009, 21:21
Ja bym wpuscił Cebanu. To jest nie do pomyslenia ze Pawełek jest numerm jeden ktory wlasciwie nie ma rywala! To wreszcie jak to jest, Pawełek moze walic babola za babolem a i tak bedzie ciagle nr 1? Niech go postrasza i niech wpuszzca Cebanu to chłopak zobaczy ze skoncentrowany to on musi byc rpzez cały mecz a nie tylko wtedy kiedy mu sie podoba. Niestety prawda jest taka ze w tym sezonie zagrał tylko dobry mecz w SE, a tak to w kazdym popełniał jakis bład, szczegolnie w 2 ostatich meczach ligowych gdzie z Ruchem puscic ta szmate miedzy nogami, jak sie DOPIERO POZNIEj okazał sedzia odgwizdał faul a co by było jakby nie odgwizdal? I teraz z Zagłebiem to jzu wole o tym babolu nie wspominac ;/ Jak tak co kolejke beda babole no to fajnie nie ebdzie, tym bardziej ze przyjdzie grac z lepszym rywalem i wtedy moze wlasnie ten babol zadecydowac o stracie punktow, nawet 3 pkt
Odpowiedz cytując
Kordel_Walker
Banita
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#83
Stary 11.08.2009, 21:29
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Nie chodzi o to aby postawić na Cebanu bo np jest lepszy... chodzi o to aby dać odpocząć psychicznie Mariuszowi bo moim zdaniem mogłoby mu to dobrze zrobić. Wiadomo Ilie mógłby to tylko wykorzystać..
Zastanawiam sie ile jeszcze szmat Pawełek musi wpuścić żeby wszyskim oczy się otworzyły i żeby każdy zrozumiał, że to przesympatyczny gość ale bramkarz z niego mierny. Jest poprostu słaby i nikt i nic tego nie zmieni. Nie pomoże wyrzucenie Kazimierskiego, zmiana traningów, odpoczynek psychiczny, fizyczny, większe pieniądze, konkurencja NIC.
Nie wiem dlaczego jest jeszcze w Wiśle. Czy ma jakiś urok osobisty, każdy go lubi, widzą w nim jakiś potencjał?
Wiem na pewno, że będziemy mieli przez niego duże problemy. W jakimś ważnym meczu puści jakiegoś farfocla jak to u niego... i dopiero poleci. Ale po co czekać? Każdy tłumaczy sobie, że puszcza szmaty ale nie mają one żadnego znaczenia, że nic one nie zmieniają, że było już i tak po meczu - vide mecz z Zagłębiem.
Z Bełchatowem trzeba dać szansę Cebanu. Skorża robi rotacje. Jeśli ktoś zagra słabiej to w następnym meczu jest duże prawdopodobieństwo, że siądzie na ławce. Oprócz oczywiście pupila Diaza i Pawełka. Im wybacza naprawdę dużo. Nawet Łobo nie miał aż takiej taryfy, kilka meczy rozpoczął z ławki i jak widac wyszło mu to na dobre. Pawełkowi nie jest potrzebny odpoczynek psychiczny jak napisałeś, lecz zimny pryszni, który i tak nic mu i nam nie pomoże tylko wszystkim uświadomi, że zakup bramkarza to podstawa.
Odpowiedz cytując
wiernyTS
Senior Member
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Z R22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#84
Stary 11.08.2009, 21:49
Nie jest znowu taki slaby jak mowisz. Nie bronie go ale mysle ze chwila odpoczynku i konkurencji dobrze by mu zrobila i zaczalby lepiej bronic. Popatrz np na Boruca. Puscil kilka szmat ale nadal jest reprezentacyjnym bramkarzem. Tak samo Pawelek mial kilka upadków ale i dobrych interwencji. Oczywiscie nie mowie ze jest lepszy od Borubara^^
Odpowiedz cytując
Borinho
Senior Member
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85
Stary 11.08.2009, 21:54
Problem bramkarza jest złożony , bo być może ci którzy są faktycznie są gorsi niż Pawełek ale pytanie o ile o 10-15% to można nadrobić u Pawełka tego już nie wyeliminujemy on jak słaby 2 lata temu był tak jest dalej !!!!. Dodatkowo mamy słabiutkiego trenera golkiperów gdzie młodym umiejętności nie przybywa !!! Najlepszym punktem w erze Cupiała był Dolha , szkoda że był pazerny na kasę bo marnie skończył ... niestety przy okazji tego meczu z nami wyszło że jednak też miękki psychicznie był więc nie wiem jak by wypadł w tych meczach o grubą stawkę . Jednak z taką Levadią to by mecze nam wybronił i w lidze też . Nie wiem na ile Cebanu czy Kurto są gorsi ale kiedyś trzeba zaryzykować. Jeśli nie w lidze to gdzie .... pucharze ekstraklasy gdzie gra jest o pietruszkę >?
W ogóle Cebeanu jest tu 3 rok ... po co go trzymamy skoro w ogóle szansy nie dostał niech odejdzie jak jest gorszy od Pawełka ... ale niech dostanie choć jedną szansę w lidze .
W ogóle sytuacja u nas to jakiś paradoks tak samo jak po drugiej stronie Błoń ... taki sam kiks-Bramkarz Cabaj !!!!. W każdym meczu kiksuje i broni dalej !!!! .... tylko że on gra w klubie którego celem będzie utrzymanie w lidze . My gramy o Mistrza Polski z bramkarzem na poziomie 15 drużyny w lidzę lub 2 ligi to jest normalne
Borinho
Odpowiedz cytując
Pinechas
Member
 
Od: 05.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86
Stary 11.08.2009, 22:04
Borinho napisał(a):Wyświetl post
Dodatkowo mamy słabiutkiego trenera golkiperów gdzie młodym umiejętności nie przybywa !!!?
100% racji. Wg. mnie sedno sprawy. Zero postępu a wręcz cofnięcie w rozwoju.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#87
Stary 11.08.2009, 23:03
Tu własnie wychodzi taki polski problem. W skladach nie ma konkurencji, kazdy gra i wie ze bedzie grał a niewazne jak gra bo przeciez kto wejdzie za mnie skoro na ławce nie ma nikogo bardziej wartosciowego. U nas w Wisle w sumie bramkarz jest pewny ze ciagle bedzie grał w bramce, obrona tak smao wie ze bedzie grac w skladzie Piotr Brozek, Marcelo, Głowacki, Alvarez bo niby kto miałby zastapic kogos z tej czworki :( W pomocy jedynie moga byc małe rotacje ale i one na dobra sprawe pewnie nie nastapia, Kirm, Diaz (pewnie jak Garguła wyzdrowieje to on bedzie grał), Sobol, Mały, atak wiadomo Brzoio i Bogus i mamy taka podstawowa jedenastke do ktorej raczej nikt sie nie moze przebic ;/ W innych klubach zapewne podobnie z małymi wyjatkami gdzie np w Legii moga w ataku grac 4 niezli napastnicy tylko ze w zadnym klubie nie ma rywalizacji gdzie na kazda pozycje by sie po 2 pilkarzy "biło" ;/ Poki to sie w Polsce nie zmieni i bedzie sie grało za to ze sie jest a nie za to jaka sie forme prezentuje to my ani w pucharach daleko nie zajdziemy ani reprezentacja dobrze grac nie bedzie. Troszke temat rozmywam, sorki ale taka mała refleksja mnie naszła
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#88
Stary 11.08.2009, 23:27
Pawełek wcale nie jest słaby.

On nie ma sie od kogo uczyc ,bo praktycznie to nie mamy trenera bramkarzy ,Kazimierskiego wogole nie uwzgledniam jako kogos od kogo mozna by sie czego uczyc,a po drugie nie ma rywala z ktorym musialby walczyc zeby zagrac za tydzien kolejny mecz.

Jesli dodamy do tego słaba psychike i sklonnosc do załamywania rąk,to naprawde ciezko jest bronic mu na jakims dobrym poziomie.

Nałozyły sie poprostu pewne rzeczy i teraz sa tego efekty.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Wiślak709
Senior Member
 
 
Od: 03.2009
Skąd: Wielkopolska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#89
Stary 11.08.2009, 23:49
niby testowalismy setki bramkarzy i zaden nie zdobyl uzaania w oczach trenera? napewno wielu jest lepszych od Pawełka
Z WIŚLACKIM pozdrowieniem
Wiślak z Wlkp.

Radosław
Sobolewski –
DZIĘKUJEMY!!


Odpowiedz cytując
Jazon
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90
Stary 12.08.2009, 09:53
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
(...) U nas w Wisle w sumie bramkarz jest pewny ze ciagle bedzie grał w bramce, obrona tak smao wie ze bedzie grac w skladzie Piotr Brozek, Marcelo, Głowacki, Alvarez bo niby kto miałby zastapic kogos z tej czworki :( W pomocy jedynie moga byc małe rotacje ale i one na dobra sprawe pewnie nie nastapia, Kirm, Diaz (pewnie jak Garguła wyzdrowieje to on bedzie grał), Sobol, Mały, atak wiadomo Brzoio i Bogus i mamy taka podstawowa jedenastke do ktorej raczej nikt sie nie moze przebic ;/ (...)
Nie zapominaj o Singlarze i Jirsaku, ja tam w nich wierzę
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:39.