The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 11.04.2019, 11:19
A jak tam wielka zbiórka UW idzie? Ktoś wie?
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 11.04.2019, 11:36
Wczorajasza aktualizacja to 18300 + 5,5 tys w licytacjach
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 11.04.2019, 15:21
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Wczorajasza aktualizacja to 18300 + 5,5 tys w licytacjach
To i tak lepiej niż sądziłem.
Liczę że z czasem pokryją całą kwotę i że czegoś ich to nauczy. Wiem, naiwny jestem, ale może...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Kaan
Senior Member
 
 
Od: 09.2005
Skąd: NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 11.04.2019, 13:10
<do usunięcia>
Ostatnio edytowane przez Kaan : 11.04.2019 o godz. 13:19.
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 11.04.2019, 16:18
Cytat:
Jaroo1 - powód dla którego mało kto traktuje Cię poważnie to różnica wieku i doświadczenia. Niewielu z nas na tym forum myśli jeszcze jak 16-latek i traktuje poważnie "walkę z systemem za pieniądze rodziców" (tutaj akurat klubu).
Za to Ty masz myślenie jak stary dziad i popychadło, któremu wszystko można narzucić rozkazem.
Sytuacja z racami i ogólnie ultraską i polskim stylem kibicowania nie jest łatwa ale jak czytam wpisy takich wyssanych z życia ludzi jak Ty, którzy myślą tylko tej kasie, o zakazach, rozkazach, o przecież pan z KL powiedział, ze trzeba tak, a z drugiej strony za to jest kara to tak nie zrobię... Kurde, wsadzić takich jak ty w ramy II wś to ciekawe co wy byście robili. Bo z takim charakterem to pewnie
a) sojusz z III rzeszą albo kapitulacja i germanizacja
b) wydawanie Żydów i innych nacji albo samemu praca w obozach przy "utylizacji" ludzi, bo przecież takie jest teraz prawo, takie są nakazy i tak trzeba robić bo kary są za nieposłuszeństwo.

I co Ty mówisz o walce z systemem za kase rodziców (klubu) skoro sam żadnej walki byś nie podjął bo Tobie zwisa czy ktoś odpali race na meczu czy wywiesi transparent. Czyli sam gówno byś zrobił a będziesz wytykał palcem, kto robi źle.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
areks1906
Junior Member
 
Od: 10.2007
Skąd: Kraków-Dublin

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 11.04.2019, 17:53
ok protestujcie, palcie race, wieszajcie flagi rekinow - tylko potem plac
kary z wlasnej kieszeni.
Areks-Kraków-Dublin
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 11.04.2019, 17:58
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Za to Ty masz myślenie jak stary dziad i popychadło, któremu wszystko można narzucić rozkazem.
Sytuacja z racami i ogólnie ultraską i polskim stylem kibicowania nie jest łatwa ale jak czytam wpisy takich wyssanych z życia ludzi jak Ty, którzy myślą tylko tej kasie, o zakazach, rozkazach, o przecież pan z KL powiedział, ze trzeba tak, a z drugiej strony za to jest kara to tak nie zrobię... Kurde, wsadzić takich jak ty w ramy II wś to ciekawe co wy byście robili. Bo z takim charakterem to pewnie
a) sojusz z III rzeszą albo kapitulacja i germanizacja
b) wydawanie Żydów i innych nacji albo samemu praca w obozach przy "utylizacji" ludzi, bo przecież takie jest teraz prawo, takie są nakazy i tak trzeba robić bo kary są za nieposłuszeństwo.

I co Ty mówisz o walce z systemem za kase rodziców (klubu) skoro sam żadnej walki byś nie podjął bo Tobie zwisa czy ktoś odpali race na meczu czy wywiesi transparent. Czyli sam gówno byś zrobił a będziesz wytykał palcem, kto robi źle.
Sorry, taki mamy klimat.
Możesz do woli krzyczeć, że kary za race są złe i niemoralne i że nie można się na nie zgadzać.

Jednak póki co, jeśli na meczu zapalisz race, będziesz musiał ponieść karę.
Albo, co gorsza, klub za ciebie.
Bo UW nie stać jak na razie nawet na karę za jedne odpalenie rac, a co dopiero za race w każdym meczu.

I może na tym zakończyć te górnolotne rozkminy?

ps.
Jeśli kibicowanie ma polegać na tym, że na trybunach bawimy się racami, bo są ładne, a drużynie to w ogóle nie pomaga, a częściej przeszkadza - bo trzeba przerwać mecz, to dla mnie to nie ma nic wspólnego z kibicowaniem. Raczej z lizaniem się po fiutach, żeby nam było dobrze.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 11.04.2019, 18:19
Cytat:
Bo UW nie stać jak na razie nawet na karę za jedne odpalenie rac, a co dopiero za race w każdym meczu
Wisła odpala race raz na ruski rok. Skąd się Wam wzięło to odpalanie co mecz to nie wiem.

Cytat:
Jeśli kibicowanie ma polegać na tym, że na trybunach bawimy się racami, bo są ładne, a drużynie to w ogóle nie pomaga, a częściej przeszkadza - bo trzeba przerwać mecz, to dla mnie to nie ma nic wspólnego z kibicowaniem. Raczej z lizaniem się po fiutach, żeby nam było dobrze.
Kibicowanie to zawsze było coś oddzielnego od widowiska sportowego. W pewnych momentach się to łączy, czasami piłkarze są zachwyceni oprawą, czasami im się łezka w oku zakręci jak sami siebie zobaczą na oprawie (Sobol itd) ale w gruncie rzeczy moga żyć bez ultras i tak samo myślę w ogóle bez kibiców też by żyli - sa ludzie co grają przed widownią pozniej 1 tys czy nawet poniżej 100 osób a więc i każdy piłkarz świata mógłby grać bez widowni. Bo kibic to jest wartość dodana do sportu. piłkę żeby kopać to trzeba boiska i 2 bramek plus kilkanaście linii na boisku, a nie 5 czy 50 tys widzów.
I to samo z kibicowaniem. Nieraz doping poniesie piłkarzy ale ogólnie czy jest taki niezbędny to nie wiem. Od początku ruchu kibicowskiego trybuny żyły swoim życiem. Pojawił się ruch ultras, chuliganka i to było samo w sobie wartością. Stąd może ta chęć odpalania rac, że jest to widowisko nie tylko piłkarzy, nie tylko sportowe ale i ultras na trybunach. Kiedyś było też chuligańskie widowisko na murawie i/lub trybunach. No i tyle. Kto tego nie rozumie i myśli, że kibice są marionetkami włodarzy klubu, to źle myśli.
Tak samo jak lwia część kibiców myśli, że piłkarze są ich własnością i poddanymi, ok, jest część kibiców wiernych i oddanych po życia kres i oni mogą czegoś wymagać ale większość to przelotni bywalcy trybun. Co pokazuje historia i np nasza frekwencja na C. Ci co najgłośniej krzyczeli "Wisła to my" dziś nie zapełniają młyna. Dlatego pilkarzy też nie ma co jebac jak psów w sytuacji gdzie samemu nie wiadomo jak się zachowa w przyszłości albo w sytuacji gdzie nie chce się kibicować i głośno drzeć ryja a się uważa za fanatyka, a się wymaga żeby piłkarz na boisku oddał serce.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 11.04.2019 o godz. 18:28.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 11.04.2019, 18:43
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Kibicowanie to zawsze było coś oddzielnego od widowiska sportowego. W pewnych momentach się to łączy, czasami piłkarze są zachwyceni oprawą, czasami im się łezka w oku zakręci jak sami siebie zobaczą na oprawie (Sobol itd) ale w gruncie rzeczy moga żyć bez ultras i tak samo myślę w ogóle bez kibiców też by żyli - sa ludzie co grają przed widownią pozniej 1 tys czy nawet poniżej 100 osób a więc i każdy piłkarz świata mógłby grać bez widowni. Bo kibic to jest wartość dodana do sportu. piłkę żeby kopać to trzeba boiska i 2 bramek plus kilkanaście linii na boisku, a nie 5 czy 50 tys widzów.
Napisałeś całkiem fajny post, ale naprawdę sądzisz, że piłkarzom równie dobrze gra się przed obcymi, lub przy pustych trybunach, co przed własną, dopingującą widownią?

To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 11.04.2019, 18:56
Myślę, że czasami jest zbyt duża ideologia dorabiana do dopingu. Z drugiej strony jest to niemierzalne i nigdy nie będzie bo doping czy sport to nie jest matematyka. Mamy PSG czyli kasa, transfery i klapę w LM. Czyli jaki wniosek? Kasa i najlepsi piłkarze to nie jest sukces murowany. Mamy porównywalne składy rok do roku w klubie A czy B, np Real, Barca ale rzadko jeden klub zdobywa rok po roku LM a skoro raz wygrał puchar europy to czemu za rok nie mogł? A później mamy taki Real i wygrywa 4 razy pod rząd LM. Mamy dobrego trenera Mourinho, z doświadczeniem ale okazuje się, że lepszy jest Soalskyer bez doświadczenia trenerskiego w ManU.

I mieliśmy też mecze z kibicami, bez kibiców, bez gości, bez gospodarzy ale z gośćmi. I czy ktoś jest w stanie powiedzieć na ile doping pomogł w wygraniu meczu? A skoro wczoraj pomógł a dziś było jeszcze więcej ludzi i lepszy doping to czemu dziś nie poniósł do zwycięstwa i nie był 12stym zawodnikiem skoro wczoraj był?

Generalnie trochę wrożenie z fusów ale na zdrowy rozum to mecz przy kibicach powinien odpalać dodatkowe pokłady motywacji u piłkarzy, pozwolić wykrzesać więcej siły z siebie, a doping swoich kibiców powinien dodawać jeszcze wiatru w żagle. Ostatnio Legia została zjedzona dopingiem, Cierzniak nie istniał, kiedyś "ładnie" zagrał Dolha przy R22 ale też były mecze gdzie gwizdy na swoją dawną gwiazde klubową wcale jej nie zdeprymowały. Także nie ma jak dla mnie żadnej reguły.
No ale fajnie jest żyć w poczuciu, że kibic i jego doping to część widowiska i nawet wkładu w sportowy wynik meczu.

Dlatego, ze tyle jest tych czynników to też nie lubię argumentu, że race i przerwany mecz rozwalają całe widowisko i psują szyki piłkarzom. A kto wie jakby wyglądał mecz gdy nie był przerwany? Malo razy od minuty x nagle się sytuacja na boisku zmieniała o 180 stopni? Mało razy z 2:0 się zrobiło 2:3? Malo razy były 2 gole w 2 minuty strzelone? Tylko race przerywają mecz? A VAR, a kontuzje, a symulowanie kontuzji? A bójki między piłkarzami są potrzebne?
Dlatego nie lubię generalizowania. Po prostu akceptuję rzeczywistosć i dlatego też akceptuję racę bo wiem, że są tożsame z widowiskiem sportowym i naszym srodkowoeuropejskim stylem kibicowania (zresztą, race są chyba obecne na całym świecie tam gdzie kibice jakoś się zorganizowali). Dlatego uważam race za element widowiska i nie jestem za tym aby je musowo wycofać jakoby były złem i tylko złem.

PS Bilanse meczów pokazują, że -ja wiem, z 99% klubów?- gra u siebie lepiej niż na wyjeździe. Co o tym decyduje? Czy doping? Swiadomosc, ze jednak wyjazd więc będzie trudniej komus na jego terenie dokopać. Jakieś zmęcznenie zmianą miejsca? Nie ogranie na danym obiekcie? Trochę takie skrępowanie podświadomie może przez to? Może presja, ze jak u siebie to trzeba golić frajerów i wtedy gospodarz gra 2 razy lepiej? A zapewne to wszystko, po trochu.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 11.04.2019 o godz. 19:03.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:06.