The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#91
Stary 16.05.2010, 19:22
zim zum napisał(a):Wyświetl post
Gra co najwyżej średnio, a morde ma jak stąd do Warszawy. Widziałeś zawodnika Realu, Barcelony, Manchesteru czy jakiegokolwiek innego poważnego klubu, który zachowuje tak jak ten niewykształcony burak ?
Czasem nawet niektórzy biją się na meczach Rozumiem kolega by chciał jak u Platona rządy filozofów tak w Wiśle piłkarzy intelektualistów Większych bzdur dawno nie czytałem. Kopacze to prości ludzie w większości. Jedni lepiej wychowani inni gorzej ale ja oceniam ich nie za maniery a grę, ambicję, pracowitość. To jest dla mnie ważne. Maniery są wtórne.

A Malecki mordę niech ma jak stąd do Sztokcholmu i co z tego? Przez tą mordę Jirsak nie umie piłki podać albo Boguski trafić w sytuacji sam na sam? Sam w to nie wierzysz. Więc nie pisz bzdur.

Teza Zim zuma:

Zajęliśmy 2 miejsce bo Małecki ma mordę jak stąd do Warszawy
(Przecież sam nie wierzysz w takie brednie)
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#92
Stary 16.05.2010, 19:31
Potrzeba zmiany mentalnej drużyny. Nie, dla machania rękami do kolegów. Nie, dla pyskowania do sędziów. Tak dla ambicji i charakteru. Charakterem bynajmniej nie jest to co wymieniłem na początku. To przedszkole boiskowe. I takie przedszkole mieliśmy w tym sezonie nader często.

Małecki jest do nauki. Juniorskiej nauki. Potencjał ma ale fatalnie go wykorzystuje.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93
Stary 16.05.2010, 19:41
piłka nożna to nie gra dla ministrantów. Kiedyś Smuda powiedział że na boisku trzeba byc chamem.

Co do Małeckiego to gdyby strzelił ze 20 bramek w sezonie jak kiedyś Żuraw czy Franek albo zaliczył kilkanaście asyst jak Szymek to miałby prawo pouczac tzn. opierd.. kolegów.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 16.05.2010 o godz. 19:46.
Odpowiedz cytując
Kandzior
Senior Member
 
 
Od: 02.2009
Skąd: Krynica Zdrój

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94
Stary 16.05.2010, 19:44
Wy się już tu nie kłóćcie, jaki jest Małecki, są inne tematy od tego.
A co do meritum tematu: http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=23157
- Tyle w temacie
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95
Stary 16.05.2010, 20:39
AYALA napisał(a):Wyświetl post

piłka nożna to nie gra dla ministrantów. Kiedyś Smuda powiedział że na boisku trzeba byc chamem..
Autorytet się znalazł. Piłkarz ma być skoncentrowany na grze a nie na wymachiwaniu w kierunku kolegów. Ma być ambicja i walka a nie chamstwo. Poza tym jak przychodzi co do czego to ligowe kurczaki nic nie znaczą w pucharach. I tam odstawiają nóżki,że aż śmiech.


AYALA napisał(a):Wyświetl post
Co do Małeckiego to gdyby strzelił ze 20 bramek w sezonie jak kiedyś Żuraw czy Franek albo zaliczył kilkanaście asyst jak Szymek to miałby prawo pouczac tzn. opierd.. kolegów

.
Tu nie o to chodzi. Strzeli 20 bramek to już ma zgodę na wyżywanie się na kolegach?. Zauważcie,że goście co ładują po kilkanaście bramek co sezon,tudzież zaliczają tyle asyst i prowadzą swoje zespoły do sukcesów w poważnych rozgrywkach,raczej emanują spokojem/ Co najwyżej poklepują po plecach zawodnika,któremu nie wyjdzie zagranie, tudzież niecelnie strzeli. A czemu tak robi. Bo jest pewny swoich możliwości, jest filarem drużyny. Wspiera innych,bo wie,że podziała to pobudzająco na gościa niż opierdziel. Krzyczą,wymachują słabi. Goście niepewni swoich możliwości.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 16.05.2010 o godz. 20:42.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96
Stary 16.05.2010, 21:30
raindog napisał(a):Wyświetl post
Poza tym skuteczność była i nadal za Henia jest fatalna.
Nasza skuteczność to Paweł Brożek. Nie był akurat w formie po kontuzji, więc...

Na chwilę obecną to nasz jedyny napastnik.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#97
Stary 16.05.2010, 21:39
raindog napisał(a):Wyświetl post
Taktyka Skorży, choć brzydka to chyba skuteczna. Mało w niej gry piłką, na rzecz szybkich podań pod bramkę przeciwnika. W tej rundzie gorzej to wyglądało, gdyż najnormalniej w świecie, rzadko kiedy komuś udało się czysto przyjąć piłkę, nie mówiąc już o podaniu. Poza tym skuteczność była i nadal za Henia jest fatalna.
równie dobrze mogliśmy mieć taktykę pod Ronaldo(sam sobie wybierz którego)
tyle że Ronaldo brak
ale taktyka dobra

poza tym taktyka nie ma być "chyba" skuteczna, ale na pewno
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98
Stary 16.05.2010, 21:48
Jak dla mnie to Kasperczakowi nie można nic zarzucić.Przejął drużynę w stanie agonalnym i zamiast ją kompletnie dobić(jak myślałem gdy do nas przychodził) ,to sprawił że jakoś ta gra zaczęła wyglądać i prawie mistrza zdobył - wiem że 'prawie robi wielką różnicę' ale uważam że zrobił co mógł.

Czy zmieniać?Jeśli jest dobry kandydat z zagranicy to spoko , jeśli nie ma to zostawić choć ja cudów się nie spodziewam, szczególnie jak się czyta o innych wielkich powrotach(Kapka&Basałaj)
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#99
Stary 16.05.2010, 22:13
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie to Kasperczakowi nie można nic zarzucić.Przejął drużynę w stanie agonalnym i zamiast ją kompletnie dobić(jak myślałem gdy do nas przychodził) ,to sprawił że jakoś ta gra zaczęła wyglądać i prawie mistrza zdobył - wiem że 'prawie robi wielką różnicę' ale uważam że zrobił co mógł.

Czy zmieniać?Jeśli jest dobry kandydat z zagranicy to spoko , jeśli nie ma to zostawić choć ja cudów się nie spodziewam, szczególnie jak się czyta o innych wielkich powrotach(Kapka&Basałaj)
No ale zarówno Basałaj jak i Kapka Henia nie trawią, więc jednak najprawdopodobniej Heniek wyleci.
Tak jak piszesz, nie byłoby to złe, gdyby przyszedł dobry zagraniczny trener. Ale jestem przekonany, że takowy nie przyjdzie. Dlatego mamy dwa mało ciekawe warianty:

1. Znowu jakiś trenejro "na chwilę", bez doświadczenia i na dorobku
2. Zostaje Heniek i mamy trenera skonfliktowanego z zarządem.

Oba rozwiązania wołają o pomstę do nieba...
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#100
Stary 16.05.2010, 22:58
morgenes napisał(a):Wyświetl post
2. Zostaje Heniek i mamy trenera skonfliktowanego z zarządem.

Oba rozwiązania wołają o pomstę do nieba...
Czy ja wiem.Jak dla mnie to że trenerem nie będzie przydupas Kapki czy Basałaja to plus akurat.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#101
Stary 16.05.2010, 23:02
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Czy ja wiem.Jak dla mnie to że trenerem nie będzie przydupas Kapki czy Basałaja to plus akurat.
A pewnie, że plus. Tyle, że to oni będą rządzić, nie Heniek.
Odpowiedz cytując
Kamyck1906
Junior Member
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#102
Stary 16.05.2010, 23:06
Wrócę do tematu.

Szukałem podobnego posta, o ktorym ja myślałem - znalazłem jednego.

1.Otóż, moim zdaniem zawalanie winy na Jopa za utratę mistrzostwa jest frajerstwem. Ludzie (pomijając błąd sędziego w derbach(nieuznana bramka)), mieliśmy tyle akcji, że Wisła do tej feralnej 93 min powinna prowadzic co najmniej 3-0!! Jak można strzelić w poprzeczke z 5 m? Myśle, ze nawet ślepy by trafil.

2.Jak ktoś już napisał w przegranych meczach wystarczyło nie popełnić tego jednego błedu (jednak jak wiadomo, latwo sie mowi). Oglądając bramki z przegranych meczów, naliczyłem się 3 błędów Marcelo (niby najlepszy darmowy piłkarz) - w tym momencie mamy tyle samo pkt co Amica - w meczu z Odrą Wisła grała by na bank bardziej ambitnie (jeszcze + 2pkt, mistrz zostaje w Krakowie).

3.no i te blędy sędziowskie.

o przyczynach mógłbym jeszcze z 1000000 powodów napisac...

O skutkach pisać nie bede, bo po co? w tym momencie powinnismy sie cieszyc z tego, co mamy.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#103
Stary 16.05.2010, 23:42
Niby mamy Vice Mistrza a przpominam sobie jak przed tym ciezkim wyjazdowym sezonem kazdy miejsce na pudle uznawał za sukces(noo,duza wiekszosc )

Przypomncije sobie jak Amika płakała ze musi do Wronek jezdzic,jak kibcie pomagali swojemu zespolowi np w meczu z znami ,gdzie zdjasie nie wystawili młyna i nie prowadzili dopingu...

dlatego jestem dumny ze mimo tych trudow dalismy rade i mimo wszytsko zawsze pomagalismy pilkarzom.,a nie tylko wtedy jak przewaaga stopniała i byla szanse na Majstra.

Na ten sezon chcac czy nie musimy popatrzec z nieco innej perspekttywy .
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#104
Stary 17.05.2010, 07:53
Bardzo szanuje Bogusława Cupiała ale jeśli on myśli , że sama zmiana trenera pomoże to naprawdę gratuluje. Nam potrzebni są nowi zawodnicy ! Wątpię , żeby tu nawet jakikolwiek Włoch mógł pomóc. Dla mnie tylko trener z polski, aby nie było pózniej najłatwiejszego wytłumaczenia '' nie rozumieliśmy trenera''. Po za tym taki trener za darmo pracować nie będzie, dwa pewnie sprowadzi swoich współpracowników, trzy sprowadzi słabych piłkarzy ze swojego kraju.
Odpowiedz cytując
PANDEM0NIUM
Senior Member
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#105
Stary 17.05.2010, 08:07. Kasy?? Tu trzeba pomyślunku, szczęścia,chłodnej głowy
Kasy Tu trzeba pomyślunku, szczęścia,chłodnej głowy
A dopiero potem kasy. Czy wy naprawdę myślicie że pieniądze rozwiążą wszystko? To nie jest CM ani FM. Markus dzisiaj wszystko wyjaśnił.

pOOZDRO DLA KUMATYCH
Odpowiedz cytując
19sebawro06
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Przemyśl

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#106
Stary 17.05.2010, 08:19
[QUOTE=Kamyck1906;900523]Wrócę do tematu.



1.Otóż, moim zdaniem zawalanie winy na Jopa za utratę mistrzostwa jest frajerstwem. Ludzie (pomijając błąd sędziego w derbach(nieuznana bramka)), mieliśmy tyle akcji, że Wisła do tej feralnej 93 min powinna prowadzic co najmniej 3-0!! Jak można strzelić w poprzeczke z 5 m? Myśle, ze nawet ślepy by trafil.


No nie wiem. Widzieliście co kalou zrobił w finale pucharu Anglii? on z 2 metrów trafił w poprzeczkę
z innej beczki :
myślę ze kasperczak powinien zostać a jeśli ma być inny trener to tylko z zagranicy
w canal+ mówili coś że trenerem Wisły ma być Ulatowski i podobno chcą dalej ściągnąć szklanego nowaka
Ostatnio edytowane przez 19sebawro06 : 17.05.2010 o godz. 08:21.
ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY



PRZEMYŚL
Odpowiedz cytując
BRTS39
Senior Member
 
 
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#107
Stary 17.05.2010, 08:20
Zamiast zmieniać wciąż trenerów przehandlujcie tych kelnerów - tyle wam powiem.
Jovanovic - masz plusa.
Odpowiedz cytując
Krzysiek Grabski
Member
 
Od: 04.2010
Skąd: Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#108
Stary 17.05.2010, 15:34
Napiszę szczerze.
Odwalcie się od Jopa!
Punkty gromadzi się od początku sezonu.
Odwalcie się od Legii.
Punkty gromadzi się od początku sezonu.
Odwalcie się od Lecha.
On tych punktów zgromadził najwięcej.
Kibic Legii Warszawa.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#109
Stary 17.05.2010, 15:51
Moim skromnym zdaniem przyczyny przegranego Mistrzostwa są następujące"

1) 30 meczów na wyjeździe - przed tym sezonem zakładalismy, że dobrze będzie jak się załapiemy na puchary. NIestety zdarzyła się Levadia, potem świetny start przy jednoczesnych porażkach konkurencji. Balon został napompowany - przecież pomimo porażek u siebie z Legią i Starozakonnymi, mieliśmy 8 pkt przewagi nad Amiką !!!! To, że Amika musiała grać kilka meczów u siebie we Wronkach a nie w Poznaniu i jaki to był dla nich kłopot zauważyli wszyscy, to że Wisła grała cały sezon na wyjeździe - nie zauważył nikt.....

2) Gwiazdorstwo mentalne naszych piłkarzy - przecież w życiu nie jestem w stanie wyobrazić sobie abyśmy przegrywali u siebie z Koroną, Arką czy ze Starozakonnymi - te mecze powinny być wygrane, ale mentalność naszych zawodników - dała o sobie znać - myśleli, że kolesie się sami położą - a tak sie nie stało - te 3 mecze to 9 pkt straty b- na Reymonta (patrz punkt 1. ) nie mogłoby się zdarzyć.

3) Trener Skorża - taktyka "na Rasiaka" po prostu odniosła konkretną klapę. Trener Skorża zabił jakąkolwiek inicjatywę i myślenie boiskowe u naszych graczy. Ile razy grali długą piłką do przodu - przegrywali i nie byli w stanie stworzyć sobie żadnych sytuacji strzeleckich (Korona, Arka, Bełchatów) - Kasperczak w tak krótkim czasie nie był w stanie oduczyć ich gry na dzidę do przodu, ale pojawiała sie już za jego kadencji gra skrzydłami..... Niestety Boguski i Jirsak nie nadają sie do strącania piłek górnych'

4) Kontuzje - chyba nie było piłkarza w I składzie, który nie odniósłby kontuzji i nie pauzował: bracia Brożkowie, Sobolewski, Głowacki, Marcelo, Łobodziński, Boguski, Alvarez, Singlar, Garguła - to Ci którzy pauzowali najcześciej - niestety miało to wpływ także na brak formy i słabe przygotowanie.

5) Sędziowie - miałem tydzień temu wrażenie, że sędzia Gil zrobił wszystko, aby Amika nie straciła szansy na mistrzostwo. nie widział faulu na Sobiechu w polu karnym, nie widział chamskiego i celowego zagrania Arboledy etc. Jakby działał tylko w tym celu żeby AMika nie straciła szansy. Dzięki niemu i pechowej główce Jopa - dał swoim nieudacznictwem (mam nadzieję) tytuł Lechowi. Każdy chyba widział zestawienie błędów sędziowskich z weszlo.pl - wisła minus 5 pkt a Amika +5 pkt dzięki błędom sędziów
Najśmieszniejsze jest to, że pomimo tego, mogliśmy wygrać tę ligę bez problemu.

Podsumowując - ktokolwiek nie zostałby mistrzem Polski - jest to naprawdę słaby zespół.
Amika - myślę, że zapowiedzi o mocarstwowości brzmią nieźle, ale sprzedaż Lewego i prawdopodobne odejście Peszki nawet jeśli wszystkie pieniądze zainwestując w zespół nie da im raczej LM....
pozdrawiam
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#110
Stary 17.05.2010, 16:20
tofik napisał(a):Wyświetl post
Heh już kiedyś pisałem w podobnym tonie, dostałem bana w nagrodę
No i oni tez dostali,dziwne,że krytyka Małeckiego jest niedozowolona jakby był Bogiem moderatorów. Piszę szczerze,bo nie lubię takich sytuacji,że po jednym piłkarzu się jeździ i jest spoko,a inni są nietykalni. Przecież wszyscy na tym forum chcą jak najlepiej dla Wisły,tak mi się wydaje przynajmniej
Wracając do tematu - brak charyzmatycznego lidera to jeden z głównych powodów wicemistrzostwa,wspomniany Małecki ma ku temu predyspozycje,niestety zapomina,że samym opierdzielaniem ludzi się nie zmotywuje. Może jak ochłonie stanie się drugim Kosowskim.
Druga przyczyna to niestety brak ambicji i mimo wszystko słabi piłkarze w kadrze. Żaden trener chyba by tego nie ogarnął. Potrzeba rewolucji, ale chyba przede wszystkim w zarządzie, myśleniu Cupiała i mentalności grajków. Ale czy to ostatnie jest możliwe oceńcie sami.
Tak czy siak - Kosa wróć!
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
rospun
Senior Member
 
Od: 05.2009
Skąd: Poznań

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#111
Stary 17.05.2010, 19:25
sambo, jesteś za mądry na to forum (dżołk) Miałem nie pisać, ale sam wyzwałeś, czytając w moich myślach
Odpowiedz cytując
daniel123
Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#112
Stary 19.05.2010, 07:41
Przyczyny.
Zdecydowaną przeczyna wicemistrzostwa było slabe przygotowanie fizyczne zespołu do sezonu,po raz kolejny zresztą,oraz brak pomyslu na grę-kopanie piłki na aferę do Pawła,co rok Nam mistrzostwa dawać nie będzie czego można się było spodziewać.Jopa nie winie z prostej przyczyny-taka bramka mogla się zdarzyć każdemu a w meczach w których grał dawał z siebie maximum na co go obecnie stać,fakt te maximum to za mało na Wisłę ale jak piłka leciała w jego stronę to interwencje miał w miarę poprawne.Bałagan w zarzadzaniu klubem,brak wzmocnień zespołu na pewno w obronienie Mistrzostwa nie pomogło,ale jak napisałem wyżej w mojej ocenie kluczowe było beznadziejne przepracowanie okresu przygotowawczego do ligi,
Skutki.
z racji drugiego miejsca strata 200 tysięcy zloty,co najbardziej boli brak możliwości gry o ligę mistrzów,była to także mocna karta przetargowa w walce o piłkarzy,przede wszystkim trudniejsza droga do jakich kol wiek europejskich pucharów,tak jak w decydującej fazie o awans do Ligi Mistrzów,dostalibyśmy mocnego rywala tak dostaniemy w walce o Ligę Europy,z tym że teraz przegrać nie możemy,bo nie będzie niczego.wicemistrzostwo może z drugiej strony mieć i dobre skutki,Cupiał nie lubi przegrywać,przez ostatnie dni zapewne mocno zastanawiał się co zrobić by odzyskać koronę,oraz by zespół lepiej niż w latach poprzednich pokazał się w europejskich pucharach,dzisiaj ma dojść do spotkania właściciela z Kasperczakiem,wiec troche więcej będzie wiadomo co dalej,osobiście liczę na pozostawienie trenera,oraz zielone światło na wzmocnienie zespołu 2-3 zawodnikami-może Kosowskim,sensownym napastnikiem oraz mogący grać zarówno na lewej jak i prawej stronie obrony zawodnikiem,dobrze przepracowane zgrupowanie we Francji-tam jak wiadomo Kasperczak zawsze potrafił dobrze przygotować zespół do ligi,sensowni sparingpartnerzy nie żadne dno z Ukrainy czy amatorzy z Hiszpanii,pamiętam jak emocjonowaliśmy się wszyscy meczami z Olympique Lyon czy Marsylią,jak tacy sparing partnerzy dawali kopa naszym piłkarzom,2-3 nowych zawodników,nowy stary prezes,i na pewno można liczyć że nowy sezony będzie zdecydowanie lepszy w wykonaniu naszych zawodników,awansują do Ligi Europy a przede wszystkim gra będzie taka jaką wszyscy byśmy sobie życzyli.przegrana każdemu może się zdarzyć ale niech widać po nich że chociaż próbowali.
Odpowiedz cytując
xiondz77
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#113
Stary 19.05.2010, 11:11
Nie bede sie rozpisywal na temat "dlaczego tylko 2 miejsce" chcialbym zajac swoje stanowisko w sprawie Maleckiego(duzo tego powyzej), i ogolnego zachowania sie na boisku.
Ogladajac lige zwlaszcza angielska i inne silne ligi zwraca moja uwage fakt, ze tam po stracie pilki przez jednego z kolegow czy nieudanym zagraniu(chodz oczywiscie mniej tego niz u nas) po prostu przechodzi sie do porzadku dziennego i zap** zeby ta pilke odzyskac lub sprobowac zagrac jeszcze raz- a nie macha rekami stojac w miejscu lub krzyczy, i szczerze jak widze takie zachowanie zwlaszcza u Maleckiego i braci Brozkow to zalewa mnie krew, bo chodz sami nie sa bogami pilki ciagle maja do innych pretensje( strasznie to wyglada i nie buduje napewno atmosfery w druzynie).
Za kazde takie zachowanie (a nie probe ponownego wywalczenia pilki lub blyskawicznego ustawienia sie do danej taktyki przez trenera) wedlug mnie powinna byc kara finansowa i takie podworkowe zachowanie blyskawicznie by sie skonczylo.
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member
 
Od: 01.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#114
Stary 19.05.2010, 14:08
Calkowicie przychylam sie do opinii, iz Wisle zabraklo przede wszystkim atutow z przodu. Jednym z glownych powodow takiego stanu rzeczy byla postawa Pawla Brozka i Rafala Boguskiego. W poprzednim sezonie odpowiednio 19 i 9 goli, w tym 10 i 5. Ta roznica 13 brakujacych goli okazala sie kluczowa dla losow mistrzostwa. Przy okazji warto ze smutkiem dodac, iz dorobek strzelecki P.Brozka jest i tak wysoki w stosunku do tego co prezentowal soba przez caly rok na boisku. Na szczescie jednym razem Malecki po indywidualnej akcji nabil mu noge na linii bramkowej, innym razem Antek Lukasiewicz nieoczekiwanym podaniem otworzyl 100 % sytuacje i m.in. tak wlasnie z wielkim trudem Pawel osiagnal dwucyfrowy wynik w skutecznosci.

Szczescie Wisly polegalo na tym, ze w momencie gdy Boguski sie leczyl, a Brozek zawodzil, ciezar zdobywania bramek wzieli na siebie Marcelo z Maleckim. Szkoda, ze w rundzie wiosennej obaj wyraznie zbastowali, ale i tak wykonali kawal dobrej roboty, szczegolnie jesli porowna sie ich zdobycz bramkowa z zalamujacym bilansem skrzydlowych. O ile przynajmniej w przypadku Lobodzinskiego calkowita impotencja ofensywna nikogo juz nie powinna dziwic, o tyle Andraz Kirm w obliczu zakonczonego okresu ochronnego zwiazanego z okresem adaptacji, wg. mnie uplasowal sie obok Pawla Brozka w samej czolowce rozczarowan s.2009/10.

Przykrym i niezmiennym faktem pozostaje brak ludzi potrafiacych strzelac z dystansu, tudziez z rzutow wolnych. Jesli sie nie myle, jestesmy najgorsza druzyna w lidze pod tym wzgledem. I tu takie wielkie marzenie/zyczenie odnosnie przyszlych transferow - trzeba zwracac szczegolna uwage na to, aby kazdy ofensywny zawodnik przymierzany do Wisly dysponowal przyzwoitym udzerzeniem na bramke. Widok Lobodzinskiego przestrzeliwujacego z najblizszej odleglosci kilka metrow obok bramki, to cos co trawi ta druzyne juz zbyt wiele lat.
Odpowiedz cytując
timmdorf
Banita
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#115
Stary 19.05.2010, 18:04
Wydaje się, że mistrza staciliśmy w drugich połowach. Pierwsze Wisła co prawda nie zagrała najlepiej lepszy był Lech, ale najczęściej tą cześć meczu wygrywaliśmy. Analiza pierwszych połówek http://www.waszapilka.pl/article,610...takze_1_polowy
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#116
Stary 19.05.2010, 20:15
Następny sezon to własny stadion = +3 do siły
lepsze przygotowaine atletyczne/dynamiczne kopaczy plus wracają do optymalnej formy Boguski, Brożek i Garguła = +6 do siły

Liczę na 9 punktów w sezonie więcej czyli 71 pkt.
Odpowiedz cytując
prober
Senior Member
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#117
Stary 20.05.2010, 01:14
tofik napisał(a):Wyświetl post
Następny sezon to własny stadion = +3 do siły
lepsze przygotowaine atletyczne/dynamiczne kopaczy plus wracają do optymalnej formy Boguski, Brożek i Garguła = +6 do siły

Liczę na 9 punktów w sezonie więcej czyli 71 pkt.
W tym sezonie Wisła "u siebie" zdobyła ledwie 27 na 45 możliwych punktów (60%, dopiero szósty wynik w lidze), więc aby w następnym sezonie myśleć o mistrzostwie tych punktów przy Reymonta musi być przynajmniej 10 więcej...


minigaleria forumowych wynalazków językowych (zbieram kolejne!): Balon, Balonik, Dzida, Dziwnie spokojny, I tyle w tym temacie, Kicha, Miałem przeczucie, Na pałę, Napinka, Nie mam pytań, Oddychać rękawami, Padaka, Pan Basałaj, Pan Cupiał, Parch, Piach, Przypał, Siara, Szrot, Wspomnicie moje słowa
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#118
Stary 20.05.2010, 06:43
Eustachy napisał(a):Wyświetl post
..................
Ze wszystkim co piszesz się zgadzam. Dodałbym gwoli sprawiedliwości że do Boguskiego nie można mieć pretensji - dochodził po roku niegrania i ciągle miał kłopoty zdrowotne, natomiast Paweł Brożek powinien być obiektem pracy zespołu dobrych psychologów sportowych.

Bardzo ważne że nie mamy zawodnika potrafiącego dobrze uderzyć z dystansu. Można by powiedzieć ze umieją kopnąć zarówno Jirsak jak i Sobol ale potrzebują na to pół sekundy za dużo. Przy skomasowanej obronie nasi próbują klepać na 20 metrze ale byłoby to o wiele skuteczniejsze, gdyby była możliwość odegrania do drugiej linii na strzał.
Strzelanie rzutów wolnych też ... Tu Kirmowi się 1 raz udało (prawie) natomiast strzałów Piotra Brożka czy Głowackiego to lepiej nie komentować.

Rozwiązaniem tego problemu może być Garguła ... pytanie tylko kiedy będzie normalnie grał ... patrząc na Boguskiego czy Dawidowskiego (tpfu na psa urok) niekoniecznie będzie to już.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Casanunda
Junior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Nowy Sacz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#119
Stary 20.05.2010, 13:27
cisse1906 napisał(a):Wyświetl post
AS82 - obecnej Wisły nie stać na 'realne' wzmocnienia. Trzeba brać najlepszych i najtańszych z kartą w ręku.
W sumie zaczalem odpisywac na ten post w innym watku - ale uznalem, ze tak sie rozbudowal - ze bardziej tu pasuje.
Nie dziwne, ze nie stac - Sandecja nie placac ani zlotowki dostala Jonczyka grjacego poprzednio u Was. Wydaje mi sie, ze jak na gracza ktory gra w 1 skladzie druzyny walczacej o awans do ekstraklasy i jednoczesnie reprezentanta (u18 i u19) to jest całkiem "niezla" cena

Takich graczy jest mnóstwo. Ani z nich nie korzystacie, ani ich nie sprzedajecie za dobra sume. Straszne marnotrastwo.
W zamian bierzecie graczy jak np ten Bułgar.

Fakt, ze co roku wlaczycie o mistrzostwo i puchary powoduje, ze potrzeby dorazne sa duzo wazniejsze od tych na przyszle sezony. Dlatego tez Lobodzinski nadal bedzie blokowal miejsce w skladzie (a zarazem blokował budżet placowy), a juniorzy nadal będą oddawani do inych klubów.

PS: I jeszcze jedna sprawa odnosnie dzialania klubu. Caly czas sie mowi o sieci skautingu o tym jak Wisla przeglada rynki w Ameryce poludniowej, a co wiecie o zawodnikach w swoim wlasnym województwie? Taki klub powinien znac kazdego zawodnika tutaj. Na bierzaco sledzic ich rozwoj. Wiedzieć, kto bardzo szybko sie rozwija.
A tymczasem inne kluby podbierają wam kolejnych graczy z regionu i później na nich zarabia (choćby Korzym i Janczyk w Sandecji). Nie ma na to kasy? Skoro jest na Łobodzinskiego - to chyba i na skauting tez?
PS2: Jesli Wisla bedzie nadal tak samo dzialac i wygra w przyszłym roku mistrzostwo - to bedzie to najlepszy dowod na to, ze nasza liga jest coraz slabsza. Bo narazie wyglada to tak - jakby klub poruszał sie jeszcze z rozpędu - ale silnik ( z braku paliwa i kierowcy) juz dawno nie działał.
Ostatnio edytowane przez Casanunda : 20.05.2010 o godz. 13:29.
Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
— Benjamin Franklin
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#120
Stary 20.05.2010, 13:45
prober napisał(a):Wyświetl post
W tym sezonie Wisła "u siebie" zdobyła ledwie 27 na 45 możliwych punktów (60%, dopiero szósty wynik w lidze), więc aby w następnym sezonie myśleć o mistrzostwie tych punktów przy Reymonta musi być przynajmniej 10 więcej...
Obojętnie, 71 punktów daje mistrza i tak.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:55.