The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
socker2
Junior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 28.07.2009, 17:13. dzielnice Krakowa. Proszę o pomoc
Witam

Chciałbym was bardzo prosić o pomoc związaną z rozdzieleniem Krakowa na 12 regionów (dzielnice, osiedla itp.). To znaczy jestem administratorem gry w przeglądarce internetowej gangsters.pl . Jest to gra, w której użytkownik wciela się w tak jakby kryminaliste, czyli gangstera. W tej właśnie grze tworzymy obecnie Gangi (możliwość zakładania własnej grupy przestępczej, czyli to taki dział do grupowych działań). Każdy gang będzie mógł przejmować dzielnice 100 największych miast w Polsce (+ Kołobrzeg, Wołomin i Zakopane).

Nie mieszkam w Krakowie, stąd prośba do forumowiczów...do mieszkańców o pomoc przy odpowiednim nazewnictwie 12 dzielnic miasta. Oczywiście sam szukałem informacji o Krakowie i próbowałem podzielić miasto na 20 regionów, jednak na pewno nie zrobiłem tego tak dobrze, jak mógłby to zrobić mieszkaniec Krakowa. Poniżej wklejam moje dzielnice i prosiłbym bardzo o komentarz, czy rzeczywiście poprawnie podzieliłem miasto na 12 części. Jeżeli moje wymysły nie są odpowiednie to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podał swoje propozycje, które będą zgodne z rzeczywistością

Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Podgórze , Bieżanów-Prokocim, Czyżyny, Nowa Huta


W gangsters dzielnic do Krakowa powinno być dokładnie 12 (niestety nie może być więcej, oraz również mniej). Dzielnice powinny być tak rozpisane, żeby zawierały one każdy skrawek miasta. To znaczy dla przykładu załóżmy, że dane miasto jest w kształcie np. kwadratowej szachownicy. Do tego miasta potrzebne są 64 dzielnice. Miasto powinno być tak rozdzielone, żeby dzielnice zawierały każdą część tej mapy (szachownicy). W tym przypadku akurat szachownica ma 64 pola, więc każde pole będzie należeć do jakiejś dzielnicy.

Trochę nabazgrałem, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi Do każdego miasta będzie również dostępna mapa google z zaznaczonymi dzielnicami, dlatego bardzo ważne jest dla mnie, aby regiony zawierały całe terytorium Krakowa. Poniżej wklejam również przykład odpowiedniego podziału Warszawy (niestety znalazłem taką mapkę tylko do stolicy).

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/..._biale_tlo.jpg
mathouse
Senior Member
 
 
Od: 09.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 28.07.2009, 17:23
Grzechem dla mnie jest polaczenie Biezanowa z Prokocimiem.
Tak samo co sie stalo z Kurdwanowem ? podchodzi pod Borek Falecki ?
Juz lepiej Pradniki polaczyc albo Bronowice z Krowodrza.
Mapa sklepów z Białą Gwiazdą
http://tnij.com/mapa_sklepow_z_biala_gwiazda
StelmiOriginal
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 28.07.2009, 17:36
Skoro chcesz oddzielić Kurdwanów, to czemu nie wydzielimy Wzgórz Krzesławickich od Nowej Huty?
Ja bym Czyzyny z Hutą złączył...
WISŁA!!!
gerardinho91
Senior Member
 
Od: 01.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 28.07.2009, 17:37
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzielnice_Krakowa
StelmiOriginal
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 28.07.2009, 17:50
Przeczytales 1 post? Ma być 12 dzielnic, nie 15, nie 10, nie 18...
WISŁA!!!
ted
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 28.07.2009, 18:37
Prądniki oba złączyć, a Mistrzejowice, Bieńczyce, Czyżyny, Wzgórza pod Nowa Hute podczepic.

ps. mathouse :
Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim

devios
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 28.07.2009, 18:48
ted napisał(a):Wyświetl post
Mistrzejowice, Bieńczyce, Czyżyny, Wzgórza pod Nowa Hute podczepic.
Bez przesady, jak można 1/3 miasta złączyć w 1/12?




Blondas
Senior Member
 
 
Od: 09.2006
Skąd: Prądnik Biały/Strusia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 28.07.2009, 18:51
Może podzielić na Starą i Nową Hutę
mathouse
Senior Member
 
 
Od: 09.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 28.07.2009, 19:12
ted napisał(a):Wyświetl post
Prądniki oba złączyć, a Mistrzejowice, Bieńczyce, Czyżyny, Wzgórza pod Nowa Hute podczepic.

ps. mathouse :
Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim

chodzi mi bardziej o podzial kibicowski a nie o administracyjny
Choc nie od dzisiaj wiadomo ze ci ktorzy nieraz sie ganiaja po ulicach
potem robia interesy ale to juz inna sprawa
Mapa sklepów z Białą Gwiazdą
http://tnij.com/mapa_sklepow_z_biala_gwiazda
madenn
Senior Member
 
Od: 12.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 28.07.2009, 19:54
jak dobrze przeczytalem to nie ma być podział terytoriów kibicowskich , jakby tak mialo być to 120 okregow by powstalo
proponuje taki podział ( nie kibicowski!!!!!!)


1)Stare Miasto
2)Nowa Huta
3)Podgórze
4)Prądniki
5)Krowodrza – Bronowice- Zwierzyniec
6)Dębniki
7)Swoszowice
8) Kurdwadnow – Wola Duchacka
9) Borek – Łagiewniki
10)Bieżanów - Prokocim- Płaszow
11)Grzegórzki – Czyżyny
12)Wzgórza Krzesławickie - Mistrzejowice - Bieńczyce


co do gierki moze byc ciekawa , chetnie zagram w cos podobnego jak menel game tam akcja rozgrywa w pewnym nielubianym mieście :(
Ostatnio edytowane przez madenn : 28.07.2009 o godz. 20:34.
West
Vide Cul Fide
 
 
Od: 09.2004
Skąd: W13

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 29.07.2009, 11:06
chyba was pojebalo z tymi Pradnikami zeby laczyc.



PaluchTSW
Senior Member
 
 
Od: 10.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 29.07.2009, 11:44
no nie do konca. Prądniki (PBZ + PBW + PCZ) tworzą długą wąską formę na mapie północnego krakowa. Duży teren ciekawa dzielnica do gry.

Oto moja propozycja (wiem że zaraz posypią się uwagi i niecenzuralne słowa ale wezcie pod uwage ze nie ma to byc zwiazane z kibicami tudzież z dokładnością co do przecznic że Wiślicka to już Huta a Bora Komorowskiego Prądnik Cz , natomiast lewy pas tej ulicy to Czyżyny. Trzeba gdzieniegdzie zaokrąglić coś pod coś podpiąć więc Wszyscy zamieszkujący wschodni i Północnow Wschodni kraków ( na mapie dzielnica 5) bardzo prosze o wyrozumiałość.



ewentualnie jakby sie komus bardzo niepodobalo to połączyć Wole Duchacka z Bieżanowem i Prokocimiem a z Huty wydzielić Mistrzejowice Wzgórza i Bieńczyce. Pozdro
Powód: staram sie dogodzić
Ostatnio edytowane przez PaluchTSW : 29.07.2009 o godz. 12:17.
http://de.youtube.com/watch?v=y29L97YdHoI

Białaaaaaaaaa Gwiazdoooooooo Najbardziej na świecie kochamy ten nasz TS...

I dalej do boju do boju krocz Wisełko.......
Zwyciężaj potęgą swoją wszystkich wkoło .....
A my wierni fani podążać będziemy wciąż ....
Za Tobą, za Tobą Ty nasza drużyno !
socker2
Junior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 29.07.2009, 18:09
dzięki wielkie za pomoc a w szczególności za tą mapkę

a nie da się jakoś rozdzielić nNowej Huty? Blondas napisał, że można ewentualnie na Starą i Nową hutę. Tylko wtedy trzeba by było połączyć jakoś te mniejsze dzielnice, czyli np. 10 z 11 albo 1 gdzieś podłączyć (np. z 2).
PaluchTSW
Senior Member
 
 
Od: 10.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 29.07.2009, 19:10
wersja alternatywna
http://de.youtube.com/watch?v=y29L97YdHoI

Białaaaaaaaaa Gwiazdoooooooo Najbardziej na świecie kochamy ten nasz TS...

I dalej do boju do boju krocz Wisełko.......
Zwyciężaj potęgą swoją wszystkich wkoło .....
A my wierni fani podążać będziemy wciąż ....
Za Tobą, za Tobą Ty nasza drużyno !
Kajtek
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Krakow - Kazimierz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 29.07.2009, 19:21
Podgorze i Kazimierz?....hehe od wiekow jest rzeka Wisla, ktora jest naturalna granica miedzy Kazikiem i Podgorzem.
Ja bym odlaczyl Kazimierz od Srodmiescia i stowrzyl Wolna Dzielnice Kazimierz

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Zamknięty temat

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:56.