
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
I am what I am
Od: 09.2004
Skąd: Wola J.
Offline |
#31
|
|
Racja. Nawet bym powiedział, że jest ciemno jak w ... Dla oglądacza z trybun to pewnie zaskakujące. O tyle dobrze, że mam dobry obiektyw SIgmy 70-200 ze stałym światłem 2.8 więc to mi bardzo dużo daje. ISO ustawiam gdzieś na 800 zazwyczaj żeby nie utracić za dużo na jakości zdjęcia. D60 nie kupuj bo jest praktycznie takie samo jak D40x a troszke droższe. Natomiast fak faktem, że D80 potaniało bardzo przez wypuszczenie D90 i D300 i sam szukam jakiejś dobrej oferty...
pzdr ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków P.N.
Offline |
#32
|
|
też mi się tak wydawało że ciemno jak w d.. i musisz mieć całkiem niezły obiektyw.Co do trybun to fakt z perspektywy trybun tego nie widać no chyba ze w TV. Jak Ci się sprawuję ta sigma bo ja posiadam Nikkor 80-200(wersja z pompka) f2.8 , jest jasny lubię go używać do portretu na zewnątrz bo rysuje całkiem nieźle . Niestety nie miałem szansy przetestować go w warunkach stadionowych. Pstrykałem nim tylko kilka fotek w nocy ale ze statywu bo niestety nie utrzymam go w ręce . U mnie przy iso 1600 jest jeszcze ok chociaż czasem widać ziarno więc przeważnie jak jest mega ciemno to iso 1200 w zupełności jest ok , D90 posiadam ale nie jest niczym fajnym (live view = big shit - próbowałem robić fotki w pełnej ciemności to nie wiedział w co ma trafiać i pracuje ogólnie dość długo i głośno , filmy to samo) jedynie to matryca z D300
jak byś widział jakąś ciekawa ofertę odnośnie d300 daj znać bo w Irl niestety ciężko dostać a jak jest to nówka ponad 1500 e (wczoraj widziałem w sklepie foto używkę za 1400e z gripem ;/ i do tego strasznie zniszczona )
Ostatnio edytowane przez famul : 26.04.2009 o godz. 22:50.
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#33
|
|
Co polecacie do 2500 zl ? Razem z obiektywem, poza Nikonem D40 (60)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków P.N.
Offline |
#34
|
|
hm Mic ale chcesz lustro ? bo jak lustro no to po za nikonem jest np Canon EOS 450D
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#35
|
na aparatach gowno sie znam (jak narazie) ale czym roznia sie poszczegolne modele ? np Nikon d40 od d60 czy d80 ? Albo wlasnie od tego Canona 450d lub 400d ? Ktora bedzie najlepsza dla poczatkujacego, ale zarazem zeby wystarczyla jak sie doucze, tak zeby nie trzeba bylo kupowac nowego za rok ? |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków P.N.
Offline |
#36
|
|
ja powiem tak na początku mojej przygody siedziałem godzinami na forum i nikona i canona czytając opisy poszczególnych modeli. Wybrałem nikona D80 był w przystępnej cenie szczerze odradzał bym d40 bo to jest już lekki zabytek jeśli chodzi o lustra. D60 ulepszone d40 z tych 3 modeli które podałeś najlepszym jest D80 jest to pół profesjonalna lustrzanka małoobrazkowa z matrycą DX , używam go rok i szczerze powiem wciąż nie umiem wykorzystać jego możliwości wciąż się uczę czegoś nowego hm co do canona też zastanawiałem się nad tymi modelami ale wybrałem nikona pstrykałem trochę fotek canonem i niestety mnie bardziej podobały się kolory od nikona. Polecam lekturkę http://www.fotopolis.pl na tej stronie znajdziesz wszystkie testy tych aparatów można się tam dużo dowiedzieć i wywnioskować . Jeśli szukasz dobrego sklepu foto w Kraku to na Sławkowskiej 5 (chyba taki nr) jest foto panorama bardzo dobry sklep z profesjonalna obsługą.
BTW czy ktoś wie gdzie w Krakowie można wyczyścić lustro !
niestety D80 nie posiada czyszczenia matrycy a w wizjerze widać paprochy próbowałem gruszka ale nic nie daje więc sam się tym bawić nie będę bo nie mam zamiaru nic popsuć bo wiem że to delikatne elementy, dzięki , niestety na forum nikona nie znalazłem szczegółowych info gdzie można coś takiego zrobić a że przybywam do Krk to wezmę aparat przy okazji to się go wyczyści ![]()
Ostatnio edytowane przez famul : 08.05.2009 o godz. 21:32.
|
|
|
|
TWSD FOTO
Od: 06.2003
Skąd: ja to znam?
Offline |
#37
|
|
Chyba o matryce Ci chodzi?
![]() http://www.fotoserwis.krakow.pl/ - ten serwis ponoć najlepszy. Nie wiem, bo nie korzystałem. http://www.foto-spec.com.pl/ - z tym miałem dużo przygód, ale generalnie jestem zadowolony. Dbają o klienta i solidnie wykonują robote. ![]()
©
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#38
|
|
A jak sie ma Nikon D80 do Canona 450d ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków P.N.
Offline |
#39
|
|
Mic nie ma na to niestety odpowiedzi takiej bardzo porządnej dlaczego ten a nie ten one są tylko do siebie podobne ale każdy ma jakieś swoje wady i zalety , ja powiem tak użytkownicy canona doradzą zapewne canona , a użytkownicy nikona doradzą nikona . Jeśli masz trochę czasu posiedź na forum nikona , canona poczytaj recenzje , tak jak już mówiłem wcześniej zaglądnij na fotopolis.pl a jak będziesz już miał gotóweczkę to udaj się do jakiegoś dobrego sklepu foto gdzie można po testować aparaty i obiektywy i popstrykaj i jednym i drugim i dobierz taki który bardziej Ci odpowiada
(przynajmniej ja tak zrobiłem) a samo body to nie wszystko bo jak ktoś kiedyś stwierdził" to nie puszka rysuje tylko obiektyw " |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#40
|
|
Powiedzcie co sądzicie o Olympusie 520 dla średnio zaawansowanego amatora
?![]() ![]() ![]() JEDNO SERCE JEDNO BICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ZYCIE!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#41
|
|
Jak dla mnie, główna jego wada to zbyt mały wizjer. Zależy, co chcesz fotografować. Przy sporcie wielkość wizjera może mieć znaczenie, ale już przy statycznych portretach myślę, że można się jakoś przyzwyczaić.
Skoro jesteś średnio zaawansowany, na pewno wiesz, że dużo zależy od tego, jakie obiektywy będziesz podpinał do body. No i oczywiście, za ile masz szansę go kupić, bo kwestia pieniędzy to w wypadku zakupu sprzętu foto kwestia podstawowa.
Ostatnio edytowane przez p e t e r : 02.06.2009 o godz. 17:11.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#42
|
|
Już go mam od pewnego czasu, ale z ciekawości napisałem co o tym sądzicie...masz racje na początku miałem spory problem z tym wizjerem, a w tym momencie nie potrafię już robić zdjęć na żadnym większym
Przy okazji możecie polecić jakiś fajny obiektyw do robienia normalnych fotek...żaden tele czy panorama ![]() ![]() ![]() ![]() JEDNO SERCE JEDNO BICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ZYCIE!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#43
|
|
Ani tele, ani szeroki kąt, to pewnie chciałbyś jakiegoś standardowego zooma? Nie znam dobrze systemu Olympusa, ale w niskich cenach to chyba jedynie uniwersalny Olympus Zuiko Digital 14-42mm f/3,5-5,6. Jego światłosiła nie powala na kolana, ale chyba nie masz też zbyt wielkich wymagań. Poza tym nie napisałeś, ile chcesz przeznaczyć na zakup i w ogóle, jakim(i) obiektyw(ami) dysponujesz. Poleciłbym Olympus Zuiko Digital 14-54mm f/2,8-3,5, bo to dobry obiektyw, ale już za większe pieniądze.
Oczywiście wiesz, jak porównywać te wymienione przeze mnie ogniskowe z ogniskowymi obiektywów innych firm? |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#44
|
|
Odpowiadając na twoje pytania mam 2 obiektywy pierwszy to taki chyba najprostszy i właśnie w jego miejsce czegoś szukam, czyli Olympus Digital 14-42mm 3,5-5,6 + jeszcze drugi już lepszy Olympus Digital 70-300mm 4-5,6 i z tego jestem bardzo zadowolony natomiast ten mniejszy jest lekko mówiąc podstawowy. Co do drugiego pytania to niestety nie zabardzo sie orientuje co do porównywania z ogniskowymi obiektywów innych firm :/
Co się tyczy ceny to nie wiem w jakim przedziale się one mieszczą wiec oczekuje na rozsądne propozycje dla kogoś kto chce mieć ładne zdjęcia np. z wakacji, ale nie jest zaawansowany w pstrykaniu fotek. ![]()
Ostatnio edytowane przez sharkey : 02.06.2009 o godz. 18:10.
![]() ![]() ![]() JEDNO SERCE JEDNO BICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ZYCIE!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#45
|
|
No to ze standardowych zostaje wymieniony przeze mnie 14-54, ale kosztuje on ok. 2 tys. Możesz też spróbować obiektyw Sigma 18-50 mm f/3,6-5,6 dla systemu 4/3 (czyli pasuje do Olympusa), na pewno tańszy, ale przy niej pewnie nie poczujesz różnicy wobec swojego 14-42. Jest też wersja Sigmy ze światłem 2.8, lepsza pod względem jakości, ale oczywiście droższa (~1,8 tys.). Z Twoim body ta Sigma będzie mieć rzeczywisty zakres ogniskowych 36-100 mm, bo przelicznik w Olympusie niepełnoklatkowym to 2x. Tutaj artykuł o przeliczaniu długości ogniskowej: http://foto.recenzja.pl/Subjects-ind...pageid-44.html i trochę ogólnych wiadomości o rodzajach obiektywów: http://www.szerokikadr.pl/poradnik/a..._wprowadzenie/
Do poczytania o standardowych zoomach ze stajni Olympusa: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6223 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6269
Ostatnio edytowane przez p e t e r : 02.06.2009 o godz. 19:56.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#46
|
|
Oo wielkie dzięki napewno w najbliższym czasie zagłębie się w lekturę...
![]() ![]() ![]() ![]() JEDNO SERCE JEDNO BICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ZYCIE!!! |
|
|
|
Member
Od: 12.2008
Skąd: z importu
Offline |
#47
|
|
co powiecie o SONY ERICSON W 810i jako sprzecie do foteg/nagrać - oplaca sie dawac 300 zl jakie ma wady/ zalety?
![]()
mam czarny pas w poniżaniu
|
|
|
|
Member
Od: 05.2003
Skąd: ja jestem??
Offline |
#48
|
|
Witam .
Potrzebuję aparacik w cenie do 1000zl. Jestem amatorem. Co polecicie ![]()
Every day I love U more, and more, and more, and more...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#49
|
|
Mam pytanie czy istnieje coś w rodzaju wodoszczelnej obudowy do aparatu Minolta Z-01 (nie chodzi mi tu o jakąś folijke tylko coś porządnego).... będę wdzięczny za informacje gdzie to można dostać!
![]() ![]() ![]() JEDNO SERCE JEDNO BICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ZYCIE!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#50
|
|
Co mysliscie o stalce do Canona 50mm f/1.8 II
w sumie ~400zl ale ten plastik mnie przeraża :O ![]() WISŁA KRAKÓW !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#51
|
|
Mam nadzieję, że nie dostanę bana do końca życia na "odkopanie" tego tematu.
Posiadam Nikona D5000. Chciałbym kupić jakiś w miarę uniwersalny teleobiektyw. Z racji ograniczonych środków finansowych rozważam zakup Sigmy 70-300mm. Ktoś posiada ten obiektyw, jest w stanie doradzić, czy na początek ten obiektyw będzie "w sam raz"? Od razu uprzedzam, że na Nikkora mnie nie stać. ![]()
Wisła ponad wszystko
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#52
|
|
Cześć,
za ile można sprzedać NIKONA D60 + obiektyw 18-55 + obiektyw 55-200 ? Raczej mało używany, w bdb stanie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: NH
Offline |
#53
|
Tyle jest wart ile ktoś za niego da. Poszukaj na Alledrogo w zakończonych...
Ostatnio edytowane przez Kaan : 29.02.2016 o godz. 14:58.
![]()
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami
To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|